Setari Cookie-uri

Iubire sau...distractie?

De la: ccristir68, la data 2009-02-26 21:34:14
De la: Lexy87, la data 2009-01-04 05:14:30Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D


Ca sa fii si mai sadica cu... C propunei un menage a trois si cred ca rezolvi totul

Dar daca R se va placea cu C si o lasa pe domnisoara pe dinafara?
Lucia1971
Postat pe 28 Februarie 2009 20:32
De la: Lexy87, la data 2009-01-06 17:19:56n-am zis k il vreau pe R, ci ceea ce imi ofera el. Iar pe C, chiar daca eu il las, nu se mai intoarce la sotie, ma iubeste prea mult, cand l-am parasit data trecuta era distrus, de aia a si plecat de acasa...e in stare de orice pt mine. Si eu il iubesc, dar...nu e de ajuns.



stofulita de tarfulita ieftina.gandestete ce vrei sa fi mai departe.baga mare ca vad ca iti iese!!!!
habbie
Postat pe 1 Martie 2009 11:03
De la: Lucia1971, la data 2009-02-28 20:32:45
De la: ccristir68, la data 2009-02-26 21:34:14
De la: Lexy87, la data 2009-01-04 05:14:30Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D


Ca sa fii si mai sadica cu... C propunei un menage a trois si cred ca rezolvi totul

Dar daca R se va placea cu C si o lasa pe domnisoara pe dinafara?

Ia viata de la capat ce sa faca. Mai sunt litere in alfabet.
scorpion11
Postat pe 2 Martie 2009 17:19
De la: ccristir68, la data 2009-03-02 17:19:23
De la: Lucia1971, la data 2009-02-28 20:32:45
De la: ccristir68, la data 2009-02-26 21:34:14
De la: Lexy87, la data 2009-01-04 05:14:30Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D


Ca sa fii si mai sadica cu... C propunei un menage a trois si cred ca rezolvi totul

Dar daca R se va placea cu C si o lasa pe domnisoara pe dinafara?

Ia viata de la capat ce sa faca. Mai sunt litere in alfabet.



Sa nu mai mentionam ca le si poate repeta ,pe ele, literele ...eu zic sa te linistesti si sa nu dai la Fac. de litere ..ca poate mai inventezi si altele ...hai ca sunt rautacioasa ...ai rabdare si da-i si lui C saracu' o sansa ...a si divortat pentru tine...nu e bine sa te joci cu sentimentele oamenilor...sau poti sa i spui sincer ce simti ...stii singuratatea nu e chiar asa infricosatoare pe cum se zvoneste ...
__LL__
Postat pe 2 Martie 2009 17:25
De la: candy_me2003, la data 2009-01-21 00:07:17draga mea am sa mi dau si eu cu parerea ...eu cred k nu esti inde-ajuns de matura pt a avea o relatie serioasa cu C....eu cred k tu nu esti pregatita pt o relatie serioasa....ink vrei sa te distrezi ...sa ti traiesti viata ....iar R ti-a dat o "mostra " in nici un caz nu era el The One
decat sa fiu intro relatie in kre sa nuy ma simt pe depin fericita ...decat sa insel ...sau alte lucuri de genu ..mai bine singura ...makar asa nu ranesc pe nimeni si pot sa ma si distrez cum vreau si cu cine vreau ...



aici iti dau dreptate...
roscatika23
Postat pe 3 Martie 2009 02:27
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:21:39parerea mea ,e,ca nu iubesti pe nici unul.inima nu se imparte.atunci cand iubesti cu adevarat,nu exista loc in inima ta pt altcineva.iubirea inseamna daruire totala unei singure persoane.


aici tin sa te contrazic.depinde si de situatii.mie mi s-a intamplat ceva care m-a facut sa ma gandesc daca il iubesc pe prietenul meu sau nu: imi placea de altul.eram indragostita nebuneste.dar a fost din cauza ca relatia mea nu mergea asa bine in momentul acela.imi iubeam prietenul,si acum mai tin putin la el desi a trecut ceva timp si sunt cu altcineva.vezi tu sunt multe lucruri in viata care nu au raspuns
roscatika23
Postat pe 3 Martie 2009 02:36
inca o data, va multumesc pentru raspunsuri.
habbie, inainte sa te apuci sa jignesti lumea, mai invata limba romana, si in special gramatica.
candy_me si roscatika, am spus ca atunci cand m-am indragostit de R l-am parasit pe C, pentru ca nu am vrut sa-l chinui degeaba. simteam ca nu mai am nici un viitor cu el. abia cand s-a hotarat sa divorteze mi-am dat seama ca inca il mai iubesc, si daca face asta pentru mine, mai merita o sansa. dar s-au mai intamplat niste chestii intre noi, si am zis ca e mai bine sa ne vedem fiecare de drumul lui. EL, in schimb, nu a vrut. nu ma tem sa fiu singura, chiar mi-as dori uneori, dar C nu ar putea sa accepte ca nu mai suntem impreuna.
Lexy87
Postat pe 3 Martie 2009 18:19
De la: Lexy87, la data 2009-03-03 18:19:14inca o data, va multumesc pentru raspunsuri.
habbie, inainte sa te apuci sa jignesti lumea, mai invata limba romana, si in special gramatica.
candy_me si roscatika, am spus ca atunci cand m-am indragostit de R l-am parasit pe C, pentru ca nu am vrut sa-l chinui degeaba. simteam ca nu mai am nici un viitor cu el. abia cand s-a hotarat sa divorteze mi-am dat seama ca inca il mai iubesc, si daca face asta pentru mine, mai merita o sansa. dar s-au mai intamplat niste chestii intre noi, si am zis ca e mai bine sa ne vedem fiecare de drumul lui. EL, in schimb, nu a vrut. nu ma tem sa fiu singura, chiar mi-as dori uneori, dar C nu ar putea sa accepte ca nu mai suntem impreuna. [/quot



Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D


te-am jignit? nu iubita este exact parera mea!! probleme? uite si tu ce ai scris si stai si judeca. cat despre gramatica......cica ai facut si tu o remarca. era vb de un context doar, ca mi-am invartit ochii pe aici sa vad doamne iarta-ma ce nu am scris corect. vrei aventura cauta aventura si nu mai bate campii aiurea. si nu judec era doar o constatare. daca te deranjeaza problema ta. tu ti-ai expus problema aici si da-mi voie sa ...........!!! succese!!!!
habbie
Postat pe 5 Martie 2009 21:12
madllen_31
Postat pe 5 Aprilie 2009 19:59
De la: madllen_31, la data 2009-04-05 19:59:50


Si tu de ce scoti limba??
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 14:37
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil. Seneca
kristinaCT
Postat pe 13 Mai 2009 15:08
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 16:18
De la: Lexy87, la data 2009-01-04 05:14:30Buna...am si eu o..dilema k sa zic asa, si as vrea sa aflu niste pareri din afara cercului meu de prieteni.
De aproape 2 ani am un prieten, sa-i zicem C. Desi imi oferea cam tot ce-mi pot dori..l-am tot inselat. Asta vara insa, am cunoscut un alt tip, R, care, pur si simplu, m-a vrajit. Pur si simplu nu am mai rezistat, asa k m-am despartit de C. Cu R totul a fost super: distractie, sex beton...ne potriveam la toate, nu aveam de ce sa ne certam...aveam o relatie libera..ce mai..toata lumea era fericita. Zic toata lumea pt k si toti prietenii mei il adorau si ma felicitau pt schimbarea facuta. Relatia noastra a rezistat si la distanta..el fiind din alt oras. Insa dupa un timp am constatat ca e cam neserios, ceea ce mi-au confirmat si prietenii lui. E adevarat k avea foarte multe pe cap, dar tot timpul 1 ora insemna 3, sau apareau tot felul de evenimente neprevazute... Acum relatia noastra s-a racit, vorbim foarte rar, de vazut nici nu mai e vorba. Intre timp eu oricum ma impacasem cu C, care desi fusese insurat a divortat pt mine si ne-am mutat, vorba vine, impreuna.
Problema mea e ca, desi atunci cand sunt cu C sunt destul de fericita, simt nevoia de mai mult...de distractie, de aventura.....de..ceva nou. De ceea ce R imi oferea mereu. Si cu toate astea nu e vorba neaparat de R.
Ce as vrea sa-mi spuneti voi e daca merita sa raman asa cu C si sa incerc sa ma distrez pe cat pot cand reusesc sa fiu singura (fara el) ori.....ce sa fac?:D



Impusca-te sau o fac eu
Aphrodite
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:54
hmmmm :
1 . C are ca nevasta pe A
2 . C are o amanta pe Lexy sau sa scurtam L
3 . apare in peisaj R care ii ofera lu L ce ii lipseste
4 . C divorteaza de A
5 . relatia dintre R si L se raceste si moare
variante in viitor :
1. C+L o sa iti dai seama ca ai facut alegerea proasta si o sa alegi un alt R
2 .C+L o sa isi dea seama ca a facut alegerea proasta si se duce inapoi la A cand cerneala de pe actele de divort nici nu este uscata sau chiar mai inainte
3. C+L apare alta litera din alfabet si L pateste ce a patit A , cand deja L nu va mai fi fetiscana tanara de acuma
4. C+L poate va fi bine
concluzie :
fata cauta alceva decat C si R ca e plin alfabetu de litere ( si balta de peste ) si decat sa mai ai alti R prin viata ta sau sa patesti ce a patit A, si sa stai langa un mormoloc care de 2 ani nu misca
km69ro
Postat pe 16 Septembrie 2009 04:06
mare lucru sa div un barbat ptr tine.......eu sincer m-as fi gandit de doua ori........barbatul ala te iubeste daca a facut asta.......Mi-as fi dorit si eu ca barbatul vietii mele sa se fii despartit de prietena lui.........insa nu a facut o........chiar daca eu i-as fi oferit totul......Am renuntat la el chiar daca il iubesc f tare si probabil ca va ramane in sufletul meu mereu....stiu ce vb nu am 15 ani ...am 32 si a fost primul barbat din viata mea si cateodata simt ca nu o sa mai pot iubii niciodata dar cine stie ...viata ce-ti poate oferii.....Pacat cand intalnesti un barbat care daruie tot sa nu profiti de asta.........si sa faci la fel........dar stii tu ...dragostea asta are cai nebanuite.....
kudika048217
Postat pe 16 Septembrie 2009 05:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tatuaj la ochi + operatie + lentile de contact 2 De la: valy90 12 Octombrie 2010 15:58
Metrosexualii!! 19 De la: cristiana_cris 6 Noiembrie 2009 16:28
in doua ape 13 De la: Nehotarata88 5 Aprilie 2014 22:47
sunt in strainatate si nu am bani!!! 24 De la: ellyutzy 15 Ianuarie 2017 21:02
O pisica e mai buna decat un barbat! 18 De la: kudika027736 22 Septembrie 2013 11:01