Setari Cookie-uri

cum facem??:((

Sigur, draga Rose!
Tot ce vrei tu! Acum e timpul tau! Bucura-te!
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:40
De la: Dor_a, la data 2008-12-10 13:40:12Sigur, draga Rose!
Tot ce vrei tu! Acum e timpul tau! Bucura-te!

eu va iube pe toti
pe aici ma mai pliktisesc si eu ca de ce sa fac sola acasa sper sa fie totul bn
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:45
Eu sunt la munca ( ) dar am destul timp si de kudika... Traiasca!

Pupici si sa ne tii la curent. Noi iti tinem pumnii!
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:50
promit ca am sa va tin la curent cu tot ce fac dar de azi sunt aksa singura si stau pe aici sa va stresez ca cine stie knd o sa mai intru sa va frec la creieras:D:D:D:D:
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:54
tin sa va anunt ca nu o sa mai stau mult prin tara:(( luni plec la viena nu stiu cum o sa fie dar o sa imi fie dor de toata lumea de tot ceea ce facem eu aici si mi-e foarte frik dar sper sa fie bn imi pare rau ca asta va fii primul craciun petrecut departe de casa so chiar pe un pat de spital ce aiurea sper numai sa fie totul bn
yumy
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:05
ce as face?..........as merge undeva ,intr-un loc exotic unde mi-as aduna gindurile .......as trai clipele la maxim iar apoi cu bateriile incarcate as lupta cu nenorocita de boala pina as invinge.imi place atit de mult viata incit nimic nu ma darima si nici atit ceva incurabil!.....................revenind la cazul tau :sint sigura ca o sa reusesti! alunga temerea din inima si gindurile negative! daca operatia este sansa ta.......nu pierde trenul draga mea!altii nu au parte de acest tren sa opreasca in gara lor! sint convinsa ca la Viena viata ta se va schimba in bine....sint convinsa ca avem forumisti ce locuiesc acolo si te vor vizita!eu una sint alaturi de tine si daca ai nevoie de ceva nu ezita sa ma contactezi! o sa ma rog pentru tine la bunul Dumnezeu care mie mi-a redat viata si linistea,o sa vezi ca totul o sa fie bine si o sa apreciezi viata la adevarata ei valoare!mult curaj si toata sanatatea din lume!(cind se termina totul te astept la o bere la Lyon )
FRANNNCE
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:23
De la: rosemery, la data 2008-12-12 09:05:33tin sa va anunt ca nu o sa mai stau mult prin tara:(( luni plec la viena nu stiu cum o sa fie dar o sa imi fie dor de toata lumea de tot ceea ce facem eu aici si mi-e foarte frik dar sper sa fie bn imi pare rau ca asta va fii primul craciun petrecut departe de casa so chiar pe un pat de spital ce aiurea sper numai sa fie totul bn


mult succes scumpa mea......sunt sigura ca totul va fi bn si vei veni in tara sanatoasa.....si lasa ca noi tot aici vom fi...asteptand vesti de la tine
nu conteaza ca e 1 sarbatoare de casa...ci numai tu sa scapi de problema ....te tzuc si mult succes ...

Postat pe 12 Decembrie 2008 18:15
ma bucur ca sunteti alaturi de mn mai am putin si plec o sa imi fie dor de toate locurile de pe aici de toate lucrurile pe care le facem zilnic, de voi, de prieteni, dar sper in schim sa fiu bine apoi spr sa ma intorc sanatoasa :)
yumy
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:51
Imi pare rau pt ceea ce ti se intampla... tu trebuie sa speri in sansa ta dea trai, sa fii optimista...de asemenea este bine ca cei la care tii sa fie alaturi de tine, sa stie cese intampla. In astfel de momente familia, prietenii, au un rol foarte important. Eu am trecut prin asa ceva cand mama mea a fost bolnava, toata durata bolii, cu grijile respective, mersul la spital pt sedintele de chimioterapie, radioterapie, bucuria ca analizele au iesit bine, bucuria ca parca totula revenit la normal, dupa care o prabusire brusca, revenirea subita a bolii..dupa care sfarsitul...in cazul nostru, cat amfost de optimisti, nu s-a intamplat o minune...asta e!
Lupta pt sanatatea ta ;)


Postat pe 13 Decembrie 2008 16:38
Trandafirashule...uite ca vreau sa-ti scriu...desi e greu sa mi gasesc cuvintele, stiu sau mai bine spus banuiesc ca situatzia ta nu este una usoara! ceea ce vreau sa-ti spun e ca sunt alaturi de tinecu sufletul si o si ti trimit o unada de enregie pozitiva dorindu-tzi ca aceast episod greu din viatza ta sa aiba un deznodamant fericit!

sa nu te descurajezi...adica sa incerci sa te pastrezi in echilibru! Nu pierzi nimic pastrandu tzi sperantza AI NUMAI DE CASTIGAT!

Poate ca o sa-ti fie mai usor daca te gandesti ca este o aventura, si fa un mic efort de a scrie acolo intr un caietzel, tot ce tzi se intampla! Gandurile tale pe drum, despre oamenii pe care-i vei intalni, o pasarica pe care o vei observa la un moment dat pe undeva, priveste cerul, urmareste forma norilor, respira aerul, invatza noile miresme, priveste luminile si umbrele...in mare fa toate lucrurile pe care uitam sa le facem pentru a vorbi cu our God! Impregneaza te cu minunata eternitate!

Acu' te pup, desi noi nu prea ne-am intersectat, asa mi-am facut eu o impresie ca esti o fetzitza plina de viatza, curajoasa si plina de haz! Sa fii sanatoasa!
Lillix
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:38
De la: Lillix, la data 2008-12-13 19:38:06Trandafirashule...uite ca vreau sa-ti scriu...desi e greu sa mi gasesc cuvintele, stiu sau mai bine spus banuiesc ca situatzia ta nu este una usoara! ceea ce vreau sa-ti spun e ca sunt alaturi de tinecu sufletul si o si ti trimit o unada de enregie pozitiva dorindu-tzi ca aceast episod greu din viatza ta sa aiba un deznodamant fericit!

sa nu te descurajezi...adica sa incerci sa te pastrezi in echilibru! Nu pierzi nimic pastrandu tzi sperantza AI NUMAI DE CASTIGAT!

Poate ca o sa-ti fie mai usor daca te gandesti ca este o aventura, si fa un mic efort de a scrie acolo intr un caietzel, tot ce tzi se intampla! Gandurile tale pe drum, despre oamenii pe care-i vei intalni, o pasarica pe care o vei observa la un moment dat pe undeva, priveste cerul, urmareste forma norilor, respira aerul, invatza noile miresme, priveste luminile si umbrele...in mare fa toate lucrurile pe care uitam sa le facem pentru a vorbi cu our God! Impregneaza te cu minunata eternitate!

Acu' te pup, desi noi nu prea ne-am intersectat, asa mi-am facut eu o impresie ca esti o fetzitza plina de viatza, curajoasa si plina de haz! Sa fii sanatoasa!

multumesc :* cred ca asa am sa fac deja mi-am pregatit bagajele luni dimineatza o sa plec e alaturi de mine familia deja viata mea s-a schimbat privesc viata altfel sunt constienta ca la viena viata mea se poate schimba radical dar sunt optimista sper sa fie totul bn sa ma intorc repede sa ma refac.....va tzuc pe toti
yumy
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:03
In speranta ca nu v-am plictisit cu problema mea, mai fac inca o data apel la ajutorul vostu.
Pentru cei care nu ma cunosc , sau ma cunosc, va fac cunoscuta povestea mea pe scurt!
Ma numesc Calbarau Ana Maria Madalina, am 23 de ani,locuiesc in Rm.Valcea si am o problema de sanatate.In anul 1989 un eveniment nefericit m-a adus la pierderea ambelor picioare,tot de la acea data ma chinui enorm cu procurarea protezelor care ma ajuta sa fac cativa pasi pentru a nu depinde de semeni mei.La ultima verificare ortopedica,mi s-au recomandat 2 proteze cu costuri enorme,pensia de handicap de 271 ron neacoperind nici un sfert din costurile lor (proteza de gamba modulara cu articulatia gleznei mobile si manson de silicon – 7.278,49 ron si proteza de coapsa modulara cu articulatia gleznei mobile, genunchi libera cu vacuum – 7.449,40 ron in total costul protezei fiind de 14.727,89 ron).Am fost prea incercata de umilinta,de frica,de rusinea de a calca pe propiile picioare in noroiul sfidarii si al dezonoarei. Impreuna cu dumneavoastra oameni de suflet, de bine ai planetei sunt convinsa ca voi fi ajutata sa-mi procur cat mai urgent posibil protezele pentru ambele picioare pentru a-mi croi singura carari pe drumul vietii in spatiul nostru social. Solicitarea ajutorului financiar pentru achizitioanarea protezelor, ma poate repune ca persoana in plan social, si va duce direct la imbunatatirea starii handicapului marindu-mi considerabil posibilitatea gasirii unui loc de munca, si deplasarea mea la sediul facultatii pe care o urmez fiind studenta in anul 3, la Univeritatea Spiru Haret, Specializarea Psihologie.In eventualitatea ca doriti sa ma sprijiniti financiar pentru realizarea protezelor, mai jos este numarul de cont in care puteti depune ajutorul dumneavoastra financiar: BANCA: RAIFFEISEN - SUCURSALA: RÂMNICU VÂLCEA TITULAR: ANA MARIA MÃDÃLINA CALBARÃU LEI:RO79RZBR0000060010327337 EURO:RO67RZBR0000060010838258
BCR LEI:RO29RNCB4800000430120001 - sucursala valcea
dragalaspui
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:07
buna dimineatza dragii mei:* azi este cea de a doua zi la viena, sunt un spital de stat si sunt uimita de ceea ce vad:O medicii sunt foarte amabili iar dotarile intrec asteptarile mele acum sunt la sala de internet a spitalului imi verific emilul si m-am gandit sa va salut si pe voi .Mi-am facut toata analizele, nu sunt tocmai optimista pentru ca tumoarea mea e una maligna, insa donctorul meu(roman!!!) imi spune ca pot sa trec cu bine de operatie sa o fac cat mai rpd si ca poate organismul meu va reactiona bn dar exista si cealalta cale la care nu vreau sa ma gandesc m-am mai consultat cu parinti mei si cu prietenul meu o astfel de decizie e cam greu de luat. e ca si cum as decide azi daca sa traiesc sau sa mor e acm complicat, daca o sa ma operez operatia va fii maine imi este extrem de frik
yumy
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:05
draga mea ROSE iti doresc din tot sufletul sa iasa totul bine. trebuie sa fi optimista si eu cred ca trebuie sa-ti acorzi sansa asra de a te face bine. nu te gindi la cealalta varianta ca si cum nu ar exista. e mai bine. Doamne Doamne bu ar vrea sa te sacrifice si mai ales ca e o luna speciala sint convnsa ca se va intimpla o minune. adica o realitate frumoasa. sint alaturi de tine cu sufletul si gindul si doresc sa aud ceva fffff bine cind revii pe calculator.
te pupic si iti doresc tot binele din lume. sa fi curajoasa si optimista. sa fi sigura ca totul va fi bine
te pup
_iluzie_
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:41
mult curaj draga mea si gindeste pozitiv! nimic rau nu o sa se intimple! o sa te faci bine si o sa revii printre noi ! ramine valabila invitatia la berica!pupici si numai bine!
FRANNNCE
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:24
m-am reintors acasa am renuntat la operatie o echipa de medici s-au consultat asupra cazului meu si mi-au zis ca este o tumoare maligna si ca pot trai cu ea chiar si 3-4 ani si ca daca ma operez acum am sanse foarte mici sa ma vindec, am decis sa traiesc asa decat sa mor pe masa de operatii, sau mai grav dintr-o mica tumoare sa faca una mai mare asta este acu urmez cu tratament dumnezeu fie cu mn voi trai atat cat va decide el
yumy
Postat pe 18 Decembrie 2008 19:21
cum mai esti nu ai mai scris nik din 18 dec??? sa mai rezolvat ceva?? sper k totul este bine
bruneagra25
Postat pe 20 Februarie 2009 08:45
buna! consider ca trebuie sa te opereze...cunosc pe cineva care s-a operat...a fost o operatie foarte grea, acum se simte foarte bine.controale periodice, trebuie sa ai curaj.iti spun asa: daca iti este sa traiesti vei trai, da o sansa prin aceasta operatie,iar de nu asta va fi...poate vei spune ca imi este usor sa vb, dar in acest moment chiar nu ai ce face,nu? solutia cea mai buna este sa te operezi.opereazate! iti doresc multa sanatate si poate ne bei si scrie dupa operatie.
mayasimona
Postat pe 20 Februarie 2009 11:03
adevarat si cum ai gandit.tu stii mai bine ce simti...trebuie sa faci tot ce simti tu.te sarut!sanatate!
mayasimona
Postat pe 20 Februarie 2009 11:05
Nu sunt in masura sa dau sfaturi referitor la problema lui Rose, dar ma pune pe ganduri...si eu am probleme, pe care le consider majore, dar uite ca nu sunt...ea este un exemplu pt mine, cum reuseste sa fie atat de tare si sa zambeasca dupa tot ce i se intampla. Cum te mai simti, rosemery? Iti doresc toata sanatatea din lume. Daca mi-e permis sa adaug...cred ca mai bine te-ai opera...si tatal meu a suferit o operatie foarte riscanta, fara de care n-ar fi trait mai mult de un an-doi...multumesc lui Dumnezeu ca am riscat si se simte bine...este cu noi la 9 ani dupa operatie.
mrskattousa
Postat pe 20 Februarie 2009 11:53
Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!
arynaaa
Postat pe 20 Februarie 2009 20:46
Buna,Nu mai stim nimic de tine!!Sper ca traiesti si de bucuri inca de viata!!!
Suntem alaturi de tine!!!
Pupici!!
eclau
Postat pe 21 Februarie 2009 00:28
sincer nu stiu ce as face si cum as reactiona....
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:52
De la: rosemery, la data 2008-12-18 19:21:08m-am reintors acasa am renuntat la operatie o echipa de medici s-au consultat asupra cazului meu si mi-au zis ca este o tumoare maligna si ca pot trai cu ea chiar si 3-4 ani si ca daca ma operez acum am sanse foarte mici sa ma vindec, am decis sa traiesc asa decat sa mor pe masa de operatii, sau mai grav dintr-o mica tumoare sa faca una mai mare asta este acu urmez cu tratament dumnezeu fie cu mn voi trai atat cat va decide el




Ce tratament urmezi?

Postat pe 21 Februarie 2009 11:30
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 11:41
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2009 11:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 11:41:34






Postat pe 21 Februarie 2009 12:50
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 12:50:05
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 11:41:34






neonorat cu prezenta de stapana de prin 18 decembrie.... intoarcerea de la viena... bla bla bla....
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 13:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 13:01:18
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 12:50:05
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 11:41:34






neonorat cu prezenta de stapana de prin 18 decembrie.... intoarcerea de la viena... bla bla bla....

da din pacate traiesc
ma intreba lumea pe aici cum pot sa zambesc uneori sunt momente in care uit de tot alteori sunt atat de confunza mai ales cand ma doare capul, nu am incredere in niciun doctor, pt ca at knd am fost in viena doctorii mi-au zis ca mai bine nu ma operez pt ca e foarte riscant ca nu mai am mult de trait si ca mai bn sa urmez un tratament in tara si cat oi trai atat sa fie
din pakte sunt vie si acum iar knd am fost la fundeni la doctorul toma mi-a zis ca am reactionat bine la tratament si ca daca o tin tot asa sa ma duc sa ma operez
pey la ce rost m-am dus odata banii aruncatzi si mi-a zis ca nu acum ce fac iar ma duc ma intorc mai bine ma duc pentru totdeauna si gaat atatea dureri de cap, pastile, spitale in cateva luni m-am lovit nu numai de mizeria din spitale dar si de nepasarea doctorilor, couptie si cu toate ca le dai bani sa te bage in seama te trateaza tot ca pe un gunoi
ce diferentza intre romania si celellalte tari
yumy
Postat pe 24 Februarie 2009 07:56
offf
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de clase sociale 90 De la: kudika_10097 4 Iulie 2013 12:28
dragoste cu nabadai 12 De la: Mari_call 6 Octombrie 2013 14:16
Vreau Bichon:(( 15 De la: Mari_mica 4 Septembrie 2012 23:02
2012... 25 De la: razz 18 Noiembrie 2010 18:08
ROMANIA plai de dor 7 De la: kudika533673 22 Mai 2014 23:23