Setari Cookie-uri

Am gasit o chestie interesanta:P - Scuzele zodiilor

Scuzele zodiilor
Berbec: Nu am facut eu asta. Am fost fortat sa fac asta. A fost doar un accident. Nu a fost nimic intentioanat. Fiecare dintre noi are dreptul sa faca ceea ce ii place.

Taur: Am mai facut asta de multe ori si nu am stiut ca este gresit. Credeam ca voi economisi niste bani prin asta. Nu mi-am dat seama. Aveam de gand sa repar totul cat de curand. Mi-era foame.

Gemeni: Poftim? Nu inteleg despre ce vorbesti.Cine, eu? Nu am crezut ca se va intampla asa. Nu eu, X a facut acest lucru. Haha, ce gluma buna, hai sa trecem peste discutia asta.

RAC: Am simtit ca trebuie sa fac acest lucru. Asa am simtit. E o traditie pe care a trebuit sa o urmez. Am fost obligat sa fac asta. Totul a inceput in copilarie.De fapt, mama m-a sfatuit sa fac asta.

Leu: Nu stiam ca ma vede cineva. Nu gandeam clar. Am anumite privilegii, ar trebui sa mi-se ierte acest lucru. As prefera sa uitam cu totii cele intamplate.

Fecioara: Contabilul mi-a spus ca totul este in ordine. Doctorul mi-a spus sa procedez asa. Nu stiam ce fac de fapt. Nu m-am putut abtine. Am gresit, nu se va mai repeta. Pot sa si semnez pentru asta.

Balanta: Am facut asta numai pentru ca si sotul meu/sotia mea o face. X m-a facut sa fac asta. Nu am putea ajunge cumva la un compromis? M-am luat dupa X,imi cer scuze. Sunt o victima a sistemului si a conjuncturii.

Scorpion: Asa ma simteam atunci. Nu m-am gandit ca voi fi prins. Nu am vrut sa o fac. Nimeni nu mai trebuie sa afle acest lucru. Credeam ca sunt pe moarte. Nu stiam ce naiba fac.

Sagetator: Trebuia sa fac asta, altfel eram dat in judecata. Avocatul mi-a spus ca totul este in regula. Ce mare lucru? Guvernul este de vina. Este un lucru rasist (sexist sau o decizie politica gresita).

Capricorn: Nu este ceva serios. Eu doar am urmat ordinele. Totul s-a intamplat atat de repede. Slujba mea este de vina. Chiar! Aveam nevoie de bani.

Varsator: Toti ceilalti faceau acelasi lucru. Era cel mai interesant lucru de facut. Ma plictiseam rau de tot. Si ce e cu asta? Ce vei face in acest sens? Cui ii pasa de lucrurile astea stupide pana la urma?

Pesti: Am fost influentat. Dumnezeu mi-a spus sa fac asa. Eu doar am indeplinit dorinta Domnului. Credeam ca ma pot opri pana sa pierd controlul. Nu mi-am dat seama cat de tarziu se facuse.


Postat pe 11 Mai 2009 11:06
Ahhh adevar scrie la gemeni,desi e un articol mai mult la misto ...


Am gasit si eu azi ceva destul de interesant.Enjoy

Cum percep zodiile banii :

Berbec: pentru tine, banii sunt cel mai adesea biletul tau catre libertate, asadar, au o importanta destul de mare. Mai ales atunci cand e vorba de finantarea propriilor proiecte, pentru ca tie, de regula, nu iti place sa lucrezi pentru altii.

Taur: iti plac banii pentru ca iti ofera siguranta si putere. Cu ei iti poti cumpara o casa frumoasa, o masina pe masura si iti poti creste linistit familia. Pentru tine averea inseamna, inainte de toate, confort.

Gemeni: banii iti ofera libertatea de miscare si iti alimenteaza setea de aventura. Mai multi bani inseamna mai multe calatorii si mai putine motive de a prinde radacini.

Rac: frugal si constiincios, esti cel mai bun cand vine vorba sa pui deoparte bani pentru zile negre, cu atat mai mult cu cat o faci pentru casa si pentru cei dragi.

Leu: nativii cu pricina stiu sa-si estimeze foarte bine propria valoare atunci cand vine vorba de bani. Si, da, nu de putine ori le place sa faca parada cu statutul lor social, investind in lucruri ostetentative. De asemenea, leii sunt predispusi sa faca cele mai mari cheltuieli atunci cand vine vorba de hobby-uri.

Fecioara: esti foarte constiincios cand vine vorba de bani, in mare parte si pentru ca te dedici cu totul pentru a-i castiga. In plus, esti cel mai fericit cand ii cheltuiesti impreuna cu cei dragi sau cand ii investesti intr-o cauza nobila.

Balanta: cu mici exceptii, obisnuiesti sa investesti tot ce castigi in lucruri materiale care iti incanta ochiul, fie ca e vorba de bijuterii, decoratiuni interioare, obiecte de arta sau pur si simplu haine de marca. Te folosesti de bani pentru a-ti ridica nu doar nivelul de trai, ci si statutul social

Scorpion: si in cazul tau, banii sunt in stransa legatura cu puterea. Cel mai adesea te folosesti de ei pentru a obtine alte avantaje.

Sagetator: pentru tine, ca si pentru Gemeni, libertatea este darul cel mai de pret. Ai nevoie de bani pentru calatorii si escapade.

Capricorn: de departe cel mai materialist semn al zodicului. Ai nevoie de bani pentru a te simti valoros si pentru a castiga teren in fata celorlalti. Respect, atat timp cat numai tu stii cat muncesti pentru a-i obtine.

Varsator: ai nevoie de bani pentru linistea care ti-o ofera. Sentimentul acela ca poti face tot ceea ce vrei, cand vrei si cu cine vrei. Fiind un spirit generos, vei fi intodeauna dispus sa imparti totul cu cei mai putin norocosi.

Pesti: pentru tine banii nu sunt decat un alt mod de a-ti exprima dragostea fata de cei la care tii. Ii folosesti pentru a aduce zambetele pe chipul celor dragi, iar pentru tine conteaza doar din aceasta perspectiva.
OneLastBreath
Postat pe 11 Mai 2009 14:43
Taur: Am mai facut asta de multe ori si nu am stiut ca este gresit. Credeam ca voi economisi niste bani prin asta. Nu mi-am dat seama. Aveam de gand sa repar totul cat de curand. Mi-era foame.

f adevarat
kudika023148
Postat pe 11 Mai 2009 19:48
acea "chestie interesanta" cum ii spui tu... era de mult pe kudika...
inainte de a deschide un topic uita'te sa vezi daca mai e unu' la fel ....

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22367/horoscop-rautacios-la-cerere/horoscop-rautacios-la-cerere-pagina-2.html
Diavolyta_
Postat pe 11 Mai 2009 19:54
Taur: Am mai facut asta de multe ori si nu am stiut ca este gresit. Credeam ca voi economisi niste bani prin asta. Nu mi-am dat seama. Aveam de gand sa repar totul cat de curand. Mi-era foame.
Da... cunosc povestea.."De unde sa fi stiut ca este gresit"?
S0phia
Postat pe 1 Iunie 2009 16:33
La feioara n'ai nimerit-o. Cel putin in cazu meu nu'i asa
RaLuK09
Postat pe 13 August 2009 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 2 De la: LOPY_71 6 Octombrie 2010 00:43
Balanta - berbec, merge??? 35 De la: kudika408075 14 Iunie 2011 15:59
eu pestoaica..el gemeni...oare o sa mearga?? 32 De la: uriashu 29 August 2009 11:26
Trebuie sa fac ceva... 4 De la: mitura 4 Mai 2010 22:56
eu varsator...el varsator!!!!!!!! 17 De la: just_heaven 27 Mai 2009 09:54