Setari Cookie-uri

MA simt ca o tradatoare

Cum am spus si in alt blog,am un amic care are 2 relatii.Este in gasca noastra si fara sa vreau le cunosc pe amandoua.Una dintre ele este mai sociabila si iesim mai des.Ma simt prost fata de ea si nu stiu ce sa fac.El este cel mai bun prieten al sotului meu si nu as vrea sa le stric prietenia dar uneori mi-e greu sa ma prefac .Ce ma sfatuiti?
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:23
Sa nu te bagi...este problema lui, problema lor, este treaba lui ce face
mai bine stai in banca ta decat sa iasa vorbe daca incerci sa te implici, chit ca ai intentii bune ;)

Postat pe 23 Decembrie 2008 12:29
De la: Arsena, la data 2008-12-23 12:29:13Sa nu te bagi...este problema lui, problema lor, este treaba lui ce face
mai bine stai in banca ta decat sa iasa vorbe daca incerci sa te implici, chit ca ai intentii bune ;)
asa e,dar daca ar fi fost invers eu as fi vrut sa mi se spuna
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:34
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:34:43
De la: Arsena, la data 2008-12-23 12:29:13Sa nu te bagi...este problema lui, problema lor, este treaba lui ce face
mai bine stai in banca ta decat sa iasa vorbe daca incerci sa te implici, chit ca ai intentii bune ;)
asa e,dar daca ar fi fost invers eu as fi vrut sa mi se spuna
daca il iubesti mult ,,esti sigura ca ai fi vrut sa ti se spuna????????????sigura,,,zimi
sarutama
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:36
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:34:43
De la: Arsena, la data 2008-12-23 12:29:13Sa nu te bagi...este problema lui, problema lor, este treaba lui ce face
mai bine stai in banca ta decat sa iasa vorbe daca incerci sa te implici, chit ca ai intentii bune ;)
asa e,dar daca ar fi fost invers eu as fi vrut sa mi se spuna



Te gandesti la situatia in care esti pusa acum, si anume ca el este cel mai bun prieten al sotului tau. Daca te-ai implica in treburile acestui macho man :)) poate ca s-ar strica prietenia intre el si sotul tau...

Postat pe 23 Decembrie 2008 12:39
De la: sarutama, la data 2008-12-23 12:36:37
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 12:34:43
De la: Arsena, la data 2008-12-23 12:29:13Sa nu te bagi...este problema lui, problema lor, este treaba lui ce face
mai bine stai in banca ta decat sa iasa vorbe daca incerci sa te implici, chit ca ai intentii bune ;)
asa e,dar daca ar fi fost invers eu as fi vrut sa mi se spuna
daca iliubest mult ,,esti sigura ca ai fi vrut sa ti se spuna????????????sigura,,,zimi
daca nu l-as iubi as fi indiferenta
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:41
Eu zic sa te bagi,le faci un bine la toti trei.Trebuie sa faci ceva,traim intr-o lume nebuna si trebuie sa ia cineva masuri.Tipul ala care se crede smecher sa ramana singur,asa-i trebuie.

Postat pe 23 Decembrie 2008 12:55
De la: Ionutz_tighisor, la data 2008-12-23 12:55:29Eu zic sa te bagi,le faci un bine la toti trei.Trebuie sa faci ceva,traim intr-o lume nebuna si trebuie sa ia cineva masuri.Tipul ala care se crede smecher sa ramana singur,asa-i trebuie.
hahahahahaha,,,si daca dupa un timnp acele persoane se impaca ??????????pe ce loc cade persoana care sa inplicat sa spuna adevaru ,,,ca se mai intampla si de astea
sarutama
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:11
Nu conteaza,conteaza ca face o fapta buna.

Postat pe 23 Decembrie 2008 13:48
Daca una dintre cele 2 fete este prietena ta, cel mai corect lucru ar fi sa-i spui ce se intampla. In cazul in care sunteti doar amice de ocazie, adica iesiti in grup din cand in cand, atunci eu nu m-as baga. Avand in vedere relatia stransa de prietenie care exista intre sotul tau si respectivul Casanova, nu esti in masura sa faci ,,lumina,, in viata lui. Sotul tau ar fi, dar tu nu. Pe de alta parte, banuiesc ca mai exista lume in grupul vostru care vede situatia.. daca nici unul nu spune nimic de ce ai face-o tu?
Stiu ca este deranjant pt ca si eu am trecut prin asa ceva.. eu si iubitul meu avem un f bun prieten care mereu procedeaza ca cel din povestea ta. Insa niciodata nu le-am spus nimic fetelor deoarece nici una nu a ajuns sa-mi fie mai mult decat o simpla cunostinta. Se schimbau mereu intre ele. Si la urma urmei.. e problema lor.
Sirius
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:55
De la: Sirius, la data 2008-12-23 13:55:13Daca una dintre cele 2 fete este prietena ta, cel mai corect lucru ar fi sa-i spui ce se intampla. In cazul in care sunteti doar amice de ocazie, adica iesiti in grup din cand in cand, atunci eu nu m-as baga. Avand in vedere relatia stransa de prietenie care exista intre sotul tau si respectivul Casanova, nu esti in masura sa faci ,,lumina,, in viata lui. Sotul tau ar fi, dar tu nu. Pe de alta parte, banuiesc ca mai exista lume in grupul vostru care vede situatia.. daca nici unul nu spune nimic de ce ai face-o tu?
Stiu ca este deranjant pt ca si eu am trecut prin asa ceva.. eu si iubitul meu avem un f bun prieten care mereu procedeaza ca cel din povestea ta. Insa niciodata nu le-am spus nimic fetelor deoarece nici una nu a ajuns sa-mi fie mai mult decat o simpla cunostinta. Se schimbau mereu intre ele. Si la urma urmei.. e problema lor.
CORECT
sarutama
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:58
e f nasoala treaba...
dar daca nu i-ai spune si ea ar afla ca ai stiut, oare ar putea trece peste ?
morticia_adams
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:25
De la: joana_rise, la data 2008-12-24 13:25:24e f nasoala treaba...
dar daca nu i-ai spune si ea ar afla ca ai stiut, oare ar putea trece peste ?
la asta ma gandesc
nor_pufos
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:53
my opinion:
vb cu prietenul tau, zi i ce simti.
vbiti apoi amandoi cu tipu ala. zi i ca ai inceput sa te atasezi de ea si ca nu esti genul de om care umbla cu treburi de astea sica e momentul sa aleaga, sau macar sa nu mai iasa cu cealalalta cand esti tu de fata.
ce zici?
morticia_adams
Postat pe 26 Decembrie 2008 16:19
De la: joana_rise, la data 2008-12-26 16:19:51my opinion:
vb cu prietenul tau, zi i ce simti.
vbiti apoi amandoi cu tipu ala. zi i ca ai inceput sa te atasezi de ea si ca nu esti genul de om care umbla cu treburi de astea sica e momentul sa aleaga, sau macar sa nu mai iasa cu cealalalta cand esti tu de fata.
ce zici?
AM VB CU sotul meu si a zis ca nu e treaba noastra si ca el ramen prietenul nostru indiferent cu cine ar iesi,si mie mi se pare un amic ok
nor_pufos
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:57
si gata, nu te mai simti o tradatoare? :)
morticia_adams
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:07
uimitor ce usor te joaca pe degete//
morticia_adams
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:47
De la: joana_rise, la data 2008-12-28 15:07:29si gata, nu te mai simti o tradatoare? :)
ma simt,dar nu pot sa ma cert cu sotul meu ptr ca prietenul lui e un fustangiu,ufff
nor_pufos
Postat pe 29 Decembrie 2008 09:54
In mod normal sotul tau ar trebui sa faca ceva ca doar este prietenul lui cel mai bun. Eu daca eram in locul sotului as fi avut o discutie cu asa zisul prieten ca sa lamureasca odata treburile (era si o vorba: spune-mi ce prieteni ai ca sa iti spun cine esti). Stiu ca nu e treaba voastra, sunt curios daca sotul tau ar fi gandit tot la fel daca erai tu cu 2 barbati si el ar fi trebuit sa afle. In multe prietenii se aplica teoria strutului; bagi capul in nisip si te prefaci ca totul e minunat
metal
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:36
e viatza lor...
parerea mea e ca nu trebuie sa te bagi!
le poti face mai mult rau tuturor...
iti spun asta din proprie experientza!
alinadanielalazar
Postat pe 30 Decembrie 2008 02:50
De la: alinadanielalazar, la data 2008-12-30 02:50:35e viatza lor...
parerea mea e ca nu trebuie sa te bagi!
le poti face mai mult rau tuturor...
iti spun asta din proprie experientza!
Trebuie sa intervina alina,le face un bine.Majoritatea romanilor sunt lasi,nu-si complica viata,se gandesc numai la ei.

Postat pe 30 Decembrie 2008 07:45
Eu sper,ca nor pufos sa le spuna fetelor.

Postat pe 30 Decembrie 2008 07:52
În mod normal nu ar trebui sã te amesteci. Este ºi un proverb care spune "Câinele moare de drum lung ºi prostul de grija altuia". Dacã totuºi te deranjeazã situaþia, cel mai bine ar fi sã i-o spui lui - prietenului. Poþi sã o faci tu, soþul tãu sau amândoi. Cea mai neinspiratã idee ar fi sã discuþi cu fetele...
adicon
Postat pe 30 Decembrie 2008 07:56
De la: Ionutz_tighisor, la data 2008-12-30 07:52:55Eu sper,ca nor pufos sa le spuna fetelor.


Si de ce speri tu asa de mult ca Nor pufos sa le spuna fetelor?
Dor_a
Postat pe 30 Decembrie 2008 07:59
De la: adicon, la data 2008-12-30 07:56:22În mod normal nu ar trebui sã te amesteci. Este ºi un proverb care spune "Câinele moare de drum lung ºi prostul de grija altuia". Dacã totuºi te deranjeazã situaþia, cel mai bine ar fi sã i-o spui lui - prietenului. Poþi sã o faci tu, soþul tãu sau amândoi. Cea mai neinspiratã idee ar fi sã discuþi cu fetele...
Gresit.nu se merita sa vb. cu un asemenea om.

Postat pe 30 Decembrie 2008 09:57
De la: Ionutz_tighisor, la data 2008-12-30 09:57:10
De la: adicon, la data 2008-12-30 07:56:22În mod normal nu ar trebui sã te amesteci. Este ºi un proverb care spune "Câinele moare de drum lung ºi prostul de grija altuia". Dacã totuºi te deranjeazã situaþia, cel mai bine ar fi sã i-o spui lui - prietenului. Poþi sã o faci tu, soþul tãu sau amândoi. Cea mai neinspiratã idee ar fi sã discuþi cu fetele...
Gresit.nu se merita sa vb. cu un asemenea om.


Nu, Doamne fereste, cum sa vorbeasca! Cu unul care are DOUA gagici? Si sunt unii care nu au nici una. Pai dreptate e asta? Ca asta e baiul tau, nu-i asa?
Dor_a
Postat pe 30 Decembrie 2008 10:14
alinadanielalazar zice: [quote name=\\\\\\\\\\\\\\\'alinadanielalazar\\\\\\\\\\\\\\\' date=\\\\\\\\\\\\\\\'2008-12-30 02:50:35\\\\\\\\\\\\\\\']e viatza lor...
parerea mea e ca nu trebuie sa te bagi!
le poti face mai mult rau tuturor...
iti spun asta din proprie experientza!
[/quote]
-----------------------------------------------------
Experienta ta nu este automat universala, fiecare om reactioneaza in felul sau, unii ar putea sa iti multumeasca ca le-ai spus iar altii ar putea sa te injure
metal
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:04
De la: metal, la data 2008-12-30 13:04:21alinadanielalazar zice: [quote name=\\\\\\\\\\\\\\\'alinadanielalazar\\\\\\\\\\\\\\\' date=\\\\\\\\\\\\\\\'2008-12-30 02:50:35\\\\\\\\\\\\\\\']e viatza lor...
parerea mea e ca nu trebuie sa te bagi!
le poti face mai mult rau tuturor...
iti spun asta din proprie experientza!

-----------------------------------------------------
Experienta ta nu este automat universala, fiecare om reactioneaza in felul sau, unii ar putea sa iti multumeasca ca le-ai spus iar altii ar putea sa te injure [/quote]problema este ca nu stiu daca m-ar crede .
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:09
Acum o intrebare pentru toti cititorii: daca TU ai fi inselat/a ai vrea ca prietenul cel mai bun/prietena cea mai buna sa iti spuna??? sau ai prefera sa nu stii??? "imi place" ca multe persoane nu se pun in aceasta postura inainte de a scrie pe aici
metal
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:13
De la: metal, la data 2008-12-30 13:13:37Acum o intrebare pentru toti cititorii: daca TU ai fi inselat/a ai vrea ca prietenul cel mai bun/prietena cea mai buna sa iti spuna??? sau ai prefera sa nu stii??? "imi place" ca multe persoane nu se pun in aceasta postura inainte de a scrie pe aici
fostul meu soot m-a inselat si totusi asa zise amicele mele nu mi-au spus.Eu as vrea sa mi se spuna .
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filme 1 De la: kudika340400 2 Ianuarie 2011 21:10
nu stiu ce sa fac ?:( 30 De la: andreussa 27 Iulie 2010 15:16
Sunt urata..:( 86 De la: One_simple_girl 9 August 2013 12:04
Cred ca iubitul meu e gay dar nu vreau sa judec prea devreme 21 De la: kudika_929533 26 Octombrie 2013 18:32
Halal prietena 26 De la: cezi 21 Ianuarie 2010 10:27