Setari Cookie-uri

Situatie jenanta

Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.
kudika_954610
Postat pe 7 Februarie 2014 13:25
iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....
Rotty_
Postat pe 7 Februarie 2014 13:29
pana acum l-ai pupat si te-ai gandit ........ca niste pareri nu ti-ar strica succes sunt multi care se pricep
-Iulya
Postat pe 7 Februarie 2014 13:31
De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


i se trage de la prea multa sauna!!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Februarie 2014 13:32
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.
Nu te mai spala nici tu pe dinti/picioare/etc si vedeti ce iese! Sa vedem daca lui ii convine sa fii si tu ca el.
Miss_Y
Postat pe 7 Februarie 2014 13:35
oare cum e sa saruti o scrumiera?
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 13:37
si inainte de a ramane cu el iti placu?
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 13:39
De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


Mi-am facut cont aici pentru nu am cu cine sa vorbesc despre asta fiindca mi-e rusine. Poate daca ati fi in locul meu m-ati intelege. Tin la omul asta. Dar nu stiu cum sa rezolv problema. Nu e cazul sa va amuzati pe seama mea. Sunt sigura ca oricine are la un moment dat o situatie mai delicata/jenanta. Si nu vine din sauna nevoia de a primi cateva pareri. Am nevoie sa vorbesc cu cineva despre asta. De aceea exista internetul. Nu pentru ca n-am ce face si ma plictisesc. Sau ca mi-am copt mintea prea mult in sauna..
kudika_954610
Postat pe 7 Februarie 2014 13:50
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:50:28
De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


Mi-am facut cont aici pentru nu am cu cine sa vorbesc despre asta fiindca mi-e rusine. Poate daca ati fi in locul meu m-ati intelege. Tin la omul asta. Dar nu stiu cum sa rezolv problema. Nu e cazul sa va amuzati pe seama mea. Sunt sigura ca oricine are la un moment dat o situatie mai delicata/jenanta. Si nu vine din sauna nevoia de a primi cateva pareri. Am nevoie sa vorbesc cu cineva despre asta. De aceea exista internetul. Nu pentru ca n-am ce face si ma plictisesc. Sau ca mi-am copt mintea prea mult in sauna..
Sa inteleg ca i-ai zis in fata ca miroase si nu a priceput sa faca baie mai des?
Miss_Y
Postat pe 7 Februarie 2014 13:53
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:50:28
De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


Mi-am facut cont aici pentru nu am cu cine sa vorbesc despre asta fiindca mi-e rusine. Poate daca ati fi in locul meu m-ati intelege. Tin la omul asta. Dar nu stiu cum sa rezolv problema. Nu e cazul sa va amuzati pe seama mea. Sunt sigura ca oricine are la un moment dat o situatie mai delicata/jenanta. Si nu vine din sauna nevoia de a primi cateva pareri. Am nevoie sa vorbesc cu cineva despre asta. De aceea exista internetul. Nu pentru ca n-am ce face si ma plictisesc. Sau ca mi-am copt mintea prea mult in sauna..


pai da-ne numarul de telefon al barbatului tau sa-i spunem noi ca pute, daca tie ti-e rusine sau frica.
cine vrei sa-ti rezolve problema asta? crezi ca cei de-aici o sa iti dea ceva solutie miraculoasa care sa-l curete in timp ce doarme?
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 13:53
kudika 610,cred ca trebuie sa incepi cu educarea si sa iei asa usor de la inceput fara sa-l sperii si atunci cnd vine de la lucru sa- pregatesti ligheanul,vana,peria de curat unghiile,sapunul sau gel de dus ....etc si ii faci invitatie in baie,sti tu cum mai subtil imbracata...poate asa il vei atrage mai muuult
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 13:58
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:50:28
De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


Mi-am facut cont aici pentru nu am cu cine sa vorbesc despre asta fiindca mi-e rusine. Poate daca ati fi in locul meu m-ati intelege. Tin la omul asta. Dar nu stiu cum sa rezolv problema. Nu e cazul sa va amuzati pe seama mea. Sunt sigura ca oricine are la un moment dat o situatie mai delicata/jenanta. Si nu vine din sauna nevoia de a primi cateva pareri. Am nevoie sa vorbesc cu cineva despre asta. De aceea exista internetul. Nu pentru ca n-am ce face si ma plictisesc. Sau ca mi-am copt mintea prea mult in sauna..


internetul exista(in general) pentru informare, divetisment, schimb de informatii pentru salvarea unei relatii/casnicii exista comunicarea, acea comunicare dusa la extrem(a nu se intelege ca trebuie sa-i dai in cap partenerului)atunci cand vrei sa ai un rezultat!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Februarie 2014 13:59
hai maaaaa nu mai fiti rai cu fataaaa datii si voi niste idei ceva acolo
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 14:01
Draga mea se pare ca pana acum ai primit numai raspunsuri nefolositoare ba chiar si de la unii utilizatori care nu inteleg ca scopul de a-ti face cont aici este de a da raspunsuri cat mai folositoare si inteligente.Parerea mea sincera e ca nu trebuie sa iti fie tie rusine pentru el si chiar daca i-ai mai spus, trebuie sa ii explici detasat ca igiena lui personala te deranjeaza si ca ar putea sa fie un motiv pentru care iti vei pierde interesul pentru el,clar asta trebuie sa faci,desigur daca vei tacea si cu timpul te vei obisnui cu acest lucru.Sper ca raspunsul meu a fost fost folositor,te-am pupat!
DianiaCiocolates
Postat pe 7 Februarie 2014 14:05
De la: Titanika, la data 2014-02-07 14:01:51hai maaaaa nu mai fiti rai cu fataaaa datii si voi niste idei ceva acolo


ce altfel de sfat ar putea ineva sa-i dea decat sa vorbesca sincer cu el?
daca nu ii spui omului ce te deranjeaza cum vrei sa isi dea seama? poate se gandeste mai bine si ii vine mintea la cap
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 14:09
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 14:09:46
De la: Titanika, la data 2014-02-07 14:01:51hai maaaaa nu mai fiti rai cu fataaaa datii si voi niste idei ceva acolo


ce altfel de sfat ar putea ineva sa-i dea decat sa vorbesca sincer cu el?
daca nu ii spui omului ce te deranjeaza cum vrei sa isi dea seama? poate se gandeste mai bine si ii vine mintea la cap

pai cine stie ce lucreaza omul,in frig si cine stie cate ore pe zi si cand vine acasa poate nici lingura nu o mai poate tine in mana de oboist ce este si daca il lasa asa se ramoleste si el degeaba o certam noi pe kudika 610,e totusi un caz dificil si pt ceea ce face el pt ea,ea nu vrea sa-l jigneasca ,......asta e parerea mea
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 14:17
De la: Titanika, la data 2014-02-07 14:17:02
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 14:09:46
De la: Titanika, la data 2014-02-07 14:01:51hai maaaaa nu mai fiti rai cu fataaaa datii si voi niste idei ceva acolo


ce altfel de sfat ar putea ineva sa-i dea decat sa vorbesca sincer cu el?
daca nu ii spui omului ce te deranjeaza cum vrei sa isi dea seama? poate se gandeste mai bine si ii vine mintea la cap

pai cine stie ce lucreaza omul,in frig si cine stie cate ore pe zi si cand vine acasa poate nici lingura nu o mai poate tine in mana de oboist ce este si daca il lasa asa se ramoleste si el degeaba o certam noi pe kudika 610,e totusi un caz dificil si pt ceea ce face el pt ea,ea nu vrea sa-l jigneasca ,......asta e parerea mea


si cu toate astea este nemultumita!ba chiar spune ca deja simte ca s-a departat de el!!toate astea ar trebui sa i-le spuna lui!!sa-l faca sa inteleaga ca trebuie sa faca sauna pardon dus/baie zilnic!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Februarie 2014 14:21
normal ca trebuie ....cred yo ca acum s-a dus sa pregateasca ceva pt el ori s-a inecat in baie de numai raspunde
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 14:24
draga kudika 610,daca tu nu-l poti schimba,noi nu putem sa te ajtam ....intr-o casnicie exista acea comunicare de a spune lucrurilor pe fata ce-ti place si ce nu-ti place si invers,.....restul sti tu ce ai de facut
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 14:27
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. ...............................................

De cat timp va cunoasteti????


Repeta-i nemultumirea ta pana va pricepe ca nu este normal,igienic si frumos ceea ce nu face!!!Daca nu se respecta pe sine,cum crezi ca o va face in relatia cu tine dupa cativa ani de convietuire!!!Spune-i direct si fara teama,ca iti plac barbatii curati si ingrjiti,faptul ca lucreaza foarte mult nu poate fi folosit drept scuza!!!Iubitul tau este din mediul satesc????

In acest mod as proceda daca m-as afla in locul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2014 14:34
De la: Titanika, la data 2014-02-07 14:24:25normal ca trebuie ....cred yo ca acum s-a dus sa pregateasca ceva pt el ori s-a inecat in baie de numai raspunde


nu m-am inecat. Oricum, eu va multumesc tuturor pentru pareri, indiferent cum au fost ele. Am sa incerc sa mai vorbesc cu el, sa mai deschid inca o data o discutie serioasa pe tema asta. Si poate ar trebui sa risc sa-i spun ca ma mut daca nu se schimba nimic..
kudika_954610
Postat pe 7 Februarie 2014 14:41
Zi-i direct! Nu poti dormi de mirosul lui..si e cazul sa se gandeasca si la altii din jur!
Darius_
Postat pe 7 Februarie 2014 14:46
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 14:41:42
De la: Titanika, la data 2014-02-07 14:24:25normal ca trebuie ....cred yo ca acum s-a dus sa pregateasca ceva pt el ori s-a inecat in baie de numai raspunde


nu m-am inecat. Oricum, eu va multumesc tuturor pentru pareri, indiferent cum au fost ele. Am sa incerc sa mai vorbesc cu el, sa mai deschid inca o data o discutie serioasa pe tema asta. Si poate ar trebui sa risc sa-i spun ca ma mut daca nu se schimba nimic..


fii mai curoajoasa unpic. nu trebuie sa stai sa suporti cine stie ce. inteleg ca e un om bun insa musai sa inteleaga si partea cu igiena.
musai sa-i spui !
bafta
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 14:46
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 13:37:48oare cum e sa saruti o scrumiera?


Stiu, daca as fi in locul tau sau in locul oricui citeste post-ul asta mi-ar fi scarba sau m-as gandi asa. Dintii lui nu sunt plini de carii iar gura lui nu e ca o canalizare, dintii lui nu arata ca niste cascaval pane.. Dar cand stiu ca nu se spala pe dinti mi se face si mie scarba, nu-mi este bine cu gandul ca stiu asta...
kudika_954610
Postat pe 7 Februarie 2014 14:47
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 14:47:46
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 13:37:48oare cum e sa saruti o scrumiera?


Stiu, daca as fi in locul tau sau in locul oricui citeste post-ul asta mi-ar fi scarba sau m-as gandi asa. Dintii lui nu sunt plini de carii iar gura lui nu e ca o canalizare, dintii lui nu arata ca niste cascaval pane.. Dar cand stiu ca nu se spala pe dinti mi se face si mie scarba, nu-mi este bine cu gandul ca stiu asta...

pai daca fumeaza + nu se spala pe dinti d'oh!

eu ori l-as trimite la mamma lui acasa, ori i-as pune in mana periuta de dinti simplu!!
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 14:51
De la: Muse__, la data 2014-02-07 14:51:02
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 14:47:46
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 13:37:48oare cum e sa saruti o scrumiera?


Stiu, daca as fi in locul tau sau in locul oricui citeste post-ul asta mi-ar fi scarba sau m-as gandi asa. Dintii lui nu sunt plini de carii iar gura lui nu e ca o canalizare, dintii lui nu arata ca niste cascaval pane.. Dar cand stiu ca nu se spala pe dinti mi se face si mie scarba, nu-mi este bine cu gandul ca stiu asta...

pai daca fumeaza + nu se spala pe dinti d'oh!

eu ori l-as trimite la mamma lui acasa, ori i-as pune in mana periuta de dinti simplu!!

i-as muta claviatura din loc
yumy
Postat pe 7 Februarie 2014 14:52
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.


cu siguranțã, la chestiile legate de nesimțire numai o oarecare Vioricã te poate consilia oportun...apeleazã cu încredere la ea...cã sigur asta nu are apãsãri atâta vreme cât se bagã-n seamã cu o anume expertizã (în accepțiunea ei celei minimale) chiar în topicuri deidcate nesimțirii ei celei flagrante
quid_pro_quo
Postat pe 7 Februarie 2014 15:17
De la: Dii_ma_Bator, la data 2014-02-07 15:17:21
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.


cu siguranțã, la chestiile legate de nesimțire numai o oarecare Vioricã te poate consilia oportun...apeleazã cu încredere la ea...cã sigur asta nu are apãsãri atâta vreme cât se bagã-n seamã cu o anume expertizã (în accepțiunea ei celei minimale) chiar în topicuri deidcate nesimțirii ei celei flagrante


...e imunã cu siguranțã...chiar la mirosuri...de se împletesc cu ale ei...e raiu' pe pãmânt
quid_pro_quo
Postat pe 7 Februarie 2014 15:18
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 14:47:46
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 13:37:48oare cum e sa saruti o scrumiera?


Stiu, daca as fi in locul tau sau in locul oricui citeste post-ul asta mi-ar fi scarba sau m-as gandi asa. Dintii lui nu sunt plini de carii iar gura lui nu e ca o canalizare, dintii lui nu arata ca niste cascaval pane.. Dar cand stiu ca nu se spala pe dinti mi se face si mie scarba, nu-mi este bine cu gandul ca stiu asta...

stai linistita.....cand aveti bani il poti duce la un dentist sa- faca un examen si-l poate curate de tarter si-i repara cariile,il poate face ca nou!
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2014 15:26
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.


Sa presupunem ca n-ai scris acest topic la misto...

Daca el te-ar respecta intr-adevar, ar tine cont de ceea ce-l rogi. Stramba-te sau fereste-te de cate ori incearca sa te sarute sau sa se apropie de tine si o sa inteleaga mesajul. Daca nici atunci nu-l intelege, inseamna ca-i extrem de nesimtit.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Februarie 2014 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa cred.. :sml-indifferent0014: 24 De la: io___ 26 Martie 2010 20:32
eu taur si el berbec 20 De la: Diavolyta_ 13 Iulie 2009 23:50
taur -scorpion un sfat pls 11 De la: scorpio67 20 August 2009 09:41
Fetelor am nevoie de ajutor 12 De la: diana1981 18 Martie 2009 17:01
internetu'... 26 De la: aleera 14 Februarie 2009 00:02