Setari Cookie-uri

varsator taur.. merge sau sta ?

EX: suntem amandoi in italia si de ceva timp stau la el acasa intr-o zi cautam ceva intr-un sertar si am gasit foarte multe fotografii si scrisori de la fosta lui prietena mai avea si cateva caiete pline cu mesajele care si le trimiteau pe atunci...cand a venit acasa l-am intrebat ce e cu ele si a zis ca a uitat sa le arunce dar nu prea am inteles cum a uitat pentru ca era despartit de ea de 2 ani...atunci eu m-am suparat,normal,nu? el a zis ca sunt prostii ca nu inseamna nimic pt el ,etc.dar eu nu pot sa nu ma intreb....de ce le-a pastrat atata timp!?
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:13
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:08:06problema ste ca de fiecare data cand ma supar pe el nu intelege motivul,
zice ba ca sunt prostii ba ca nu are sens!!!

draga mea...ce spui tu...ca si probleme, au o singura definitie.:..dragoste adolescentina cu tot ce implica ea...chiar si copilarii de genul asta...te gandesti la prea multe la doar 17 ani...lasa relatia sa-si urmeze cursul...ai sa mai cunosti si alti barbati si ...ai sa te definesti pe parcurs ca femeie...acum n-ai cum s-o faci langa cineva de 22 ani...crede-ma...
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:15
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:13:22EX: suntem amandoi in italia si de ceva timp stau la el acasa intr-o zi cautam ceva intr-un sertar si am gasit foarte multe fotografii si scrisori de la fosta lui prietena mai avea si cateva caiete pline cu mesajele care si le trimiteau pe atunci...cand a venit acasa l-am intrebat ce e cu ele si a zis ca a uitat sa le arunce dar nu prea am inteles cum a uitat pentru ca era despartit de ea de 2 ani...atunci eu m-am suparat,normal,nu? el a zis ca sunt prostii ca nu inseamna nimic pt el ,etc.dar eu nu pot sa nu ma intreb....de ce le-a pastrat atata timp!?


Al meu are un album intreg cu fostele,il las in pace sunt amintirile lui.

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:17
merci oricum...am 19 ani si sper sa nu fiu prea dezamagita de viata asta....poate ai dreptate....e prea devreme sa imi fac atatea probleme...
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:19
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:13:22EX: suntem amandoi in italia si de ceva timp stau la el acasa intr-o zi cautam ceva intr-un sertar si am gasit foarte multe fotografii si scrisori de la fosta lui prietena mai avea si cateva caiete pline cu mesajele care si le trimiteau pe atunci...cand a venit acasa l-am intrebat ce e cu ele si a zis ca a uitat sa le arunce dar nu prea am inteles cum a uitat pentru ca era despartit de ea de 2 ani...atunci eu m-am suparat,normal,nu? el a zis ca sunt prostii ca nu inseamna nimic pt el ,etc.dar eu nu pot sa nu ma intreb....de ce le-a pastrat atata timp!?

de ce le-a pastrat?...pai tu ai vrea ca de fiecare data cand cunoaste o femeie sa apese pe un buton si sa dea reset pt a uita?...tu asa faci?ai un asemenea buton?invata sa stii ce inseamna trecutul...
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:19
da dar la el erau mai multe albume si nu m-au deranjat pozele dar scrisorile si mesajele ?!de ce le pastra??cant e momentul acela in care sa ii fie de folos lui chiar si ca amintiri???
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:21
cand am inceput relatia cu el ,el mi-a cerut sa arunc orice urma de la fostul sa nu mai am nimic care sa imi aminteasca de el atunci de ce sa nu cer si eu acelasi lucru!?daca eu nu am putut pastra nici-o poza el de ce sa tina toate acele lucruri?!
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:25
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:25:51cand am inceput relatia cu el ,el mi-a cerut sa arunc orice urma de la fostul sa nu mai am nimic care sa imi aminteasca de el atunci de ce sa nu cer si eu acelasi lucru!?daca eu nu am putut pastra nici-o poza el de ce sa tina toate acele lucruri?!


Nu trebuie sa accepti orice iti spune.Si tu ai dreptul la amintirile tale,dar nu va bateti in orgolii pentru asta,e foarte obositor.

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:29
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:21:51da dar la el erau mai multe albume si nu m-au deranjat pozele dar scrisorile si mesajele ?!de ce le pastra??cant e momentul acela in care sa ii fie de folos lui chiar si ca amintiri???


...acele mesaje...scrisori...sunt o dovada vie ...a trecutului lui...a femeilor din viata lui, etc ..etc..pot continua...noi suntem suma trecutului nostru...iar barbatii...au de multe ori nevoie de confirmari a cat de macho sau cat de barbati sunt...chiar si in viata infantila...asa ca ..nu trebuie sa te ingrijorezi..sunt doar niste confirmari pt el..si banuiesc ca ...sunt cunoscute acele scrisori si-n cercul lui de amici...pt a le deomonstra...cine este...:)....greu de inteles nu?...cineva spunea....:"barbatul , eternul copil"
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:30
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:21:51da dar la el erau mai multe albume si nu m-au deranjat pozele dar scrisorile si mesajele ?!de ce le pastra??cant e momentul acela in care sa ii fie de folos lui chiar si ca amintiri???


TUturor ne place sa pastram ceea ce a fost placut intr-o relatie,asta nu cred ca e o amenintare pentru relatia ta.

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:31
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:21:51da dar la el erau mai multe albume si nu m-au deranjat pozele dar scrisorile si mesajele ?!de ce le pastra??cant e momentul acela in care sa ii fie de folos lui chiar si ca amintiri???


Straduieste-te sa-i intri tu mai mult in suflet ca sa nu mai aiba nevoie de ele si asta sigur nu se face prin reprosuri sau glozia pe fosta,pe mesajele de la fosta.

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:36
merci,merci....
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:39
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 12:36:11
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:21:51da dar la el erau mai multe albume si nu m-au deranjat pozele dar scrisorile si mesajele ?!de ce le pastra??cant e momentul acela in care sa ii fie de folos lui chiar si ca amintiri???


Straduieste-te sa-i intri tu mai mult in suflet ca sa nu mai aiba nevoie de ele si asta sigur nu se face prin reprosuri sau glozia pe fosta,pe mesajele de la fosta.

draga mea..sunteti doi adolescenti...pe o scena a vietii...unde pt inceput va depaseste butaforia....asa ca nu te va mai ganditi la trecut..traiti naibii prezentul cat mai frumos...trecutul nu conteaza...si inca ceva...sa nu cumva sa crezi ca te vei opri la el...este doar un pasaj din viata ta....asa cum si tu pt el vei ramane ...intr-un colt al dulapului...intr-o cutiuta...o amintire..(o scrisoare, ceva)...in cazul cel mai fericit vei ramane intr-un loc special din inima lui...samd....chiar ...ai vrea sa stii ca te-a uitat>? ...barbatii , devin ce devin si li se schimba viata in evolutie...doar cunoscand femei...asa ca bucura-te ca a avut ce cunoaste pana la tine...
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:42
eu acum ma gandesc ... el a fost parasit de fosta pt ca el era in it si ea in ro.... ea a avut tot timpul pe altul acolo si el a aflat asta oare de asta sa le fi pastrat sa isi aminteasca de tradarea ei?!
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:44
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:13:22EX: suntem amandoi in italia si de ceva timp stau la el acasa intr-o zi cautam ceva intr-un sertar si am gasit foarte multe fotografii si scrisori de la fosta lui prietena mai avea si cateva caiete pline cu mesajele care si le trimiteau pe atunci...cand a venit acasa l-am intrebat ce e cu ele si a zis ca a uitat sa le arunce dar nu prea am inteles cum a uitat pentru ca era despartit de ea de 2 ani...atunci eu m-am suparat,normal,nu? el a zis ca sunt prostii ca nu inseamna nimic pt el ,etc.dar eu nu pot sa nu ma intreb....de ce le-a pastrat atata timp!?

Scumpa mea, eu sunt casatorita de 15 ani si pastram intr-un dulap toate amintirile de acest gen din adolescenta. toate scrisorile si pozele de la fosti/foste, inclusiv jurnalele. Si stii de ce? Ca sa i le aratam copilei noastre atunci cand va veni momentul. Sunt amintiri frumoase, zic eu...
Lucia38
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:45
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:39:56merci,merci....


Traieste clipa,prezentul zi cu zi cat poti mai frumos si nu-ti mai umbri sufletul cu indoieli de felul asta.

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:49
sunt un copilas naiv,..............asa-i?!?! ce e mai greu deacum incepe?!
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:49
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:49:27sunt un copilas naiv,..............asa-i?!?! ce e mai greu deacum incepe?!


Dragalasa,naivitatea nu e " grava" si nu gandi negativ dar cam asa ceva ,incepe viata de adult si nu e prea roza intotdeauna.

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:52
ok,multumesc
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:04
cine imi zice si mie codul postal al romaniei?! pls
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:06
Polly, tu nu ai amintiri de la fostii? Poate ar trebui sa i le bagi sub nas...
Lucia38
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:06
De la: polly_, la data 2009-10-21 12:49:27sunt un copilas naiv,..............asa-i?!?! ce e mai greu deacum incepe?!

nu cred ca se pune problema asa...de naivitate sau nu...ci doar ..esti o adolescenta......si noi am trecut prin etapa asta...ce este mai grav ca sunt multe adolescente...care cred ca stiu viata pe de rost....ai acolo apar probleme de naivitate...pt ca cine stie in ce anturaj intra...si asta le va influenta toata viata....
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:07
nu nu am a avut el grija sa dispara toate...
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:09
De la: polly_, la data 2009-10-21 13:09:15nu nu am a avut el grija sa dispara toate...

oricum esti pe un drum gresit cu el.posesivitate?..manipulare?persuasiune?///nu cumva te obliga cu ce sa te imbraci?..cum sa te fardezi?in cazul fercit...ca poate nu-ti da voie sa te fardezi...pt ca se uita nu stiu cine...am zis de la inceput...ceva legat de imaturitate ..si asa si-nchei ....
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:15
probleme de acestea nu avem...vrea sa fiu cat mai frumoasa si sa ma simt cat mai bn cand iesim undeva dar e foarte gelos pe fostul si pt siguranta nu a vrut sa mai am nimic de la el . sunteti cele mai tari,multumesc de sfaturi....cred ca stiu cum sa schimb relatia asta chiar daca nu sunt prea multe de facut... nu e chiar posesiv ....dar va trebui sa mai renunte la mofturi si alinturi daca vre sa mai fie cu mn....
polly_
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat capricorn -femeie capricorn 6 De la: game12 1 Iunie 2009 20:14
de ce doar italia e singura natiune care are un dinte impotriva romanilor? 17 De la: xandra79 16 Iulie 2009 18:11
ce faci cand totii prietenii tai sunt si prietenii lui si v-ati despartit........ 12 De la: Barbie30 26 August 2010 14:32
scorpioancele au noroc in dragoste? 67 De la: luyyzz 4 Iulie 2009 21:27
Barbatul din zodia Berbec 11 De la: Marius_Dragutzzu_1 16 Ianuarie 2014 22:10