Setari Cookie-uri

MA simt ca o tradatoare

De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?



NU TE BAGA!!!!!!!!!!! Nu este problema ta , nu poti sa sti ce se va intampla , poate o iubeste si decide sa ramana cu fata aceasta.Cum se va uita ea la tine? Daca este prietenul sotului tau ,el tb sa rezolve problema, dc nu vrea , atunci renunta sa iesi cu el.Sotul meu are prieteni care nu-mi sunt simpatici , dar sunt prietenii lui asa ca il las pe el sa iasa, iar pe mine" ma doar capul" Asa impac pe toata lumea si nu tb sa ma prefac.
mary79
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:23
nor_pufos, foarte bine! Inseamna ca esti o femeie care are constiinta si nu vrea sa fie mintita intr-o problema asa de serioasa. Ai grija sa nu te insele si actualul sot pentru ca din ce ai scris pare acelasi gen... adica nu se baga in treburile prietenului ca cine stie... poate intr-o zi o sa aiba si el o alta
metal
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:28
da dc zici asa metal?
nu e cazul sa gandesti asa departe...auzi....ca o inseala:|

si eu am prieteni cu care in unele privinte is de acord, in altele nu. nu poti fi de acord cu cineva in totalitate.

asa... ce ai vrea tu sa faci , nor pufos? sa vb cu prietenul sotului sau cu fata aia cu care ai inceput sa te intelegi?

ps: daca sotul tau te iubeste, nu doar tu trb sa faci cum vrea el(sa taci si sa inghiti, chit ca te deranjeazza) ci si el cum vrei tu. asa ca ... ati putea vb cu prietenul lui.
morticia_adams
Postat pe 30 Decembrie 2008 19:34
De la: mary79, la data 2008-12-30 13:23:47
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?



NU TE BAGA!!!!!!!!!!! Nu este problema ta , nu poti sa sti ce se va intampla , poate o iubeste si decide sa ramana cu fata aceasta.Cum se va uita ea la tine? Daca este prietenul sotului tau ,el tb sa rezolve problema, dc nu vrea , atunci renunta sa iesi cu el.Sotul meu are prieteni care nu-mi sunt simpatici , dar sunt prietenii lui asa ca il las pe el sa iasa, iar pe mine" ma doar capul" Asa impac pe toata lumea si nu tb sa ma prefac.
ai dreptate,mie insa imi place sa iesim cu prietenii ,daca as minti si-ar da seama.Am decis insa sa nu intervin .
nor_pufos
Postat pe 9 Ianuarie 2009 01:52
ca sa nu se supere sotul tau pe tine?
morticia_adams
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:55
De la: Sirius, la data 2008-12-23 13:55:13Daca una dintre cele 2 fete este prietena ta, cel mai corect lucru ar fi sa-i spui ce se intampla. In cazul in care sunteti doar amice de ocazie, adica iesiti in grup din cand in cand, atunci eu nu m-as baga. Avand in vedere relatia stransa de prietenie care exista intre sotul tau si respectivul Casanova, nu esti in masura sa faci ,,lumina,, in viata lui. Sotul tau ar fi, dar tu nu. Pe de alta parte, banuiesc ca mai exista lume in grupul vostru care vede situatia.. daca nici unul nu spune nimic de ce ai face-o tu?
Stiu ca este deranjant pt ca si eu am trecut prin asa ceva.. eu si iubitul meu avem un f bun prieten care mereu procedeaza ca cel din povestea ta. Insa niciodata nu le-am spus nimic fetelor deoarece nici una nu a ajuns sa-mi fie mai mult decat o simpla cunostinta. Se schimbau mereu intre ele. Si la urma urmei.. e problema lor.


La urma urmei si inainte de toate SPUNE-MI CU CINE TE INTALNESTI CA SA-TI SPUN cine ESTI !!!

... este ''un foarte bun prieten''?
O sa va stea in gat tuturor intr-o buna zi, inclusiv TIE - sa NU uiti CE ti-am spus.
NU este o amenintare de nici un fel, cu toate ca m-am exprimat mai urat.
Eu doar ca nu i-as scuipa in ochi pe ''asememenea prieteni.
Tu nu ai decat sa-i pastrezi ... Vei avea si tu aceeasi TRATARE (daca NU o aideja, sau poate ca HABAR NU AI de ea)

Adios, draga mea!
agoldfish
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:09
De la: agoldfish, la data 2009-01-10 17:09:22
De la: Sirius, la data 2008-12-23 13:55:13Daca una dintre cele 2 fete este prietena ta, cel mai corect lucru ar fi sa-i spui ce se intampla. In cazul in care sunteti doar amice de ocazie, adica iesiti in grup din cand in cand, atunci eu nu m-as baga. Avand in vedere relatia stransa de prietenie care exista intre sotul tau si respectivul Casanova, nu esti in masura sa faci ,,lumina,, in viata lui. Sotul tau ar fi, dar tu nu. Pe de alta parte, banuiesc ca mai exista lume in grupul vostru care vede situatia.. daca nici unul nu spune nimic de ce ai face-o tu?
Stiu ca este deranjant pt ca si eu am trecut prin asa ceva.. eu si iubitul meu avem un f bun prieten care mereu procedeaza ca cel din povestea ta. Insa niciodata nu le-am spus nimic fetelor deoarece nici una nu a ajuns sa-mi fie mai mult decat o simpla cunostinta. Se schimbau mereu intre ele. Si la urma urmei.. e problema lor.


La urma urmei si inainte de toate SPUNE-MI CU CINE TE INTALNESTI CA SA-TI SPUN cine ESTI !!!

... este ''un foarte bun prieten''?
O sa va stea in gat tuturor intr-o buna zi, inclusiv TIE - sa NU uiti CE ti-am spus.
NU este o amenintare de nici un fel, cu toate ca m-am exprimat mai urat.
Eu doar ca nu i-as scuipa in ochi pe ''asememenea prieteni.
Tu nu ai decat sa-i pastrezi ... Vei avea si tu aceeasi TRATARE (daca NU o aideja, sau poate ca HABAR NU AI de ea)

Adios, draga mea!


ai perfecta dreptate!

spune mi cu cn esti prieten, k sa stiu cn esti!

foarte mare dreptate!

shi vb din proprie experienta...

mai mult k sigur k sotul are shi el la activ ceva p langa shi dc ea ii strica apele amicului... cine stie... una din cele 2... poate ii strica apele sotului.... se mai intampla shi d astea....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:11
io zic sa nu te bagi......nu e bine sa fii partasa la durere....sunt lucruri care mai bine nu le afli niciodata, pentru ca e mai bine sa nu fii condamnata la insomnii si lacrimi....pentru un bouuuuuuu
123girl
Postat pe 18 Februarie 2009 09:50
Am citit intr-o revista motivele principale din cauza carora inseala barbatii. Si printre ele era si situatia in care barbatul are prieteni care umbla "din floare-n floare" si s-ar putea sa ajunga sa faca si el asa. Ca sa impac si capra si varza, eu as proceda altfel daca m-as intelege bine cu fata aceea. As incerca sa-i bat apropouri sa fie mai atenta, fara sa-i dau prea multe detalii. Daca ea se prinde si casca ochii inseamna ca a meritat efortul si daca nu, atunci s-ar putea sa merite ce i se intampla.
kris07
Postat pe 18 Februarie 2009 13:21
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?


Eu am o idee: la o intalnire cu cea mai sociabila dintre cele doua, fa in asa fel incat sa apara si cealalta... gasesti tu un pretext... sa para ca a fost o intamplare... si apoi las' pe el ca se descurca omul... Nu degeaba se zice ca-ntre doua nu te ploua: ia vezi tu daca e valabila zicala si in cazul amicului din povestea ta!
Baiatul nu numai ca-si bate joc de doua suflete, dar sfideaza si bunul simt al celor din jur!
Poate s-a ratacit intre atatea "iubiri", asa ca lasa-le pe ele sa "regaseasca" ce fel de om iubesc! Tu doar da-le un mic ajutor!
Cat despre amic... nu-ti face griji: il consoleaza sotul tau...
fataverde
Postat pe 18 Februarie 2009 18:44
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?


Formateaza-ti memoria !
Nu stii nimic !
Indiferent de urmarile unui demers al tau , itivei face cel putin un dusman !
Asa ca nu te baga, mai ales ca spui , el este prietenul vostru !
Asa ca daca nu vrei cel putin un dusman in plus nu te mai gandi la acesta "problema" !
Sa auzim de bine !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 18 Februarie 2009 20:57
De la: kris07, la data 2009-02-18 13:21:48Am citit intr-o revista motivele principale din cauza carora inseala barbatii. Si printre ele era si situatia in care barbatul are prieteni care umbla "din floare-n floare" si s-ar putea sa ajunga sa faca si el asa. Ca sa impac si capra si varza, eu as proceda altfel daca m-as intelege bine cu fata aceea. As incerca sa-i bat apropouri sa fie mai atenta, fara sa-i dau prea multe detalii. Daca ea se prinde si casca ochii inseamna ca a meritat efortul si daca nu, atunci s-ar putea sa merite ce i se intampla.


Dar dece insala femeile, ai aflat ?
Poate ne spui si noua , ignorantilor !
Numai de bine !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 18 Februarie 2009 20:59
De la: adicon, la data 2008-12-30 07:56:22În mod normal nu ar trebui sã te amesteci. Este ºi un proverb care spune "Câinele moare de drum lung ºi prostul de grija altuia". Dacã totuºi te deranjeazã situaþia, cel mai bine ar fi sã i-o spui lui - prietenului. Poþi sã o faci tu, soþul tãu sau amândoi. Cea mai neinspiratã idee ar fi sã discuþi cu fetele...


Ai perfecta dreptate.
mary79
Postat pe 19 Februarie 2009 19:03
De la: fataverde, la data 2009-02-18 18:44:31
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?


Eu am o idee: la o intalnire cu cea mai sociabila dintre cele doua, fa in asa fel incat sa apara si cealalta... gasesti tu un pretext... sa para ca a fost o intamplare... si apoi las' pe el ca se descurca omul... Nu degeaba se zice ca-ntre doua nu te ploua: ia vezi tu daca e valabila zicala si in cazul amicului din povestea ta!
Baiatul nu numai ca-si bate joc de doua suflete, dar sfideaza si bunul simt al celor din jur!
Poate s-a ratacit intre atatea "iubiri", asa ca lasa-le pe ele sa "regaseasca" ce fel de om iubesc! Tu doar da-le un mic ajutor!
Cat despre amic... nu-ti face griji: il consoleaza sotul tau...


Asta este telenovela.Mai bine se concentraza pe altceva si lasa pb altora sa si le rezolve singuri.
mary79
Postat pe 19 Februarie 2009 19:07
Cum se defineste cinismul? Eu zic sa lasi cultivatorul sa insamanteze ogoarele fertile, campiile vor invata din soaptele ploilor, detinatorul semintelor ramane cu privitul printre gene si din simtitoarele intinderi va fi zamislit peste-rac de apa dulce, ispasitor de pacat originar.
veni_vidi_verdet
Postat pe 20 Februarie 2009 23:04
De la: veni_vidi_fractus, la data 2009-02-20 23:04:39Cum se defineste cinismul? Eu zic sa lasi cultivatorul sa insamanteze ogoarele fertile, campiile vor invata din soaptele ploilor, detinatorul semintelor ramane cu privitul printre gene si din simtitoarele intinderi va fi zamislit peste-rac de apa dulce, ispasitor de pacat originar.


Mare adevar grait-ai!
fataverde
Postat pe 23 Februarie 2009 22:10
......greu de spus,dar sa mai pui in practica,...sincer..stai in banca ta daca esti prietena adevarata,....timpul rezolva totul
asv
Postat pe 9 Martie 2009 19:28
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?



Sa iti vezi de treaba ta!!!
rammstein
Postat pe 12 Martie 2009 13:23
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:23:13Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?


La fel ca si tanarul de mai sus te sfatuiesc sa nu te bagi, oricat ar parea de ciudat! Nu vreau sa crezi ca iti spun asta pentru ca sunt barbat ci din simplul motiv ca tot tu vei avea cel mai mult de suferit de pe urma acestei implicari.

1 Este posibil ca in viitor amicul sotului tau se desparta de fata respectiva(in cinci luni, zece luni, 5 ani etc) dar el si sotul tau vor ramane in continuare amici si asta inseamna ca vei da ochii cu el destul de des
2 In general "facerea de bine e f*#%#e de mama" adik tot tu vei avea de suferit
3 Oricat de mult ai simpatiza-o pe duduia respectiva nu cred ca aveti o relatie atat de buna incat sa ii poti spune ceva de genul asta... ai luat in calcul cum ar fi sa nu te creada? (daca il iubeste suficient de mult e f posibil sa nu te ia in serios - mai mult decat atat sa-i spuna amicului "hahaha, ia uite ce zice x-uleasca, cica ma inseli! hahahaaa si hihhi hiii" si el sa o minta in continuare - ca am mai vazut cazuri )
InDark
Postat pe 16 Martie 2009 19:38
''Tacerea e ca mierea''... Doamne apara si pazeste !
__LL__
Postat pe 16 Martie 2009 20:15
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-16 20:15:43''Tacerea e ca mierea''... Doamne apara si pazeste !


Buna LL!!!
frumos avatar!
ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 20:17
neatza fetelor
InDark
Postat pe 16 Martie 2009 20:18
De la: ella_c, la data 2009-03-16 20:17:12
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-16 20:15:43''Tacerea e ca mierea''... Doamne apara si pazeste !


Buna LL!!!
frumos avatar!


Care avatar ?? Ca nu vrea sa mi-l schimbe ....tot buzele mi le arata :)))
Te pupiciu !!!Ellla
__LL__
Postat pe 16 Martie 2009 20:19
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-16 20:19:06
Care avatar ?? Ca nu vrea sa mi-l schimbe ....tot buzele mi le arata :)))
Te pupiciu !!!Ellla


pai eu de unde crezi ca stiu ca ti l-ai schimbat??


mergi pe mana mea!
ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 20:23
De la: ella_c, la data 2009-03-16 20:23:12
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-16 20:19:06
Care avatar ?? Ca nu vrea sa mi-l schimbe ....tot buzele mi le arata :)))
Te pupiciu !!!Ellla


pai eu de unde crezi ca stiu ca ti l-ai schimbat??


mergi pe mana mea!


Eu vreau pe picioarele tale ,,,sunt mai antrenate :)) he he
__LL__
Postat pe 16 Martie 2009 20:24
De la: ella_c, la data 2009-03-16 20:17:12
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-16 20:15:43''Tacerea e ca mierea''... Doamne apara si pazeste !


Buna LL!!!
frumos avatar!


nu este doar un avatar ..
ci chiar.., zana cea mica si dulcica a Sultanului
stef_Sultanu
Postat pe 16 Martie 2009 20:30
De la: stef_Sultanu, la data 2009-03-16 20:30:00
nu este doar un avatar ..
ci chiar.., zana cea mica si dulcica a Sultanului



ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 20:31
De la: stef_Sultanu, la data 2009-03-16 20:30:00
De la: ella_c, la data 2009-03-16 20:17:12
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-16 20:15:43''Tacerea e ca mierea''... Doamne apara si pazeste !


Buna LL!!!
frumos avatar!


nu este doar un avatar ..
ci chiar.., zana cea mica si dulcica a Sultanului


Stefffff ce faci ???? Te pupppp dulce dulce !
Eu eram :
__LL__
Postat pe 16 Martie 2009 20:34
De la: ella_c, la data 2009-03-16 20:31:19
De la: stef_Sultanu, la data 2009-03-16 20:30:00
nu este doar un avatar ..
ci chiar.., zana cea mica si dulcica a Sultanului





????
__LL__
Postat pe 16 Martie 2009 20:34
asa-mi place sa-i spun..
uite cat e de frumoasa si nu vrea sa-si puna poze in album..
ma multzumesc totusi ,ca eu am vazut-o..
stef_Sultanu
Postat pe 16 Martie 2009 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita de cel mai bun prieten 45 De la: iacinta 1 Martie 2010 13:49
Criza Financiara! 28 De la: ccKitty 28 Martie 2009 19:56
umilita de 8 martie 49 De la: felixcat 29 Martie 2011 10:07
Nu`i suport prietenii:) 9 De la: Nicoleta01 2 Septembrie 2010 15:31
Am vreo sansa? 39 De la: blussy 31 Octombrie 2009 14:34