Setari Cookie-uri

virginitatea e la moda

De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-07-02 17:26:56
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?

Termenul de "la moda" nu se potriveste intr-un asemenea context, pentru ca virginitatea nu este o haina sau un pantof. Varsta la care ai primul contact sexual difera de la om la om, si nu este un pas pe care trebuie sa-l faci de gura anturajului, faci acest pas atunci cand simti ca ai gasit omul potrivit. Eu, de exemplu, am 18 ani si nu mai sunt virgina de la 16. Prima oara este putin mai aiurea, pentru ca esti rusinoasa fata de partener. Dup-aia nu-ti mai e rusine fata de el.
Recunosc, nu prea am mai intalnit cazuri de genul tau. Oricum, e un lucru bun si te felicit.


greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 17:31
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?


...nu stiu cum e sa fii virgina la 25 de ani
Tazmanian
Postat pe 2 Iulie 2009 17:31
daca la 25 de ani mai esti virgina inseamna ca ori nu iti plac barbatii ori ....
_dulcik_
Postat pe 4 Iulie 2009 10:43
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?


eu am o presupunere: cred ca esti cam complexata de faptul ca esti inca virgina..si, probabil, de faptul ca nu ai asa multa experienta cat au majoritatea fetelor din ziua de azi. Nu te impacienta, gasesti tu o persoana deosebita care sa te faca sa te simti "regina" si ai sa simti nevoia sa iti ofere totul si sa ii oferi totul.
arhanghel
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:15
aa..si..scuza-ma..abia acum sesizez ca ai pus si intrebarea "cum e cand..."
inteleg la ce te referi...citeste si tu "De ce iubim femeile" e imposibil sa nu gasesti cateva pasaje in care sa ti se explice plastic si usor de inteles partea asta mai ascunsa a relatiilor inter-umane
arhanghel
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:19
iti vei gasi..cela care te va ajuta...inseamna ca nu lai gasit pe el....nu trebuie sa te dai cu tothii la moda..nu fi ca totii... totul va fi ok...
kudika073209
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:21
As vrea sa stiu daca poti pacali un baiat k esti virgina si daca da cum ar trebui sa ma prefac
kudika095730
Postat pe 19 Decembrie 2009 18:10
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?





... stai linistita ... dragostea fizica e ca mersul pe jos ... se invata imediat ... nu trebuie carti, retete, sfaturi ... cind o sa gasesti ce cauti o sa stii ce trebuie sa faci ...
... sint duduite uzate rau de tot pe aici care au pierdut mai mult decit au cistigat ... ce isi imagineaza ca au cistigat ? ... practic, NIMIC ... experienta, cica ... sa fim seriosi ... RATEU dupa RATEU ... viata lor nu este nici mai frumoasa ...
... mai este si un mascul, cica, caruia ii lipsesc se pare duduitzele de mai sus ... cu care cistiga si el experienta ... dar parctic, tot NIMIC ...
... ar fi excelenta o combinatie dintre cele doua tipuri de looseri ... cu ce capete in gura si porcaieli s-ar termina ''relatiile'' lor ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 01:57
De la: duduniu, la data 2008-12-26 16:21:42SI CE OBTII CU VIRGINITATEA?????? GASESTI UN BARBAT, TE IA DE NEVASTA SI MAI- MAI - MAI CE MULTE AI VAZUT IN VIATA!!SI DACA EL NU ESTE PERSOANA CARE O SA TE SATISFACA IN PAT ATUNCI CE AI SA FACI , O SAL INSELI???????LA 30 POATE AI SATI DAI SEAMA CUM AI GRESIT SI CE AI PIERDUT!!SEXUL ESTE IMPORTANT MAI ALES LA ASA VIRSTA , NOI AVEM TOTI NEVOIE DE EL. TU TREBUE SA CALCI PESTE BARIERA SI SA INCEPI VIATA SEXUALA CA SA ALEGI TU BARBATUL CU CARE AI SA TE SIMTI BINE O VIATA.DUPA STATISTICA MAJORITATEA DIVORTURILOR SUNT DIN CAUZA CA PArtenerii nu se simt bine impreuna. PRIMESTE SFATUL MEU!!!!!!!!!






... daca nu risti nu cistigi ... e o regula in viata ... te feresti de ''greseli'' si ajungi iti fie frica si de umbra ta ... NIMENI nu iti garanteaza ca cel cu care te mariti nu se schimba dupa prima luna, sau primul an, sau primul copil, sau prima problema care apare in viata ... pentru barbati, NIMENI nu iti garanteaza ca consoarta nu sufera in tacere dupa cine stie ce mucos cu care sa certat cu o luna inainte sa te cunoasca si cu care o sa-si imbunatateasca viata sexuala pe ascuns ...
...rata divorturilor a crescut datorita cresterii ''ofertei'' si a libertinajului sexual ... unora, mai slabi de minte, li se pare mai usor sa schimbe partenerul/sotul decit sa isi caute propriile greseli ... iar cel/cea care nu e bun/buna pentru cineva, isi gaseste pe altcineva cu care se intelege ... deci problema e in modul de comunicare si in atitudinea infantila a multora ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:06
.... un exemplu pentru duduniu ... poate imi spui cu ce a ajutat-o cei 3 ani de ''disponibilitate'' ? ... cu ce a ajutat-o sexul ? ... cu ce o sa o ajute in continuare ? ... si cit crezi ca este de important pentru ea acum ? ... ce importanta are ca a fost primul sau al o sutalea ? ... imi pare rau ca folosesc exemplele altora, dar confundati lucrurile rau de tot ...

abyby68
Avatarul lui abyby68
5 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Oras: Suceava

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 19:19
Citeaza Raspunde

Nu stiu ce sa mai fac! sincer am ajuns la capatull puterilor. Sunt cu sotul meu de 3 ani si in sept anul trecut am avut nunta si dupa nunta au inceput certurile care au devenit tot mai frecvente si mai violente pana aseara cand eu am spus stop! Vreau sa terminam si de aseara viata mea a devenit un calvar ma ameninta ca ma lasa fara servici ca o sa ma faca sa ajung ultimul om de pe pamant si ca o sa ma arate toata lumea dar nu mai suport cred ca inebunesc. datimi un sfat ce as putea face au am ales divortul voi ce ma sfatuiti? va rog mult
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:15
fa-o atunci cand o sa simti ca esti pregatita.si nu lasa pe nimeni sa te preseze!este decizia ta si numai a ta
nu mai suntem pe vremea bunicilor:) sa tinem cont de asta

pupici
ameelia
Postat pe 13 August 2010 13:15
De la: ameelia, la data 2010-08-13 13:15:42fa-o atunci cand o sa simti ca esti pregatita.si nu lasa pe nimeni sa te preseze!este decizia ta si numai a ta
nu mai suntem pe vremea bunicilor:) sa tinem cont de asta

pupici
_MySelf_
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Uter retrovers! 28 De la: 1 Iunie 2014 23:05
AJUTATI-MA VREAU SA TRAIESC PTR COPIII MEI 29 De la: Ionyssa 6 Noiembrie 2011 13:07
Radioterapie si histerectomie totala 17 De la: kudika090410 7 Decembrie 2009 13:07
Salut tuturor 12 De la: Brosco 26 Decembrie 2011 00:21
cancer cu meastaze 18 De la: 4 Decembrie 2013 21:27