Setari Cookie-uri

Dorinte pe 2009!

Hei ...
daca ar fi cu adevarat sa il intalnesc pe pestisorul aurit ( si nu doar pe dinafara .... ) i-as cere asa :
1) Inelul lui Rumburak
2) Pelerina aceluias personaj
3) Calul lui Fat Frumos ( de jar fac eu rost singura :P )
Dar cum e cam frig afara si nu se prea intrezareste speranta sa fiu prin apropierea unui lac , deci slabe sperante sa ma intalensc cu respectivul pestisor , imi doresc in 2009 sa fiu sanatoasa ca sa pot munci sa fac cel putin tot atatia bani ca si pana acum , sa il intanesc pe Fat Frumosul meu ( dupa criteriile mele de selectie ) si sa traim fericiti pana la .... cat o vrea Domnul .
Daca se poate doar o dorinta ... atunci sa fiu sanatoasa ca de restul ne ocupam dupa ...

Sanatate si voua tuturor
arizonared
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:05
Ai dreptate..gaina batrana face ciorba buna...dar cu morcovul tanar ;)
Vecinik
Postat pe 12 Ianuarie 2009 23:56
in primul rand,multa sanatate,bani in punga si de ce nu,reusite inafacerile incepute.
elly_postolache
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:41
Un alt sef!
CICI72
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:43
Eu imi doresc sa ma indragostesc din nou!!!! ...asa ca in adolescenta... Sunt atat de frumosi oamenii indragostiti!!!! Ca sa nu mai zic ca de la indragosteala mai e un pas pana la iubire... Deci... Imi doresc sa ma indragostesc, pestisorule auriu!!!!!
mari_a
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:03
prima dorintza a mea e ca si a lu maria_a
cea de-a doua e sa nu ma mai cert cu nimeni , ca m-am saturat.....
iar cea din urma dorintza e ca voi cei de aici sa avetzi sansa de-a va vedea in acest an dorintzele implinite
rox_rbz
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:51
De la: razz, la data 2009-01-12 00:22:23cam multe dorinte ,dar in linii mari cam coincid...bun,o sa vad ce pot face. dar trebuie sa ma ajutati si voi pt a vi se indeplini.si anume sa credeti cu tarie in visele voastre si sa le urmati fara ezitari si deasemenea sa va mentineti optimismul indiferent de obstacolele intalnite in cale.daca faceti aceste lucruri,dorintele voastre vor fi mai aproape ca niciodata sa devina si realitate.
sa fiti sanatosi si iubiti si fericiti si tot ce va mai doreste sufletelul pe 2009!



hmmmmmmm..usor de zis da' cam greu de facut cateodata:) eu una nu pot sa mentin optimismul chiar in orice situatie...dau , uite, daca tu ai promis sa ''vezi ce poti face'' promit si eu sa fiu mai optimista si sa lupt mai mult pentru ceea ce imi doresc.
FIE CA MACAR 90% DIN DORINTELE NOASTRE SA SE IMPLINEASCA;)

Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:48
imi doresc ca anul 2009 sa-mi readuca pofta de viata.mi-e dor de ea.
dana_mv
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:52
Buna poanta!. Am ras, nu gluma. Dar zana buna unde este plecata la turism? Ani de zile am avut dorinte, multe,multe,de cate ori spun: am si eu o dorinta...... macar de-ar fi una, sotul imi reproseaza "Nu vrei si Palatul Elisabeta" ? dupa atatia ani a devenit sloganul familiei de cate ori ne dorim cate ceva.......
o casuta........... ce zici zana buna ma asculti?
Rolec2000
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:55
P>S> Zana buna am uitat sa mentionez ca acea casuta nu sa nu fie cu pitici...... Te zana buna.... stiu ca indeplinesti dorintele tuturor
Rolec2000
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:04
mda.....ai incurcat personajele,este vorba de "the golden fish" (pentru traducere sugerez www.bablefish.yahoo.com)...nu e nici o zana pe aici...nici macar cea de la departamentul stomatologic ce se ocupa cu trafic de maselutze...ai gresit filmul,ai iesit din decor...trage rpd frana de mana!
razz
Postat pe 16 Ianuarie 2009 01:36
De la: razz, la data 2009-01-16 01:36:31mda.....ai incurcat personajele,este vorba de "the golden fish" (pentru traducere sugerez www.bablefish.yahoo.com)...nu e nici o zana pe aici...nici macar cea de la departamentul stomatologic ce se ocupa cu trafic de maselutze...ai gresit filmul,ai iesit din decor...trage rpd frana de mana!



eu sunt zana maseluta

Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:29
De la: razz, la data 2009-01-16 01:36:31mda.....ai incurcat personajele,este vorba de "the golden fish" (pentru traducere sugerez www.bablefish.yahoo.com)...nu e nici o zana pe aici...nici macar cea de la departamentul stomatologic ce se ocupa cu trafic de maselutze...ai gresit filmul,ai iesit din decor...trage rpd frana de mana!


Rau, Razz, rau

Ai uitat de zana nasha, cea cu dovleacu'? ... Bine, aia era la departamentul mijloace de locomotie, pantofi si textile... si alea doar pana la miezu' noptii... Mda, ai dreptate, nu se pune
Dor_a
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:46
De la: Arsena, la data 2009-01-16 08:29:48
De la: razz, la data 2009-01-16 01:36:31mda.....ai incurcat personajele,este vorba de "the golden fish" (pentru traducere sugerez www.bablefish.yahoo.com)...nu e nici o zana pe aici...nici macar cea de la departamentul stomatologic ce se ocupa cu trafic de maselutze...ai gresit filmul,ai iesit din decor...trage rpd frana de mana!



eu sunt zana maseluta


Dor_a
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:48
sanatate k restu usor.usor vin d l sine........................si...........ce-mi mai doresc,s nask sentimentu in cel p kre il iubesc,dak e posibil?!pt k din c simt. io .......rel asta pt el e doar obisnuinta............................kiar m gand stau in rel doar pt c simt io?m simt dependenta d el..........




......................................urat nu?
nirvana_cukramel
Postat pe 16 Ianuarie 2009 22:21
3 dorinte zici pestisorule? Bine.......ce zici de astea? 1. Sa plece zana buna si blonda de la turism.....2. sa scapam de criza economica... 3. sa se aprobe bugetul pe 2009............ si toata lumea nu , nu a paguba....
Rolec2000
Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:30
1. Sa intru la Doctorat.
2. Sa fiu sanatoasa
3. si sa fiu mai curajoasa
Sara79
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:23
a trecut jumatate de an si nu s-a indeplinit nimic...unde esti pestisorule de aur?
dana_mv
Postat pe 2 Iunie 2009 19:08
A trecut jumatate de an,si in loc de bucurii......cred ca pestisorul isi bate joc de mine.........
Tot ce am dorit,....este invers,.........
TEODORRD
Postat pe 3 Iunie 2009 18:50
Exista si un site cu aceasta tema, unde si-au postat multi dorintele.
http://dorinte.vreausfat.ro

Super tare!
Miruna2
Postat pe 4 Iunie 2009 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatii pentru majorat !!! :( 4 De la: dragon_fly88 9 Iulie 2010 16:36
Cristale vii 35 De la: Aer_D 28 Noiembrie 2012 19:04
http://www.gandul.info/magazin/mai-ai-curaj-sa-bei-bere-dupa-ce-citesti-asta-ingredientul-care-nu-apare-pe-eticheta-9459670 7 De la: Broscaru 4 Aprilie 2012 00:18
Anulare amenda RATB 21 De la: Libeloo 28 Iunie 2013 09:18
Afacerea anului 2009 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:12