Setari Cookie-uri

regenerarea parului

Te sfatuiesc o cura de 2-3 luni cu Biotina (e o vitamina b), deci nu are ce rau sa iti faca. eu am luat de firma Haya Labs, e o firma americana, am comandat de pe un site de la noi, e vreo 40 lei 60 capsule, se ia 1 pe zi. Este extraordinara pentru par, piele si unghii. Sau daca vrei ceva mai complex, incerca Hair, Skin and Nails.

JustMeD
Postat pe 24 Octombrie 2013 15:36
Tot ceea ce recomandati-vitaminele,sampoanele,ricinul sunt adjuvante ptr regenerarea parului.Ar fi bine sa aflati cauza caderii parului si sa o tratati.
Va recomand sa va tundeti lunar minimum 2 cm si sa va tratai pielea scalpului cu produse adecvate naturii acesteia.
Prin tratament medical si cosmetic in 10 sedinte va pot opri caderea parului si va garantez inceperea regenerarii acestuia.
carmen_natural
Postat pe 4 Ianuarie 2014 22:54
Parul meu s-a deteriorat in urma decolorarii (3 ori in doua saptamani). Am ramas cu jumatate din podoaba capilara. Am folosit diverse tratamente naturiste si chiar pastile pentru par, dar nimic. Parul meu este detriorat, rar, cade foarte mult si nu mai creste la loc. desi problema aceasta o am de 3 ani. Nu m-am mai vopsit. Chear nu mai stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva care a trecut prin aceasta experienta?
Anaeli06
Postat pe 29 August 2014 11:29
De la: Anaeli06, la data 2014-08-29 11:29:23Parul meu s-a deteriorat in urma decolorarii (3 ori in doua saptamani). Am ramas cu jumatate din podoaba capilara. Am folosit diverse tratamente naturiste si chiar pastile pentru par, dar nimic. Parul meu este detriorat, rar, cade foarte mult si nu mai creste la loc. desi problema aceasta o am de 3 ani. Nu m-am mai vopsit. Chear nu mai stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva care a trecut prin aceasta experienta?


Mie mi-a recomandat medicul de familie "Chel Stop" folosit împreunã cu Sãpun moale vegetal (de fapt este un ºampon), ambele de la Hofigal. Se gasesc la magazinele naturiste si nu sunt scumpe, aprox 13 lei solutia si 15 lei samponul. Apoi am citit pe net, dar nu am aprofundat subiectul, despre cura cu drojdie de bere, care ajutã atât pãrul cât ºi pielea.
luchianramona
Postat pe 29 August 2014 12:28
De la: luchianramona, la data 2014-08-29 12:28:18
De la: Anaeli06, la data 2014-08-29 11:29:23Parul meu s-a deteriorat in urma decolorarii (3 ori in doua saptamani). Am ramas cu jumatate din podoaba capilara. Am folosit diverse tratamente naturiste si chiar pastile pentru par, dar nimic. Parul meu este detriorat, rar, cade foarte mult si nu mai creste la loc. desi problema aceasta o am de 3 ani. Nu m-am mai vopsit. Chear nu mai stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva care a trecut prin aceasta experienta?


Mie mi-a recomandat medicul de familie "Chel Stop" folosit împreunã cu Sãpun moale vegetal (de fapt este un ºampon), ambele de la Hofigal. Se gasesc la magazinele naturiste si nu sunt scumpe, aprox 13 lei solutia si 15 lei samponul. Apoi am citit pe net, dar nu am aprofundat subiectul, despre cura cu drojdie de bere, care ajutã atât pãrul cât ºi pielea.

Chel stop credeam ca e impotriva cheilor care urmaresc fatucile crete sui sexoase..
Nigma
Postat pe 29 August 2014 12:30
De la: Nigma, la data 2014-08-29 12:30:36
De la: luchianramona, la data 2014-08-29 12:28:18
De la: Anaeli06, la data 2014-08-29 11:29:23Parul meu s-a deteriorat in urma decolorarii (3 ori in doua saptamani). Am ramas cu jumatate din podoaba capilara. Am folosit diverse tratamente naturiste si chiar pastile pentru par, dar nimic. Parul meu este detriorat, rar, cade foarte mult si nu mai creste la loc. desi problema aceasta o am de 3 ani. Nu m-am mai vopsit. Chear nu mai stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva care a trecut prin aceasta experienta?


Mie mi-a recomandat medicul de familie "Chel Stop" folosit împreunã cu Sãpun moale vegetal (de fapt este un ºampon), ambele de la Hofigal. Se gasesc la magazinele naturiste si nu sunt scumpe, aprox 13 lei solutia si 15 lei samponul. Apoi am citit pe net, dar nu am aprofundat subiectul, despre cura cu drojdie de bere, care ajutã atât pãrul cât ºi pielea.

Chel stop credeam ca e impotriva cheilor care urmaresc fatucile crete sui sexoase..

Las' cã ºi lor le place!
luchianramona
Postat pe 29 August 2014 12:52
Buna. Unde asi putea gasi si eu acest sampon? Multumesc
Anaeli06
Postat pe 30 August 2014 10:22
Pentru regenerarea parului folosesc sampon natural cu extract de ardei iute si extract de urzici. Evident contine si ulei de ricin. Folosesc de 6 luni, si e excelent! Parul s-a regenerat, are volum, luciu, sunt super-multumita! Buna. Unde pot sa gasesc si eu acest sampon? Multumsc
Anaeli06
Postat pe 30 August 2014 10:26
De la: luchianramona, la data 2014-08-29 12:28:18
De la: Anaeli06, la data 2014-08-29 11:29:23Parul meu s-a deteriorat in urma decolorarii (3 ori in doua saptamani). Am ramas cu jumatate din podoaba capilara. Am folosit diverse tratamente naturiste si chiar pastile pentru par, dar nimic. Parul meu este detriorat, rar, cade foarte mult si nu mai creste la loc. desi problema aceasta o am de 3 ani. Nu m-am mai vopsit. Chear nu mai stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva care a trecut prin aceasta experienta?


Mie mi-a recomandat medicul de familie "Chel Stop" folosit împreunã cu Sãpun moale vegetal (de fapt este un ºampon), ambele de la Hofigal. Se gasesc la magazinele naturiste si nu sunt scumpe, aprox 13 lei solutia si 15 lei samponul. Apoi am citit pe net, dar nu am aprofundat subiectul, despre cura cu drojdie de bere, care ajutã atât pãrul cât ºi pielea.
drojdia de bere,,,daca o bei,,,nu daca te speli cu ea pe cap
INTELIGENTUL-
Postat pe 30 August 2014 11:50
recomand masca cu galbenus de ou si ulei de ricin,plus lamaie de 2 ori pe saptamana timp de 4 luni,rezultat spectaculos.
ioanamariaradu
Postat pe 13 Octombrie 2014 16:59
Am facut o masca depar dintr-un galbenus de ou + ulei de ricin + tratament cu petrol de la farmec .Am amestecat toate cele trei ingrediente pana mia iesit o maioneza ,am pus pe parul un pic umezit am ous un prosop pe cap si asa am dormit toata noaptea ,dimineata am spalat parul cu sampon de la farmec+ bicarbinat de sodiu ,vreo doua spalaturi am facut pana cand am simtit caam parul curat ,iar dupa aceasta am folosit un picde balsam de par pe caream limpezit si observ ca mi se regenereaza parul ,dar trebuie facut aceasta masca de doua ori pe saptamana si in timp de doua sau chiar trei luni .Sanatate multa va doresc va pup.
gyongyi65
Postat pe 13 Octombrie 2014 18:08
Buna! Pentru regenerarea parului poti face masca cu ulei de cocos virgin de 2 ori pe saptamana. Eu am folosit uleiul impreuna cu niste suplimente nemtesti, Yelow Vibe, sunt pe baza de plante si contin foarte multi antioxidanti si sunt multumita de rezultat. Ambele le gasesti in farmacii. Si multa apa, cel putin 2l pe zi. Aveam parul foarte deteriorat din cauza placii de indreptat parul si din cauza fixativului. Dupa 2 saptamani, parul meu era mai matasos, se descurca mai usor. e ok, poti incearca.
anaparaschiv
Postat pe 11 Decembrie 2015 22:44
Imi poti spune mai exact cum se nm vitaminele
Sau o poza cu conținutul.
Popovici_Danut_1
Postat pe 18 Ianuarie 2016 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce mananca copiii mici 3 De la: mary_ct 7 Noiembrie 2008 16:04
KAMAIANY 6 De la: rashela 19 Octombrie 2009 02:20
lifecare 3 De la: andutza_con 13 Mai 2011 09:41
spuneti nu drogurilor,alcoolului,tutunului 15 De la: Ele_ely 11 Iulie 2009 15:47
tratament naturist pentru durere noada ( coccis) 1 De la: turkey 29 Aprilie 2014 22:49