Setari Cookie-uri

Eu nu stiu ce e nici din partea mea nici din partea ei :).

Ganduri pentru ea...

Oare chiar am reusit sa te citesc, oare chiar esti aceea femeie buna, dar incerci sa nu areti de teama de a nu fi ranita iar. Mi-ar placea sa nu ma insel si totusi ma intreb, am sa reusesc sa te fac sa vezi care-mi sunt intentiile cu adevarat? Sa ajung sa te fac sa-mi zici ca eu ti-am adus fericirea... As fi implinit. As fi chiar bogat.
...si totusi nu sunt indragostit de tine.
...cand voi fi, cred ca am sa inebunesc :).
...dar cand te voi iubi? cand ma vei iubi?
...cand te vei trezi dimineata langa mine.
cand vom face dragoste ma vei strange mai tare in brate si cuvintele nu vor mai avea sens, ma vei privii in ochi si mai tare ma vei dori.
Totusi momentan imi par toate asa ciudate, cat mai dureaza, cat timp a mai ramas pana va fi bine?. Eu simt ca nu mai e mult, stiu ce vreau, sa te fac fericita. Am avut un sentiment ciudat cand ti-am vazut prima data ochi la lumina, am avut o dimineata frumoasa atunci, dupa o noapte lunga si apoi ne strangeam in brate la rasarit. (Da stiu, eu cand scriu acum ma gandesc ca da nu-mi vine sa cred ce scenariu a fost si cum au evoluat lucrurile :] )
Sti ai toate acele calitati, trasaturi si vise care mie imi plac. Ai sufletul mare, ai trecut prin multe greutati ca sa poti fi constiienta de repercusiuni si de asteptarile pe care trebuie sa le ai de la viata. Sti sa iubesti daca ti se ofera respect si loialitate, fidelitate si siguranta. Ai ochisorii verzi, esti asa frumoasa.

...Eu zambeam inainte sa te vad, doar pt. ca stiam ca urmeaza sa te vad...
Si vad ce mult imi lipseste caldura pe care o emanai cand ma strangeai in brate, ti-am spus ca va fi bine, mi-ai raspuns ca tu speri ca asa va fi, aveai speranta si totusi acum mai speri?
Cand suntem impreuna simt cum radiezi. Cand nu suntem impreuna parca totul e in aer, confuz, nedumerit. Cu toate ca vreau sa te vad, astept sa vad oare tu vrei?
Nu vreau sa-mi para rau de deciziile pe care urmeaza sa le iau inainte sa plec si sa te las abandonata, dar ce pot sa fac fac am si eu orgoliul meu si nu cream niciodata ca voi avea, nu stiam ce-i ala orgoliu. Sa sti iti voi sta in genunchi doar cand iti voi pune inelul pe deget si tu vei fi nerebdatoare sa spui da, dinainte sa te intreb.

...Dar..
Oare tu vei lasa orgoliul la o parte, ziceai ca tu nu esti orgolioasa si sa ma opresti si sa-mi spui ca vrei si ca va fi bine.
Atatia "oare?", cati "mai?" vor mai fi?
Dar cate semne de intrebare puse in gand every day, in mesaje, in soapta si pe pe hartie?
Si totusi cu un gand sunt impacat si pt. mine nu e nimic pierdut chiar de loc. Te voi reintalni in viitor daca acum nu e sa fie, probabil nu esti la fel de matura precum credeam ca trebuie sa fi tu ca femeie la 28 de ani. mai trebuie sa dai cu capul inca o data(cel mult zic eu) ca sa-ti dai seama de niste chestii.
Daca e asa sper sa nu fi prea devastata cand te voi reintalni, altfel te va durea stomacul si gura de la atata ras :)), te voi face sa zambesti mereu.
Stii te-am mintit o sigura data, cand ti-am dat cerceii si ti-am spus ca stiu ca nu o sa schimbe cu nimic situatia. Dar eu vroiam sa te vad cum zambesti cand te surprind si stiam ca atunci cand ii vei purta si te vei uita in oglinda, te vei gandi la mine.
Pe deoparte sper si eu ca va fi bine, pe deoparte nu chiar, doar in viitorul apropiat. Chiar nu pot sa-mi dau seama de care dintre noi depinde lucrul asta. De mine oare? ca nu-ti arat si nu-ti spun toate astea sau de tine ca ti-e frica sa nu pierzi iar.
Din nou oare? ....
MaybeCasual
Postat pe 27 Iulie 2015 15:15
nu inteleg :).
MaybeCasual
Postat pe 27 Iulie 2015 15:56
nici ea nu intelege nimic stai linistit
kudika_982635
Postat pe 27 Iulie 2015 16:07
Este posibil ca si ea sa aibe aceleasi ganduri...
De ce atatea ganduri si intrebari , din moment ce intre voi exista deja o relatie , nu ar fi mai bine sa lasi ca totul sa se desfasoare de la sine ?
Sau poate ca distanta dintre voi , te determina sa nu ai incredere in tine de a-i face cunoscute..gandurile tale .Oare este asa de greu sa -l faci pe acel oare sa dispara :) zic si eu..
kudika_988778
Postat pe 27 Iulie 2015 18:01
nu e greu sa-l fac sa dispara :)
MaybeCasual
Postat pe 27 Iulie 2015 22:35
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-27 15:15:10Ganduri pentru ea...

Oare chiar am reusit sa te citesc, oare chiar esti aceea femeie buna, dar incerci sa nu areti de teama de a nu fi ranita iar. Mi-ar placea sa nu ma insel si totusi ma intreb, am sa reusesc sa te fac sa vezi care-mi sunt intentiile cu adevarat? Sa ajung sa te fac sa-mi zici ca eu ti-am adus fericirea... As fi implinit. As fi chiar bogat.
................................................................................................

O poveste compusa frumos!!!Prea multe intrebari pentru o poveste de iubire!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Iulie 2015 08:58
e ciudat stiu :)). Poate sunt eu nebun.. dar nu cred :))
MaybeCasual
Postat pe 28 Iulie 2015 12:48
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-28 12:48:49e ciudat stiu :)). Poate sunt eu nebun.. dar nu cred :))



Maybe you are crazy or not,because the love brings madness in human life!!!!!Everything is possible when you love,I think in this way,but it is just my opinion!!!! Congratulations for this literary composition!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Iulie 2015 12:55
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-27 22:35:13nu e greu sa-l fac sa dispara :)


Oare nu ar fi cea mai buna optiune ? :)
kudika_988778
Postat pe 28 Iulie 2015 19:06
De la: kudika_15804, la data 2015-07-28 12:55:47
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-28 12:48:49e ciudat stiu :)). Poate sunt eu nebun.. dar nu cred :))



Maybe you are crazy or not,because the love brings madness in human life!!!!!Everything is possible when you love,I think in this way,but it is just my opinion!!!! Congratulations for this literary composition!!!!


Mc :). i understand your opinion
MaybeCasual
Postat pe 28 Iulie 2015 21:39
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-28 21:39:20
De la: kudika_15804, la data 2015-07-28 12:55:47
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-28 12:48:49e ciudat stiu :)). Poate sunt eu nebun.. dar nu cred :))



Maybe you are crazy or not,because the love brings madness in human life!!!!!Everything is possible when you love,I think in this way,but it is just my opinion!!!! Congratulations for this literary composition!!!!


Mc :). i understand your opinion


ti a spus ce ti am zis eu ca ti va spune andanstenzi acum
kudika_982635
Postat pe 28 Iulie 2015 21:45
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-28 21:39:20
De la: kudika_15804, la data 2015-07-28 12:55:47
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-28 12:48:49e ciudat stiu :)). Poate sunt eu nebun.. dar nu cred :))



Maybe you are crazy or not,because the love brings madness in human life!!!!!Everything is possible when you love,I think in this way,but it is just my opinion!!!! Congratulations for this literary composition!!!!


Mc :). i understand your opinion



You welcome,dear Maybe!!!Have a lovely day,enjoy your beautiful love,but strange...!!!Keep smiling!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Iulie 2015 07:14
..."(Da stiu, eu cand scriu acum ma gandesc ca da nu-mi vine sa cred ce scenariu a fost si cum au evoluat lucrurile :] ) "....



Maybe , care a fost rolul tau , in acel scenariu ?

kudika_988778
Postat pe 29 Iulie 2015 17:39
De la: kudika_988778, la data 2015-07-29 17:39:53..."(Da stiu, eu cand scriu acum ma gandesc ca da nu-mi vine sa cred ce scenariu a fost si cum au evoluat lucrurile :] ) "....



Maybe , care a fost rolul tau , in acel scenariu ?



Nu este evident ? :)
MaybeCasual
Postat pe 29 Iulie 2015 22:28
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-29 22:28:50
De la: kudika_988778, la data 2015-07-29 17:39:53..."(Da stiu, eu cand scriu acum ma gandesc ca da nu-mi vine sa cred ce scenariu a fost si cum au evoluat lucrurile :] ) "....



Maybe , care a fost rolul tau , in acel scenariu ?



Nu este evident ? :)



Desigur ca e atat de evident , contradictoriu printre randuri si paradoxal cu titlul , in rest pura filozofie literara :)
Daca ar fi sa dau un titlu povestii tale , ar fi : dragoste si ura , pt ca tot tu zici :""Nu vreau sa-mi para rau de deciziile pe care urmeaza sa le iau""" inainte sa plec si sa te las abandonata, dar ce pot sa fac fac am si eu orgoliul meu si nu cream niciodata ca voi avea, nu stiam ce-i ala orgoliu"""

apoi ;..."mai trebuie sa dai cu capul inca o data(cel mult zic eu) ca sa-ti dai seama de niste chestii.


Eliminand unul din sentimente ce -l pastrezi din prea mult orgoliu , ai scapa de multe intrebari , dar vei avea un raspuns pozitiv a carui titlu va suna altfel.Parerea mea e ca acel "oare" depinde de tine , fara prea multa literatura , pt atunci cand iubesti , nu este loc de orgolii !
kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 16:55
*pt ca atunci*
kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 16:58
De la: kudika_988778, la data 2015-07-31 16:55:56
De la: MaybeCasual, la data 2015-07-29 22:28:50
De la: kudika_988778, la data 2015-07-29 17:39:53..."(Da stiu, eu cand scriu acum ma gandesc ca da nu-mi vine sa cred ce scenariu a fost si cum au evoluat lucrurile :] ) "....



Maybe , care a fost rolul tau , in acel scenariu ?



Nu este evident ? :)



Desigur ca e atat de evident , contradictoriu printre randuri si paradoxal cu titlul , in rest pura filozofie literara :)
Daca ar fi sa dau un titlu povestii tale , ar fi : dragoste si ura , pt ca tot tu zici :""Nu vreau sa-mi para rau de deciziile pe care urmeaza sa le iau""" inainte sa plec si sa te las abandonata, dar ce pot sa fac fac am si eu orgoliul meu si nu cream niciodata ca voi avea, nu stiam ce-i ala orgoliu"""

apoi ;..."mai trebuie sa dai cu capul inca o data(cel mult zic eu) ca sa-ti dai seama de niste chestii.


Eliminand unul din sentimente ce -l pastrezi din prea mult orgoliu , ai scapa de multe intrebari , dar vei avea un raspuns pozitiv a carui titlu va suna altfel.Parerea mea e ca acel "oare" depinde de tine , fara prea multa literatura , pt atunci cand iubesti , nu este loc de orgolii !


Degeaba imi calc eu orgoliul daca ea e mai orgolioasa ca mine :)) si il lasa jos doar in unele circumstante... ideea e ca e si o dif de varsta intre mine si ea, intr-un fel o deranjeaza .. pe mine nu pe ea da, dar nu ar fi asta o problema.
MaybeCasual
Postat pe 3 August 2015 21:46
Diferenta de varsta , zici...ea 28 , tu 48 ?
E mult prea mult
kudika_988778
Postat pe 7 August 2015 12:18
De la: kudika_988778, la data 2015-08-07 12:18:14Diferenta de varsta , zici...ea 28 , tu 48 ?
E mult prea mult


EXCLUS .. eu 21 ea 28
MaybeCasual
Postat pe 8 August 2015 20:49
Nu m-am asteptat sa ai 48 , dar nici 21 :) in cazul asta cred ca esti constient ca dragostea asta va zbura in scurt timp si ai sa-ti doresti o fata mai de varsta ta , dar na te inteleg profiti si tu de disponibilitatea si darnicia celor 28 de anisori
Ps ,faza cu cerceii , n-o mai repeta in rest pura filozofie literara :))
kudika_988778
Postat pe 8 August 2015 21:30
De la: kudika_988778, la data 2015-08-08 21:30:49Nu m-am asteptat sa ai 48 , dar nici 21 :) in cazul asta cred ca esti constient ca dragostea asta va zbura in scurt timp si ai sa-ti doresti o fata mai de varsta ta , dar na te inteleg profiti si tu de disponibilitatea si darnicia celor 28 de anisori
Ps ,faza cu cerceii , n-o mai repeta in rest pura filozofie literara :))


Nu stiu... e cam ciudat, nu profit.. credema pot sa "profit" de altele si etc. cum ziceai tu, dragostea asta dispare si as vrea o fata de varsta mea.. nu prea imi surade, desi da in concluzie ar fi o idee buna, dar nu stiu... nu ne-am mai vazut de 2 saptamani.. sa racit treaba, alegerea ei :).. eu inca o mai caut dar in zadar nici un raspuns... am renuntat desi as mai vrea sa.i spun una alta ca nu e chiar asa cum crede ea.. da e dif mare de varsta dar, nu e imposibil.
MaybeCasual
Postat pe 10 August 2015 23:06
Tu esti un mare filozof :)
kudika_988778
Postat pe 11 August 2015 20:47
De la: kudika_988778, la data 2015-08-11 20:47:32Tu esti un mare filozof :)

Da? :)) nu stiam.. adica daca glumesti e ok :)).. daca vorbesti serios, iti dau dreptate pt ca eu cateodata nu ma inteleg, pun gandirea in legatura cu dragostea.. si mai apoi invers, dragostea in legatura cu gandirea... ca si cum nu ar putea exista una fara alta.. ceea ce bate ideea "cand e dragoste nimic nu mai conteaza" .. deci cred ca is singurul care ma poate ajuta :))
MaybeCasual
Postat pe 11 August 2015 23:18
De la: MaybeCasual, la data 2015-08-11 23:18:57
De la: kudika_988778, la data 2015-08-11 20:47:32Tu esti un mare filozof :)

Da? :)) nu stiam.. adica daca glumesti e ok :)).. daca vorbesti serios, iti dau dreptate pt ca eu cateodata nu ma inteleg, pun gandirea in legatura cu dragostea.. si mai apoi invers, dragostea in legatura cu gandirea... ca si cum nu ar putea exista una fara alta.. ceea ce bate ideea "cand e dragoste nimic nu mai conteaza" .. deci cred ca is singurul care ma poate ajuta :))



Iubirea si ratiunea se afla intr-un paralelism ,asa ne sunt daruite,asta nu inseamna ca dragostea nu are logica si legile ei!!Ratiunea ii ofera,doar cateva criterii de orientare a sufletului,care pot fi preluate sau nu de catre inima!!!

Nu esti filozof,ci doar iti place sa contempli gandind,aspirand spre ceva nou si mult mai profund decat ce ai trait!!!!!! Nu este rau,caci sufletul omului are nevoie si de momentele lui de meditatie!!!
kudika_15804
Postat pe 12 August 2015 07:39
De la: kudika_15804, la data 2015-08-12 07:39:59
De la: MaybeCasual, la data 2015-08-11 23:18:57
De la: kudika_988778, la data 2015-08-11 20:47:32Tu esti un mare filozof :)

Da? :)) nu stiam.. adica daca glumesti e ok :)).. daca vorbesti serios, iti dau dreptate pt ca eu cateodata nu ma inteleg, pun gandirea in legatura cu dragostea.. si mai apoi invers, dragostea in legatura cu gandirea... ca si cum nu ar putea exista una fara alta.. ceea ce bate ideea "cand e dragoste nimic nu mai conteaza" .. deci cred ca is singurul care ma poate ajuta :))



Iubirea si ratiunea se afla intr-un paralelism ,asa ne sunt daruite,asta nu inseamna ca dragostea nu are logica si legile ei!!Ratiunea ii ofera,doar cateva criterii de orientare a sufletului,care pot fi preluate sau nu de catre inima!!!

Nu esti filozof,ci doar iti place sa contempli gandind,aspirand spre ceva nou si mult mai profund decat ce ai trait!!!!!! Nu este rau,caci sufletul omului are nevoie si de momentele lui de meditatie!!!

nu e rau dar nici bine :))... uneori strica sa gandesti prea mult, dar depinde de circumstante si imprejurimi
MaybeCasual
Postat pe 12 August 2015 17:31
De la: MaybeCasual, la data 2015-08-11 23:18:57
De la: kudika_988778, la data 2015-08-11 20:47:32Tu esti un mare filozof :)

Da? :)) nu stiam.. adica daca glumesti e ok :)).. daca vorbesti serios, iti dau dreptate pt ca eu cateodata nu ma inteleg, pun gandirea in legatura cu dragostea.. si mai apoi invers, dragostea in legatura cu gandirea... ca si cum nu ar putea exista una fara alta.. ceea ce bate ideea "cand e dragoste nimic nu mai conteaza" .. deci cred ca is singurul care ma poate ajuta :))



Da , MC , daca am fi lipsiti de ratiune (gandire) nu am avea nici sentimente ,indiferent de natura lor , nu am fi stiut nici sa facem diferenta intre sentimente , am fi fost niste roboti .
Sunt de acord cu tine , ca acolo unde dragoste nu e , nimic nu e :) Concluzia ta finala este cea mai buna




kudika_988778
Postat pe 12 August 2015 18:23
De la: MaybeCasual, la data 2015-08-12 17:31:24
nu e rau dar nici bine :))... uneori strica sa gandesti prea mult, dar depinde de circumstante si imprejurimi



Absolut,dar,indiferent daca vorbim de inima sau de ratiune,trebuie sa gandim,compartimentat insa!!!Nu este gresit sa gandesti,ci este eronat modul cum te percep oamenii in cazurile in care gandirea ta este profunda!!!Circumstantele si imprejurarile anticipate de tine pot influenta rationarea,este adevarat,dar nu din punct de vedere al esentei gandirii,ci din cel al necesitatii de moment!!!Sa nu uitam,oamenii sunt inzestrati cu gandire,deosebindu-i,doar capacitatea de a o face!!!
kudika_15804
Postat pe 13 August 2015 12:43
De la: kudika_15804, la data 2015-08-13 12:43:59
De la: MaybeCasual, la data 2015-08-12 17:31:24
nu e rau dar nici bine :))... uneori strica sa gandesti prea mult, dar depinde de circumstante si imprejurimi



Absolut,dar,indiferent daca vorbim de inima sau de ratiune,trebuie sa gandim,compartimentat insa!!!Nu este gresit sa gandesti,ci este eronat modul cum te percep oamenii in cazurile in care gandirea ta este profunda!!!Circumstantele si imprejurarile anticipate de tine pot influenta rationarea,este adevarat,dar nu din punct de vedere al esentei gandirii,ci din cel al necesitatii de moment!!!Sa nu uitam,oamenii sunt inzestrati cu gandire,deosebindu-i,doar capacitatea de a o face!!!

Dar cat de adevarat .. Mai ales ca nu uni oameni in special femeile ( fara suparare) La prima aparitie a unei gandiri mai profunde si mai evoluate.. se sperie ori nu cred ca e posibil :)). Its my opinion, dar eu cred cu desavarsire ca e 100% True...
MaybeCasual
Postat pe 13 August 2015 21:00
fara "nu" dupa "Mai ales ca"
MaybeCasual
Postat pe 13 August 2015 21:01
da,,foarte profund si adevarat,fatade de ochii lumii
kudika_991915
Postat pe 13 August 2015 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-i spun? 4 De la: Maddy_moo 19 Noiembrie 2008 23:49
Barbatilor le place atat de mult sa fie libertini?? 28 De la: Eleenna 13 Martie 2009 18:30
Ce sa fac???vreau ajutor 81 De la: andreea1976 23 Septembrie 2009 16:47
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07
BUNA TUTUROR! VA ROG MULT SFATUITI-MA!!! 84 De la: Eva32 28 Aprilie 2011 00:16