Setari Cookie-uri

Dorinte pe 2009!

Depinde ce poti face cu un salariu si o pensie dublate.Incearca sa faci ceva ptr tine , sa muncesti ptr tine !
www.cosmag.ro
cosmeticsuper
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:07

1.Dorinta cea mai mare a mea e sa invat sa respect cu adevarat liberul arbitru al tuturor si daca faptele celor din jur ma implica in vreun fel,sa stiu metoda perfecta de detasare ca sa nu fiu afectata
2.A doua dorinta e sa pot sa-mi pastrez bucurie in suflet si sa o ofer celor din jur.Aici intra si partea cu sanatatea,ca nu exista bucurie fara sanatate.
3A treia dorinta e sa-mi dezvolt intuitia si sa nu-mi mai irosesc timpul si energia cu ce nu pot schimba, iar roadele faptelor mele sa fie pline de lumina.
monicelmonicel
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:27
eu imi doresc sa existe pestisorul de aur si Mos Craciun....
moneycaprice
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:31
...capricii...... ..exista..
nico1234
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:36
dorintele mele pe 2009.........1 sa fie multa sanatate ,2 sa devin lider avon :))pt k asa castig niste bani in plus . adik mai mult k pana aku 3 multa fericire si sa fie un an bun si bogat: si sa am multi prieteni
mada_madalina04
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:41
Buna. Cele trei dorinte ale acestui an sunt: sa fiu sanatoasa, sa-mi schimb jobul actual si....sa-mi gasesc pe cineva, aproape sufletului ,sa fiu iubita!
doinabalasa2006
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:02
imi place mult subiectul asta si de aceea m-am hotarat sa scriu si eu o parere.
1. sa fie fericiti cei pe care ii iubesc, aici ar fi vreo 10-15 persoane. nu m-am gandit exact la numar. as vrea ca ele sa se simta in fiecare secunda asa cum ma simt eu cand imi spun ei ca ma iubesc sau cand imi demonstreaza. stiu ca sunt oameni care nu au auzit cuvintele astea spuse sincer niciodata. multi nu au parte de iubire si asta ma intristeaza, dar asta se intampla pt ca nu stiu nici oferi.
2. imi doresc sa am o cariera, o profesie frumoasa. exista mai multe domenii imi care mi-ar placea sa lucrez. de fapt imi doresc sa fiu un om puternic, sa ajut lumea, oamenii, natura, sa fac ‘bine’ pur si simplu. imi doresc sa fiu admirata pt meritele mele, sa aiba o parere foarte buna despre mine cat mai multi oameni, sa imi gandeasca de bine, sa zica ‘uite un om bun’, sa am parte de zambete frumoase si sincere. sa nu ma intelegeti gresit. nu vreau sa fiu vedeta sau erou national, ci poate eroul celora pe care ii iubesc sau ii ajut. dorinta asta o am din cauza orgoliului meu obez pe care pana acum l-au hranit unii altii 'cu bucatele de zaharel' si inca nu s-a hotarat nimeni sa il puna la dieta. da mi-e bine asa. asa sunt eu... am nevoie sa fiu rasplatita uneori cu ‘aplauze’ din partea oamenilor care sunt valorosi pt mine.
3. ‘el’ [oricare ar fi acela la un moment dat] sa fie capabil sa ma iubeasca asa cum stiu ca iubesc eu in general, adica sa fie in stare de orice pt fericirea mea, de absolut orice.

daca va intrebati ‘dar sanatate nu vrei?’ vreau sa spun ca eu am considerat ca e corect sa imi doresc ce nu am. oricum sanatatea mi-o da dumnezeu daca considera ca merit, si eu incerc sa o ingrijesc cu atentie. cam atat. multumesc daca o sa cititi si sper sa nu ma certati ca am scris prea mult.
BeeS
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:19
La inceput de an ne propunem tintele pt anul respectiv: planul meu si dorintele mele sunt:

1) sa fim sanatosi; eu si familia mea
2) sa fac un bebe anul asta
3) sa fiu mai inteleapta

Sper din tot sufletul sa se indeplineasca nr 2.

Va pup pe toti!
oana_iftemi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:27
salut!
dorinte pentru 2009...
alea dintotdeauna probabil...oare se indeplinesc?macar anul asta?
sa gasesc omul pe care il caut...
sa imi iau un job bun
sa fiu independenta!
jania
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:31
daca e vorba doar de trei dorinte (as avea mult mai multe) atunci sa fie:
1. sanatate
2. sa fiu iubita
3. bani ( din salar sau de ce nu... la loto)
si daca se poate la fel pentru toata familia si de ce nu si pentru ceilalti.
groza
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:32
eu una cred ca daca crezi in tine si in cea ce iti doresti, e suficent sa ti se indeplineasca dorinta, dar cel mai important e sa ai rabdare si calm, ca fara aceste lucruri nu mergi mai departe sper sa va indepliniti toti dointele
oana20enache
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:44
1. sa nu ma preocupe sanatatea
2. sa nu ma gandesc la 'cifra" din cont
3. sa ajung intr-un loc unde nu am mai fost niciodata

Astept pestisorule....sa nu ma dezamagesti
princessleia
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:04
eu l-as ruga pe pestisorul de aur
1 sa-mi dea sanatate
2 un job mai bun
3 o casuta pt. mine si familia mea
ralucaparvuceanu
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:06
De la: eli_pavel, la data 2009-01-11 09:39:13Daca tu ai fi pestisorul auriu care mi-ar putea indeplini trei dorinte, acestea ar fi urmatoarele:
1. sa-mi indeplinesti de trei ori cate zece dorinte;
2. sa-mi indeplinesti si dorintele la care nu m-am gandit;
3.inainte de a ne apuca de munca (de indeplinit dorinte -tu- si de suportat dorinte implinite-eu)sa mergem intr-o vacanta impreuna: tu cu cine ti-e drag, eu asemenea...
Sa te vad cum vei iesi din cercul vicios sml-happy0009:


eli,asta e ca-n bancul ala:la un tip pe usa scria:sex pt. doamne-tarife:10.000 pe podea,50.000 in picioare si 100.000 in pat.Intra o batranica cu 100.000 in mana,tipul surprins intreaba,o data in pat da? Da' batranica:ce esti nebun,de 10 ori pe podea!
christine12
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:23
De la: eli_pavel, la data 2009-01-11 09:39:13Daca tu ai fi pestisorul auriu care mi-ar putea indeplini trei dorinte, acestea ar fi urmatoarele:
1. sa-mi indeplinesti de trei ori cate zece dorinte;
2. sa-mi indeplinesti si dorintele la care nu m-am gandit;
3.inainte de a ne apuca de munca (de indeplinit dorinte -tu- si de suportat dorinte implinite-eu)sa mergem intr-o vacanta impreuna: tu cu cine ti-e drag, eu asemenea...
Sa te vad cum vei iesi din cercul vicios sml-happy0009:
eli,asta e ca-n bancul ala:la un tip pe usa scria:sex pt. doamne-tarife:10.000 pe podea,50.000 in picioare si 100.000 in pat.Intra o batranica cu 100.000 in mana,tipul surprins intreaba,o data in pat da?
Da' batranica:ce esti nebun,de 10 ori pe podea!
christine12
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:25
Kum multi si.au postat dorintele , cele 3 am sa.mi spun si eu. Doar 3????? nu se poate mai multe:P ........ Ok ma conformez situatie si am sa sp cele 3 dorintze :
1. sanatate pt totii cei dragi si mie ( e cea mai importanta, si sa nu va aud sp ca ...dee...toata lumea sp asta........spunem asta ptk chiar avem nevoie ..si fara de ea nik nu se poate face....nu te poti bucura nici de bani nici de iubire ..de nik)
2. vreau sa,mi gasesc un job , unul pe plac unde sa pot sa ma implic si sufleteste si sa.l fac cu drag ( sp asta ptk k am terminat o faculta anul trec si inca somez)
3. as vrea sa.l intalnesc pe Fat-Frumos ( pe scurt/ larg :P ....sa iubesc si sa fiu iubita )
BAfta in indeplinirea dorintelor tuturor celor care au postat ....pupppppppp:*:*:* si un an plin de realizari
maiamia
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:32
In primul rind sa fiu eu sanatoasa si cei dragi mie...apoi sa-mi gasesc un job pe placul sufletzelului meu si contului bancar. Si o a treia dorinta ar fi sa-mi gasesc adevarata jumatate...cu care sa impart bune si rele. Cine vrea sa fie pestisorul meu auriu?..
dirina
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:22
Eu pe 2009, ce-mi doresc?! well

1. sa ma castaoresc cu cel care ma iubeste si-l iubesc
2. un job din care sa imi fac o cariera si sa ma impac bine cu cei de acolo
3. calatorii in strainatate si multa noutatea in cel mai bun sens

Masochi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:34
Pentru noul an...e greu...
1. Sa am sansa sa imi dezvolt pasiunea ascunsa
2. Sa fiu in stare si anul asta sa duc facultatea , munca si cazarea
3. Nu mi-ar prinde deloc rau un baiat care sa vrea iubire.
Razz, daca ai pile la personajele fantastice de sarbatori transmite, te rog, mai departe.
ablazancadar
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:37
De la: leoaica65, la data 2009-01-11 10:58:57 1.Sanatate pentru toata lumea
2. Sa-mi gasesc un loc de munca care sa-mi aduca satisfactii atat financiare cat si personale
3. Sa am asa de multi bani incat sa-mi satisfac orice dorinta ( materiala,evident)

Ce zici pestisorule?!! Imi indeplinesti cele trei dorinte? Eu cred in tine!
nechita_mihaela69
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:40
de fapt cele trei dorintze asi vrea sa fie una....sa prind pestisorul de aur...apoi in scurt timp cred ca asi rezolva toate problemele tuturor oamenilor...!!!! ashi cere sa-mi indeplineasca trei dorintze,trei dorintze,trei dorintze,trei do.......!!!!
nechita_mihaela69
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:46
pai in primul rand sa-mi gasesc jumatatea mea,pe care,apropo,o caut de 23 de ani.
a doua este sa fiu sanatoasa aproximativ toata viata
si in al treilea rand sa-si gaseasca si fratiorul meu meu anul asta un servici pt k este foarte pretentios .
cam atat.dc poti implineste-mi si mie dorintele astea Mersi razz!!!
gina_ph
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:12
mai cauta,nu se cauta ci se intampla.......(dragostea)
nechita_mihaela69
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:18
daca tu ai fi pestisorul, atunci te-as lua la mine acasa:)) asa o comoara nu ar trebui lasata sa scape:D
si ti-as cere:
1) mai multa ambitie
2)sa castig la loto
3)sa imi gasesc jumatatea
ar fi oare prea mult?





De la: razz, la data 2009-01-01 22:39:35daca yo as fi pestisoru' auriu...(nu zic pestisoru de aur apoi sa nu zica lumea ca's manelist :P ) ..care ar fi cele 3 dorinte pentru noul an ? ...sa auzim

Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:25
un baiat asa ca tine ar fi trebuit sa si gaseasca jumatatea ......... ce mi doresc eu............ sanatate, mai multa incredere in mine si pe cineva alaturi de care sa mi intemeiesc o familie..............
asmed
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:36
nuh cred ca se inmulteste lumea astfel incat sa nuh mai avem loc(nuh suntem nemuritori)... incalzirea globala e o consecinta a comportamentului nostru..(sincer nuh cred ca se gandeste nimeni la asta) iar sa se mareasca salariile cuh 100% hello...shtie cineva macar putina economie??putina de tot? acesti bani sunt luati din impozitele pe care voi le platiti...ca sa creasca salariile cresc impozitele pana la urma e aceeasi chestie ...arunci cand TARICEANU a zis ca nuh sunt bani pentru majorarea salariilor bugetarilor toata lumea a sarit in sus...acum intarzie platirea pensiilor cuh doua zilee....wake up...
klaryzee
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:59
pai...cred ca as cere sanatate si putin noroc...si sa fiu in continuare alaturi de iubitul meu, deorece dk exista toate astea, si il am si pe el alaturi, mai departe am eu forta necesara pt a lupta sa imi indeplinesc toate celelalte dorinte..cel putin cele care stau in puterile mele (ex: job bun care sa imi placa, bani, studii, excursii, casa, familie...) imi place topicul, razz, m-ai ajutat as visez, sa imi stabilesc lucrurile importante pe viitor, si mi-ai adus zambetul pe buze
sweety13
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:01
Dupa kum stiti....de revelion la 12:00 toata lumea isi pune diferite diferite kum ar fii sanatate,bani,iubire,intelegere,rabdare etc...s eo mi-am pus 3 dorinte iar prima kare a fost...sa spulberat...a doua...si ea pe jumatate...iar a treia....poate si ea s-a dus...nu mai cred in dorinte ci in sperantze...ehhh...pestisorule u poti sa mi le indeplinesti da fara sa le zic k porma nu se mai indeplinesc...adik tot degeaba k sau dus ....Voi va-ti pus dorinte de anul nou:X
princess_ruxy_rafinata
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:05
Pentru ca sunt om imi doresc ceea ce isi doresc toti...
1. Sanatate
2. Un an extraordinar in cariera
3. Pe El...:) acel el care sa imi aduca linistea sufleteasca...


a... si a 4-a... nu e o dorinta... e o intrebare... de ce esti trist? :)
CC
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:19
eu vreau pestisorul, ca dup-aia ma descurc eu cu dorintele
sylvi_sy2008
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de destept credeti ca sunt eu ? 42 De la: Baiat_virgin 10 Mai 2012 17:38
VAND MACBOOK-uri - LA COMANDA USA 1 De la: uscomenzi 22 Septembrie 2010 06:37
manele 32 De la: cristiana_cris 12 August 2009 15:49
tatuaj 5 De la: sita_murt 20 Mai 2010 05:08
Licenta 1 De la: ruptdinrai 24 Ianuarie 2011 01:05