Setari Cookie-uri

TRAIESC O IUBIRE IMPOSIBILA,AJUTATI-MA VA ROG CU UN SFAT

ACUMU UN AN LAM CUNOSCUT PE SEBASTIANO,UN BARBAT FOARTE ATRAGATOR MAM INDRAGOSTIT PE LOC,PROBLEMA E CA EL MAI ARE O RELATIE DE 5 ANI DE ZILE SI NU O POATE LASA PE ACEASTA PERS...EU AM INCERCAT SA PUN PUNCT DAR NU REUSESC SA STAU DEPARTE DE EL...IL IUBESC PREA MULT SI EL IMI SPUNE CA NU VREA SA MA PIARDA,VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT CEVA...VA MULTUMESC SI IMI CER SCUSE SPER SA MA INTELEGETI NU VIN IN ROMANIA DE MULTI ANI
GINY87
Postat pe 17 Decembrie 2008 02:37
Iti sugerez sa te intrebi de ce nu o poate parasi pe femeia cu care are o relatie de 5 ani din moment ce nu vrea sa te piarda pe tine, iar daca nu gasesti singura un raspuns, sa-l intrebi pe el. Dupa ce afli acest raspuns, cred ca lucrurile vor fi clare.
tematoare
Postat pe 17 Decembrie 2008 03:00
e ceva ce ii lipseste in relatia cu ea si gaseste la tine...e foarte posibil sa-si reabiliteze la un moment dat relatia si sa scape de tine.
Jyo
Postat pe 17 Decembrie 2008 03:15
Da Any, am trecut si eu exact prin aceeasi situatie, am fost cu un barbat pe care l-am iubit mult, iar el era intr-o relatie de 5 ani la fel ca tine si nu stia sa se decida. Eu am fost in acest triunghi amoros 3 ani jumate in care m-am consumat si am plans din cauza nehotarii lui, pana la urma mi-am calcat pe inima si l-am parasit... Daca nu este hotarat inseamna ca sentimentele sale pentru tine nu sunt destul de puternice, meriti ceva mai mult decat ramasitele pe care ti le da el. Nu te lasa, si nu te cobora asa pentru ca vei avea doar de suferit.
Gerly
Postat pe 17 Decembrie 2008 04:10
nu e de tine, dragostea nu trebuie sa fie asa iar daca te iubea cu adevarat se hotara,nu te lasas ametita si nu il lasa sa se foloseasac de tine

Postat pe 21 Decembrie 2008 15:20
nu conteaza de cat timp vorbeste cu persoana respectiva ,atunci cand iubesti pe cineva lasi tot,eu conosc persoane care sau despartit dupa 4,6 ani,potiincerca sa stai departe de el alta tara o peroada mai lunga cunosc o fata care a plecat (fugit)de cineva si dupa ce s-a intors nu mai vroia nici sa-l vada dar nu a laut deloc legatura cu el chiar daca il iubea enorm
TU SUFERI EL POATE NU POATE II PLACE

Postat pe 21 Decembrie 2008 15:54
Deci... El nu e casatorit, nu are copii cu ea, are doar "o relatie" de cinci ani, dar totusi nu poate renunta la ea... Hmm... Ceva e gresit in tabloul asta... Ceva e FOARTE gresit... Adica n-ar renunta nici la ea nici la tine... Daca poti accepta situatia asta, e Ok, pentru ca de schimbat nu se va schimba.
Sa dea Dumnezeu sa ma insel si sa fiti voi exceptia care confirma regula...
Dor_a
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:38
problema este ca fata il ameninta ca se sinuccide si chiar a incercat odatA SA ISI IA VIATA....EU SIMT CA EL MA IUBESTE DAR NU MAI POT SUPORTA ACEASTA SITUAZIE
GINY87
Postat pe 31 Decembrie 2008 16:28
Buna,un an am fost asa cu cineva el a si divortat dar fosta nu ne a lasat in pace,la santajat,a luat medicamente sa se sinucida si etc, de sarbatori mi-am luat puterea si lam pus in fata deciziei,e f greu sa iei o decizie pt cal iubesti si orice zice sau face iti da sperante ,cat este langa tine cred ca-i super pe urma cand se duce iaras la ea nici nu stii cine esti.........VB CU EL!!! INTREABAL SINCER SI SA-TI RASPUNDA, ASA SCURT ,ORI EA ORI TU,PT CA TIE NU MERITA DIN CAUZA EI SA TE DISTRUGA,DACA TE IUBESTE MACAR SA-TI DEA UN RASPUNS SINCER SI SA SI TINA DE DECIZIA LUATA.Viata e prea scurta si frumoasa sa trecem peste ea fara sa o traim ,nu merita nimeni !!!Fi tare si tinete si tu decizia lui!!! Iti doresc toate bune,ai grija de tine si inca ceva daca cineva te iubeste cu adevarat nu-ti face rau cu intentie,din egoism ca lui sa-i fie bine.te pup si imi cer scz daca am scris ceva gresit care sa te afecteze mai mult.
m_manoka
Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:00
De la: GINY87, la data 2008-12-17 02:37:01ACUMU UN AN LAM CUNOSCUT PE SEBASTIANO,UN BARBAT FOARTE ATRAGATOR MAM INDRAGOSTIT PE LOC,PROBLEMA E CA EL MAI ARE O RELATIE DE 5 ANI DE ZILE SI NU O POATE LASA PE ACEASTA PERS...EU AM INCERCAT SA PUN PUNCT DAR NU REUSESC SA STAU DEPARTE DE EL...IL IUBESC PREA MULT SI EL IMI SPUNE CA NU VREA SA MA PIARDA,VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT CEVA...VA MULTUMESC SI IMI CER SCUSE SPER SA MA INTELEGETI NU VIN IN ROMANIA DE MULTI ANI

Buna!
1. daca el nu-si poate lasa relatia cu femeia care este de cinci ani,de ce nu o poti lasa tu relatia care este mai recenta?
2.inseamna ca o iubeste pe aceea femeie mai mult ca pe tine;
3.daca tie ti-ar face aceea femeie ce-i faci tu ei cu prietenul ti,ar conveni?
4.trebuie sa-i ceri sau cu ea sau cu tine;daca raspunsul este cu amandoua,inteligenta ai fi daca tu ai renuinta,punand punct defdinitiv relatie;
5gandeste ca mai sunt cateva milioane de barbati,care te-ar sau pe care i-ai putea iubi.Nu fi inchisa si sa nu mai vezi altceva;
6.gandeste -te ca peste catva timp ti-ar putea face si tie ceea ce-i face altei femei ti-ar conveni?
7trebuie sa fii transanta si mai ales hotarata,tu decizi.lumea nu a inceputr si nici nu se termina cu el sau cu tine sau cu altcineva.Bafta si succes.
numai
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:18
buna,,,,,,,,probabil ce nu are ea ,gaseste la tine,el este cel mai avantajat in acest 3 amoros,cred ca da dovada de egoism ,incearca sa ai o discutie serioasa cu el din care sa intelegi adevarul.
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:24
Draga Gyny ,sigur voi scrie ceva ce nu -ti place , dar si eu sunt de parerea celorlalti.Nu esti tu persoana importanta din viata lui ,se pare ca se foloseste de relatia cu tine ca sa poata sa mai indulceasca cealalta relatie ,de care nu se desparte. Am impresia ca e si ceva mai in varsta decat tine.....Daca aveti o relatie care are daja un an , daca avea sentimente si te lua in serios ,pana acum renunta la cealalta. Deci ,ar fi bine daca vei renunta la aceasta relatie paguboasa pentru tine si demnitatea ta. Si nu cred ca pierzi vreo "valoare" ,daca el de un an traieste intre doua femei ,nu are cine stie ce caracter si poate sa repete oricand aceasta figura. Mergi mai departe si cauta un barbat sa te vrea doar pe tine . Priveste in jur ,poate e pe acolo... PA !
libra66
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:52
libra eu iti multumsc pt sfat si tie si celorlalti,el este mai mare ca mine cu 2 ani asa ca nu e o problema varsta....acum nici eu nu mai stiu ce sa mai cred.Am incercat sa il las dar nu am reusit sa stau fara sa il vad nici macar 24 de ore,poate il iubesc atat de mult pt ca este singura persoana care imi este aproape sa zic asa,acum un an mi-am pierdut parintii intr-un accident si sincer nu imi este usor sa renunt si la el,,,eu va multumesc din suflet si repet nu este o problema varsta...eu 27 el 29
GINY87
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:41
vrea sa se omoare? nu are decat. are acest curaj sau e doar o prefacuta?mai stiu si eu pe cineva care tot se omoara,incearca chiar atunci cand nu iese ca ea ce prostii ii trece prin cap.i-am zis :"du-te si omoarata dar ai grija sa-ti iasa din prima, sa nu suferi,un picior, o mana rupta ceva."decat gura e de ea,zice k se omoara si iese tot ca ea
m_ioana
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:12
De la: GINY87, la data 2008-12-31 16:28:51problema este ca fata il ameninta ca se sinuccide si chiar a incercat odatA SA ISI IA VIATA....EU SIMT CA EL MA IUBESTE DAR NU MAI POT SUPORTA ACEASTA SITUAZIE


hai breeee, ne lasi cu amenintarile astea de doi lei ? tu de unde stii ca fata chiar a incercat sa-si ia viata din cauza lui ? de la el nu ?

Si daca ar fi adevarat ce e de facut ? sta toata viata cu aia de frica sa nu se sinucida si te tine pe tine pe post de amanta intelegatoare ca de .....e vorba de viata unui om asa ca accepti situatia
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:50
Draga mea, astea sunt povestile barbatilor......
Nu o va lasa pe ea pentru ca o iubeste si are ganduri serioase in ceea ce o priveste. Bine ca ti-a spus macar cum stau lucrurile ca sa te poti decide, pentru ca unii inventeaza minciuni si
Dar nici pe tine nu vrea sa te lase, pentru ca este multumit cu doua iubite (!!!!?) si probabil se crede norocos.
Ori te complaci in situatia asta in continuare, ori ii pui capat si iti gasesti un baiat/barbat care sa te puna pe tine pe primul loc in inima lui.....
Altfel, vei fi "vioara a doua" multa vreme si vei suferi, ca si cealalta femeie dealtfel.
Succes in alegere !
FelixTomescu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 01:54
imi pare rau pt tine ca te complaci in aceasta situatie viata e prea scurta si nu merita sa ti-o petreci suferind pt ceva ce oricum e sortit esecului lasal tu, ia aceasta hotarare ,daca te iubea cu adevarat nu mai tinea cont de nimic.un om care iubeste cu adevarat face tot posibilul sa nu-si faca iubita sa sufere.LA TINE E ASA? nu te mai multumi cu ramasitele
leonesa_ro71
Postat pe 2 Februarie 2009 18:28
sunt in aceeasi situatie .... exact asa .... acuma el a inceput sa imi sp ca se indragosteste de mine si etc...doar sa nu ma despart de el,dar e foarte urat sa stii ca dimineata a fost cu tine si noaptea sta la disco cu prietena lui langa tine si ii arata toata dragostea ...sincer nu o va lasa...eu deja am inceput s ma indepartez de el si chiar dak acum sufar putin imi va fi bn mai trz...acelasi lucru ti-l sugerez si tie...daca vrei da un id si mai vb despre acest lucru:D :*
lolololo
Postat pe 3 Februarie 2009 12:25
De la: numai, la data 2009-01-21 11:18:52
De la: GINY87, la data 2008-12-17 02:37:01ACUMU UN AN LAM CUNOSCUT PE SEBASTIANO,UN BARBAT FOARTE ATRAGATOR MAM INDRAGOSTIT PE LOC,PROBLEMA E CA EL MAI ARE O RELATIE DE 5 ANI DE ZILE SI NU O POATE LASA PE ACEASTA PERS...EU AM INCERCAT SA PUN PUNCT DAR NU REUSESC SA STAU DEPARTE DE EL...IL IUBESC PREA MULT SI EL IMI SPUNE CA NU VREA SA MA PIARDA,VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT CEVA...VA MULTUMESC SI IMI CER SCUSE SPER SA MA INTELEGETI NU VIN IN ROMANIA DE MULTI ANI

Buna!
1. daca el nu-si poate lasa relatia cu femeia care este de cinci ani,de ce nu o poti lasa tu relatia care este mai recenta?
2.inseamna ca o iubeste pe aceea femeie mai mult ca pe tine;
3.daca tie ti-ar face aceea femeie ce-i faci tu ei cu prietenul ti,ar conveni?
4.trebuie sa-i ceri sau cu ea sau cu tine;daca raspunsul este cu amandoua,inteligenta ai fi daca tu ai renuinta,punand punct defdinitiv relatie;
5gandeste ca mai sunt cateva milioane de barbati,care te-ar sau pe care i-ai putea iubi.Nu fi inchisa si sa nu mai vezi altceva;
6.gandeste -te ca peste catva timp ti-ar putea face si tie ceea ce-i face altei femei ti-ar conveni?
7trebuie sa fii transanta si mai ales hotarata,tu decizi.lumea nu a inceputr si nici nu se termina cu el sau cu tine sau cu altcineva.Bafta si succes.


1: care e logica? Nu poate ea de un an, dapai el de 5?
2. inseamna ca iubeste doua femei in acelasi timp
3. nu ea ii face rau acelei femei, ci el le face rau amandurora
4. nu trebuie sa ii ceara asta, doar sa ii spuna ca amanta NU mai este. si el va vedea fara cine nu poate trai.
5. nu poti comanda inimii
6. oricine poate ajunge sa insele, daca ne gandim la asta nu ne maii bagam in nicio relatie?
7. Aici ai dreptate.

Eu traiesc o poveste similara. E cu ea de 3 ani. N-a mai iubi niciodata asa orbeshte cum o iubeste pe ea, insa relatia lor e la pamant. Ea se comporta oribil cu el, el o insala pe toate drumurile. Eu il iubesc de un an si am avut momente in care am facut dragoste, dar nu ne putem numi amanti. Mi-a spus ca s-a indragostit de mine, dar ca o iubeste si pe ea. NU e fericit cu ea, insa i-a promis ca nu o va lasa niciodata. Eu acum... astept sa port o discutie serioasa cu el, a trecut o luna de cand mi-a marturisit ce simte pentru mine si de atunci fuge de mine rau de tot... nu am apucat sa il prind la o discutie sa ii spun vreo doua... dar l-am avertizat ca noi doi avem de discutat.

Postat pe 8 Februarie 2009 12:43
De la: Rock__, la data 2009-02-08 12:43:28
De la: numai, la data 2009-01-21 11:18:52
De la: GINY87, la data 2008-12-17 02:37:01ACUMU UN AN LAM CUNOSCUT PE SEBASTIANO,UN BARBAT FOARTE ATRAGATOR MAM INDRAGOSTIT PE LOC,PROBLEMA E CA EL MAI ARE O RELATIE DE 5 ANI DE ZILE SI NU O POATE LASA PE ACEASTA PERS...EU AM INCERCAT SA PUN PUNCT DAR NU REUSESC SA STAU DEPARTE DE EL...IL IUBESC PREA MULT SI EL IMI SPUNE CA NU VREA SA MA PIARDA,VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT CEVA...VA MULTUMESC SI IMI CER SCUSE SPER SA MA INTELEGETI NU VIN IN ROMANIA DE MULTI ANI

Buna!
1. daca el nu-si poate lasa relatia cu femeia care este de cinci ani,de ce nu o poti lasa tu relatia care este mai recenta?
2.inseamna ca o iubeste pe aceea femeie mai mult ca pe tine;
3.daca tie ti-ar face aceea femeie ce-i faci tu ei cu prietenul ti,ar conveni?
4.trebuie sa-i ceri sau cu ea sau cu tine;daca raspunsul este cu amandoua,inteligenta ai fi daca tu ai renuinta,punand punct defdinitiv relatie;
5gandeste ca mai sunt cateva milioane de barbati,care te-ar sau pe care i-ai putea iubi.Nu fi inchisa si sa nu mai vezi altceva;
6.gandeste -te ca peste catva timp ti-ar putea face si tie ceea ce-i face altei femei ti-ar conveni?rock
7trebuie sa fii transanta si mai ales hotarata,tu decizi.lumea nu a inceputr si nici nu se termina cu el sau cu tine sau cu altcineva.Bafta si succes.


1: care e logica? Nu poate ea de un an, dapai el de 5?
2. inseamna ca iubeste doua femei in acelasi timp
3. nu ea ii face rau acelei femei, ci el le face rau amandurora
4. nu trebuie sa ii ceara asta, doar sa ii spuna ca amanta NU mai este. si el va vedea fara cine nu poate trai.
5. nu poti comanda inimii
6. oricine poate ajunge sa insele, daca ne gandim la asta nu ne maii bagam in nicio relatie?
7. Aici ai dreptate.

Eu traiesc o poveste similara. E cu ea de 3 ani. N-a mai iubi niciodata asa orbeshte cum o iubeste pe ea, insa relatia lor e la pamant. Ea se comporta oribil cu el, el o insala pe toate drumurile. Eu il iubesc de un an si am avut momente in care am facut dragoste, dar nu ne putem numi amanti. Mi-a spus ca s-a indragostit de mine, dar ca o iubeste si pe ea. NU e fericit cu ea, insa i-a promis ca nu o va lasa niciodata. Eu acum... astept sa port o discutie serioasa cu el, a trecut o luna de cand mi-a marturisit ce simte pentru mine si de atunci fuge de mine rau de tot... nu am apucat sa il prind la o discutie sa ii spun vreo doua... dar l-am avertizat ca noi doi avem de discutat.
bestiutza_relouded
Postat pe 8 Februarie 2009 12:49
nu stiu cum ai putut sa te andragostesti ...//pe loc//....nu aveai cum sal cunosti asa pe loc poate te simti doar atrasa de elmai bine tinete la distanta daca nu poate sa faca o alegere...mi se pare normal...are o experienta de 5 ani cu cealalta nu da pasarea din mana pe cea din gard...si pe urma e obisnuinta....si siguranta ..si multe an comun
erikahd2008
Postat pe 11 Februarie 2009 22:27
De la: numai, la data 2009-01-21 11:18:52
De la: GINY87, la data 2008-12-17 02:37:01ACUMU UN AN LAM CUNOSCUT PE SEBASTIANO,UN BARBAT FOARTE ATRAGATOR MAM INDRAGOSTIT PE LOC,PROBLEMA E CA EL MAI ARE O RELATIE DE 5 ANI DE ZILE SI NU O POATE LASA PE ACEASTA PERS...EU AM INCERCAT SA PUN PUNCT DAR NU REUSESC SA STAU DEPARTE DE EL...IL IUBESC PREA MULT SI EL IMI SPUNE CA NU VREA SA MA PIARDA,VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT CEVA...VA MULTUMESC SI IMI CER SCUSE SPER SA MA INTELEGETI NU VIN IN ROMANIA DE MULTI ANI

Buna!
1. daca el nu-si poate lasa relatia cu femeia care este de cinci ani,de ce nu o poti lasa tu relatia care este mai recenta?
2.inseamna ca o iubeste pe aceea femeie mai mult ca pe tine;
3.daca tie ti-ar face aceea femeie ce-i faci tu ei cu prietenul ti,ar conveni?
4.trebuie sa-i ceri sau cu ea sau cu tine;daca raspunsul este cu amandoua,inteligenta ai fi daca tu ai renuinta,punand punct defdinitiv relatie;
5gandeste ca mai sunt cateva milioane de barbati,care te-ar sau pe care i-ai putea iubi.Nu fi inchisa si sa nu mai vezi altceva;
6.gandeste -te ca peste catva timp ti-ar putea face si tie ceea ce-i face altei femei ti-ar conveni?
7trebuie sa fii transanta si mai ales hotarata,tu decizi.lumea nu a inceputr si nici nu se termina cu el sau cu tine sau cu altcineva.Bafta si succes.
............................iai dat sfatul cel mai bun.............plus ca ai enumerat ce al leaga de ea...............
erikahd2008
Postat pe 11 Februarie 2009 22:31
De la: GINY87, la data 2009-01-21 19:41:42libra eu iti multumsc pt sfat si tie si celorlalti,el este mai mare ca mine cu 2 ani asa ca nu e o problema varsta....acum nici eu nu mai stiu ce sa mai cred.Am incercat sa il las dar nu am reusit sa stau fara sa il vad nici macar 24 de ore,poate il iubesc atat de mult pt ca este singura persoana care imi este aproape sa zic asa,acum un an mi-am pierdut parintii intr-un accident si sincer nu imi este usor sa renunt si la el,,,eu va multumesc din suflet si repet nu este o problema varsta...eu 27 el 29
........................ai primit sfaturi bune ...acum e alegerea ta ce faci cu viata ta
erikahd2008
Postat pe 11 Februarie 2009 22:34
incerc sa ma indepartez de el si cred ca reusesc...a trecut o saptamana de cand nu l-am vazut,nu este usor dar vreau sa il uit.el ma tot cauta,imi spune ca ii este dor de mine si este greu sa il refuz,,,dar am reusit asta si datorita voua...va multumesc mult
GINY87
Postat pe 12 Februarie 2009 20:23
poti sa-ti vezi de treaba ta k acel baiat nu simte pt tn mai mult decat o pasiune,poate o atractie fizik.eu am avut o rel de 1 an,ne intelegeam perfect ,poate nai sa crezi dar nu neam certat o data; si totusi neam despartie anul asta dupa craciun.el mai calca stramb cateodata(pt k eu nu ma culcam c el)si uite k dintr-o aventura d 1 noapte a rezultat un copil.acm el este c mama copilului a duso deja la maicasa si dak inainte maiksa ma suna mereu acm nu a mai dat niciun semn,probabil k ia suras ideea de a fi bunica.ma doare f mult, dar miam dat seama k ce simtea el nu era iubire asa cum zicea el
iazmina20
Postat pe 15 Februarie 2009 15:25
Buna tuturor,
Vad ca la acest topic au raspuns mai mult femei si ca este un topic mai vechi.
Va spun cu regret ca traiesc si eu ceva asemanator, sunt casatorit de 5 ani am si un baiat de 3 ani, imi iubesc si respect sotia si familia.
Nu simteam sa-mi lipseasca nimic, si cu toate acestea a aparut o "ea" de care am fost atras la prima vedere ... acum din pacate sunt indragostit de "ea" vreau sa-i spun sotiei ce mi se intampla dar nu am curaj... o respect si o iubesc....

Nu vreau sa fac rau nimanui ... nu vreau sa ranesc pe nimeni dar asa cum spunea Nechita Stanescu "Sentimentele nu pot fi inventate, poti iubi sau ura, poti lasa sentimentele sa ajunga la inima ta sau le poti respinge" au ajuns sentimente la inima mea din 2 directii si inlauntrul meu sufar... ("ea" este o femeie simpla, mai simpla decat sotia mea, nu este vorba de sex sau alte nebunii) ... E GREU...

kudica_mh
Postat pe 22 Iunie 2011 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac...va rog ajutati ma cu un sfat 13 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:25
Impas 3 De la: jenesaispas 27 Septembrie 2009 09:58
nu stiu ce sa fac!!! 26 De la: kudika103803 15 Ianuarie 2010 03:07
diferenta de varsta 5 De la: tinniy 5 August 2009 10:53
altceva 6 De la: anastasia_m 7 Aprilie 2010 16:50