Setari Cookie-uri

Sunt indragostita si nu e...bine...

Buna! Sunt noua pe acest forum. O sa incep direct cu subiectul acestui nou topic: sunt o mama singura, de 23 de ani,de cand m-am despartit de tatal copilului meu(2 ani si 6 luni) nu am mai avut nici o relatie.Pur si simplu am vrut sa imi canalizez toata energia si sa imi dedic timpul cresterii copilului...in acelasi timp am vrut sa uit de despartirea de tatal copilului.Sunt studenta anul patru si de curand am intalnit un baiat la facultate.Cand ne-am vazut prima data ,intre noi a fost "coup de foudre" .Nu prea am vorbit atunci......Dupa doua saptamani,in care m-am gandit la el ...si chiar mi-am permis sa visez...am indraznit sa ii cer numarul de telefon de la o colega...L-am sunat dar cand am auzit ca suna am inchis de emotie.Nu stiam ce sa ii spun,nu puteam face ceva ce nu am mai facut pana acum.Dupa cateva clipe m-a sunat el, de pe un alt numar.Ne stiind cine e...am raspuns ...I-am spus la telefon ca sunt fata de la facultate,si ca imi place de el..M-a recunoscut si m-a invitat la un suc sa discutam. Eram mai mult decat fericita....se vedea pe chipul meu ca radiam de fericire...Ne-am vazut,am discutat, mi-a spus ca si lui i-a placut foarte mult de mine.I-am spus ca am un copil, ca sunt singura .A reactionat frumos,chiar nu ma asteptam. Dupa doua ore de discutii,sa uitat la mine si mi-a spus ca trebuie sa imi spuna ceva,si ca o face pt ca a vazut ca am fost o fata onesta cu el si nu merit sa ma minta ...Mi-a spus ca el este casatorit de doi ani...el are 24 de ani....in acel moment mi-am dat seama ce greseala am facut...m-am indragostit de un om insurat,stateam la masa cu barbatul altei femei.Mentionez ca la telefon l-am intrebat daca are o relatie si mi-a spus ca nu...dar a afost un "nu" ce ar fi trebuit sa imi de-a de banuit...M-a intrebat daca vreau sa fie intre noi o relatie...Am spus din tot sufletul ca NU,deoarece nu vreau sa despart casa nimanui, nu vreau ca sotia lui sa sufere,nu vreau ca eu sa fiu amanta, nu vreau sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altuia. M-a durut enorm ca a trebuit sa renunt,dar m-ar fi durut mai tare daca as fi acceptat...dupa aceea timp de doua saptamani m-a mai sunat sa ma intrebe ce fac eu si fetita, sa imi spuna ca ii este dor de mine, ca ma vrea dar nu poate sa renunte nici la sotia lui, si m-a rugat daca vreau sa ii dau voie sa ma mai sune uneori "atunci cand imi este dor de tine".....Am spus ca da...
Ma doare enorm de mult faptul ca era exact genul de om pe care mi l-am dorit mereu ( binenteles ca nu mi-ar placea sa ma insele....in rest ,era exact cum mi-as fi dorit si toata lumea imi spunea ca nu voi gasi un barbat asa ...iata ca l-am gasit dar ....este luat..
De doua saptamani nu am pofta de mancare, am slabit 3200 g, nu am somn, ma culc la ora 4 si ma trezesc la 7-8...ma gandesc incontinuu la el, si nu il pot uita...NU, NU VOI AVEA NICIODATA O RELATIE CU EL! Dar nu stiu ce sa fac sa scap de "dorinta" de a fi cu el, si nu ma refer la placerile carnale...
De ce nu am avut niciodata parte de persoana draga??De oamenii la care am tinut??Ma inspaimanta gandul ca voi ramane singura...Ce sa fac?Cum sa fac sa fie bine??? M-am saturat de singuratate...e greu sa nu ai cui sa ii spui macar buna-dimineata!
yvonne99
Postat pe 29 Noiembrie 2009 12:34

... nu au intrat zilele in sac ... ai marele noroc ca esti tinara ... barbatul ''ideal'' are cel putin o problema ... e putin curvar (iar se vor supara unele crizate dar asta este) ... iar cind aceasta ''calitate'' se contureaza dupa 2 ani de la casatorie e bine sa nu fii in pielea sotiei ... toate cele bune ...
marco918
Postat pe 29 Noiembrie 2009 12:43
Stiu ca si daca as fi fost eu in locul sotiei sale si pe mine m-ar fi inselat...Se spune ca nimic nu e intamplator in viata...daca e asa ,ce rost a avut sa imi iasa in cale dupa patru ani de facultate??Ca sa sufar iar ???Uneori cred ca nu se va sfarsi nicodata acest lant de suferinte ...E asa de frumos afara ,mi-as dori sa ies la o plimbare ,dar nu am cu cine....doare ...doare si iar doare.....
yvonne99
Postat pe 29 Noiembrie 2009 12:52
Fata draga nu fii trista fiindca e pacat! In primul rand incearca sa scapi de aceasta disperare, spune-mi tu dimineatza cand bebeul tau iti zambeste dulce si iti spune buna dimineata mami, nu-ti insenineaza ziua? Ia-ti copilul la o plimbare in parc si bucura-te impreuna cu el de ziua frumoasa de afara! Si stai cumintzica, ce-i al tau e pus deoparte, cand te vei gandi mai putin, atunci iti va aparea in cale si iubitul pe care ti-l doresti cu atata ardoare! Trust me, I know what I mean!
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:04
iti inteleg dorinta si nevoia pt ca eu ajunsesem la 24 de ani si incepusem sa cred ca nu imi plac barbatii, ca toti sunt niste bufoni care fac orice pt o partida de sex. si eu eram singura si incepuse sa ma sperie gandul ca asa voi ramane tataa viata, dar viata ma rasplatit acum pt acea asteptare si am cunoscut un barbat minunat, matur, curajos, care stie ce isi doreste in viata si care ma iubeste fff mult.
asa ca nu dispera si asteapta caci cel care iti este sortit iti va veni in cale si te va iubii si va da totul pt tine.
elsakl
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:13
Poate ar trebui sa ne dai mai multe detalii,cum ar fi daca relatia lor este frumoasa ,daca se iubesec si daca au copii?
Oricum(asta este parerea mea) nu cred ca ar trebui sa te implici in aceasta relatie deoarece de cele mai multe ori se termina prost si vei suferi .
Gandestete la sotia lui,poate ca ea il iubeste mult si îi este fidela..nu merita sa ii distrugi casnicia.
Iesi cu copilul tau la plimbare ,invitati prietenele la o cina si cu siguranta iubirea iti va surade si tie


Oricum tu esti singura care va lua decizii pentru viata ta si iti doresc sa fii impacata cu tine inainte de toate!
Toate cele bune si multa sanate tie si copilului tau
la_belle_mer
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:15
Nu pot exprima in cuvinte ce simt atunci cand o privesc ca doarme,cand se joaca, cand se trezeste dimineata....Ies zi de zi cu ea in parc ,dar ...sunt femeie,si simt nevoia sa am pe cineva langa mine caruia sa ii spun ce simt, ce vreau.E firesc sa imi doresc asta...Poate ca sunt disperata sa imi gasesc pe cineva,dar singuratatea si faptul ca nu mai am cu cine socializa ma fac sa cred ca eu defapt nu sunt buna de nimic,si voi ramane mereu singura... Nu stiu daca ai copil, dar e greu dupa o saptaman de facut mancare,spalat,iesit cu copilul la plimbare,facut piata, alergand de la o facultate la alta sa nu pierd cursurile, mergand de 2-3 ori la biblioteca sa pot studia.La un momentdat totul e rutina...iar cand vine weekend-ul sa nu ai macar cu cine iesi o ora ,doua ,trei....e......frustrant...
yvonne99
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:18
draga mea un barbat insurat nu iti va spune niciodata buna dimineata si nu te va stringe in brate cind soarele rasare deoarece este in pat linga nevasta.ai rabdare ca va veni soarele pe strada ta si vei vedea ca ce este al tau este pus deoparte doar ca probabil nu a venit inca vremea. fi mai optimista si nu lasa o iluzie sa te macine................nu are rost sa te agati de ceva ce nu va fi niciodata al tau. eu zic sa nu il mai incurajezi ca nu are rost sa te mai sune si schimba numarul de telefon deoarece iti faci singura rau.canalizeaza toata dragostea ta catre bebeul pe care il ai si ai sa vezi ca totul se va rezolva de la sine.
FRANNNCE
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:23
De la: la_belle_mer, la data 2009-11-29 13:15:32Poate ar trebui sa ne dai mai multe detalii,cum ar fi daca relatia lor este frumoasa ,daca se iubesec si daca au copii?
Oricum(asta este parerea mea) nu cred ca ar trebui sa te implici in aceasta relatie deoarece de cele mai multe ori se termina prost si vei suferi .
Gandestete la sotia lui,poate ca ea il iubeste mult si îi este fidela..nu merita sa ii distrugi casnicia.
Iesi cu copilul tau la plimbare ,invitati prietenele la o cina si cu siguranta iubirea iti va surade si tie


Oricum tu esti singura care va lua decizii pentru viata ta si iti doresc sa fii impacata cu tine inainte de toate!
Toate cele bune si multa sanate tie si copilului tau


Relatia dintre ei este una normala,au o viata frumoasa de familie(asta am dedus eu din ceea ce mi-a zis despre el si ea).Mi-a spus ca o iubeste si ca nu poate sa se desparta de ea ,nu au copii.L-am intrebat de ce ar vrea sa de-a casnicia pe o aventura si mi-a raspuns ca pur si simplu asa vrea el, sa fie cu mine ,ca ma place , ca simte "ceva" pt mine,si ca nu e treaba mea sa ma gandesc la sotia lui.A zis ca regreta ca sa insurat prea devreme, dar nu are ce sa faca...
Inca din primul post am spus ca nu as putea sa imi cladesc fericirea pe nefericirea sotiei lui.Deci, nu as face niciodata nimic pentru al avea.Inca ma simt vinovata pentru sarutul de ramas-bun...
yvonne99
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:25
Draga mea draga, eu nu-ti dau sfaturi culese din carti. Si eu am fost singura o gramada de ani, cand n-am stiut decat serv, facultate si copil. Este normal sa-ti doresti un suflet alaturi de tine, care sa-ti mai preia din greutati, sa-ti dea un sarut dulce dimineata si sa te i-a seara in brate cand vede ca esti obosita si nu vrei altceva decat sa te simti un pic cocolosita. Viata este grea, nu ti-o face tu si mai grea, alunecand pe partea pesimismului. Eu iti spun doar atat, ai incredere in tine si rabdare, va rasari soarele si in viata ta!
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:28
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 13:28:30Draga mea draga, eu nu-ti dau sfaturi culese din carti. Si eu am fost singura o gramada de ani, cand n-am stiut decat serv, facultate si copil. Este normal sa-ti doresti un suflet alaturi de tine, care sa-ti mai preia din greutati, sa-ti dea un sarut dulce dimineata si sa te i-a seara in brate cand vede ca esti obosita si nu vrei altceva decat sa te simti un pic cocolosita. Viata este grea, nu ti-o face tu si mai grea, alunecand pe partea pesimismului. Eu iti spun doar atat, ai incredere in tine si rabdare, va rasari soarele si in viata ta!



Multumesc!
yvonne99
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:29
esti tanara...nu ti se pare ca iti irosesti tineretea pe lucruri mai putin importante decat ceea ce tu ai deja: un copil,acest copil ar trebui sa fie bucuria ta in fiecare dimineata,in fiecare secunda a vietii tale..asa ca nu fi suparata pt ca baietii care iti plac nu sunt pt tine: fi fericita ca ai luat decizia corecta si aceea de a nu umbla cu un barbat insurat. mult noroc si ai grija de copilasul tau!
steffy91
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:06
Ai rabdare, nu vei ramane tu singura...ai facut f bine ca l-ai refuzat si te-as sfatui sa nu vb cu el la telefon, pt ca iti va face mai rau ! Ignora-l, concentreaza-te pe alte lucruri, ai deja un copil, plus facultate si sunt convinsa ca ai destule pe cap ! Sper sa iti treaca repede aceasta indragosteala pt ca nu face bine...in rest, toate cele bune tie si fetitei !
Summer_
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:32
Incurcate sunt uneori caile Domnului!Nu sunt buna de dat sfaturi dar iti doresc sa ai taria de a lua cea mai buna decizie!
Nuovamente_Robertina
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:09
De la: steffy91, la data 2009-11-30 18:06:46 esti tanara...nu ti se pare ca iti irosesti tineretea pe lucruri mai putin importante decat ceea ce tu ai deja: un copil,acest copil ar trebui sa fie bucuria ta in fiecare dimineata,in fiecare secunda a vietii tale..asa ca nu fi suparata pt ca baietii care iti plac nu sunt pt tine: fi fericita ca ai luat decizia corecta si aceea de a nu umbla cu un barbat insurat. mult noroc si ai grija de copilasul tau![/quote


Multumesc! Azi m-a sunat si nu am raspuns la telefon.Cred ca e mai bine asa decat sa o lungim cu telefoane "amicale"....inca nu am avut curajul sa ii spun sa inceteze cu aceste telefoane dar cred ca si-a dat seama ca evit.Stie ce fel de femeie sunt.Nu a mai insistat dupa primul telefon...Ma doare dar asta e....

Deja a inceput sa se cam decristalizeze sentimentele mele pt el...
yvonne99
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:56
draga mea, nu fã greºeala de a te implica intr o relatie cu acest tip insurat....vei suferi mult mai mult decat suferi acum...vei avea impresia ca esti neglijata, il vei dori din ce in ce mai mult langa tine...faptul cã acum suferi e nimic pe langa ce ar putea urma daca ii vei raspunde cu DA...canalizeaza ti atentia in alta parte....fii convinsa ca cel care te va face fericita nu este el....eu nu ti pot spune ce sa faci...aceleasi sfaturi le am primit si eu si nu am ascultat....da, am avut si eu o astfel de relatie si am suferit mult....gandeste te bine ca el nu poate fi cu tine la orice ora din zi si noapte...este casatorit...locul lui este langa sotia lui nu langa tine....este adevarat ca vorbele mele sunt cam dure dar acesta este tristul adevar pentru tine...fii o femei puternica in continuare si nu ceda....
catalina69
Postat pe 2 Decembrie 2009 08:42
subscriu la tot ce a spus misses!

si pt. autoare: tine capul sus, fii puternica pt. tine si fetita. nu-ti da niciodata speranta pe amageli. felicitari pt. copil .
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 08:59
De la: catalina69, la data 2009-12-02 08:42:00draga mea, nu fã greºeala de a te implica intr o relatie cu acest tip insurat....vei suferi mult mai mult decat suferi acum...vei avea impresia ca esti neglijata, il vei dori din ce in ce mai mult langa tine...faptul cã acum suferi e nimic pe langa ce ar putea urma daca ii vei raspunde cu DA...canalizeaza ti atentia in alta parte....fii convinsa ca cel care te va face fericita nu este el....eu nu ti pot spune ce sa faci...aceleasi sfaturi le am primit si eu si nu am ascultat....da, am avut si eu o astfel de relatie si am suferit mult....gandeste te bine ca el nu poate fi cu tine la orice ora din zi si noapte...este casatorit...locul lui este langa sotia lui nu langa tine....este adevarat ca vorbele mele sunt cam dure dar acesta este tristul adevar pentru tine...fii o femei puternica in continuare si nu ceda....

Multumesc! Nu sunt vorbe dure,e tristul adevar,de care stiam dinainte si tocmai de aceea il consider un motiv in plus de a nu avea nici un fel de relatie cu el. pupici
yvonne99
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:23
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-02 08:59:23subscriu la tot ce a spus misses!

si pt. autoare: tine capul sus, fii puternica pt. tine si fetita. nu-ti da niciodata speranta pe amageli. felicitari pt. copil .


Stiu ca nu se merita sa imi dau speranta pe amageli.....trebuie sa fiu destul de puternica pt a infrunta vicisitudinile vietii,asa ca daca as fi cu el atunci cand imi e greu va fi mai rau...ma voi gandi si intreba de ce nu e langa mine???........binenteles ca imi voi raspunde tot eu : e langa ea ....si chiar nu vreau sa sufar ...fara rost.
multumesc pt felicitari! pupici
yvonne99
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:28
sunt unu barbat care a ramas impresionat de suferinta ta.
cineva odata mi`a zis, ca noi barbatii avem prostul obicei ca dupa ce ne`am saturat de o aventura...am vrea sa ne intoarcem de unde am plecat si sa gasim totul asa cum am lasat la plecare. e clar ca asa ceva nu este posibil. nu are rost sa te mai compatimesc si eu...toti cei ce au scris inaintea mea au spus atatea adevaruri ca nu stiu ce sfat as mai putea sa-ti dau. ma gandesc numai ca ar fi bine sa nu te grabesti..nici atunci cand crezi ca vei gasi acea persoana langa care crezi ca ai putea sa-ti petreci restul vietii. nu zice nimeni ca tu va trebui sa suferi la nesfarsit dar nici nu este cazul sa gresesti din nou.
barbati sunt destui...si destui care au un suflet...bun. toata treaba e sa fii atenta la momentul potrivit. poate ca ai trecut de multe ori pe langa el...dar nu ai avut ochi sa-l vezi.
ai rabdare, totul va fi bine.
multa bafta.
muad_dib
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:59
De la: muad_dib, la data 2009-12-02 20:59:20sunt unu barbat care a ramas impresionat de suferinta ta.
cineva odata mi`a zis, ca noi barbatii avem prostul obicei ca dupa ce ne`am saturat de o aventura...am vrea sa ne intoarcem de unde am plecat si sa gasim totul asa cum am lasat la plecare. e clar ca asa ceva nu este posibil. nu are rost sa te mai compatimesc si eu...toti cei ce au scris inaintea mea au spus atatea adevaruri ca nu stiu ce sfat as mai putea sa-ti dau. ma gandesc numai ca ar fi bine sa nu te grabesti..nici atunci cand crezi ca vei gasi acea persoana langa care crezi ca ai putea sa-ti petreci restul vietii. nu zice nimeni ca tu va trebui sa suferi la nesfarsit dar nici nu este cazul sa gresesti din nou.
barbati sunt destui...si destui care au un suflet...bun. toata treaba e sa fii atenta la momentul potrivit. poate ca ai trecut de multe ori pe langa el...dar nu ai avut ochi sa-l vezi.
ai rabdare, totul va fi bine.
multa bafta.


Multumesc pt post! Asa e ...poate ca am trecut de multe ori pe langa "el"...acel "el" ce ar fi putut sa ma completeze,dar dupa despartirea de tatal copilului ce incredere sa mai am in mine??cum sa mai privesc un om in ochi??cum sa mai pot crede cand cineva mi-ar spune ca ma place...si toate astea sunt rodul unei despartiri dureroase,inainte de nunta,unde a trebuit sa renunt la tot si sa o iau de la capat...acum e bine...au ramas doar urmele suferintei....si totusi m-am indragostit din nou..........fara noroc....toti barbatii buni sunt luati asta e ...undeva in sufletul meu mai sper ca voi gasi totusi acel barbat parfect...
yvonne99
Postat pe 3 Decembrie 2009 13:50
revin...
n-ai de unde sa stii ce iti rezerva soarta, ivone... de unde stii ca acea persoana te-ar fi facut mai fericita decat altul...?
unde mai pui ca era si casatorit...
...odata ca tu deja aveai ceva mustrari de constiinta ca ii strici casa omului si in plus de asta...fericirea nu o poti construi pe nefericirea altuia.
nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme in ceea ce priveste viitorul tau; e adevarat ca iti este greu dar nu inseamna ca soarele a disparut de pe cer.
ai incredere in tine, ai incredere ca intr-o zi toate vor fi asa cum vei vrea tu. inca razbate din cuvintele tale un regret...regret pentru ce? pentru ceea ce ar fi putut sa fie mai rau decat a fost cu cel ce trebuia sa-ti fie sot...?
ai rabdare si fii increzatoare in steaua ta.
multa bafta....si multa atentie la urmatorul
muad_dib
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:11
Singurul regret pe care il am e ca m-am indragostit de un barbat insurat.Nu e vina mea, nu aveam de unde sti, nu pot comanda inimii de cine sa se indragosteasca sau nu....dar pot asculta ratiunea si asta ma cam doare intr-un fel...dar acum e bine...pot spune ca atunci cand ma mai gandesc la el nu mai simt aceeasi emotie ...
Stiu sa pierd,stiu sa las de la mine in favoarea altora...asta ma ajuta cel mai mult...
yvonne99
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:09
probabil ca este mult mai bine sa renunti decat sa decazi in fata unui barbat cae este insurat.. acuma eu ma bucur sa vad ca esti sigura de ceea ce vrei pt ca asa trebuie... si mia-r placea foarte mult sa vb mai des. am si eu o poveste cam neplacuta dar nu am avut niciodata curajul sa o scriu pt ca lumea e rautacioasa si nu are rost. chiar mi-ar placea sa stiu ca poate ti-am fost de folos. astept un raspuns daca se poate
steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:24
sal, si mie mi ar placea sa vb cu cineva,dar cum bine zici lumea e foarte rautacioasa de asta mi ar placea sa discut cu cineva dar pe adresa mea de mail daca nu cer prea mult si nu sunt prea indrazneata. Multumesc
Printesa_Lia
Postat pe 13 Decembrie 2009 20:52
ptr steffy91
Printesa_Lia
Postat pe 13 Decembrie 2009 20:52
stiu ca e greu dar incearca s ail uiti. Postura de amanta nu e facuta pentru un suflet blind si cald ca al tau. Va apera pina la urma si barbatul ideal care s ate ia cu el si in fata starii civile nu diar in pat si apoi sa plece spre o alta, oficiala cu acte in regula de data asta. Esti tinara, esti inteligenta, esti ambitiosa si curajoasa mai ales! iar aceste calitati sigur vor fi pe placul unui El pe care sa il astepti si care s ate iubeasca si pe tine si pe copila ta !
Aproape_eu
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:50
corect.ti-ar fi greu sa umbli cu un barbat insurat.si apoi sa te paraseasca dupa ce a obtinut ce-si dorea.daca ar fi fost cinstit iti spunea de la telefon tot.de la inceput.si daca nu merge mereu relatia lor tu ai fi tot in umbra-nu numai daca are si el copil,sa stii ca si daca avea prietena si de sase sau cinci luni erau impreuna nu era corect.caci nu stii cat de legat sau legata era cealalta persoana.ai fetita.nu mai suferi dupa o himera.vei vedea ca exista multi barbati.nu s-au sfarsit.vorba aceea veche dupa...barbati si trenuri nu fugi este super adevarata.chiar vin altii si altele(trenuri).nu forta destinul.deci nu forta.ca sa nu suferi tu.sincer.nu numai ce-i al tau e pus deoparte.ci fiecare sac isi are petecul.nu dispera.va veni si acel print al sufletului tau.care nu va tacea.si va fi sincer.nu va barfi,dar va spune ceea ce trebuie sa auzi tu.buna dimineata.vei vedea o fata linistita pe perna...cand te vei trezi.nu trebui sa crezi in suflete pereche.ci doar in faptul ca iubirea se si cladeste.se mentine.spera totul.iarta totul,sufera totul.esti foarte tanara.zambeste si lupta pentru pruncutza ta
kudika084096
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:23
DRAGOSTEA NU ARE NICI O LEGATURA CU CASATORIA,..DOAR FEMEILE,DIN CAUZA MENTALITATII SOCIALE ROMANESTI ISI PUN SINGURE TOT FELUL DE ,,PIEDICI''...E TIMPUL SA EVOLUAM,SA FIM EGALE CU BARBATII IN TOATE DOMENIILE,..TE ATRAGE UN BARBAT CASATORIT SAU NU,SI EL E ATRAS DE TINE?DA-TI O SANSA LA FERICIRE SI LASA COMPLEXELE ASTEA STUPIDE PENTRU ALTII MAI BATRINI,CARE NU MAI AU CAPACITATEA DE A EVOLUA IN GINDIRE,FII TU INSATI,DA-TI DRUMUL ,DESCHIDE-TE,..TRAIESTE ASA CUM ITI SPUNE INIMA,CA ORICUM NIMENI,,,,NIMENI N-O SA-TI MULTUMEASCE PENTRU NIMIC IN VIATA,..VREI SA AJUNGI LA 40 DE ANI LINA DE REGRETE SI DE GINDURI ,,DACA AS FI,..POATE...''?DA DRACULUI MORALA,CA N-A AJUTAT PE NIMENI SA FIE FERICIT,ATINGE-TI VISELE,..CU ORICE RISC,DA,FIRESTE,ASUMA-TI RISCURILE,..ASTA-I VIATA,ASUMA-TI-O,..TRAIESTE-O!,..ACUM,..AZI,..MIINE VINE DACA IL FACI PE AZI VIU!,...DECI?,..SUNA-L,...EL ARE HANDICAPUL CA E CASATORIT,TU AI HANDICAPUL CA ESTI DEJA MAMA,..SINTETI EGALI.HRANITI-VA,DOAR,..BUCURATI-VA DE VIATA.ACUM,AZI....SUCCES!!!,..ITI DORESC SA FII FERICITA,..SI NU-TI FA PLANURI NICIODATA,E MAI BINE,..TRAIESTE CE INIMA TA DORESTE,..SI AI SA FII MAI FERICITA.TE PUP.
kudika008548
Postat pe 18 Decembrie 2009 11:52
da.asa e.un barbat insurat nu va avea niciodata o dimineata pentru tine.si nici seri multe nu-ti va oferi.doar clipe furate.poate maximum...ore in multe zile.nu iti scriu decat sa renunti
kudika084096
Postat pe 18 Decembrie 2009 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire imposibila din cauza parintiilor mei ! 46 De la: kudika326239 23 Iulie 2011 14:29
am nevoie de o parere :sml-fighting0044: 3 De la: aur_viu 10 Mai 2010 22:03
Cum va veti petrece Sarbatorile? 25 De la: kudika421339 21 Decembrie 2011 15:16
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18
ce sa faac?:(( 25 De la: florinbb 3 August 2009 14:06