Setari Cookie-uri

varsator taur.. merge sau sta ?

...sunt in dilema, m-ar inspira niste pareri. Merci.
Libeloo
Postat pe 19 Decembrie 2008 17:08
parerea mea e ca merge doar daca e dragostea prea mare si puteti trece peste rautatile celuilat..dar nu prea e usor pentru ca amandoua zodiile sunt orgolioase si rautacioase.ca sa mearga e nevoie de mult efort. asa ca incercati sa evitati certurile care pot fi fatale relatiei
kapshunik2000
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:39
mmda.. ai surprins cuvantul care ma macina pe mine : cearta. Ori esti astrolog, ori ai trait o asemenea experienta. Merci mult de raspuns.;)
Libeloo
Postat pe 20 Decembrie 2008 17:30
eu sunt varsator,iubitul meu taur....e adevarat,sunt certuri in care fiecare zice ce are de zis si atat,nu cred k pot fi fatale...si apoi ne comportam normal...
april23
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:15
poi acum depinde si de personalitatea fiecaruia, la tine poate fi un caz particular.. dar in general, varsatorul este cel mai rau semn din zodiac, iar taurul nu este nici el mai prejos. intelegi? in fond si la urma urmei suntem oameni si oamenii sunt diferiti oricat de multe ar avea in comun
kapshunik2000
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:24
Depinde daca merge sau sta...la mine a stat dupa 2 luni...io taur si el varsator....eu sunt mai "intepata", iar el era mai timid, mai firav sentimental...dar depinde :) ... poate merge la tine :)
lusha_ubitik
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:20
merge si nu merge....ca orice relatzie mai mult sau mai putin sanatoasa.
e aiurea.......
matracucu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:12
la mine merge de vreo 9 ani.. eu taur, el varsator.. certurile ne spuneau niste prieteni ca fac parte din viata noastra- noi nici nu mai sesizam...

Postat pe 17 Februarie 2009 10:40
dar ce ne facem atunci cand apare un copil si trebuie sa asiste la certuri?
mgoneata
Postat pe 17 Februarie 2009 12:44
De la: Prisa, la data 2008-12-19 17:08:58...sunt in dilema, m-ar inspira niste pareri. Merci.

Eu stiu ca nu merge de nici un fel. Ar trebui sa te desparti cat mai repede de el.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Februarie 2009 13:22
Depinde mult de personalitatea fiecãruia. Eu sunt vãrsãtor, el taur ºi am avut o relaþie excelentã 9 ani de zile. Nici mãcar nu ne-am certat prea mult ºi nu ne-am despãrþit din cauzã de incompatibilitate :)
ªi mai am un exemplu, ea taur, el vãrsãtor, au fost împreunã cinci ani, s-au cãsãtorit ºi se înþeleg foarte bine. :) Deci ºanse sunt ca aceastã combinaþie sã meargã.
white_roses
Postat pe 17 Februarie 2009 14:23
cea mai ingrozitoare combinatie parintii mei:mami-varsator(slaba)tati taur(om rau)
nu se inteleg deloc....discutii certuri,opinii diferite.nu se inteleg absoltu deloc de cand ma stiu de 23 de ani!!!si nici nu cred ca se vor intelege vreodata,mult prea diferiti unul de celalat
kudika055844
Postat pe 30 Iulie 2009 10:17
eu sunt Taur,el este Varsator,ne mai certam dar nu mai mult ca alte zodii,avem un copil si suntem casatoriti de aproape 13 ani.
daca ar fi sa aleg,tot pe el l-as alege si invers ...cered....!!!!!!!!!!
ne completam unul pe celalalt si ne iubim f.mult,ne potrivim foarte bine,ne sustinem unul pe celalalt,comunicam,ne spunem totul,chiar daca adevarul doare,este sprijinul meu ,este umarul pe care ma sprijin!!!!!!!!
berenz
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:44
eee..la mine a mers o astfel de relatie doi ani jumate .....ne mai ciondaneam noi dar ne respectam enorm unul pe celalalt ....sa nu mai spun cat de mult ne am iubit.....sunt ei mai certaretzi(barbatii varsator) dar daca stii cum sa reactionezi se linistesc relativ repede.....orcum o sa ai nevoie de ceva rabdare
mikydutza0202
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:48
De la: mikydutza0202, la data 2009-10-21 10:48:51eee..la mine a mers o astfel de relatie doi ani jumate .....ne mai ciondaneam noi dar ne respectam enorm unul pe celalalt ....sa nu mai spun cat de mult ne am iubit.....sunt ei mai certaretzi(barbatii varsator) dar daca stii cum sa reactionezi se linistesc relativ repede.....orcum o sa ai nevoie de ceva rabdare

si eu sunt intr-o asemenea relatie de 2 ani de zile si pot spune ca este cea mai inedita relatie...in sensul cel mai pozitiv....
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:52
dupa ce ca si-asa e de pe vremea lui Cristos topicul.........................................................mai e si unu cu zodii!!!!!!!!! de ce....serios, de ce resuscitati topicuri??????
greierash_is_back
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:00
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-21 11:00:11dupa ce ca si-asa e de pe vremea lui Cristos topicul.........................................................mai e si unu cu zodii!!!!!!!!! de ce....serios, de ce resuscitati topicuri??????

intrebarea potrivita ar fi de ce nu?...esti pe un site public..ti-ai dat acceptul pt asta chiar daca te ascunzi(ne ascundem) in spatele unor fotografii cu peisaje sau mai stiu eu ce...si pe acest site nu exista o astfel de regula , sa nu "resuscitezi "vreun topic ...ci , cred eu ca exista doar regula bunului simt...(in ceea ce priveste limbajul)...in rest nu ai astfel de restrictii..dar...poti face tu o astfel de sesizare in condica cu sugestii...ce zici?..:)
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:06
greierash_is_back
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:12
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-21 11:12:05

Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:20
da' sa stii ca tot nu suport topicurile cu zodii!!!!!!!
greierash_is_back
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:25
da oare ce sa mai gatesc io azi?????
si ce daca e topic cu zodii?
intreb ce vreau si unde vreau si cand vreau
_curly
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:27
pot sa te ajut cu o sugestie?
greierash_is_back
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:29
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-21 11:25:16 da' sa stii ca tot nu suport topicurile cu zodii!!!!!!!

nu suporti topicurile cu zodii?...nici eu...pt ca nu cred in ele...dar...in acest sens...am posibilitatea sa aleg ce topic vreau...pana acum nimeni nu mi-a bagat pe gat vreun topic...si chiar daca ar fi asa.... ...exista si optiunea dezaboneaza dupa cate am vazut eu...si ma desparte de acest aspect doar un click....
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:37
ma ajuta si pe mine cineva...?! cat de bine cunoasteti baietii din zodia berbec??? eu vb cu prietenul meu de 8 luni...nu e mult dar de fiecare data cand ma supar pe el se supara si el pe mine ca sa ma faca sa il iert,si eu cedez ca toanta...ce ziceti,e rau ca il iubesc atat de mult?!
va rog sa ma ajutati nu e cine stie ce problema dar mi-e teama sa nu devin prea"dependenta"de el....
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:37
De la: polly_, la data 2009-10-21 11:37:54ma ajuta si pe mine cineva...?! cat de bine cunoasteti baietii din zodia berbec??? eu vb cu prietenul meu de 8 luni...nu e mult dar de fiecare data cand ma supar pe el se supara si el pe mine ca sa ma faca sa il iert,si eu cedez ca toanta...ce ziceti,e rau ca il iubesc atat de mult?!
va rog sa ma ajutati nu e cine stie ce problema dar mi-e teama sa nu devin prea"dependenta"de el....

se supara pe tine ca sa-l ierti?ma tem ca nu inteleg asta...in fine...ce sa zic..cred ca este vorba mai mult de ...imaturitate...sunt convinsa ca baiatul de care zici este intr-adevar baiat si nu barbat...adica are undeva putin peste 25 ani sau putin sub...
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:43
De la: Anne_Marry, la data 2009-10-21 11:43:21
De la: polly_, la data 2009-10-21 11:37:54ma ajuta si pe mine cineva...?! cat de bine cunoasteti baietii din zodia berbec??? eu vb cu prietenul meu de 8 luni...nu e mult dar de fiecare data cand ma supar pe el se supara si el pe mine ca sa ma faca sa il iert,si eu cedez ca toanta...ce ziceti,e rau ca il iubesc atat de mult?!
va rog sa ma ajutati nu e cine stie ce problema dar mi-e teama sa nu devin prea"dependenta"de el....

se supara pe tine ca sa-l ierti?ma tem ca nu inteleg asta...in fine...ce sa zic..cred ca este vorba mai mult de ...imaturitate...sunt convinsa ca baiatul de care zici este intr-adevar baiat si nu barbat...adica are undeva putin peste 25 ani sau putin sub...


nu nu nu
zice ca daca ea se supara pe el...si el se supara pe ea..ca astfel ea sa il ierte!
sunt cam incapatanati si gelosi!
one_size
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:47
De la: one_size, la data 2009-10-21 11:47:28
De la: Anne_Marry, la data 2009-10-21 11:43:21
De la: polly_, la data 2009-10-21 11:37:54ma ajuta si pe mine cineva...?! cat de bine cunoasteti baietii din zodia berbec??? eu vb cu prietenul meu de 8 luni...nu e mult dar de fiecare data cand ma supar pe el se supara si el pe mine ca sa ma faca sa il iert,si eu cedez ca toanta...ce ziceti,e rau ca il iubesc atat de mult?!
va rog sa ma ajutati nu e cine stie ce problema dar mi-e teama sa nu devin prea"dependenta"de el....

se supara pe tine ca sa-l ierti?ma tem ca nu inteleg asta...in fine...ce sa zic..cred ca este vorba mai mult de ...imaturitate...sunt convinsa ca baiatul de care zici este intr-adevar baiat si nu barbat...adica are undeva putin peste 25 ani sau putin sub...


nu nu nu
zice ca daca ea se supara pe el...si el se supara pe ea..ca astfel ea sa il ierte!
sunt cam incapatanati si gelosi!


pai si nu este ciudat>???din moment ce se supara pe el..banuiesc ca n-o facfe doar de dragul de a o face...ci motive intemeiate mai mult sau mai putin...asta este actiunea.....care este reactiunea?...se supara si el imediat in speranta ca asa il iarta?>.... ...
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:51
intradevar are doar 22 de ani dar ...nu e chiar asa copil...si stie ca numai daca se preface suparat pe mn eu il iert imediat...
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:05
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:05:14intradevar are doar 22 de ani dar ...nu e chiar asa copil...si stie ca numai daca se preface suparat pe mn eu il iert imediat...

...exact ce ma gandeam eu....abia dupa ce o sa treci si tu de 25 de anisori...ai sa intelegi ce spun...pana atunci ....
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:07
problema ste ca de fiecare data cand ma supar pe el nu intelege motivul,
zice ba ca sunt prostii ba ca nu are sens!!!
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu varsator el berbec 8 De la: kudika019943 8 Mai 2009 22:25
femeie fecioara ,barbat fecioara 2 De la: pis_mic_si_rau 12 Aprilie 2010 21:22
DOI CAPRICORNI! 4 De la: yumalai 14 Iunie 2009 07:22
buna!!!! 11 De la: kudika429723 4 Septembrie 2011 12:50
compatibilitate balanta-berbec 8 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:32