Setari Cookie-uri

o alta iubire imposibila

Buna, sunt noua pe acest forum, am intrat pentru ca efectiv sunt intr-o durere mare si am nevoie de un sfat si de niste pareri.

Am 22 de ani si acum un an am cunoscut un barbat pe internet, tot pe un forum. La inceput am avut parte de polemici insa apoi am inceput sa discutam in privat, iar cu timpul mi-a dat seama ca este un om extraordinar si chiar daca nu il cunoasteam si nu il vazusem niciodata am inceput sa simt ceva pentru el, din ce in ce mai mult...El era insurat si plecat din tara deci ceea ce simteam pentru el nu putea fi decat neconditionat si nu asteptam nimic in schimb. Ma multumeam doar cu o conversatie odata la cateva zile. Apoi am primit o poza de-a lui si o priveam zilnic, era asa cum mi-am imaginat...eram trista ca aceasta relatie nu era posibila insa simteam bucuria iubirii, stiam ca a iubi neconditionat este un lucru minunat. timpul a trecut si eu asteptam ca lucrurile sa se schimbe si sa incetez in a ma mai gandi la el. Am renuntat pentru o perioada la a mai vorbi, trebuie sa mentionez ca el nu avea nici cea mai mica idee despre ceea ce se intampla, eram doar prieteni si atat, nici nu ii trecea prin cap iar eu nu puteam sa ii zic.

Intamplarea insa a facut ca acum 2 luni sa se intoarca in tara divortat. Am inceput sa vorbim din nou si i-am propus sa iesim la un suc fiind in acelasi oras. Va dati seama ca visul meu de 1 an de zile avea posibiliatea de a a deveni realitate.

El a acceptat si acum exact o saptamana am iesit prima oara in oras. Am ras, ne-am distrat si totul a iesit perfect, evident in aceeasi atmosfera de amicitie. A doua oara cand ne-am intalnit l-am invitat la mine acasa si acolo ne-am sarutat prima oara. Ne-am luat in brate si ne-am sarutat indelung vreo ora, dupa care fiecare din noi trebuia sa plece si asa s-a sfarsit acea intalnire. Nu imi venea sa cred, ma simteam atat de norocoasa ca in sfarsit am o sansa sa fiu cu barbatul la care visam de peste 1 an, aproape ca nu imi venea sa cred.

Dupa aceasta a 2-a intalnire am petrecut prima noapte la el, o noapte absolut superba, am facut dragoste si era perfect totul, am dormit, am stat impreuna apoi 2 zile, el nu s-a mai dus la munca ca sa stea cu mine, ne-am facut planuri ce sa facem iarna asta ... Din nou, imi venea sa ma ciupesc ca sa imi dau seama ca nu visez. Ma indragostisem de el si mai mult si incepusem sa imi fac alte iluzii. Apoi in zilele urmatoare am stat ma mult la el acasa, am gatit, ne-am uitat le filme, am povestit.
Ieri am iesit in club cu prietenele mele si cu el si ne-am distrat foarte bine, apoi am venit la el acasa si am facut dragoste.
Dupa aceasta am simtit cum lumea mi se naruie... In anumita circumstanta de discutie, mi-a marturisit ca vrea sa ramanem doar prieteni nu am inteles de ce si a trebuit sa pun mai multe intrebari, eram pur si simplu socata, nu imi venea sa cred nici cum ca ceea ce aud era adevarat, parca era un cosmar. Intrebandu-l de ce, mi-a raspuns ca este indragostit de altcineva Si ca el crede ca acea femeie este sufletul sau pereche si ca acum trebuie sa isi rezolve niste probleme ca sa fie impreuna. Am simtit efectiv cum lumea mi se prabuseste, toate iluziile, toata iubirea care am simtit-o atata timp ...nu mai intelegam nimic, si din nou am intrebat de ce ai acceptat atunci sa fi cu mine daca esti atat de indragostit? Si mi-a raspuns ca a vrut sa ii dea un motiv sa il urasca ca sa isi dea seama daca iubirea e adevarata...si se pare ca e... Deci practic am fost folosita. Oare nu aveam dreptul sa stiu asta de la inceput si sa aleg cu liber arbitru sa fiu cu el chiar daca nu ma va iubi niciodata? Am ramas efectiv blocata, eram dezamagita, ranita profund, si am inceput sa plang, apoi am plecat, asigurandu-l ca voi fi bine si iubindu-l in continuare urandu-i sa fie fericit ... vreau sa fie fericit nu conteaza daca cu mine sau fara mine ... Acum efectiv plang in continuu pentru ca ceea ce simt pt el este o iubire adevarata, am acceptat sa ii fiu doar prietena pentru a putea vorbi cu el din cand in cand macar. Il iubesc din ce in ce mai mult si nu pot fi nici macar suparata pe el.

Oare as mai avea vreo sansa vreodata? oare l-as putea face sa ma iubesca? Credeti ca ar fi posibil asa ceva in cisrcumstanta de fata?
Nu imi vine sa cred ca toate mangaierile si saruturile si grija eu fost false, ca nu simte pentru mine decat sentimentul de prietenie si o atractie fizica ... Nu imi vine sa cred, mangaierile lui pareau asa sincere ... Acum sunt la pamant si nu stiu ce sa fac ca sa ma ridic, am nevoie de un sfat, orice e binevenit ...orice chiar, nu mai stiu ce sa fac, nu pot dormi, manca, muncii stau si plang toata ziua ascultand muzica trista... E groaznic ...va rog sa imi dati un sfat ... un mic ajutor
Gerly
Postat pe 15 Decembrie 2008 03:41
ai o poveste tare trista.am ramas blocata cand ai spus ca el nu vrea sa fie cu tine pentru ca e indragostit de alta.astept sa vad ce ti raspunde lumea.pe mine situatia asta ma depaseste.nu seamana cu nimic din ce am mai citit eu.e foarte urat ce ti a facut.nu numai tie dar si celei de care spune ca e indragostit.nu stiu e tare curios cum iubeste el daca inseala si face tot ce a facut cu tine.
incearca sa ti revii.nu stiu daca ai mai putea sa ai incredere iar in el chiar daca se intoarce la tine.cred ca a gresit mult prea grav ca sa i mai acorzi o sansa.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 03:55
Iti multumesc pentru vorbele tale, ai dreptate, a gresit enorm, insa cu toate astea as fi in stare sa fiu cu el din nou, il iubesc foarte mult desi el nu simte nimic pentru mine. A zis doar ca tine la mine ca la o prietena. Insa ma intreb si eu cum oare tine la mine ca la o prietena dupa tot ceea ce a fost intre noi... Cum intelegeti voi acest comportament? este atat de ciudat... A vrut doar sa se distreze poate o perioada de plictiseala iar eu am fost la indemana...cine stie, deja incep sa vad aceasta situatie altfel, imi pun intrebari ...oare e asa cum zice?
Gerly
Postat pe 15 Decembrie 2008 04:48
Oricum , el a fost si este un PORC. Dragoste NU se cerseste. CAnd vine vorba de povesti de dragoste pe net, am un exemplu concret, putini le vine sa creada... da-ti si tu o parere.... sunt 3 parti...

1. http://www.youtube.com/watch?v=oXrqwE_xW5g&feature=channel_page

2. http://www.youtube.com/watch?v=7VFkdianh2g&feature=related

3. http://www.youtube.com/watch?v=l67EXCVyW04

Cunosc personal aceste personaje foarte foarte bine.

Postat pe 15 Decembrie 2008 05:19
Gerly...tu n-ai gresit cu nimic, ai avut comportamentul corect in imprejurarile date. In plus sunt sigura ca esti o femeie de calitate, , lucru pe care desigur l-a apreciat si el, altfel n-ar fi mers atat de departe. Pentru noi astia care citim cred ca e evident ca n-are rost sa cautam explicatii pentru ce a facut dl dar fiinca probabil te-ar consola sa-ti spun ceva in sensul asta, parerea mea este ca e tare imatur. Alea-s goange, ca a vrut sa testeze legatura cealalta, in fapt te-a placut si i-a placut si "testul", dar probabil e mai comod sa ramana in relatia cealalta decat sa o ia de la capat cu tine. Pe de alta parte Gerly, da-o-ncolo de treaba, ai 22 de ani, o sa mai "iubesti profund vreo 15-20 de ori de-acum incolo pana sa-ti gasesti omul potrivit Iar iubirea adevarata se hraneste si ea dintr-o relatie adevarata, cand poti sa-l cunosti pe cel de langa tine sub toate aspectele, nu doar sub invelisul placut pe care ti-l faci atunci cand comunici virtual. Daca-ti e mai usor, gandeste-te ca asa a vrut Dumnezeu, sa ai experienta asta, sa inveti si tu (si noi) ceva din ea si lasa-l pe El sa hotarasca ce-o sa fie mai departe. Nu vreau sa fac pe inteleapta, e doar o sugestie, dar oricum gasesc ca e pierdere de vreme sa te gandesti daca si cum l-ai face sa fie cu tine. Pupici!
alpina
Postat pe 15 Decembrie 2008 07:05
De la: alpina, la data 2008-12-15 07:05:33Gerly...tu n-ai gresit cu nimic, ai avut comportamentul corect in imprejurarile date. In plus sunt sigura ca esti o femeie de calitate, , lucru pe care desigur l-a apreciat si el, altfel n-ar fi mers atat de departe. Pentru noi astia care citim cred ca e evident ca n-are rost sa cautam explicatii pentru ce a facut dl dar fiinca probabil te-ar consola sa-ti spun ceva in sensul asta, parerea mea este ca e tare imatur. Alea-s goange, ca a vrut sa testeze legatura cealalta, in fapt te-a placut si i-a placut si "testul", dar probabil e mai comod sa ramana in relatia cealalta decat sa o ia de la capat cu tine. Pe de alta parte Gerly, da-o-ncolo de treaba, ai 22 de ani, o sa mai "iubesti profund vreo 15-20 de ori de-acum incolo pana sa-ti gasesti omul potrivit Iar iubirea adevarata se hraneste si ea dintr-o relatie adevarata, cand poti sa-l cunosti pe cel de langa tine sub toate aspectele, nu doar sub invelisul placut pe care ti-l faci atunci cand comunici virtual. Daca-ti e mai usor, gandeste-te ca asa a vrut Dumnezeu, sa ai experienta asta, sa inveti si tu (si noi) ceva din ea si lasa-l pe El sa hotarasca ce-o sa fie mai departe. Nu vreau sa fac pe inteleapta, e doar o sugestie, dar oricum gasesc ca e pierdere de vreme sa te gandesti daca si cum l-ai face sa fie cu tine. Pupici!
amarutza
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:50
Da acum imi dau seama ca nu are rost si ca de fapt nici nu imi pot dori asa ceva. Sunt inca sub in influenta evenimentului si nu gandesc clar insa aveti mare dreptate si apreciez orice sfat, chiar mai dur, am nevoie sa ma trezesc
Gerly
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:21
M-am blocat cand am citit povestea ta,cat de imprevizibila este viata!!oricum, din orice experienta trebuie sa invatam cate ceva,in locul tau din experienta asta as invata ca pt a indragi un om trebuie sa traiesc momente cu el,si sa vad lucruri palpabile, nu doar o imagine de pe internet, nu poti cunoaste pe cineva asa.M-am indragostit si eu asa si doar dupa ce am fost unul langa celalalt mi-am dat seama ce fel de om este..si am invatat multe din acea experienta.

Referitor la el...spunea ca cealalta e sufletul sau pereche..pai atunci de ce sa o testeze?in dragoste e usor...ori iubesti ori nu...si dragostea adevarata nu te supune la teste..sunt prostii astea..nu te iubeste nici pe tine,pt ca s-a folosit de tine..si nici pe ea..pt ca testat-o in forma asta...si sa fim seriosi..daca te vedea ca pe o prietena te si respecta!dar a fost egoist..si-a urmarit scopul..gandeste-te ca nu te respecta ca om!!o sa treci peste,sunt f sigura..chiar daca acum doare tare...se va vindeca.pupici
DeeaCatalina
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:05
A, pai ce mai conteaza respectul dumnealui, sau ce face sau ce gandeste, omul e varza oricum. E luni, am inceput toti job-ul, scoala, etc deci lasa-l draga Gerly si seteaza-te pe treaba, ca nimic nu vindeca mai bine decat munca. Peste o saptamana deja n-o sa te mai stresezi. Mai bine spune-mi, am vazut ca esti din Brasov, ai fost la concertul Rome si Spiritual Front de sambata? am citit ca a fost grozav!
alpina
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:26
Nu am fost la concert din pacate, in ultima vreme sunt la fel de sociabila ca si un strut

Insa incerc sa ies, deja am planificat o vacanta in italia in ianuarie, momentul cel mai greu cred ca trece ...simt deja... nu pot trai o viata cu gandul la el...nu vreau...nu merita, sfaturile voastre au fost de folos, m-au facut sa ma simt mai putin singura

Asa ca va multumesc, oricum tema ramane deschisa, eu una nu am mai intalnit asa speciemn si nici nu am mai auzit...ehh exista un inceput in toate... A doua oara o sa fiu de n ori mai atenta :)
Gerly
Postat pe 16 Decembrie 2008 02:25
Chiar trist... Stiu k e greu sa-l uiti..sa uiti mom petrecute cu el....imi imaginez cum t simti (eu am aflat k IUBIREA MEA se insoara... si nu cu mine evident, stiu k e greu, dar incearca sa vezi viata altfel...fara el, fa-ti alte planuri singura, d ex d sarbatori cu prietenii..distractie etc. Si incearca sa observi in fiecare zi ce ti se intampla BUN, eu asa am facut si a dat rezultate, o sa vezi k ai parte d multa iubire din alte parti..d care nu ti-ai dat seama pana acum si vei fi fericita! Multa bafta, iti tin pumnii...

Postat pe 18 Decembrie 2008 16:47
si eu sunt noua ce leg are,macar poti sa te descarci fara sa iti fie frica,eu cred ca trebuier sa te aduni
am patit si eu asas ceva a fost ingrozior de umilitor dar am trecut peste asta si sincer sunt bucuroasa acum ca am invatat multe din experienta aia te face mai puternica si mai putin credula fii optimista si lasas ca nu moare nimei din asta o sa treaca

Postat pe 21 Decembrie 2008 16:16
Este dezgustator sa vad cum anumiti barbati, daca se pot numi asa specimenele astea de oameni, se gandesc doar la binele lor si nu-si dau seama ca cineva poate avea sentimente sincere si profunde.
Poate ca nu era cazul sa te avanti asa in relatie, dar acum daca asta s-a intamplat, cauta sa vezi ce se poate repara.
Parerea mea este ca din pacate.....doar el stie ce a fost in capul lui sec. L-as fi luat la intrebari cum a aparut asa tam-nesam divortat si as fi inceput sa-mi pun intrebari. Sa stii ca sunt putini barbati care-si lasa nevestele si cei care o fac sunt curajosi. Iti spun sigur ca sunt curajosi. Pentru ca cei mai multi prefera sa stea in caldura caminului si sa pozeze in sotii iubitori, tatii devotati si sa mai ameteasca si vreo fatuca pe care o pot aduce pe culmile disperarii.
Pentru mine astia nu sunt barbati ci niste idioti de care este plina lumea.
Iti dau un sfar: pleaca si nu te mai uita inapoi deloc. Se vede sinceritatea sentimentelor tale din faptul ca-ti doresti ca el sa fie fericit, chiar daca si cu altcineva. Nu te umili deloc si nu-i cere explocatii.
Nu inteleg cum unii au nesimtirea sa-ti spuna in fata ca s-au folosit de tine si sa-ti mai si spuna ca vor sa ramaneti in conditii de amicitie. Sa se duca la m...a cu amicitia lui cu tot, ca nici nu m-as mai fi uitat la el.
Uita cat mai repede de asta si treci mai departe. A fost doar un cosmar nu un vis cum ai crezut, acum este in realitate si gandeste-te ca nici nu a existat. Nu-mi amintesc daca ai mentionat cat a durat "relatia", dar este insuficient timpul petrecut impreuna sa te atasezi atat de tare incat sa nu poti iesi din asta. Mie mi s-a spus dupa 2 ani ca am fost folosita...si ca de fapt nu a fost sa fie, ca nu a fost timpul nostru si ca noi doi trebuie sa ramanem prieteni si sa stim mereu unul de altul. Si uite ca daca nu a fost sa fie timpul nostru eu am considerat ca nu a fost sa fie sa am langa mine un om care a avut nesimtirea sa-mi spuna : " sunt barbat si nu ti-am putut rezista, ca ai fost tot ce mi-am dorit de la viata si tot ce am visat ca pereche.....dar nu putem fi impreuna", in traducere libera " am prins momentul sa te f..t si nu am vrut sa ratez ocazia si tu oricum plecai din tara si noi nu aveam viitor ca facem parte din lumi diferite". Oameni care nu judeca, ca primesc si sunt ajutati si sprijiniti in tot ce fac, de cineva care tine sincer la ei.....oameni care intr-o zi vor primi cu siguranta ce au oferit.
Sincer? Nu merita sa iti mai amintesti de el.

Postat pe 14 Februarie 2009 09:53
woow ce trist.pe de o parte pot spune ca te inteleg doar ca diferenta la mine a fost ca am ramas chiar ''foarte buni amici'' si sex din cand in cand
pana mama trezit dupa vreo 2 luni ce dracu fac miam zis si am plecat din tara si am gasit un barbat care ma iubeste mai mult decat mi`as putea dori vreodata nu zic sa pleci din tara:)) nu dar zic sa te indepartezi pentru ca pana l aurma..tot tu vei suferii eu inca m agandesc cateodata..dar nu regret ca am plecat de langa el as fi ajuns vai de capu meu stiu deci ceea ce vreu eu sa iti spun e sa ai grija de tine si sa iti vezi de viata ta va veni cineva cand te astepti mai putin ceea ce faci tu faceam si eu dar...in viat atoate trec doar sa ne rugam la Bunul Dumnezeu sa ne dea tarie si sa ne lumineze mintile atat iti urez multa sanaatte si sa fii iubita
mariantonia
Postat pe 2 Martie 2009 09:26
Draga mea, scuza-ma, dar o sa-ti spun cateva lucruri care, desi te vor deranja, sper sa te ajute... Nu e vina lui ca a fost un marlan...e doar vina ta ca ai fost naiva...1. Nu poti cunoaste CU ADEVARAT un om pe net. 2.Niciodata nu te arunci asa, fara nicio rezerva si din prima, in bratele unui necunoscut, practic. 3. Pt. un barbat-si nu numai-orice lucru obtinut usor valoreaza putin, esti de acord? 4.Ai mai mult respect fata de tine insati si mai multa retinere in relatiile cu barbatii mai "copti", ca astia te manipuleaza cum vor ei, si nu vrei asta, nu? 5. Accepta ca a fost greseala ta, dar nu te invinovati prea tare, pt. ca cel mai bine invatam din greseli... Personal, in locul tau, mi-ar fi ciuda nu pe el, ca e clar cat valoreaza, ci pe naivitatea mea...Te pup ! Si te rog sa nu fii suparata pe mine...
Nathaly_Albu
Postat pe 22 Iulie 2009 17:34
De la: constantin_padure, la data 2008-12-15 05:19:17Oricum , el a fost si este un PORC. Dragoste NU se cerseste. CAnd vine vorba de povesti de dragoste pe net, am un exemplu concret, putini le vine sa creada... da-ti si tu o parere.... sunt 3 parti...

1. http://www.youtube.com/watch?v=oXrqwE_xW5g&feature=channel_page

2. http://www.youtube.com/watch?v=7VFkdianh2g&feature=related

3. http://www.youtube.com/watch?v=l67EXCVyW04

Cunosc personal aceste personaje foarte foarte bine.


Superb! Nu credeam ca mai exista asemenea barbati. Mi-au dat lacrimile. Casa de piatra, multa multa fericire si sper sa vedem si continuarea peste 5 ani si peste alti 5 ani etc:)
kudika019285
Postat pe 23 Iulie 2009 03:15
Nu stiu de ce am vaga senzatie ca nici nu exista acea femeie. E posibil sa ma insel.. dar fiind doar vorbele lui la mijloc.. nu voi afla niciodata. Un suflet pereche nu-l testezi stand inchis in casa o saptamana cu o alta femeie. Ar fi fost suficienta o noapte cu tine.. pentru a-si da seama ce simte pentru cealalta. In fine.. asa cred eu in privinta asta. Sigur ca el poate tese o intrega poveste, tu nu ai cum s-o verifici.
Mai plauzibila mi se pare povestea... era proaspat divortat, venit de pe meleaguri straine, nu avea nicio legatura cu o cunostinta mai veche, era dornic de sex nou... si cum tocmai erai prin preajma, de ce nu? Tipic masculin!! Te stia, erai o fata curata, nu risca nimic.
Mangaierile, saruturile si vorbele lui nu au fost false. Cel putin nu in sensul in care crezi tu. Nu erai o femeie pe care nu o cunostea deloc. Sunt convinsa ca intr-un anume fel de placea. E asa de usor sa spui vorbe frumoase... E suficient sa iti fie simpatica persoana respectiva si sa intrunesti conditiile pe care le-am enumerat mai sus.

Despre barbatii cunoscuti pe net.. nu voi comenta. Este adevarat ca ghinionul de a da peste o javra exista, dar nu voi generaliza. In niciun caz. Ai fi putut avea noroc..

Sigur ca trebuie sa-ti stergi lacrimile. Si asta cat mai repede. Nu are absolut niciun sens sa-l jelesti. Si nici nu merita dragostea ta. E doar un individ oarecare ..., n-are nimic special... se pierde in marea masa a barbatilor asa de usor!!!
rashela
Postat pe 23 Iulie 2009 06:09
te-ai gandit vreodata ca el are o teama imensa de casatorie.vrea sa fie liber cu orice pret.e tipic pentru un barbat afemeiat. femeia aia nu exista,e doar o scuza sau un refugiu folosit de el pentru a se debarasa de o alta posibila relatie.e multa minciuna!
pearl_cris
Postat pe 30 Iulie 2009 17:19
De la: rashela, la data 2009-07-23 06:09:43Nu stiu de ce am vaga senzatie ca nici nu exista acea femeie. E posibil sa ma insel.. dar fiind doar vorbele lui la mijloc.. nu voi afla niciodata. Un suflet pereche nu-l testezi stand inchis in casa o saptamana cu o alta femeie. Ar fi fost suficienta o noapte cu tine.. pentru a-si da seama ce simte pentru cealalta. In fine.. asa cred eu in privinta asta. Sigur ca el poate tese o intrega poveste, tu nu ai cum s-o verifici.
Mai plauzibila mi se pare povestea... era proaspat divortat, venit de pe meleaguri straine, nu avea nicio legatura cu o cunostinta mai veche, era dornic de sex nou... si cum tocmai erai prin preajma, de ce nu? Tipic masculin!! Te stia, erai o fata curata, nu risca nimic.
Mangaierile, saruturile si vorbele lui nu au fost false. Cel putin nu in sensul in care crezi tu. Nu erai o femeie pe care nu o cunostea deloc. Sunt convinsa ca intr-un anume fel de placea. E asa de usor sa spui vorbe frumoase... E suficient sa iti fie simpatica persoana respectiva si sa intrunesti conditiile pe care le-am enumerat mai sus.

Despre barbatii cunoscuti pe net.. nu voi comenta. Este adevarat ca ghinionul de a da peste o javra exista, dar nu voi generaliza. In niciun caz. Ai fi putut avea noroc..

Sigur ca trebuie sa-ti stergi lacrimile. Si asta cat mai repede. Nu are absolut niciun sens sa-l jelesti. Si nici nu merita dragostea ta. E doar un individ oarecare ..., n-are nimic special... se pierde in marea masa a barbatilor asa de usor!!!


sa nu exageram! e usor sa vorbesti cand iti lipsesc toate elementele!
1. poate fi un extrem de abil vanator (de meserie) si atunci fata noastra a cam furat-o! Vb lui Sharon Stone: ,,...Femeile pot mima un orgasm, barbatii pot mima o intreaga relatie!''
2. poate sa fie sastisit omul nostru de insuratoare / relatie...iar cum se prefigura aici cazul, se aratau la orizont pentru el premizele exact cam ptr. asa ceva! (care barbat sare dintr-o casnicie in alta imediat?)
3. poate ca iubea intr-adevar pe una si incerca sa se desprinda de ea...a incercat cu alta femeie...dar evident...nu a reusit sa o uite (macar a fost sincer, putea sa minta mult si bine!)

asa ca...variante sunt...
dar nu m-as hazarda sa-mi imaginez ca fata asta il va uita usor. de ce ar face-o? pentru ea reprezinta ceva deosebit indiferent cum s-a sfarsit
ne reprezinta toate relatiile noastre anterioare. ele ne slefuiesc si ne formeaza
asa e viata!
cristinarudi
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:39
Depinde doar de ea cat de repede se va vindeca!
In privinta lui,eu una nu i-as mai da vreo sansa,nici daca m-as tavali pe jos de durere.
Nu merita:s-a folosit de un suflet si dupa ce si-a vazut sacii in carutza i-a dat cu flit.Barem de ar fi fost mai elegant in motivatie,dar sa ii si spuna ca e in indragostit de alta....
Practic,a vrut o aventura,nu a avut nici o scrupule in a si-o obtine si a profitat de naivitatea ei.
Gerly,trebuie sa intelegi ca tu esti o fata chiar ok,sincera,sufletista si putin naiva,dar toate se invata in viata asta,de aceea trecem prin diverse experiente.Vina,insa,ii apartine in exclusivitate dumnealui,pentru ca ii cam lipseste caracterul.
Pe viitor mai multa grija!
heaven2007
Postat pe 15 Octombrie 2009 08:01
E foarte trista povestea ta!!!am trecut si eu prin ceva asemanator....nu merita sa suferi!!!Si sa stii ca dragoste cu forta nu se poate....uita-l!!!....mai sunt si alti barbati pe lumea asta!!!Nici un barbat nu merita lacrimile unei femei...crede_ma!!!
fidelitate
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:27

si eu sunt indragostita de cineva care s-a purtat cu mine intru-n fel de la care am crezut ca simte ceva dar defapt cand am ajuns sa fiu absolut sigura de ce simt pentru el am aflat ca era logodit si acum incerc sa-l uit.incerc sa iubesc pe cineva pe care am pus ochii dar gandul mi-e tot la el..si-a dat seama de ce simt din comportamentul meu si aproape ca ne sarutasem.dar el nu vroia decat sa imi pierd si mai mult mintile pentru ca s-a dat repede in spate cand eu aveam ochii inchisi..si in fata mea a sarutat-o pe aia.sper ca cu timpul o sa uit si crede-ma te inteleg perfect.
iulia069834
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:42
un rezumat pt. mine, va rog?
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 19:58
De la: iulia069834, la data 2009-10-16 18:42:17
si eu sunt indragostita de cineva care s-a purtat cu mine intru-n fel de la care am crezut ca simte ceva dar defapt cand am ajuns sa fiu absolut sigura de ce simt pentru el am aflat ca era logodit si acum incerc sa-l uit.incerc sa iubesc pe cineva pe care am pus ochii dar gandul mi-e tot la el..si-a dat seama de ce simt din comportamentul meu si aproape ca ne sarutasem.dar el nu vroia decat sa imi pierd si mai mult mintile pentru ca s-a dat repede in spate cand eu aveam ochii inchisi..si in fata mea a sarutat-o pe aia.sper ca cu timpul o sa uit si crede-ma te inteleg perfect.
.

putem sa ne mai sfatuim una pe alta. scrie un mesaj la profilul meu daca vrei.
iulia069834
Postat pe 16 Octombrie 2009 21:55
De la: Gerly, la data 2008-12-15 03:41:03Buna, sunt noua pe acest forum, am intrat pentru ca efectiv sunt intr-o durere mare si am nevoie de un sfat si de niste pareri.

Am 22 de ani si acum un an am cunoscut un barbat pe internet, tot pe un forum. La inceput am avut parte de polemici insa apoi am inceput sa discutam in privat, iar cu timpul mi-a dat seama ca este un om extraordinar si chiar daca nu il cunoasteam si nu il vazusem niciodata am inceput sa simt ceva pentru el, din ce in ce mai mult...El era insurat si plecat din tara deci ceea ce simteam pentru el nu putea fi decat neconditionat si nu asteptam nimic in schimb. Ma multumeam doar cu o conversatie odata la cateva zile. Apoi am primit o poza de-a lui si o priveam zilnic, era asa cum mi-am imaginat...eram trista ca aceasta relatie nu era posibila insa simteam bucuria iubirii, stiam ca a iubi neconditionat este un lucru minunat. timpul a trecut si eu asteptam ca lucrurile sa se schimbe si sa incetez in a ma mai gandi la el. Am renuntat pentru o perioada la a mai vorbi, trebuie sa mentionez ca el nu avea nici cea mai mica idee despre ceea ce se intampla, eram doar prieteni si atat, nici nu ii trecea prin cap iar eu nu puteam sa ii zic.

Intamplarea insa a facut ca acum 2 luni sa se intoarca in tara divortat. Am inceput sa vorbim din nou si i-am propus sa iesim la un suc fiind in acelasi oras. Va dati seama ca visul meu de 1 an de zile avea posibiliatea de a a deveni realitate.

El a acceptat si acum exact o saptamana am iesit prima oara in oras. Am ras, ne-am distrat si totul a iesit perfect, evident in aceeasi atmosfera de amicitie. A doua oara cand ne-am intalnit l-am invitat la mine acasa si acolo ne-am sarutat prima oara. Ne-am luat in brate si ne-am sarutat indelung vreo ora, dupa care fiecare din noi trebuia sa plece si asa s-a sfarsit acea intalnire. Nu imi venea sa cred, ma simteam atat de norocoasa ca in sfarsit am o sansa sa fiu cu barbatul la care visam de peste 1 an, aproape ca nu imi venea sa cred.

Dupa aceasta a 2-a intalnire am petrecut prima noapte la el, o noapte absolut superba, am facut dragoste si era perfect totul, am dormit, am stat impreuna apoi 2 zile, el nu s-a mai dus la munca ca sa stea cu mine, ne-am facut planuri ce sa facem iarna asta ... Din nou, imi venea sa ma ciupesc ca sa imi dau seama ca nu visez. Ma indragostisem de el si mai mult si incepusem sa imi fac alte iluzii. Apoi in zilele urmatoare am stat ma mult la el acasa, am gatit, ne-am uitat le filme, am povestit.
Ieri am iesit in club cu prietenele mele si cu el si ne-am distrat foarte bine, apoi am venit la el acasa si am facut dragoste.
Dupa aceasta am simtit cum lumea mi se naruie... In anumita circumstanta de discutie, mi-a marturisit ca vrea sa ramanem doar prieteni nu am inteles de ce si a trebuit sa pun mai multe intrebari, eram pur si simplu socata, nu imi venea sa cred nici cum ca ceea ce aud era adevarat, parca era un cosmar. Intrebandu-l de ce, mi-a raspuns ca este indragostit de altcineva Si ca el crede ca acea femeie este sufletul sau pereche si ca acum trebuie sa isi rezolve niste probleme ca sa fie impreuna. Am simtit efectiv cum lumea mi se prabuseste, toate iluziile, toata iubirea care am simtit-o atata timp ...nu mai intelegam nimic, si din nou am intrebat de ce ai acceptat atunci sa fi cu mine daca esti atat de indragostit? Si mi-a raspuns ca a vrut sa ii dea un motiv sa il urasca ca sa isi dea seama daca iubirea e adevarata...si se pare ca e... Deci practic am fost folosita. Oare nu aveam dreptul sa stiu asta de la inceput si sa aleg cu liber arbitru sa fiu cu el chiar daca nu ma va iubi niciodata? Am ramas efectiv blocata, eram dezamagita, ranita profund, si am inceput sa plang, apoi am plecat, asigurandu-l ca voi fi bine si iubindu-l in continuare urandu-i sa fie fericit ... vreau sa fie fericit nu conteaza daca cu mine sau fara mine ... Acum efectiv plang in continuu pentru ca ceea ce simt pt el este o iubire adevarata, am acceptat sa ii fiu doar prietena pentru a putea vorbi cu el din cand in cand macar. Il iubesc din ce in ce mai mult si nu pot fi nici macar suparata pe el.

Oare as mai avea vreo sansa vreodata? oare l-as putea face sa ma iubesca? Credeti ca ar fi posibil asa ceva in cisrcumstanta de fata?
Nu imi vine sa cred ca toate mangaierile si saruturile si grija eu fost false, ca nu simte pentru mine decat sentimentul de prietenie si o atractie fizica ... Nu imi vine sa cred, mangaierile lui pareau asa sincere ... Acum sunt la pamant si nu stiu ce sa fac ca sa ma ridic, am nevoie de un sfat, orice e binevenit ...orice chiar, nu mai stiu ce sa fac, nu pot dormi, manca, muncii stau si plang toata ziua ascultand muzica trista... E groaznic ...va rog sa imi dati un sfat ... un mic ajutor



eh, asta se intampla can faci investitii de sentimente aiurea...
ia totul ca pe o experienta din care ai putea invata pt data viitoare
Aphrodite
Postat pe 20 Octombrie 2009 22:51
acum dupã un an de zile mã întreb oare ce faci în aceste momente?eºti fericitã...sper....ºi mai sper cã l ai uitat pe acest bãrbat ºi acest episod nefericit din viaþa ta...ºi eu am cunoscut un bãrbat pe net...însã el mã testa pe mine...ºi antecititoarele mele au dreptate... când iubeºti cu adevãrat nu testezi...eu sunt bine..sper ºi tu...
catalina69
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inselata la 3 luni dupa nunta!!!! 112 De la: aimmee 25 Octombrie 2010 22:29
Am nevoie de un sfat intr-o relatie cu violenta de cuplu 66 De la: kudika228167 15 Iulie 2010 11:17
a fost demult...a fost ieri...e in fiecare zi,, 19 De la: jenesaispas 31 Decembrie 2008 12:44
:( 10 De la: kudika085739 24 Noiembrie 2009 09:52
prea multa dragoste...? 18 De la: freakbabe 11 Decembrie 2009 18:45