Setari Cookie-uri

cel mai frumos cadou de craciun...........o dubla despartire

ce pot sa spun.......craciunul asta e cel mai trist din viata mea....ca sa va explic pe scurt........am fost casatorita de aproape 5 ani...in noiembrie aveam 5 ani....neam despartit dupa ce el s-a dat la cea mai buna prietena a mea,trebuie sa primesc actele de divort in jur de 20 decembrie.....ok,asta nu-i nimic.......intre timp am cunoscut un baiat la un chef si ne-am inteles super,am ramas impreuna si deja era stabilit unde mergem de craciun si de revelion.....era totul ok pana aseara,13 decembrie(sa fie oare cu ghinion?)....cand mi-a spus pe messenger ca trebuie sa o terminam...asa pur si simplu fara nici o explicatie....cel mai dureros e faptul ca am inceput sa tin la el si credeam ca totul e bine....acum totul s-a spulberat...si aveam atatea vise ....eram fericita ca merg cu el la munte ...va dati seama ce e in sufletul meu acuma...asa brusc s-a destramat tot...si exact cand aveam si eu nevoie de cineva sa-mi fie alaturi........de ce trebuie sa ni se intample noua asa ceva?..noua,cei care iubim cu adevarat?!!!!!!!!
elenaalina
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:12
nu suport oamenii kre te lasa cu ochii in soare fara nici o explicatie si fara un motiv pe bune... dak a facut asa e clar ce fel de om e...stai linistita si petrece sarbatorile alaturi de prieteni..
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:22
macar bine ca i-a spus ca "s-a terminat",altii nici asta nu sunt in stare sa zica din cauza lasitatii...
Elena fii puternica, va rasari soarele si pe strada ta!petrece sarbatorile cu familia si prieteni adevarati, deci cu persoane care te iubesc cu adevarat si totul va fi super..Sarbatori fericite
DeeaCatalina
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:34
practic ti-a comunicat esentialul.
de ce? nu are nici o relevanta.
googoodoll
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:36
stiu ca ar rebui sa-mi iau gandul de acolo si sa fiu alaturi de cei care ma iubesc cu adevarat ,ms pt sfaturi.......dar e greu,mai ales ca tin la el...si mi-e ciuda pe mine ca as fi in stare sa-l iert daca s-ar intoarce........ce sa fac?....mi-am facut atatea planuri...oricum,eu va multumesc ca mi-ati scris.......sarbatori fericite tuturor...........am o consolare de craciun........sunt in ''familia'' kudika....pup la voi!
elenaalina
Postat pe 15 Decembrie 2008 00:21
elenaalina, l-ai cunoscut la un chef (ok), poate el nu vroia neaparat ceva de durata, poate el a cunoscut o alta intre timp (si barbatii si femeile fac asa ceva des). Cum adica ai fi in stare sa il ierti daca s-ar intoarce? pai daca a facut ce ai zis mai sus nu iti arata contrariul? ca e un om dupa care nu merita sa suferi aiurea. Fara suparare dar esti ori naiva, ori prostuta. Daca zici ca esti un om care iubeste cu adevarat atunci incearca sa iti gasesti un barbat care sa te aprecieze! in caz contrar te vei intoarce mereu in aceasi situatie.
metal
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:29
ai dreptate..........sunt putin naiva dar asta fiindca am incredere in oameni....asa sunt io...daca eu nu pot face rau cuiva atunci tind sa cred ca toata lumea e la fel...o sa trec eu si peste asta...ai zis,metal,sa-mi gasesc un barbat care sa ma iubeasca sau sa ma aprecieze.....crezi ca cineva ma mai vrea....la fel ca asta...toti sunt l afel...se sperie ca vreau sa ma mai marit,desi eu nas mai face pasul asta...
elenaalina
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:08
Sa acorzi o oarecare incredere (cuiva) pana la proba contrarie mi se pare ok dar totusi cu multa precautie! Pai ar trebui sa treci repede peste asta avand in vedere ca nu ai dupa cine sa suferi. Sunt destui barbati care stiu sa iubeasca si sa aprecieze persoana de langa ei, acum depinde si de criteriile tale de selectie. Toti barbatii au aceasi mama? NU! deci nu au cum sa fie toti la fel. In final esti un pic in contradictie cu tine, adica se sperie pentru ca tu vrei sa te mariti dar de fapt nu ai mai face pasul asta? ori vrei, ori nu vrei. Dupa o casnicie nereusita nu ar trebui sa te mai intereseze maritatul. Sfatul meu este; inainte de toate incearca sa cunosti barbatul de langa tine si dupa aia sa iti faci planuri. Cunoasterea asta sa dureze cativa ani, nu cateva luni de zile
metal
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:44
De la: metal, la data 2008-12-15 17:44:14Sa acorzi o oarecare incredere (cuiva) pana la proba contrarie mi se pare ok dar totusi cu multa precautie! Pai ar trebui sa treci repede peste asta avand in vedere ca nu ai dupa cine sa suferi. Sunt destui barbati care stiu sa iubeasca si sa aprecieze persoana de langa ei, acum depinde si de criteriile tale de selectie. Toti barbatii au aceasi mama? NU! deci nu au cum sa fie toti la fel. In final esti un pic in contradictie cu tine, adica se sperie pentru ca tu vrei sa te mariti dar de fapt nu ai mai face pasul asta? ori vrei, ori nu vrei. Dupa o casnicie nereusita nu ar trebui sa te mai intereseze maritatul. Sfatul meu este; inainte de toate incearca sa cunosti barbatul de langa tine si dupa aia sa iti faci planuri. Cunoasterea asta sa dureze cativa ani, nu cateva luni de zile


Imi permit sa-ti explic eu cum e faza cu maritatul.Ca si femeie divortata si nemaiavand 20 de ani,am intalnit vreo cativa "copilasi" care isi inchipuiau ca eu imi caut doar viitorul sot. Degeaba explici ca dimpotriva,nu te grabesti sa faci pasul si analizezi totul mult mai bine. Unii inca mai cred ca femeile de la o anumita varsta cauta disperate maritisul...
tgv
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:57
tgv, incearca sa eviti "copilasii" astia inchipuiti oricum daca nu deschizi subiectul despre maritis nu vad de ce ar crede altceva... poate doar daca ai dat peste incuiati.
metal
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:21
Metal,am fugit de ei cat am putut de repede...
Si n-as zice "incuiati",doar "imaturi".

Iar pentru initiatoarea topicului: stai linistita! Cred ca,obisnuita fiind cu relatia serioasa (te-ai casatorit la 18 ani??),ai vazut mai mult decat trebuia in baiatul asta. Asta nu inseamna ca trebuie sa-ti pierzi increderea total in barbati,ci doar sa fii mult mai atenta in a pune suflet.
Si mai sunt si altii care fac sarbatorile fara parteneri.Poate e trist. Eu una ma bucur ca-mi am familia aproape,ca ne intelegem atat de bine si ca suntem sanatosi.
Take care!
tgv
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:35
am trecut si yo printr-o situatie similara aku cativa ani..ce sa zic eram mai naiv pe atunci si am acordat prea multa incredere din start si ghici..a doua zi de Craciun mi-a zis (tot pe mess ca deh altfel nu cred ca putea sa mi-o zica,avand in vedere situatia creeata,nu avea curaj)ca nu vrea sa fie cu mn,tokmai cand ii marturiseam yo ei cat de mult mi-ar placea sa petrec trecerea dintre ani alaturi de ea.situatie naspa ce sa mai.nu imi planificasem nik altceva din timp tokmai pt ca vroiam sa fiu doar cu ea,si uite asa am ramas singur de revelion.din intamplarea asta sunt multe invataminte de tras.mai ales faptul ca nu trebuie sa iti traiesti viata pentru altcineva ci pentru tine in primul rand.in ziua de azi nu se merita sa mai fi altruist,trebuie sa fi un pic egoist,sa te gandesti in primul rand la tine pt ca altfel oamenii vor profita sau isi vor bate jok,asta este adevarul.
nu esti singura care isi va petrece sarbatorile fara cineva iubit alaturi,mai sunt destule persoane.nu e usor,asta e clar,dar incearca sa reduci la minimum supararile.distrage-ti atentia cu altele si va fi ok.nu te mai gandi la ce a fost,gandeste-te la ce va veni.
have a nice life
razz
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:50
Probabil ca multora li s-a intamplat candva ceva asemanator... mai mult sau mai putin. Acesta este primul meu mesaj pe forumul acesta. Si s-a intamplat sa fie tocmai la acest subiect :). Parerea mea este ca ar trebui sa te inconjori de familie si de prieteni intr-o perioada ca aceasta. Nu cred ca este absolut necesar sa fii cu o anumita persoana. Uneori lucrul asta nu este posibil. Insa cred ca familia si cei mai buni prieteni nu trebuie sa iti lipseasca in aceste momente. Nu iti strica singura sarbatorile. Cuvintele se spun si se scriu usor. Este adevarat asta. Mai greu este sa le pui in aplicare. Totusi, pentru binele tau, incearca sa scoti la lumina frumosul si bucuria din viata ta. Familia si prietenii... ei conteaza. Iar Craciuniul este sarbatoarea pe care trebuie sa o petreci alaturi de ei :)>
Anca_Neagoe
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:55
io va multumesc ca mi-ati fost alaturi...m-am mai linistit putin...si credeti-ma ca numai de cand am vorbit cu voi...am descoperit intradevar ca am prieteni,ce-i drept,cam putini,care imi sunt aproape si care m-au sunat si mi-au spus sa nu fiu dezamagita...de uitat n-am cum sa uit dar nu mai pun acuma atat la suflet...am primit deja alte oferte si curios,sunt cativa care vor sa ma cunoasca..adica ne stiam dinainte dar nu aveau curaj fiindca eram prea ''legata'' ca sa zic asa d efostul...in weekend o sa ne intalnim toti,suntem un grup de prieteni care ne-am propus sa vedem partea plina a paharului...va multumesc incaodata....va pup!
elenaalina
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:56
Si de cat sarbatori cu persoana care iti este draga si de fapt sa te simti singura sau asa zisa singuratate in doi mai bine cu prietenii
NICOLETA69
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:00
Nu merita sa suferi !www.cosmag.ro
cosmeticsuper
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:04
O rana nu se vindeca oricum si cu orice. Cred ca te-ai aruncat in bratele celui de-al doilea pt.a uita de primul sau de teama singuratatii. Nu e solutie . Ramai singura vindeca-ti ranile si cind consideri ca esti "CURATA" atunci ia hotarari in deplina cunostinta de cauza si cu responsabilitate. Abia atunci poti discerne ce ti se potriveste,ce /cine merita si ce /cine ,nu. Ai rabdare si nu mai suferi pt.cine nu merita
nocturnalia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e de facut in nebunia asta? 30 De la: kudika_970879 16 Iulie 2014 01:56
Sunt intr-o mare dilema, ma ajuta cineva ?! 21 De la: 21 Iulie 2012 00:20
despartit pentru ca am plecat la fac dupa 4 ani de relatie 35 De la: delicacy 20 Aprilie 2010 17:43
eu, capricor...el, varsator... 10 De la: pedrosian 22 Aprilie 2010 23:01
buna fetelor 6 De la: metal 8 Decembrie 2008 16:11