Setari Cookie-uri

need help

Buna tuturor , si La multi ani !
Am nevoie de parerea voastra , trec printr-o perioada plina
de incertitudini si de tristete maxima . Totul a inceput vara trecuta , cand m-am angajat si l-am cunoscut pe colegul meu . din prima clipa am simtit ca EL este , ne uitam unul la altul si nu ne puteam concentra la nimic , aflu mai tarziu ca el este baiatul sefei mele , si a lui de altfel , o femeie de nota 20 , care ma admira si cu care am ajuns sa fiu chiar prietena . Nu mare mi-a fost mirarea cand am aflat ca el este cu o fata de 2 ani de zile si ca sta la ea , deoarece ei au casa in renovari si nu se poate locui acolo .Ok , mi-am spus el nu este pentru mine , am inceput sa fim amici , ieseam impreuna , mergeam la mare , munte , fara sa existe vreun contact fizic intre noi 2 , doar privirile ...dupa ceva timp toata lumea ne spunea ca suntem facuti unul ptr celalalt , mama lui ca i-ar placea sa ne vada impreuna ,din toate sursele aflam ca el vrea sa se desparta de ea , dar ca sta cu ea din cauza unor datorii semnificative.ne-am sarutat , a fost exceptional! iar in octombrie am facut dragoste , am inceput sa nu ne mai ferim de nimeni , peste tot eram cu el , toata lumea stia de noi , chiar acum 3 saptamani i-a spus mamei lui de fata cu mine ca vrea sa ne mutam acasa la el impreuna , si ca sa se grabeasca cu mobilarea casei.Insa el era cu ea dar eu am acceptat situatia ptr ca simt ca ma iubeste si ptr ca l-am crezut si i-am crezut pe toti din jurul meu .saptamana trecuta am plecat la munte , ea a aflat , ma sunat , pana la urma i-am spus tot adevarul , pentru ca avea si ea dreptul sa stie , s-a despartit si ea de el iar el este suparat pe mine pentru ca i-am spus celeilalte tot adevarul , si mi-a spus ca si-a dat seama ce fel de persoana sunt ,si ca i-am fortat mana.
Nu stiu ce sa fac , il iubesc din tot sufletul meu simt ca si el ma iubeste , dar nu mai am putere sa lupt , eu de 3 zile am decis sa dispar , sa nu ii mai dau nici un semn , voi ce credeti ca e mai bine sa fac? sa vb cu el ? sau sa las ca lucrurile sa decurga de la sine .Daca el cu adevarat ma iubeste pe mine si nu pe ea , pana la urma ma va suna nu? imi va da vreun semn?

Chiar am nevoie de un sfat ! Va multumesc anticipat !
Muse
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:02
Intr-o relatie nu iubesc amandoi egal(matematic).Probabil ca tu iubesti mai mult:adica il iubesti mai mult decat te iubeste el pe tine.Din cate stiu eu relatiile care se formeaza in "universul"locului de munca ,nu stiu de ce dar nu rezista cu adevarat pe termen foarte lung:bine asta nu e o cauza pentru care ar trebui sa il parasesti.Din atitudinea pe care el a avut-o ca reactie a actiunii tale,rezulta ca (psihologic) s-ar putea ca tu sa fii prima parasita.Ca i-ai fortat mana,sa zicem ca asta s-a intamplat:dupa un timp-mi se pare ceva normal.Daca sa-l parasesti sau nu-decizia ar trebui luata dupa ce se strang mai multe chestii negative(dar nici prea multe)-viata e scurta si nu are rost sa pierzi timpul chiar daca se pot trage foloase si din asta.Parca ne-am saturat sa tot invatam din experientele negative de pe propria piele.Desi il iubesti cauta sa iei o decizie rationala chiar daca asta presupune un disconfort emotional.

Postat pe 18 Februarie 2009 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenie prea mare... 3 De la: kitty_krieger 29 Aprilie 2010 14:23
Iubire...in 3 131 De la: LadyRasta 14 Noiembrie 2011 02:13
ce ziceti? 3 De la: yayame89 18 August 2009 22:29
Din dragoste ...,pt kathara si kudika.. 917 De la: mkdisk 20 Octombrie 2009 08:27
El are o relatie la distanta, eu am o inima prea disponibila! Deci, e rost de cerut AJUTOR! 6 De la: kudika_18248 28 Octombrie 2013 11:52