Setari Cookie-uri

Iubire sau...distractie?

Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D
Lexy87
Postat pe 4 Ianuarie 2009 05:14
save the planet-shoot yourself
razz
Postat pe 6 Ianuarie 2009 00:09
De la: razz, la data 2009-01-06 00:09:14save the planet-shoot yourself

subscriu,,,,corect ce spune omu asta
sarutama
Postat pe 6 Ianuarie 2009 00:13
cine alearga dupa doi iepuri....de obicei nu prinde nici unul
otilia23
Postat pe 6 Ianuarie 2009 00:14
De la: otilia23, la data 2009-01-06 00:14:33cine alearga dupa doi iepuri....de obicei nu prinde nici unul


sti care e treaba cu iepuri ???cind dau de greu fug ,,,si mai bine ii ti in cusca,,,, sau ii faci la cuptor,,,
sarutama
Postat pe 6 Ianuarie 2009 00:16
cred ca intre C si R mai sunt litere in alfabet poate alta litera este castigatoare si iti ofera ceea ce cauti...
da mai intai hotaraste-te ce vrei...da stai ca pana sa divorteze C ai fost amanta...apoi ai inselat...greu domle cu decizia greu
coffeeta
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:37
offf ce rai sunteti!!!

draga noastra. tu ii stii mai bine ca noi pe amandoi .
in plus, te stii si pe tine.
eu poate as vrea sa raman cu R, dar asta nu ins ca tu vrei acelasi lucru.
Hotaraste-te ce crezi ca e bine pt tine, ce-ti place...
morticia_adams
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:51
Rupe cuiu'!

Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:54
De la: joana_rise, la data 2009-01-06 11:51:57offf ce rai sunteti!!!

draga noastra. tu ii stii mai bine ca noi pe amandoi .
in plus, te stii si pe tine.
eu poate as vrea sa raman cu R, dar asta nu ins ca tu vrei acelasi lucru.
Hotaraste-te ce crezi ca e bine pt tine, ce-ti place...


asa suntem noi...iar pt asta o sa ajungem in iad...da cica, ca sa ajungi in iad tre' sa meriti...deci tre' sa persistam in rautate
si apoi i-al tu pe R si ramane ea cu C si rezolva si fata dilema:))) phtiu da chiar sunt rea:P
coffeeta
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:25
n-am zis k il vreau pe R, ci ceea ce imi ofera el. Iar pe C, chiar daca eu il las, nu se mai intoarce la sotie, ma iubeste prea mult, cand l-am parasit data trecuta era distrus, de aia a si plecat de acasa...e in stare de orice pt mine. Si eu il iubesc, dar...nu e de ajuns.
Lexy87
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:19
nu e de-ajuns?hmmm...saracu om,sa divorteze special pt tine...si tu sa il tratezi asa de superficial,il compatimesc.o sa fie bataia ta de jok se pare.o sa il inseli cu orice idiot care arata mai bn dekat el cred...
razz
Postat pe 7 Ianuarie 2009 01:32
De la: Lexy87, la data 2009-01-06 17:19:56n-am zis k il vreau pe R, ci ceea ce imi ofera el. Iar pe C, chiar daca eu il las, nu se mai intoarce la sotie, ma iubeste prea mult, cand l-am parasit data trecuta era distrus, de aia a si plecat de acasa...e in stare de orice pt mine. Si eu il iubesc, dar...nu e de ajuns.

Gagico, tu intri direct in biznis, ca urmare pentru asa sfatruri tre' sa platesti musai!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:06
De la: Lexy87, la data 2009-01-06 17:19:56n-am zis k il vreau pe R, ci ceea ce imi ofera el. Iar pe C, chiar daca eu il las, nu se mai intoarce la sotie, ma iubeste prea mult, cand l-am parasit data trecuta era distrus, de aia a si plecat de acasa...e in stare de orice pt mine. Si eu il iubesc, dar...nu e de ajuns.


daaa nici nu il lasi sa moara da nici sa traiasca...
coffeeta
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:01
ce e si cu dragostea asta.. of of of...greu
ariana25
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:10
De la: coffeeta, la data 2009-01-09 10:01:19
De la: Lexy87, la data 2009-01-06 17:19:56n-am zis k il vreau pe R, ci ceea ce imi ofera el. Iar pe C, chiar daca eu il las, nu se mai intoarce la sotie, ma iubeste prea mult, cand l-am parasit data trecuta era distrus, de aia a si plecat de acasa...e in stare de orice pt mine. Si eu il iubesc, dar...nu e de ajuns.


daaa nici nu il lasi sa moara da nici sa traiasca...



eu l-as lasa, dar nu ma lasa el...
Lexy87
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:57
draga mea am sa mi dau si eu cu parerea ...eu cred k nu esti inde-ajuns de matura pt a avea o relatie serioasa cu C....eu cred k tu nu esti pregatita pt o relatie serioasa....ink vrei sa te distrezi ...sa ti traiesti viata ....iar R ti-a dat o "mostra " in nici un caz nu era el The One
decat sa fiu intro relatie in kre sa nuy ma simt pe depin fericita ...decat sa insel ...sau alte lucuri de genu ..mai bine singura ...makar asa nu ranesc pe nimeni si pot sa ma si distrez cum vreau si cu cine vreau ...
paris_love
Postat pe 21 Ianuarie 2009 00:07
pazea baieti, a iesit Lexy la agatat !

cum poti sa faci asta? pt ce mai esti cu C ? a divortat pt tine? hai mai ! poate pt C esti ceea ce e R pt tine...se intoarce roata...e prima oara cand sunt de partea unui barbat, dar ai o bulina alba pt sinceritate...

Postat pe 21 Ianuarie 2009 00:13
Lexy, capseaza-i pe toti si lasa-i si fara bani !
Eu sunt de partea ta ca sunt la fel ca tine , hai

Postat pe 21 Ianuarie 2009 07:28
"o aventura poate salva o relatie"
dar aici este vorba de mai multe asa ca...nu stiu ce sa mai zic


Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:40
De la: razz, la data 2009-01-06 00:09:14save the planet-shoot yourself
mikafeli
Postat pe 2 Februarie 2009 10:58
Inainte de toate trebuie tu sa stii ce vrei, intotdeauna exista optiuni, tu mai mult sau mai putin direct ai ales sa fii cu C, cel care a divortat, care te iubeste, care probabil iti ofera stabilitate, dar simti ca lipseste ceva si ai cautat si vei cauta in afara relatiei tale acel ceva care sa umple golul. Nu te judec, dar cred ca ar trebui sa clarifici lucrurile cu C, sa ii zici ce vrei de la viata acum.
sweetpie
Postat pe 6 Februarie 2009 22:23
ms pt sfaturi, sweetpie, dar C stie cam ce vreau eu de la viata, si ce nu-mi convine la relatia noastra. dar el zice k vrea sa faca in asa fel incat sa nu mai am nevoie de altcineva in afara de el. as vrea s-o vad si pe asta....pt k astept de 2 ani si nu se mai intampla...
Lexy87
Postat pe 7 Februarie 2009 17:22
De 2 ani astepti?!Nu te-ai plictisit? Ia taurul de coarne, ai nevoie de o schimbare majora in viata ta, daca ar fi fost persoana potrivita pentru tine, nu l-ai fi inselat so come on, asigura-l ca o sa fie bine. Poate o despartire va face mai bine, parerea mea, si in loc sa fii fericita la nivel mediocru, poate ca o sa fii pe deplin fericita.Take care!
sweetpie
Postat pe 7 Februarie 2009 18:02
De la: Lexy87, la data 2009-01-04 05:14:30Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D


Ca sa fii si mai sadica cu... C propunei un menage a trois si cred ca rezolvi totul
scorpion11
Postat pe 26 Februarie 2009 21:34
cata iresponsabilitate...cata imaturitate...omul ala a divortat pt tine(prost,k altfel nu pot sa l numesc) iar tu iei totul asa in gluma... subscriu si eu ce ti a zis razz la inceput-SHOOT YOURSELF!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 21:40
De la: Lexy87, la data 2009-01-04 05:14:30Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D
dany_dory2002
Postat pe 26 Februarie 2009 21:46
am citit mesajul tau si am si eu o parere referitor la situatia ta si anume ca tu nu il iubesti sincer pe C ci doar ti la el care inseamna cu totul altceva si spun asta pt ca daca intr-adevar il iubeai nu te mai gandeai la R sau nu-ti mai era dor de relatia cu R.Fiecare relatie este diferita pt ca ai parteneri diferiti,iar fiecare partener te face sa te simti diferit..asta ai simtit-o pe pielea te facand diferenta intre C si R!Parerea mea este ca pt tine releatia cu C este importanta fiinca ti la el,va intelegeti bine,se poarta frumos cu tine,a divortat pt tine si pt ca TE IUBESTE CU ADEVARAT SI AR FACE ORICE PT TINE,dar de ce nu-ti pui intrebarea:eu as face pt el ceea ce a facut el pt mine?pune-te in situatia lui,iar eu nu cred k raspunsul este afirmativ!Ti-e dor de toate nebuniile pe care le faceai cu R,de tot ce va lega si de tot ce ai simtit cand ai fost cu el,dar daca tu esti hotarata sa ai o relatie serioasa cu C si ceva de viitor ...de ce nu incerci tu sa schimbi acesta relatie?NU lasa ca el sa faca totul,el ti-a zis ca o sa faca tot posibilul ca relatia asta sa fie asa cum vrei tu...da...a spus asta pt ca te iubeste,dar tine cont ca nu-ti va oferi niciodata ceea ce ai trait cu R,insa poate sa-ti ofere ceva mai frumos dak tu il ajuti!In primul rand incearca tu sa faci schimbari, sa faci ceea ce iti place si poate in felul asta il schimbi si pe el si il faci sa fie asa cum vrei tu!Nu lasa ca aceasta relatie sa se inece in monotonie,incearca sa-l surprinzi mereu cu ceva frumos,sa-i oferi zile si nopti de neuitat...incearca sa te gandesti si la ceea ce vrea el si la ce-l face fericit si atunci vei vedea ca si el va incerca sa-ti faca mereu mici surprize(bine ..aici depinde si de tipul de barbat) care vor avea efecte mari asupra relatiei voastre!Te pup si ai grija de tine ...si poate peste un timp ne mai scrii aici si ne vei spune ceea ce ai facut!
dany_dory2002
Postat pe 26 Februarie 2009 22:10
multumesc pt sfaturi, dany_dory2002. dar situatia e mai complicata decat pot explica in cuvinte. are legatura cu viata mea de pana sa-l cunosc pe el, si ar fi prea multe ca sa scriu aici. zici ca nu-l iubesc, iar eu iti raspund ca, in masura in care pot eu sa iubesc, el e barbatul pe care l-am iubit cel mai mult in viata mea. ma intrebi daca as face acelasi lucru pt el. probabil ca nu,dar nu pot sti sigur pt k nu am fost in situatia asta. totusi am renuntat si eu la foarte multe pt el, si cu toate ca diferenta de varsta e foarte mare, nu m-a interesat ce zic sau ce cred altii despre relatia noastra.
Lexy87
Postat pe 27 Februarie 2009 21:37
Acum ai lasat sa se inteleaga mai multe despre situatia in care te afli decat din primul mesaj!Tin sa-ti spun ca te apreciez pentru ca nu te intereseaza ce spun si ce gandesc cei din jurul tau despre relatia ta...mai ales ca prietenii tai s-au bucurat cand ai aceptat sa fi cu R si sa te desparti de C,asta da multe de inteles!Si eu am o relatie cu un barbat mai mare decat mine cu ceva ani si nici pe mine nu ma intereseaza ce zic ceilalti atata timp cat eu stiu ce este intre noi si ceea ce ne leaga!Important este ca ai o relatie frumoasa cu C si ca poti sa faci multe lucruri ca relatia sa fie si mai frumoasa,plina de nebunii si distractie si sa nu mai duci din cand in cand dorul trecutului!Pentru mine cel mai important lucru in viata este iubirea,sa iubesti si sa fi iubit...iar tu ai parte de aceste lucruri!Mult succes si ai grija de tine!
dany_dory2002
Postat pe 28 Februarie 2009 20:18
parerea mea ,e,ca nu iubesti pe nici unul.inima nu se imparte.atunci cand iubesti cu adevarat,nu exista loc in inima ta pt altcineva.iubirea inseamna daruire totala unei singure persoane.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ? 7 De la: _dulcik_ 6 Iulie 2009 13:40
vreau sa fac mai mult pt ea dar nu prea mai stiu ce 19 De la: felixcat 12 Decembrie 2009 13:31
nu stiu ce sa fac 54 De la: sweety_mady 4 Decembrie 2009 13:21
un sfat,orice 6 De la: kudika159859 31 Martie 2010 12:28
Metrosexualii!! 19 De la: cristiana_cris 6 Noiembrie 2009 16:28