Setari Cookie-uri

eu sunt rac el e gemeni

buna!imi place enorm de mult un baiat din zodia gemeni!el e din timisoara eu sunt din tg-jiu!as vrea sa stiu daca relatia dintre o fata rac si un baiat geaman ar merge!apropo ,eu sunt nesc pe 20 iulie!astept rasp de la voi!
Lexxya
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:26
mai uite eu sunt gemeni si eu personal stiu ca relatia dintre gemeni si raci nu este una tocmai fericita...ca nu se potrivesc...si inafara de asta in cazul tau baiatul este gemeni ceea ce face problema si mai complicata. stii foarte bine ca gemenii sunt schimbatori si mai ales daca e relatie la distanta...nu stiu...poate nu nu conteaza chestia cu zodiile dar ai grija sa nu isi bata joc de inima ta...ti-am zis eu sunt gemeni si stiu cum sunt eu si cum sunt baietii gemeni si nu am incredere in nici unul...toti sunt cu 2 fete si mari cuceritori...stiu sa se poarte cu o fata sa ii vorbeasca dar nu cauta niciodata ceva serios,...stabilitate...si daca e si relatia la distanta cu atat mai mult nu o sa il poti stapani ca la el nici nu se pune problema sa se stapaneasca singur pentru ca nu ii sta in caracter...vezi si tu ce faci...
irina_monica
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:32
mersi pentru sfat!intr-adevar e schimbator...si-ntr-adevar stie exact cei place unei femei sa auda!....cred ca am sa las lucrurile asa pana cand o sa-l cunosc face 2 face!o sa vina sambata sa ne cunoastem caci noi ne-am cunoscut doar prin intermediul internetului!cred ca daca i-as fi indiferenta nu ar veni de la timisoara pana la tg-jiu doar de dragu de a veni!


Lexxya
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:55
da asa este nu ii esti indiferenta asta este o chestie clara...vine pentru ca i-ai starnit interesul si spiritul de aventura...esti NOUL din viata lui de care este atat de avid...esti o aventura o provocare pentru el...o sa ai viata grea cu el...cum am avut eu cu fostul meu prieten care era tot gemeni si chit ca ii stiam si ii anticipam toate miscarile tot ma surprindea cu cate o faza nashpa...eu nu vreau sa te descurajez...dar o sa ai de tras cu el pentru ca e dupa cum bate vantul...si daca o sa iasa ceva frumos intre voi...asteapta-te ca dupa o perioada relativ scurta de timp sa te insele...asa sunt ei...niste copii mari toti...si le ia mult pana se maturizeaza...oricum barbatii sunt asa in general...dar astoa sunt si mai si :))
irina_monica
Postat pe 8 Decembrie 2008 01:02
u nu faci decat sa ma sperii...:D desi cred ca nu o faci cu rautate!am vazut ca e schimbator...si eu stiu ca nu sunt genu de pers care sa ii permita sa ma trateze acum cu iubire iar mai tarziu cu indiferenta!lucrul asta m-ar durea!prefer sa ma retrag si sa ma aleg cu un zambet trist decat cu o inima franta!dar...ma repet!astept sa ne vedem..sa discutam...si sa-i spun exact ce vreau eu de la el!de regula stiu ca e sincer!
Lexxya
Postat pe 8 Decembrie 2008 01:19
Relatia este sortita esecului... Cel mai bine ar fi sa va despartiti...
Nu va potriviti absolut deloc d.p.d.v. zodiacal
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:28
ce mai potriveala.... daca vrei sa dai o sansa relatiei fa ce-ti spune inimioara[chiar daca ea nu vorbeste ] daca simti ca se poate sa rezistati impreuna incercati daca nu ... mai bine sa va despartiti ca nu cumva sa suferi
nebuna94
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:33
aaaaaaa ..... foarte nasol ....nu cred ca o sa mearga
lucic07
Postat pe 22 Mai 2009 12:24
gemenii astia.
niste fiinte absolut diafane. cine nu are unul sa faca ceva sa-si faca rost.
sunt convins ca viata voastra, daca a fost searbada, de cand il veti cunoste va fi precum un foc de artificii...
tot ce trebuie sa faceti este sa gasiti mereu noi si noi artificii...haha
jenesaispas
Postat pe 23 Mai 2009 23:13
De la: Lexxya, la data 2008-12-08 00:26:36 ,eu sunt nesc pe 20 iulie!astept rasp de la voi!


mai draga ....ce sa zic....poate daca te nasteai si tu pe 19 iulie relatia voastra ar fi avut ceva sanse,dar asa.....pe 20 e chiar f greu sa am o bruma de optimism.....eu zic sa il lasi mai bine acum decat mai tarziu....pacat....chiar pe 20 si tu.....
no_bine_dara
Postat pe 24 Mai 2009 03:10
Scz ca scriu si eu acum, dar am intrat din greseala si tin sa-ti zic ca nu ai dreptate in totalitate.. Intr-adevar ne place sa cucerim femeile cu cuvinte pe care le stim doar noi... dar depinde peste ce baiat dai... eu sunt in zodia gemeni si niciodata nu am cautat altceva decat o relatie stabila si de durata. Am reusit sa gasesc fata perfecta pt mine, doar ca se afla la 4000 km distanta... si am 8 luni de cand sunt cu ea.. zic eu ca ne intelegem... odata ce vb cate 3 - 4, chiar 5 ore pe zi... in tot timpul asta am vazut-o de 2 ori, cand am intalnit-o si cand am fost acum de curand la ea... si am stat 9 zile.. Deci vreau sa stii ca poate ai dat tu peste un necioplit, si din cauza unuia ca asta intram toti in acceasi oala..... pacat ... Ai grija de tine, si sa fii iubita. O zi buna
paul_mih
Postat pe 24 Mai 2009 08:21
De la: blackshadow2, la data 2009-05-24 08:21:32Scz ca scriu si eu acum, dar am intrat din greseala si tin sa-ti zic ca nu ai dreptate in totalitate.. Intr-adevar ne place sa cucerim femeile cu cuvinte pe care le stim doar noi... dar depinde peste ce baiat dai... eu sunt in zodia gemeni si niciodata nu am cautat altceva decat o relatie stabila si de durata. Am reusit sa gasesc fata perfecta pt mine, doar ca se afla la 4000 km distanta... si am 8 luni de cand sunt cu ea.. zic eu ca ne intelegem... odata ce vb cate 3 - 4, chiar 5 ore pe zi... in tot timpul asta am vazut-o de 2 ori, cand am intalnit-o si cand am fost acum de curand la ea... si am stat 9 zile.. Deci vreau sa stii ca poate ai dat tu peste un necioplit, si din cauza unuia ca asta intram toti in acceasi oala..... pacat ... Ai grija de tine, si sa fii iubita. O zi buna

o super poveste sa fii iubit o dimineatza placuta si toate cele bune
yumy
Postat pe 24 Mai 2009 08:25
mai, uite eu sunt rac (24 iunie) si pana acum am avut 2 iubiti gemeni, primul nah nu a fost cine stie ce, eram si eu mai micutza dar cel de-al doilea a ocupat si ocupa un rol foarte important in viata si in inima mea, el e cel mai cel, e dragostea mea etc...idea e k nu conteaza zodiile mai...conteaza ce simtiti aman2 cum sunteti impreuna, ce invatati impreuna, cum stiti sa acceptati diferentele dintre voi...eu de ex sunt un pic mai libertina adik nu-mi place sa sufoc sau sa fiu sufocata, dak intr-o zi nu am chef sa il vad pur si simplu ii trimit dim un sms si ii zic azi tu cu ale tale si eu cu ale mele baiete :D

un sfat ar fi sa stii sa il asculti si sa vb cat mai deschis cu el, sa nu-l minti, sa fii kt mai alerta intr-o discutie, si sa nu te iei dupa aparente...nush cum e geamanul tau dar al meu e mare smecher :))


dar nu te mai lua atat dupa zodii...nici nu stii cat de diferiti sunt oamenii intre ei...chiar dak apartin aceleiasi zodii...

ai grija de tine si succes :)
sweetviper
Postat pe 24 Mai 2009 10:33
Eu sunt rac - nascuta pe 17 iulie. iar el....gemeni.Intr-adevar sunt destul de schimbatori gemenii, sunt si cuceritori, insa cand iubesc cu adevarat nu ii mai intereseaza nimic in jur.Noi suntem foarte fericiti, asteptam o fetita frumoasa care se va naste tot in iulie (dar la sfarsitul lunii, va fi leu ), iar tati se zbate si ar face orice pentru noi.Inceputul este foarte greu, pana inveti sa "te porti" cu el, insa odata castigat...este capabil sa ofere foarte multa fericire.
Inainte de a fi cu sotul meu am mai avut o relatie de 3 ani cu un baiat tot gemeni...ala da nenorocire Au fost 3 ani plini de tristete, dezamagire, socuri, etc.Dar poate ca si eu eram altfel atunci....si apoi, mai depinde si de persoana.Eu iti urez succes, si iti doresc numai bine
andronescu_v_anamaria
Postat pe 24 Mai 2009 10:53
buna,de obicei nu rasp la msj,imi face placere sa le citesc...insa de data asta am sa fac o exceptie,pentru ca ma regasesc in situatia ta..cel putin prima parte.eu sunt rac,el e gemeni,si ne intelegem super..cel putin acum dupa un an de relatie.locuim impreuna si avem planuri de viitor impreuna.a fost destul de greu la inceput,insa in orice relatie se poate ajunge la compromisuri in asa fel incat ambii sa fie multumiti.in cazul unei relatii la dist chiar nu ma pot pronunta..insa eu am rasp mesajului tau ca sa iti demonstrez ca exista si cazuri fericite...nu e o regula..conteaza foarte mult daca el isi doreste o relatie de lunga durata,daca s-a saturat de "hoinarit"...multa bafta..
lutza_25
Postat pe 24 Mai 2009 14:55
eu sunt rac si sotul meu este gemeni. Suntem impreuna de 10 ani si casatoriti de aproape 2. Nu te mai lua dupa ce spun altii daca va potriviti sau nu. Ascultati inima!
blondebutterfly
Postat pe 24 Mai 2009 15:03
shi eu sunt rac dar pe 13.am avut un prieten in zodia gemeni shi nu a mers deloc.nu suntem compatibili.dar incearca cu scorpioni,balanta.eu am un prieten de 3 ani shi este fecioara
julia_sarbu
Postat pe 24 Mai 2009 18:36
nu va merge deloc.am incercat shi eu.eu sunt tot rac dar pe 13 iulie
julia_sarbu
Postat pe 24 Mai 2009 18:41
In carti si reviste ,astrologie, tot ce poti citi despre o femeie in rac si un barbat in gemeni ai sa gasesti rspunsuri de genul mai bine nu , niciodata....
Si eu sint nascuta tot pe 20 iulie si sotul meu este geaman este barbatul perfect, tatal perfect ... sintem casatoriti de 18 ani si sintem impreuna de 20 cred ca ne-ar mai trb inca o viata sa ne plictisim unul de celalt... trb multa,multa dragoste si intelegere
krystayl
Postat pe 24 Mai 2009 21:40
In carti si reviste ,astrologie, tot ce poti citi despre o femeie in rac si un barbat in gemeni ai sa gasesti rspunsuri de genul mai bine nu , niciodata, iubire imposibila...
Si eu sint nascuta tot pe 20 iulie si sotul meu este geaman este barbatul perfect, tatal perfect ... sintem casatoriti de 18 ani si sintem impreuna de 20 cred ca ne-ar mai trb inca o viata sa ne plictisim unul de celalalt... trb multa,multa dragoste si intelegere
krystayl
Postat pe 24 Mai 2009 21:41
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 21:50
Draga mea, eu sunt rac iar prietenul meu e gemeni, suntem impreuna de aproape 12 ani, am avut si urcusuri si coborasuri in relatia noastra, insa tin sa-ti spun, ca daca reusesti sa faci un geaman sa te iubeasca te va iubi mereu.E adevarat sunt schimbatori, acum zic una, imediat dupa isi schimba ideea, insa nu trebuie sa te descurajezi,mie nu mi se pare un capat de lume.Trebuie sa inveti sa-l intelegi, sa-l cunosti..sa stii ce-si doreste si ce nu, sa fii laturi de el..si multe altele, dar asta in cazul unei relatii serioase.
Miky06
Postat pe 25 Mai 2009 15:53

Buna

Sunt rac, sotul meu este in gemeni si avem un bebe superb nascut in leu
suntem impreuna de 12 ani si crede-ma ca ma mandresc cu familia mea.printre prietenii mei sint numai raci si gemeni,cupluri solide,familii frumoase si minunate.

Viata cu un geaman nu este floare la ureche decat daca esti foarte sigura pe tine.

dar ca in orice relatie, conteaza foarte mult increderea, respectul si bineinteles dragostea. nu te mai lua dupa zodii, fa ceea ce simti. Bafta!
rosii
Postat pe 26 Mai 2009 22:41
si chiar dc exista diferente intre voi, puteti sa va folositi de ele ca sa cresteti impreuna, dc asta vreti.mama mea este rac si prietenul ei este in zodia gemeni si se distreaza de minune impreuna.:D oricum dc dai putere scenariilor mai sceptice,se intiparesc in subconstinetul tau si vei functiona dupa ele.daca nu stiai ca gemenii sunt intr-un anumit fel, le-ai fi dat mai mult credit?
mika_i
Postat pe 28 Mai 2009 17:11
De la: allynutza88, la data 2009-05-21 00:16:59eu sunt gemeni, iar prietenul meu este rac... e o situatie inversa... insa tin sa precizez ca suntem impreuna de un an de zile si ne intelegem din ce in ce mai bine, chiar avem de gand sa ne mutam impreuna... deci merita incercat...

schimba poza! esti transpirata sub brat!
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 17:14
De la: anca0704, la data 2009-05-28 17:14:36
De la: allynutza88, la data 2009-05-21 00:16:59eu sunt gemeni, iar prietenul meu este rac... e o situatie inversa... insa tin sa precizez ca suntem impreuna de un an de zile si ne intelegem din ce in ce mai bine, chiar avem de gand sa ne mutam impreuna... deci merita incercat...

schimba poza! esti transpirata sub brat!


l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 17:24
De la: l_diana_c, la data 2009-05-28 17:24:12
De la: anca0704, la data 2009-05-28 17:14:36
De la: allynutza88, la data 2009-05-21 00:16:59eu sunt gemeni, iar prietenul meu este rac... e o situatie inversa... insa tin sa precizez ca suntem impreuna de un an de zile si ne intelegem din ce in ce mai bine, chiar avem de gand sa ne mutam impreuna... deci merita incercat...

schimba poza! esti transpirata sub brat!



pai nu am dreptate??
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 17:25
eu sunt rac iar el e gemeni.diferenta dintre noi este de o luna si iti pot zice ca ne intelegem perfect...si totusi perfect e putin zis.suntem impreuna de 2 ani si jumatate aproape, iar de 1 an jumatate stam impreuna.gandim la fel, nu ne-am certat niciodata nici macar sa ne ciondanim. deci chestiile astea depind de fiecare persoana in parte. nu te lua dupa horoscop sau alte tampenii. mai bine sa-ti para rau pentru ce ai facut decat pentru ce nu ai facut nu???
sasha88elena
Postat pe 29 Mai 2009 11:30
eu sunt berbec el e sagetator
anca0704
Postat pe 29 Mai 2009 11:54
eu sunt rac (16iulie) si prietenul meu gemeni (3iunie).suntem impreuna de aproape 2 ani si totul merge super.nu e chiar roz,pt ca este imposibil,mai sunt si certuri pt ca amandoi suntem orgoliosi,dar amandorura ne trece repede si mergem mai departe,cu planuri de viitor...
mon1k_a
Postat pe 11 Iunie 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
need help 11 De la: ciuby_33 6 Aprilie 2009 07:28
eu sunt romanca iar el musulman...ne iubim foarte mult...insa nu stiu daca este posibila casatoria dintre noi... 85 De la: kudika000771 4 Mai 2013 01:39
impacare cu fostul sot? 25 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:35
Mai exista o sansa? 12 De la: kudika084416 17 Noiembrie 2009 17:00
eu si el.. in secret? 10 De la: Micael 14 Noiembrie 2010 13:27