Setari Cookie-uri

cum facem??:((

ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???
yumy
Postat pe 8 Decembrie 2008 12:08
nu m-am gandit niciodata la asta.......dar dc ai deschis acest topic......?

as trai momentul..poate.......as dori sa am aproape toate pers dragi mie.......sau poate nu.......nici nu vreau sa ma gandesc la asa cv......cu toate ca in fam se petrece asa cv acum de sarb

Postat pe 8 Decembrie 2008 13:20
De la: rosemery, la data 2008-12-08 12:08:04ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???



m-as bucura de razele alea ca o sa-mi iasa pielea bronzata!

Postat pe 8 Decembrie 2008 13:35
De la: geo32, la data 2008-12-08 13:35:16
De la: rosemery, la data 2008-12-08 12:08:04ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???



m-as bucura de razele alea ca o sa-mi iasa pielea bronzata!


ma bucur ca au ajus razele la nasucu' tau!
Lillix
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:39
chiar daca raze x, le-am simtit caldura

Postat pe 8 Decembrie 2008 13:50
O persoana care se afla in aceasta situatie se poate da cu parerea ;)

Postat pe 8 Decembrie 2008 13:57
De la: rosemery, la data 2008-12-08 12:08:04ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???

1. Daca boala-i incurabila nu mi-as face nici o raza!!! ce rost are?
2. Eu pot mereu sa zambesc, indiferent de situatie
3. Mi-as petrece timpul ramas cu cei dragi luandu-mi la revedere asa cum trebuie si mi-as scrie biografia!!!

Postat pe 8 Decembrie 2008 14:13
De la: rosemery, la data 2008-12-08 12:08:04ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???



in orice caz , nu trebuie sa cazi intro prapastie!
chit ca stai suparat sau vesel , moartea tot va venii. asa ca, ce rost are sa-ti irosesti ultimile clipe din viata plangand!!??

Postat pe 8 Decembrie 2008 14:27
normal ca nu o sa stai plangand, dar totusi lumea nu s-a schimbat si ink mai marginalizeaza persoanele bolnave.
E cam greu mai ales in romania sa traieste knd esti bolnav pt ca nu prea beneficiezi de tratamente corespunzatoare
si este foarte greu sa mergi zilnic sa faci tratament si chiar daca cancerul ar fii in ultima faza e foarte greu sa traiesti cu un cancer incercand sa profiti de viata pt ca boala nu prea iti permite acest lucru ea se manifesta te pune la pat si devii o leguma
Nu doresc nimanui sa fie vreodata bolnav de vreo boala incurabila, sau orice altfel de boala, mai ales knd nu ii ai pe prieteni alaturi de tine este foarte greu
yumy
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:58
De la: heaven_gate, la data 2008-12-08 13:20:37nu m-am gandit niciodata la asta.......dar dc ai deschis acest topic......?

as trai momentul..poate.......as dori sa am aproape toate pers dragi mie.......sau poate nu.......nici nu vreau sa ma gandesc la asa cv......cu toate ca in fam se petrece asa cv acum de sarb

dc am deschis acest topic:( pt ca vroiam sa aflu ce parere au oamenii despre cei bolnavii si ce ar face ei in locul lor si pt ca de curand am aflat ca am o tumora pe creier doctori spun ca daca voi urma tratament o sa ma fac bine ( nimeni nu mai stie de asta nici parinti nici prieteni).Stiu ca nu am cum sa ma mai fac bine, e pe creier:( , medici spun sa ma duc sa fac un tratament la viena, dar sincer mi s-a cam luat de tratamente si as vrea ca de sarb sa stau aksa cu ai prieteni mei( si sincer mi-e foarte greu sa le spun ca sunt bolnava)mai ales parintilor mei, uneori mai am ameteli dar imi revin rpd, nu vreau sa mor asa repede, mereu mi-am zis ca vreau sa fac ceva inainte sa mor desi nu stiu cat voi mai rezista, am vb cu un medic renumit el spune ca avand in vedre tumora mea as putea sa ma operez dar mi-e frik:( si medicul a zis ca acum ar fii foarte bine), dar risc sa mor pe masa de operatii si chiar nu stiu cum e mai bn sa fac....
yumy
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:32
cel mai bn e sa te operezi...vezi tu...daca nu incerci te gandesti ca daca faceam acum eram bn
ramai cu indoiala..si apoi cu noile tehnici e imposibil sa dau gresi doctori......
presimteam ca e vb de tine...sau de cineva apropiat.......
bucura-te de momentele astea......fi fericita.......si trebuie sa spui parintilor.....au dreptul sa stie de ceea ce ti se intampla....
iti doresc tot binele din lume......sa fi fericita...si mai ales sa fi sanatoasa......chiar si daca asta consta intr-o operatie.....daca ai nevoie de ceva sunt aici...... si cred ca toti prietenii sunt alaturi de tie....daca le vei spune si mai ales parintii.....
si poti sa ma rapesti....(asta sa se oftice vas).....
te tzuc pui

Postat pe 8 Decembrie 2008 18:39
mersi mult pentru incurajari cred ca am sa le spun si alor mei si prietenului meu celorlati imi e cam greu sa le zic pt ca nu stiu cum vor reactiona eu sper sa fie bine:) si daca mor asta e mor fericita ca am vb cu voi aici pe kudika:):):)si ne-am iubit atat de mult sper sa nu se supere vas pe mn va pupacesc pe toti
yumy
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:51
esti o scumpa.....si sunt sigura ca te vei face bn....apoi cine ne mai satisface ....

Postat pe 8 Decembrie 2008 18:54
ms mult :*:*:*:* esti o dulce asa am sa fac o sa ma fac bine sa va satisfac pe toti
yumy
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:56
o sa te faci.......sufleteste sa ne satisfaci....mai ales pt tine si ai tai

Postat pe 8 Decembrie 2008 18:58
De la: heaven_gate, la data 2008-12-08 18:58:03o sa te faci.......sufleteste sa ne satisfaci....mai ales pt tine si ai tai

Ms sa dea Dumnezeu sa fie asa:):*:*:*
yumy
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:00
De la: rosemery, la data 2008-12-08 18:56:10ms mult :*:*:*:* esti o dulce asa am sa fac o sa ma fac bine sa va satisfac pe toti


hmmmm! ma faci sa ma gandesc la lucruri.
rozmario, poate vorbesc cu pacat, da' mai bine ar fi o farsa din partea ta pentru a castiga simpatie prin mila , decat sa suferi asa ceva.

Postat pe 8 Decembrie 2008 20:20
De la: rosemery, la data 2008-12-08 12:08:04ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???



Imi pare rau sa treci prin asa ceva. Am o cunostinta cu tumora pe creier care s-a operat in Ungaria si e ok. (daca doresti amanunte sa imi trimiti mesaj si incerc sa fac rost de un nr. de tel de la acel spital).Merita incercat. Nu poti sa te lasi asa, in voia sortii. Esti tinara si ai o viata inainte. Imi pare rau sa aud asa ceva despre o prietena de aici.
Fii puternica, asa cum si esti de fapt, si lupta.
Te pup si sa ai Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Stiu ca e greu sa le spui si lor, dar poate ai mevoie de suportul si incurajarea lor. E alegerea ta....! Numai bine!
_iluzie_
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:32
De la: geo32, la data 2008-12-08 20:20:28
De la: rosemery, la data 2008-12-08 18:56:10ms mult :*:*:*:* esti o dulce asa am sa fac o sa ma fac bine sa va satisfac pe toti


hmmmm! ma faci sa ma gandesc la lucruri.
rozmario, poate vorbesc cu pacat, da' mai bine ar fi o farsa din partea ta pentru a castiga simpatie prin mila , decat sa suferi asa ceva.

sincer nu ma intereseaza simpatia nimanui eu de felul meu sunt foarte orgoliasa si nu-mi place sa castig dragostea celorlati prin astfel de glume si mie mi-ar fi placut sa fie o gluma din pacate nu este asa le-am spus alor mei ei au fost foarte socati :( si sincer mi-e foarte frik sa ma operez si ma intreb ce simpatie sa ma castig acum knd sunt bolnava:( nu-ti doresc sa fii vreodata in situatia mea
NICIODATA NU O SA ACCEPT SIMPATIA CUIVA DIN MILA
yumy
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:45
De la: _iluzie_, la data 2008-12-09 09:32:28
De la: rosemery, la data 2008-12-08 12:08:04ce ati face daca ati fii niste persoane realizate sa aveti venituri modeste, o casa, masina si peste noapte ati afla ca suferiti de o boala incurabila, cum ati privi viata, oare ati mai putea sa zambiti in ciuda diagnosticului pus de medici, ati putea sa traiti cu gandul ca oricand veti muri si ca se aproapie sarbatorile si in loc sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi puteti oricand sa ajungeti prin cine stie ce spital facand raze???



Imi pare rau sa treci prin asa ceva. Am o cunostinta cu tumora pe creier care s-a operat in Ungaria si e ok. (daca doresti amanunte sa imi trimiti mesaj si incerc sa fac rost de un nr. de tel de la acel spital).Merita incercat. Nu poti sa te lasi asa, in voia sortii. Esti tinara si ai o viata inainte. Imi pare rau sa aud asa ceva despre o prietena de aici.
Fii puternica, asa cum si esti de fapt, si lupta.
Te pup si sa ai Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Stiu ca e greu sa le spui si lor, dar poate ai mevoie de suportul si incurajarea lor. E alegerea ta....! Numai bine!

CHIAR M-AR INTERESA MIE DOCTORUL MI-A RECOMANDAT O CLINICA DIN VIENA, DAR POATE MAI BINE SA FIE MAI APROAPE EU ABIA IERI LE-AM ZIS ALOR NICI MACAR NU STIU CUM O SA FIE CAT COSTA NU STIU NIMIC:(
yumy
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:47
ok draga mea. azi fac demersuri.
_iluzie_
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:57
De la: _iluzie_, la data 2008-12-10 10:57:07ok draga mea. azi fac demersuri.

ms mult::*:*:*:*:*
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:06
Rose,
bine-nteles ca trebuie sa lupti si sa faci orice tratament sau operatie. Cine ti-a zis ca tumorile pe creier nu se vindeca??
In afara de asta, tu esti foarte tanara si organismele tinere se refac foarte bine si fara urme.
Afla tot ce de aflat, si fa tot ce e de facut, ia auzi la ea!
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:12
suntem alaturi de tine....draga mea.....

Postat pe 10 Decembrie 2008 11:30
De la: Dor_a, la data 2008-12-10 11:12:27Rose,
bine-nteles ca trebuie sa lupti si sa faci orice tratament sau operatie. Cine ti-a zis ca tumorile pe creier nu se vindeca??
In afara de asta, tu esti foarte tanara si organismele tinere se refac foarte bine si fara urme.
Afla tot ce de aflat, si fa tot ce e de facut, ia auzi la ea!
pey eu le-am zis alor mey acum nu ramane decat sa fac operatia sa aflu cat costa si chestii si sa mai fac niste analize pt a afla dimesiunea exacta o tumorei conteaza foarte mult, doctorul mi-a spus ca fiecare zi pierduta e o zi pierduta din viata numai ca trebuie sa o fac la o clinica specializata ca pe la noi prin romania ink nu beneficiem de tehnologie eu sper sa fie bn dar totusi undeva acolo in adanacul sufletului mi-e frik
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:31
De la: heaven_gate, la data 2008-12-10 11:30:29suntem alaturi de tine....draga mea.....
ms mult:*:*:*:*
de asta e mai sunt si zile mai triste in viata omului, altele mai vesela, clar e ca incerc sa fiu optimista cum pot si eu
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:32
Tuturor ne-ar fi frica.
Tu insa trebuie sa fii optimista si revin si iti spun: in afara de cancer, organismul tanar are capacitatea de a se reface foarte repede, pentru ca innoirea celulara e mai rapida.

Noi aici te asteptam cand te intorci!
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:05
De la: Dor_a, la data 2008-12-10 12:05:02Tuturor ne-ar fi frica.
Tu insa trebuie sa fii optimista si revin si iti spun: in afara de cancer, organismul tanar are capacitatea de a se reface foarte repede, pentru ca innoirea celulara e mai rapida.

Noi aici te asteptam cand te intorci!

momentan sunt aici:) knd o sa plec o sa va spun:) si sper din toata inima sa ma fac bine
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:26
Vad ca esti, m-ai zapacit la Fazanu' ala
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:32
De la: Dor_a, la data 2008-12-10 12:32:36Vad ca esti, m-ai zapacit la Fazanu' ala

;))
ce sa fac si eu ma fazanesc cat mai am timp:D:D:D daca nu acum atunci cand?
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hellp! 2 De la: one_size 8 Martie 2010 10:42
AVETI O ZI EXCELENTA ? 4 De la: INTELIGENTUL- 1 Februarie 2015 15:48
"HAREMUL" SI MINUNILE LUI..!! 2348 De la: ___LL___ 10 Iunie 2009 21:43
va rog ajuta`ti ma sa imvat shi eu limba germana 7 De la: miha1307 14 Martie 2011 14:28
Chiar existã un conflict între generaþii? 11 De la: 4 Iulie 2013 07:54