Setari Cookie-uri

Momente in viata care te-au lasat fara respiratie

Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?

Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:57
De ce ai postat de 3 ori?
Nu ajungea unul?
andreea1976
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:23
"Momente care iti taie respiratia" .Da ,sigur c-au fost si cine n-a avut astfel de momente ?
In sensul frumos sau nu ,dar au fost si-or sa mai fie

Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:02
m-am inecat........o data....si atunci am ramas fara aer.........
mi-am dat seama ce tareee e
portitza_Maria
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:15
hmmm...,cand persoana pe care O IUBEAM DIN TOT SUFLETUL si care MA IUBEA ,mi-a spus ca peste o saptamana se reintoarce logodnicul in tara si din pacate se va casatorii cu el si va pleca din tara.ATUNCI AM FOST SOCAT DE A DREPTUL ,dar a trecut
ivadra
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:10
vrei sa fii sotia mea? ceee? ups..khm, khm,
next: ce aveti acasa? fetita? felicitari, veti avea si un baiat! ceee? respira,respira...
next: cine a spus ca e baiat? e fetita? ceee? ma lasati in pace? ooofff,urasc medicii...
ai luat examenul ..euuu? sigur??...aer,aer...

Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:24
Off, momentele astea... au fost destule...
Da-mi voie sa ma gandesc si am sa incerc sa le pun in ordine cronologica...
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:54
Cunosc starea . " Te iubesc asa cum n-am iubit pe nimeni pina la 40 de ani. A trebuit sa apari tu sa stiu ce-nseamna sa iubesti cu adevarat. Vino la mine In L. lasa tot si vino." M-am dus m-am intors cu el in tara si aici..... doi straini dupa o vreme . DE ce ? Pt.ca se impaca ,cu fosta sotie pe care "o ura".
nocturnalia
Postat pe 6 Februarie 2009 08:57
De la: nocturnalia, la data 2009-02-06 08:57:02 Cunosc starea . " Te iubesc asa cum n-am iubit pe nimeni pina la 40 de ani. A trebuit sa apari tu sa stiu ce-nseamna sa iubesti cu adevarat. Vino la mine In L. lasa tot si vino." M-am dus m-am intors cu el in tara si aici..... doi straini dupa o vreme . DE ce ? Pt.ca se impaca ,cu fosta sotie pe care "o ura".
.....Melani asta e riscul candte amprietenesti cu unul caresi vorbeste fosta de rau sii pune multe multe an spate......nu sti ca //DRAGOSTEA CEA MAI MARE ..NASTE URA CEA MAI MARE..//,deci cauta acolo unde nu gasesti ura ci numai regrete.....
erikahd2008
Postat pe 6 Februarie 2009 09:09
De la: ivadra, la data 2009-01-22 14:10:36hmmm...,cand persoana pe care O IUBEAM DIN TOT SUFLETUL si care MA IUBEA ,mi-a spus ca peste o saptamana se reintoarce logodnicul in tara si din pacate se va casatorii cu el si va pleca din tara.ATUNCI AM FOST SOCAT DE A DREPTUL ,dar a trecut
................pai nu te iubea numai ca dorea sai treaca si ei timpul an mod mai placut........pe viitor sa fi mai atent cand spui iubire
erikahd2008
Postat pe 6 Februarie 2009 09:15
nu prea am avut parte de asemnea momente!
yka8416
Postat pe 15 Februarie 2009 01:15
"Ce avem aici? O Fetita mare si frumoasa.Numele va rog?Ce nume trecem?"
"...Poftim aici fetita...usor...cu grija...uite"...si m-am uitat! Dooaaamne ce frumoasa era!!!
Uneori si-acum dupa 7 ani raman fara aer cand o privesc...draga de ea
eka
Postat pe 15 Februarie 2009 01:26
Participasem la un concurs cu tragere la sorti si depusesem un singur talon. Urmau sa se extraga 5 castigatori si erau destui de multi participanti. Am participat doar de distractie, premiul nu era foarte substantial, desi nu se intampla zilnic sa castigi un rucsac plin cu 5kg de ciocolata. Cand am depus talonul in urna i-am spus fetei de acolo'' Eu voi castiga''... s-a uitat la mine zambitoare si mi-a dorit sa castig. Cand am vazut ca talonul meu a fost primul extras.. am ramas muta de uimire...Simteam cum mi se aduna tot sangele in obraji , cum inima se zvacnea in piept ... iar aerul se blocase undeva intre amigdale si trahee :)) Simteam ca se intmplase ceva incredibil: Puterea mintii si a cuvintelor au triumfat in fata realitatii. Vorbele mele au jucat dupa cum am vrut eu:) AMAZING !
Andrheya
Postat pe 15 Februarie 2009 06:00
Cand aveam 8 ani si a murit una din surorile mele, mi s-a taiat respiratia
Cand am aflat ca sunt insarcinata......mi s-a taiat respiratia de fericire.Ptr ca incercam de mult timp si niciodata nu ramasesem insarcinata.
Cand am ajuns acasa si i-am dat vestea viitorului tatic si mi-a spus ca nu isi doreste copii inca ( mai nou )....iar mi s-a taiat respiratia - m-a trimis sa fac avort si i-am zis sa se duca el cu mamica lui sa faca...cred ca i s-a facut frica si nu a avut incotro, acum s-a mai obisnuit cu ideea ( sunt in 4 luni jum )
Deci...e una buna si una rea!
Urmatoarea data cand mi se va taia respiratia va fi probabil dupa ce voi naste si voi vedea omuletul acela minunat care mult timp ma va cauta cu privirea lui gingasa si plina de iubire.
Si cred ca apoi, nimic rau nu ma va mai putea atinge
Si mai cred ca fara datile acelea cand ti se taie respiratia din cauza necazurilor, nu am putea aprecia lucrurile bune si minunate care ni se intampla.
andronescu_v_anamaria
Postat pe 15 Februarie 2009 08:49
Si mai cred ca fara datile acelea cand ti se taie respiratia din cauza necazurilor, nu am putea aprecia lucrurile bune si minunate care ni se intampla.

Da, ce-i drept, oare de ce nu putem aprecia frumos din viata noastra fara necazuri? Pentru ca as zice eu, omul isi doreste multe lucruri, iar atunci cand nu i se implinesc, dispera si da din rau in mai rau, asa ca ar trebui sa ne multumim cu ce avem si sa pretuim...

Postat pe 15 Februarie 2009 11:38
Cred ca am avut o gramada de astfel de momente care m-au lasat fara respiratie... daca as sta sa ma gandesc nu stiu care ar fi cel mai important... acum de curand a fost in sesiune...
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 16:21
Buna tuturor. Cel mai recent moment in care am ramas fara aer a fost cand prietenul meu m-a cerut in casatorie si m-a anuntat si ca totul e deja aranjat, data nuntii, restaurantul si muzica..... Altfel , un alt moment a fost cand traversam pe trecerea de pietoni si o masina a trecut in viteza milimetric pe langa mine, moment in care nu numai ca mi s-a taiat respiratia dar am si intepenit uluita.
Si ar mai fi bineinteles destul de multe momente dar m-alimitat la cele mai recente.
miha_9_11
Postat pe 15 Februarie 2009 16:35

Cei care considera ca numai daca treci prin momente grele in viata simti frumosul sunt inapoiati. Asa sustineau stramosii; nu mai e cazul.
Mie mi s-a cam taiat respiratia de cateva ori cand, pe masura ce treceam de la copilarie la o varsta mai mare am constatat ca oamenii din jurul meu care se dadeau mari si de la care tot asteptam sa-si arate calitatile, faceau lucruri socante aratand ca sunt romani adevarati , care considera ca a fi respectabil inseamna a fi prost. In orice caz, cele mai tari colege ale mele au ajuns mai rau ca stramoasele lor; meseria nu conteaza, respectul e o prostie, totul e sa faci porcarii cat mai mari si sa-ti bati joc cat mai tare. Nu conteaza pentru ca pana la urma in ROMANIA singurul vinovat este GUVERNUL - pentru tot si toate.
ema_rice
Postat pe 18 Februarie 2009 21:32
momente care mi-at taiat respiratia....

imi aduc amine foarte bine de unul...
am luat o minge de handball in plina figura la un antrenament si am stat cu nasul vanat vreo 5 zile....


ala da moment care mi-a taiat respiratia!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Februarie 2009 21:49
Da mai am un moment care ma lasat fara respiratie si care a fost chiar tare:
cand a venit tatal meu acasa din dubai si a sunat la usa iar eu in loc sa ii zic sa intre i-am trantit usa in nas.... bine dupa aia m-am dus si i-am deschiso dupa vreo 2 minute de stat in fata usii
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incursiune in viata unui alt strain 14 De la: stanveronicamaura 16 Septembrie 2009 13:21
Ce se intampla cu mine??? 32 De la: peggy184 19 Octombrie 2009 23:15
Un sfat, va rog! 9 De la: MaRa16 26 Aprilie 2010 17:57
ce ziceti 25 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 09:53
cate femei si-au inselat barbatul sau prietenul? 35 De la: Alex_Bodea 4 Ianuarie 2011 20:34