Setari Cookie-uri

sa continui sau nu...

Am o relatie cu un baiat,nu e chiar relatie,dar problema este ca el sufera foarte mult dupa fosta lui iubita si este foarte dezamagit de trecut si totusi au trecut 6 luni de zile dar el imi tot zice ca incearca dar nu vad sa se implice un pic mai mult.avem pana acum doar o relatie bazata pe sex in care ne simtim bine,dar de fiecare data dupa ce plec ma simt din ce in ce mai dezamagita de situatie,dar tot nu il pot lasa.nici nu insist pentru ca stiu ca nu ii place,astept cxa el sa ma caute si uneori trec zile fara sa primesc un semn sau macar o intrebare.sa ii spun ce simt pentru el? ar mai schimba situatia? stie ca nu imi este indiferent dar nu stie ca am inceput sa il iubesc.multumesc
perfectmatch
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:55
nu inteleg dc suferi in continuare asa.... pt k el sufera dupa alta si tu dupa el ... nu mi se pare tocmai corect! vb cu el spunei ce simtii, k nu poti indura si tu toate astea la nesfarsit si vezi ce rezulta.
alina_luminita
Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:32
asta imi spun si eu zi de zi,dar de fiecare data cand deschidem subiectul imi spune ca el incearca.mi-a spus asta de la bun inceput si i-am spus ca voi avea rabdare pentru ca nu merita sa stea si sa sufere pentru cealalata,dar acum deja m-am implicat mult prea mult ca sa mai privesc doar ca pe o simpla l;egatura intre noi.multumesc pentru raspuns
perfectmatch
Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:38
hmmmmm....ce-o sa te mai chinui tu..take care! si s-auzim de bn.
alina_luminita
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:13
Ma regasesc in situatia ta!Si eu am intalnit un baiat care inca sufera dupa "fosta".Am vb cu el,eu am fost cea care a fact primul pas,dar mi-a zis ca inca nu stie ce simte,ca nu vrea sa fie cu mn si sa se gandeasca la fosta.A ramas ca mai vb,sa vedem ce se intampla.Stiu ca are dreptate,dar problema e ca mie acum chiar nu-mi pasa vreau doar sa fiu langa el,stiu si ca am sa sufar daca vom fi impreuna si el va fi tot cu gandul la ea.Tot ce pot sa iti zic este sa mai ramai langa el,sa incerci sa nu mai rezumati relatia voastra la sex.Cred ca daca v-ati desparti ai suferii si mai mult.
Maddalyna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:55
nu are nici un rost sa continui .refati viata alaturi de cineva care te iubeste cu adevarat .meriti sa fi fericita !
iris_
Postat pe 6 Martie 2009 10:00
De la: perfectmatch, la data 2009-01-02 12:55:06Am o relatie cu un baiat,nu e chiar relatie,dar problema este ca el sufera foarte mult dupa fosta lui iubita si este foarte dezamagit de trecut si totusi au trecut 6 luni de zile dar el imi tot zice ca incearca dar nu vad sa se implice un pic mai mult.avem pana acum doar o relatie bazata pe sex in care ne simtim bine,dar de fiecare data dupa ce plec ma simt din ce in ce mai dezamagita de situatie,dar tot nu il pot lasa.nici nu insist pentru ca stiu ca nu ii place,astept cxa el sa ma caute si uneori trec zile fara sa primesc un semn sau macar o intrebare.sa ii spun ce simt pentru el? ar mai schimba situatia? stie ca nu imi este indiferent dar nu stie ca am inceput sa il iubesc.multumesc


Cred ca defapt e o scuza, el nu vrea o relatie serioasa cu tine....daca tu nu te simti folosita stai cu el asa, si poate mai tarziu te va iubi, sau macar ar trebui sa nu iti arate ca sufera dupa fosta( pecum zice el, ceea ce nu prea cred)

Postat pe 8 Iulie 2009 16:45
eu am stat dupa un tip care tot ma schimba pe mine cu fosta lui, si invers. adica cand cu una, cand cu alta. cealalta spre deosebire de mine, ii platea munte, mare, tigari, cheltuieli de zi cu zi etc. toata povestea asta a durat 2 ani. eu, innebunita dupa el, el...mai putin. ultima oara cand am decis sa facem relatia sa mearga, am aflat cu stupoare, ca desi noi ne combinasem in martie, el in mai, cand se presupunea ca noi 2 aveam o relatie serioasa, s a dus la mare cu ea. eu eram la munte, si cu nu el, pe motiv ca "a plecat cu baietii". cand am aflat de intalnirile lui cu fosta, a iesit cu scandal din partea mea, si plansete si rugaminti din partea lui. am decis sa il iert, am mers mai departe. am mers la mare, eu pe banii mei, el pe ai lui. am venit de la mare si in seara urmatoare el a decis sa puna punct relatiei, pe motive spuse in zeflemea. am suferit si inca mai sufar putin, dar o sa trec peste.
MORALA: sa iti pasa numai si numai de tine.
lasa-l pe asta sa sufere dupa fosta, si tu fi fericita cu altu'.
cata_mica
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:38
De la: perfectmatch, la data 2009-01-02 16:38:16asta imi spun si eu zi de zi,dar de fiecare data cand deschidem subiectul imi spune ca el incearca.mi-a spus asta de la bun inceput si i-am spus ca voi avea rabdare pentru ca nu merita sa stea si sa sufere pentru cealalata,dar acum deja m-am implicat mult prea mult ca sa mai privesc doar ca pe o simpla l;egatura intre noi.multumesc pentru raspuns


Asa iti raspunde el in fiecare zi .. dupa fiecare partida de sex pe care i-o oferi, nu? Draga mea, ca sa inventam o durere, o suferinta... nu-i mare lucru. Oamenii care sufera cu adevarat.. stau si sufera. Daca el ar dori sa o uite, daca el ar vrea ceva mai mult de la tine.. ar incerca o implicare. Dar nu vrea. Ii oferi exact ce doreste, de ce sa se lege la cap? Poate se razgandeste fosta si il iarta.
Depinde doar de tine mai departe. Cred ca majoritatea te va sfatui sa rupi relatia. Si eu ti-as sugera acelasi lucru. Pana la urma.. nici nu exista o relatie intre voi.
rashela
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:46
nu te merita..lasa'l...mereu o sa fie asa..de ce s ate chinui..?daca tu nu esti fericita alaturi de el,nu crezi ca meriti sa fii alaturi de altcineva care te iubeste si nu te foloseste doar pentru sex?
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:53
accepti sau nu dureros sau nu , te foloseste sexual , asta e pct meu e vedere o relatie esuata , ... ia gandste cum ai trece u dupa o rel .logic printr o alta relatie care sa ti acapareze gandurile sentiemntele trairile, insa el e interesat doarde sex, sunt 6 luni mami... 6 luni... fi serioas acum faci 1 an 2 , ce vrei sal iei de nevasta sau sa il bage pe altul pe gatul tau pt a scapa de tine , nu de alta dar ai inceput sal iubesti, te astept pe mes...
baiatfinut
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:00
Nu te sfatuiesc sa faci dragoste cu el daca nu esti casatorita religios cu el. Asta m-a ajutat Dumnezeu sa aflu ca nu e bine, poate si ca sa nu sufar prea mult. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu e bine pentru om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar mai bine pentru om este sa ramana cum este el insusi. Si el era necasatorit. Oricum Isus e Mirele intregii creatii. Si zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient," "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", zicea Isus ca pentru Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie.
Stiu ca la ortodocsi iti da voie sa te recasatoresti... De fapt, mi-a zis mai demult un preot catolic calugar franciscan ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu ti-a murit sotul, nu te poti recasatori. Asta, ca sa stii daca te casatoresti.
kudika081126
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:03
De la: kudika081126, la data 2009-12-03 22:03:52 Nu te sfatuiesc sa faci dragoste cu el daca nu esti casatorita religios cu el. Asta m-a ajutat Dumnezeu sa aflu ca nu e bine, poate si ca sa nu sufar prea mult. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu e bine pentru om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar mai bine pentru om este sa ramana cum este el insusi. Si el era necasatorit. Oricum Isus e Mirele intregii creatii. Si zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient," "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", zicea Isus ca pentru Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie.
Stiu ca la ortodocsi iti da voie sa te recasatoresti... De fapt, mi-a zis mai demult un preot catolic calugar franciscan ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu ti-a murit sotul, nu te poti recasatori. Asta, ca sa stii daca te casatoresti.


Esti cu capu femeie...
Karbon
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-a indepartat, nu l-am mai cautat si acum ma cauta el 26 De la: yoyo_gurl 14 Iulie 2010 22:12
Nu reusesc sa il inteleg, un sfat pls 36 De la: anissya 3 Mai 2010 13:48
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
cand 1+1 este egal cu 3! 345 De la: mara_andrei 27 Mai 2011 01:04
ce sa fac?.....va rog !!!! am nevoie de un sfat urgent !!! 11 De la: _oktober_ 26 Decembrie 2009 22:39