Setari Cookie-uri

ADOPT PISICUTE!!!

buna ma numesc mona si am caut de ceva timp o pisicutza....am fost fiarte dezamagita ca nu am gasit si de aceea m-am hotarat sa postez aici un forum...va rog mult daca aveti cumva o pisicutza sau cunosteti p cineva va rog mult sa ma contactati sau sa imi trimiteti un mai pe monique_4all@yahoo.com ...in rest toti cei care vor sa faca un anunt in legatura cu adoptii de animale sunt invitatii mei sa foloseasca acest forum..va poop
monique_4all
Postat pe 15 Decembrie 2008 19:24
De la: monique_4all, la data 2008-12-15 19:24:47buna ma numesc mona si am caut de ceva timp o pisicutza....am fost fiarte dezamagita ca nu am gasit si de aceea m-am hotarat sa postez aici un forum...va rog mult daca aveti cumva o pisicutza sau cunosteti p cineva va rog mult sa ma contactati sau sa imi trimiteti un mai pe monique_4all@yahoo.com ...in rest toti cei care vor sa faca un anunt in legatura cu adoptii de animale sunt invitatii mei sa foloseasca acest forum..va poop

imi cer scuze din cauza greselilor gramaticale insa ma grabeam fff tare sa pot termina mai repede deoarece am postat acest anunt in pauza..
monique_4all
Postat pe 15 Decembrie 2008 19:26
De la: monique_4all, la data 2008-12-15 19:26:32
De la: monique_4all, la data 2008-12-15 19:24:47buna ma numesc mona si am caut de ceva timp o pisicutza....am fost fiarte dezamagita ca nu am gasit si de aceea m-am hotarat sa postez aici un forum...va rog mult daca aveti cumva o pisicutza sau cunosteti p cineva va rog mult sa ma contactati sau sa imi trimiteti un mai pe monique_4all@yahoo.com ...in rest toti cei care vor sa faca un anunt in legatura cu adoptii de animale sunt invitatii mei sa foloseasca acest forum..va poop

imi cer scuze din cauza greselilor gramaticale insa ma grabeam fff tare sa pot termina mai repede deoarece am postat acest anunt in pauza..



ai incercat pe ceva site uri cu animale de companie?daca erai din bucuresti iti dadeam eu cel putin 5 pisici.am cel putin una mica si neagra si frumoasa in fata blocului.
elisa_me
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:03
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:24
Buna Monique,

Eu am vreo 10 pisicute in spatele blocului, toate sunt sterilizate, deparazitate intern si extern si pentru cateva chiar mi-ar placea sa gasesc stapan ca mereu gasesc altele abandonate. Nu stiu de ce dar in fiecare vara apar 3-4 puiuti abandonati si am noroc ca vecina de la parter ma ajuta cu ei. II crestem mari, ii sterilizam la 8 luni si le gasim stapani. Pentru puiuti e mai usor de gasit stapani, cei mari mai greu isi gasesc.
Ma bucur tare mult cand vad ca mai exista oameni care iubesc vietatile, mai ales ca am auzit ca in viitorul apropiat vor sa infiinteze un fel de "hingheri" si pentru pisici si sa le stranga de pe strazi, sa le duca in adaposturi. Nici nu vreau sa imi imaginez cum ne vom umple de sobolani ca otrava nu-i omoara si ce fel de adaposturi vor trebui sa construiasca pentru ca ele se catara si ies de oriunde le-ai baga.
Daca doresti sau stii pe cineva care doreste in Timisoara, eu acum as avea doi pentru adoptie, o pisicuta tigrata de aproximativ 8 luni pe care am programat-o pentru sterilizare in 28 ianuarie si un motanel tigrat cu alb cred ca tot de aceeasi varsta, s-ar putea sa fie chiar frati ca au aparut la diferenta de o zi asta vara.

Te pup,

Lili
liliana2005
Postat pe 17 Ianuarie 2009 13:38
Toate cabinetele veterinare au anunturi de la dif pers care doneaza animalute...............poti incerca si tu.....pupici.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 23 Februarie 2009 10:00
De la: liliana2005, la data 2009-01-17 13:38:18Buna Monique,

Eu am vreo 10 pisicute in spatele blocului, toate sunt sterilizate, deparazitate intern si extern si pentru cateva chiar mi-ar placea sa gasesc stapan ca mereu gasesc altele abandonate. Nu stiu de ce dar in fiecare vara apar 3-4 puiuti abandonati si am noroc ca vecina de la parter ma ajuta cu ei. II crestem mari, ii sterilizam la 8 luni si le gasim stapani. Pentru puiuti e mai usor de gasit stapani, cei mari mai greu isi gasesc.
Ma bucur tare mult cand vad ca mai exista oameni care iubesc vietatile, mai ales ca am auzit ca in viitorul apropiat vor sa infiinteze un fel de "hingheri" si pentru pisici si sa le stranga de pe strazi, sa le duca in adaposturi. Nici nu vreau sa imi imaginez cum ne vom umple de sobolani ca otrava nu-i omoara si ce fel de adaposturi vor trebui sa construiasca pentru ca ele se catara si ies de oriunde le-ai baga.
Daca doresti sau stii pe cineva care doreste in Timisoara, eu acum as avea doi pentru adoptie, o pisicuta tigrata de aproximativ 8 luni pe care am programat-o pentru sterilizare in 28 ianuarie si un motanel tigrat cu alb cred ca tot de aceeasi varsta, s-ar putea sa fie chiar frati ca au aparut la diferenta de o zi asta vara.

Te pup,

Draga mea asa tare ma bucur, ca o sa am de la cine infia un pui de pisic.Deocamdata sunt plecata prin 'tarile calde', dar cand ma intorc in Tm am sa te contactez, imi doresc ff mult o pisicuta.Am avut una inainte sa plec si era ff inteligenta, chiar si comenta daca o certam, ce mai era un geniu..stii tu vorba'cum o cresti asa o ai'.i si ma bucur tare mult ca ai grija de pisici si incerci sa le gasesti un adapost.
Sper ca se va infiinta curand si in Tm un adapost pt animalele fara stapan, mi-ar placea sa fiu voluntar in timpul liber.
Dar asta va mai dura cu adapposturile pt anumale.
Multa bafta si mi-ar placea sa te ajut si eu cand ma intorc.
S


Lili
meekk
Postat pe 23 Februarie 2009 11:16
De la: meekk, la data 2009-02-23 11:16:45
De la: liliana2005, la data 2009-01-17 13:38:18Buna Monique,

Eu am vreo 10 pisicute in spatele blocului, toate sunt sterilizate, deparazitate intern si extern si pentru cateva chiar mi-ar placea sa gasesc stapan ca mereu gasesc altele abandonate. Nu stiu de ce dar in fiecare vara apar 3-4 puiuti abandonati si am noroc ca vecina de la parter ma ajuta cu ei. II crestem mari, ii sterilizam la 8 luni si le gasim stapani. Pentru puiuti e mai usor de gasit stapani, cei mari mai greu isi gasesc.
Ma bucur tare mult cand vad ca mai exista oameni care iubesc vietatile, mai ales ca am auzit ca in viitorul apropiat vor sa infiinteze un fel de "hingheri" si pentru pisici si sa le stranga de pe strazi, sa le duca in adaposturi. Nici nu vreau sa imi imaginez cum ne vom umple de sobolani ca otrava nu-i omoara si ce fel de adaposturi vor trebui sa construiasca pentru ca ele se catara si ies de oriunde le-ai baga.
Daca doresti sau stii pe cineva care doreste in Timisoara, eu acum as avea doi pentru adoptie, o pisicuta tigrata de aproximativ 8 luni pe care am programat-o pentru sterilizare in 28 ianuarie si un motanel tigrat cu alb cred ca tot de aceeasi varsta, s-ar putea sa fie chiar frati ca au aparut la diferenta de o zi asta vara.

Te pup,

Draga mea asa tare ma bucur, ca o sa am de la cine infia un pui de pisic.Deocamdata sunt plecata prin 'tarile calde', dar cand ma intorc in Tm am sa te contactez, imi doresc ff mult o pisicuta.Am avut una inainte sa plec si era ff inteligenta, chiar si comenta daca o certam, ce mai era un geniu..stii tu vorba'cum o cresti asa o ai'.i si ma bucur tare mult ca ai grija de pisici si incerci sa le gasesti un adapost.
Sper ca se va infiinta curand si in Tm un adapost pt animalele fara stapan, mi-ar placea sa fiu voluntar in timpul liber.
Dar asta va mai dura cu adapposturile pt anumale.
Multa bafta si mi-ar placea sa te ajut si eu cand ma intorc.
S


Lili


Super :)

Cand vii in tara scrie-mi pe Kudika sau pe mail-ul meu lilianaelisabeta@yahoo.com si vedem cum ne intalnim :)

Te pup,

Take care!!


liliana2005
Postat pe 23 Februarie 2009 17:23
Eu dau spre adoptie o pisica in varsta de 1 an se numeste Puffy, nu are carnet de sanatate este de rasa birmaneza cu persan, de culoare neagra cu ochii galbeni-maronii si mari, cuminte, educata face la baie este deparazitata si fffffffffffff frumoasa si flocoasa. Eu nu prea sunt de acord sa o dau dar iubitul meu m-a pus sa aleg intre el si pisica, deoarece mi-a propus sa ma mut la el acasa si a zis ca nu vrea el pisica in casa si mie imi este greu sa ma despart de ea ca am crescut-o de cand avea 2 luni. Cine este interesat sa ma contacteze pe e-mail: georgyana_silvia@yahoo.com. Si sa imi spuneti si mie parerea voastre ce ar trebui sa fac sa renunt la pisica si sa ma mut cu el sau......................? Sunt impreuna de 8 ani cu el si .................. nu prea stiu ce sa fac? Pup si astept raspuns pe adresa de email
georgyan
Postat pe 23 Februarie 2009 22:36
De la: georgyan, la data 2009-02-23 22:36:26Eu dau spre adoptie o pisica in varsta de 1 an se numeste Puffy, nu are carnet de sanatate este de rasa birmaneza cu persan, de culoare neagra cu ochii galbeni-maronii si mari, cuminte, educata face la baie este deparazitata si fffffffffffff frumoasa si flocoasa. Eu nu prea sunt de acord sa o dau dar iubitul meu m-a pus sa aleg intre el si pisica, deoarece mi-a propus sa ma mut la el acasa si a zis ca nu vrea el pisica in casa si mie imi este greu sa ma despart de ea ca am crescut-o de cand avea 2 luni. Cine este interesat sa ma contacteze pe e-mail: georgyana_silvia@yahoo.com. Si sa imi spuneti si mie parerea voastre ce ar trebui sa fac sa renunt la pisica si sa ma mut cu el sau......................? Sunt impreuna de 8 ani cu el si .................. nu prea stiu ce sa fac? Pup si astept raspuns pe adresa de email


Tu chiar vorbesti serios??? Te pune sa alegi intre el si ceva ce e al tau si te face happy???? In 8 ani de zile nu te-ai prins ca asa e el?? Sincer nu am cuvinte....ca daca iti spun ca ar trebui sa-l trimiti la plimbare invartindu-se o sa zici ca vai, dar il iubesc si sa raman singuraaa?? Ahaaaaa...sa iti cauti un barbat nu un copil, cineva care stie ce inseamna sa iubesti. Nu de alta dar o sa ai ocazia sa vezi poate ca o relatie de 8,10,15 ani nu se compara cu o relatie de o luna cu altcineva care stie ce inseamna sa iubesti.
In alta ordine de idei, eu nu ma mut cu prietenul meu cu care sunt de un an si cateva luni tocmai pentru ca el nu ar accepta sa aibe in casa un caine...e un nu clar si pana cand n-o sa-mi permit sa am o casa animalele mele au prioritate. Nu pentru ca sunt animale ci pentru ca sunt ale mele, eu le-am luat de pe strazi si am considerat ca sunt suficient de responsabila incat sa ma ocup de ele.
Pana la urma tu hotarasti dar ultimul lucru pe care te-as sfatui sa-l faci este sa aduci un animal in casa unui om care nu iubeste animalele. Stiu un caz in care sotul a omorat cainele sotiei pentru ca era gelos pe faptul ca lui nu i se dadea suficienta atentie. Sunt oameni bolnavi care au senzatia ca intra in competitie cu un animal, oricare ar fi el. Ca si cum ai concura cu un copil, e exact acelasi lucru.
Sper sa gasesti un stapan bun pentru pisu tau, eu am patit-o sa imi dau animalutele la oameni care nu le-au apreciat si le-au lasat in strada, asta dupa ce eu m-am chinuit luni in sir sa ii fac bine tot de pe strada luati.



Chiar ar fi interesant sa deschizi un topic nou sa intrebi lumea ce ar face in locul tau pentru ca tu esti foarte influentata si de faptul ca el a fost partenerul tau timp de 8 ani si nu e usor sa renunti...sincer eu nu ti-as spune sa o faci, doar sa ciulesti un pic mai bine urechile la ce iti spune el si sa-i observi un pic mai atent comportamentul si vezi tu cine merita mai mult...
liliana2005
Postat pe 24 Februarie 2009 18:14
Ca spitalele sunt pline de persoane cu CHISTURI HIDATICE care se fac datorita microbilor de la caini si pisici nu intereseaza pe nimeni. Dar MINISTERUL de ce sa aiba bani pentru tratamente si operatii?Pentru ca vrea lumea in Romania sa traiasca la fel ca-n comuna primitiva?
Evolutia s-o ia mama dracu'.
ema_rice
Postat pe 16 Iunie 2009 21:24
De la: ema_rice, la data 2009-06-16 21:24:18Ca spitalele sunt pline de persoane cu CHISTURI HIDATICE care se fac datorita microbilor de la caini si pisici nu intereseaza pe nimeni. Dar MINISTERUL de ce sa aiba bani pentru tratamente si operatii?Pentru ca vrea lumea in Romania sa traiasca la fel ca-n comuna primitiva?
Evolutia s-o ia mama dracu'.


Cu ce sunt oamenii normali de vina ca altii sunt nespalati, pun mana pe animale (orice fel de animale) si apoi si le baga prin nas, gura si toate cele?? N-am cu ce sa-i ajut daca nu au un minim de bun simt si cuvantul 'igiena" le este strain. Evident ca nu ma intereseaza de faptul ca spitalele sunt pline de astfel de cazuri. Animalele au fost lasate de Dumnezeu PENTRU NOI, au fost facute special ca noi sa ne bucuram de ele, nu sa le facem rau si nu sa ne faca rau. Dar daca unii oameni nu inteleg care este diferenta intre un animal si un om, n-au decat sa suporte consecintele.

Tii-as putea povesti cazuri foarte "amuzante"...de exemplu o tanti care NU SUPORTA nici un fel de caine sau pisica..a pierdut mai multe sarcini mari (peste 7 luni)..cred ca 5...chiar daca in viata ei n-a atins nici un animal pentru ca nu l-a suportat. Totusi, a facut ceva ce se numeste toxoplasmoza, care se ia numai de la pisici iar pe vremuri nu se putea trata...crezi tu ca animalele erau de vina?? Stai linistita ca exista un Dumnezeu care dirijeaza lucrurile astea, nu suntem noi in masura sa le "evitam". Concluzia: NU, nu ma intereseaza de astfel de oameni. Stie Dumnezeu ce face!!!
liliana2005
Postat pe 17 Iunie 2009 19:00
si eu sunt o pysykutza pe mine nu ma adopti??
dulcyka
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:57
De la: dulcyka, la data 2009-11-17 16:57:59si eu sunt o pysykutza pe mine nu ma adopti??


Cand am vazut ca s-a postat ceva la topicul asta am intrat repede sa vad cine ce a scris..
liliana2005
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadoul perfect! 3 De la: _oktober_ 20 Septembrie 2010 12:28
Da`ti`va cu parerea..:) 4 De la: DiavolytaTa 18 Aprilie 2009 12:59
Eternul conflict intre generatii? 7 De la: moodygirl 21 Iulie 2011 16:05
Ce intelegeti prin dovezi de iubire?? 6 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:57
Viața si moarte 72 De la: dragutza_micutza 12 Iulie 2011 08:20