Setari Cookie-uri

iubesc doi barbati.pe care sa-l aleg?

buna
iata si povestea mea trista si totodata plina de veselie. spun plina de veselie pentru ca din ea arezultat un baietel frumos, cuminte si foarte destept care ma iubeste foarte mult.
trebuie sa va zic ca am 35 de ani si simt ca lumea mea se prabuseste si am nevoie de un sfat caci simt ca inebunesc.
in urma cu 18 ani in timp ce eram liceanca am cunoscut un barbat mai mare decat mine cu 8 ani.era frumos, misterios si bun prieten cu tatal meu.ne-am placut din prima clipa si am inceput o relatie frumoasa ce speram sa dureze toata viata.
aveam doar 17 ani si stiti cum e la acea varsta frumoasa.simti ca esti stapanul lumii.parintii mei au acceptat relatia noastra si eram foarte indragostiti..in ziua cand am implinit 18 ani avram(asa il cheama) ma cerut de sotie.toate bune si frumoase pana in ziua de craciun cand a primit un telefon de la superiorii lui(avram lucra in cadrul armatei).la cateva zile dupa asta am fost la fratele lui in sibiu care e preot si ne-am logodit la biserica. in noaptea aceea mam culcat cu el si ma facut sa-i jur ca indiferent ce se va intampla il voi iubi doar pe el si il voi astepta. cand m-am trezit el nu mai era langa mine.eram sfasiata de durere nestiind nimic de el. la catva timp dupa asta mi-am dat seama ca sunt insarcinata si am nascut un baietel. parintii mei m-au sprijinit foarte mult si datorita ajutorului mamei am reusit sa intru la politehnica in bucuresti.timpul a trecut si baietelul meu implineste 17 ani.
nu am mai avut nici o legatura cu nici un barbat pana acum.
am legat o prietenie bazata pe sinceritate cu un coleg de servici marian si acesta pe la inceputul lui decembrie mi-a zis ca e indragostit de mine si ca ar vrea sa incepem o relatie.ma simteam atrasa de el si am acceptat. el imi cunoaste povestea si stie cat lam iubit pe avram.in ajunul craciunului ma cerut de sotie.nu ma lasat sa-i raspund atunci si mi-a zis ca ma lasa sa ma gandesc pana pe data de 31 decembrie cand ma invitata la el la pensiune(la bran) si mi-a zis ca daca accept invitatia atunci il accept si pe el in viata mea..
de craciun am fost in fagaras la parintii mei si a doua zi de craciun cand ma trezesc gasesc pe perna un trandafir rosu cu 2 verighete. mai era si un bilet pe care scria iartama. am recunoscut scrisul imediat si am sarit din pat repede si am inceput sa-l caut. cand am coborat scarile lam vazut. statea in sufragerie cu o cafea in mana si privea poza copilului nostru. simteam ca inima imi iese din piept de emotie. mam apropiat de el. cand ma vazut mama a plecat iar el a ingenunchiat si mi-a sarutat mana apoi mi-a zis sa il iert. nu stiu cand am inceput sa ne sarutam si ne-am trezit in dormitor facand dragoste. am povestit toata ziua in dormitor si iam zis despre baiatul nostru alexandru.la cunoscut pe alex si se inteleg bine.simteam ca suntem familia care am dorit sa o am. pe data de 30 decembrie in jurul pranzului colegi de servici printre care si marian au venit la fagaras la mine sa cunoasca zona.(stau la 17 km de fagaras spre munte intrun sat). cand acestia au venit eram la plimbare cu avram si marian a insistat sa vina inaintea mea. eram pe malul raului si ne sarutam cand marian a zis bunaziua.avram a vazut inelul de pe degetul meu dar nu ma intrebat nimic. iar in momentul acela sa uitat la mine mi-a zambit si ma sarutat pe frunte si a zis ca indiferent pe cine am sa aleg el ma va iubi toata viata. si mi-a zis ca il gasesc la el acasa apoi a plecat.marian cu ochii in lacrimi ma intrebat daca sunt bine. si mi-a zis ca inca mai spera sa accept invitatia.dar daca refuz atunci o sa fie alaturi de mine cum a fost in toti acesti anii.
de atunci nu am mai vorbit cu niciunul din ei despre asta. alaturi de marian ma simt bine, exista atractie intre noi dar nu am putut sa ma culc cu el.saruturile lui sunt dulci dar lipsite de pasiune, de scantei, in schimb cu avram ma pierd total, simt ca ma abandonez in bratele lui nu doar cu trupul ci si cu sufletul dar simt totusi frica, frica ca va pleca iar.il iubesc pe marian caci imi ofera liniste dar pe avram il ador cu toata fiinta mea.in plus el si alex sunt de nedespartit. de atunci avram sa purtata ca un barbat adevarat. nu am mai facut dragoste si sa limitat la saruturi si imbratisari. ce sa fac? pe cine sa aleg?
natalya_ady
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:29
Dupa ce sa culcat cu tine ai ramas gravida

A disparut din viata ta atata timp

Acum sa intors si il vrei inapoi???

Ma mir ca te gandesti la asa ceva avand in vedere cum a procedat. Cel putin inainte erai tanara/naiva... acum nu mai ai scuze!
metal
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:07
De la: metal, la data 2009-01-05 19:07:35Dupa ce sa culcat cu tine ai ramas gravida

A disparut din viata ta atata timp

Acum sa intors si il vrei inapoi???

Ma mir ca te gandesti la asa ceva avand in vedere cum a procedat. Cel putin inainte erai tanara/naiva... acum nu mai ai scuze!


nu ii gasesc scuze dar stiu ca serviciul care il are la obligat sa plece. nu ai de ales cand primesti ordin trebuie sa te supui. si stiu ca in 98 a avut 2 posibilitati. sa moara sau sa aleaga aceasta meserie. si o stiu pentru ca si eu lucrez in cadrul aviatiei militare la o sectie mai aparte. ceva legat de marina militara si am reusit sa fac ceva cercetari despre avram si am aflat niste lucruri care ma facut acum sa-l cred cand si-a cerut iertare.
si simt ca il iubesc la fel cum il iubeam acum 17 ani
natalya_ady
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:38
Draga mea Natalia si eu sunt nevasta de militar, dar in viata mea n-am auzit o aberatie mai mare ca asta. Sa fie plecat 17 ani, sa-i inteleg absenta si pe deasupra sa-l si iert... Bine, eu sunt maritata de 14 ani nu de 17, dar indiferent cat de greu sau de usor ne-a fost in toata aceasta perioada, sotul meu nu m-a abandonat nici macar o clipa. Deci iarta-ma, dar mi se pare aberanta povestea ta.
Lucia1971
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:46
"nu am mai avut nici o legatura cu nici un barbat pana acum."
l-ai asteptat 17 ani???

In primul rand, mi se pare de neconceput cum a disparut el, s-a casatorit cu tine stiind ca va disparea, si te-a abandonat asa,fara sa ii pese, te-a pus sa juri ca il astepti,cat de egoist poate fi???
daca stia ca pleaca trebuia sa te lase sa iti faci viata asa cum doresti, nu sa iti ceara sa-l astepti, pana la urma ce e iubirea? daca iubesti cu adevarat pe cineva,ii dai dreptul sa isi faca viata daca tu nu poti fi alaturi de ea/el.

In al doilea rand, luand povestea dintr-un unghi mai putin critic, faptul ca l-ai asteptat atatia ani inseamna ca il iubesti neconditionat, bravo tie...si daca acum te simti fericita cu el, ramai cu el, pentru ca stii ce inseamna sa nu fie langa tine, pune in balanta..e mai bine fara el sau cu el?

succes
DeeaCatalina
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:35
Raspund la intrebarea topicului : pe ce de-al trei-lea!
ella_688_2008
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:38
pe nici unu ,,asta nu e relatie ,,,sau iti place in grup?????????? sa traiesti
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:38
De la: Lucia1971, la data 2009-01-05 19:46:50Draga mea Natalia si eu sunt nevasta de militar, dar in viata mea n-am auzit o aberatie mai mare ca asta. Sa fie plecat 17 ani, sa-i inteleg absenta si pe deasupra sa-l si iert... Bine, eu sunt maritata de 14 ani nu de 17, dar indiferent cat de greu sau de usor ne-a fost in toata aceasta perioada, sotul meu nu m-a abandonat nici macar o clipa. Deci iarta-ma, dar mi se pare aberanta povestea ta.



nu stiu ce militar e sotul tau.probabil ca unul obijnuit, dar stiu ca avram acum 17 ani a plecat la tokio iar acum cand sa intors pe biletul de avion scria plecare din Washington, DC .
si sa mai sti ca si eu impreuna cu echipa care lucrez a trebuit sa plecam acum 2 ani in irak si nimeni nu a stiut unde plecam si cand ne intoarcem

cred ca daca ma inrolam in legiune eram mai libera decat in acest servici ce il am acum
natalya_ady
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:40
De la: DeeaCatalina, la data 2009-01-05 20:35:36"nu am mai avut nici o legatura cu nici un barbat pana acum."
l-ai asteptat 17 ani???

In primul rand, mi se pare de neconceput cum a disparut el, s-a casatorit cu tine stiind ca va disparea, si te-a abandonat asa,fara sa ii pese, te-a pus sa juri ca il astepti,cat de egoist poate fi???
daca stia ca pleaca trebuia sa te lase sa iti faci viata asa cum doresti, nu sa iti ceara sa-l astepti, pana la urma ce e iubirea? daca iubesti cu adevarat pe cineva,ii dai dreptul sa isi faca viata daca tu nu poti fi alaturi de ea/el.

In al doilea rand, luand povestea dintr-un unghi mai putin critic, faptul ca l-ai asteptat atatia ani inseamna ca il iubesti neconditionat, bravo tie...si daca acum te simti fericita cu el, ramai cu el, pentru ca stii ce inseamna sa nu fie langa tine, pune in balanta..e mai bine fara el sau cu el?

succes



daca privesc asa lucrurile a fost egoist. in al doilea rand nu am fost casatoriti ci doar logoditi.
si ma facut sa-l astept pentru ca stia ca misiunea lui va dura cel mult un an si se pare ca nu a fost asa.
acum cand sa intors mi-a povestit o multime de lucruri(unele leam aflat si eu caci serviciul care il am mi-a permis sa fac unele cercetari despre el), lucruri care mau facut sa-mi para rau ca mam indoit in tot acest timp de el si de dragostea lui.

nu stiu exact de ce l-am asteptat.poate pentru ca il iubesc mai mult decat orice pe lume sau poate ca nu am avut timp de altceva avand in vedere ca mam ocupat foarte mult de fiul meu alex si de servici si nu mama mai gandit la mine

totusi mie frica ca va pleca iar fara sa zica nimic si voi suferi iar si nu cred ca voi mai putea indura o asa suferinta
natalya_ady
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:50
Ei vezi? Cine-ti garanteaza ca nu te va parasi din nou?
Lucia1971
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:53
E de inteles ca ti-e frica sa nu dispara din nou, dar daca va iubiti nu cred ca nu ajungeti la o rezolvare, spune-i de ce ti-e frica, vorbiti despre viitor, un viitor numai al vostru ca familie, si daca zici ca il iubesti trebuie si sa ai incredere in el.
DeeaCatalina
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:56
De la: sarutama, la data 2009-01-05 20:38:57pe nici unu ,,asta nu e relatie ,,,sau iti place in grup?????????? sa traiesti



hai ca mi-a placut asta cu jocul de carti. poate ca daca nu sufeream si nu iubeam eram de acord cu tine dar viata e mult prea cruda ca sa te lasi prada unui joc de carti

si nu exista al treilea.poate nu exista nici al 2-lea daca marian-colegul de servici nu ma vedea privind o poza de-a lui si aveam lacrimi in ochii
natalya_ady
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:56
De la: natalya_ady, la data 2009-01-05 20:56:17
De la: sarutama, la data 2009-01-05 20:38:57pe nici unu ,,asta nu e relatie ,,,sau iti place in grup?????????? sa traiesti



hai ca mi-a placut asta cu jocul de carti. poate ca daca nu sufeream si nu iubeam eram de acord cu tine dar viata e mult prea cruda ca sa te lasi prada unui joc de carti

si nu exista al treilea.poate nu exista nici al 2-lea daca marian-colegul de servici nu ma vedea privind o poza de-a lui si aveam lacrimi in ochii


uite tocmai ti-ai raspuns la intrebarea topicului.stiai ca nu se poate sa iubesti doi barbati in acelasi timp.
DeeaCatalina
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:59
De la: DeeaCatalina, la data 2009-01-05 20:59:48
De la: natalya_ady, la data 2009-01-05 20:56:17
De la: sarutama, la data 2009-01-05 20:38:57pe nici unu ,,asta nu e relatie ,,,sau iti place in grup?????????? sa traiesti



hai ca mi-a placut asta cu jocul de carti. poate ca daca nu sufeream si nu iubeam eram de acord cu tine dar viata e mult prea cruda ca sa te lasi prada unui joc de carti

si nu exista al treilea.poate nu exista nici al 2-lea daca marian-colegul de servici nu ma vedea privind o poza de-a lui si aveam lacrimi in ochii


uite tocmai ti-ai raspuns la intrebarea topicului.stiai ca nu se poate sa iubesti doi barbati in acelasi timp.




cred ca ai dreptata si il iubesc doar pe avram dar nu vreau sal ranesc pe marian si ar trebui sa vorbes cu el. de fapt cu amandoi asa ca poate dupa ce ma hotarasc ce trebuie sa fac ma voi linisti
natalya_ady
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:25
..da.....poate dupa atatia ani de...serviciu,iese si el la pensie si..
devine un cetatean..ordonat..
.......militari...drepti...asculta comanda la mine...
....... ..bafta..
nico1234
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:46
De la: nico1234, la data 2009-01-06 13:46:52..da.....poate dupa atatia ani de...serviciu,iese si el la pensie si..
devine un cetatean..ordonat..
.......militari...drepti...asculta comanda la mine...
....... ..bafta..


e mai mult decat atat
nu o sa poti iesi la pensie decat cand vei muri
va trebui sa fi activ toata viata

cam asa sunt chestile astea.
am mai auzit o poveste asemanatoare acum catva timp la o vecina.
doar ca tipul a fost plecat 5 ani si a fost declatar mort iar dupa un timp sa intors dar ea nu la mai iertat si nu aveau copii
shiba_carmen
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:12
Bai baiete, am trait sa o vad si pe asta: au inceput iubitele spionilor sa posteze pe kudika!
Si ia zi-ne tu Natalitza, mama: a disparut 007 shap'sh'pe ani, a?
S-a dus la lupta (scuze, Tokio) si n-a mai venit... Au sistat astia avioanele in tot timpul asta? Avioane, barci, trenuri, masini, baloane, zepeline, motorete, trotinete, TOT! Au lasat doar o lotca catre DC si s-a dus omu' vaslind pana acolo.
Ca de! nu e ca la militarii "obijnuiti", astia, spionii, nu au concedii! Nu au nici bani de concediu... Nu-nu-nu! Ei, mereu la datorie!
Si, ca veni vorba, daca Avram (ete, acum poti sa le dai si numele... Nu mai e dom'le serviciul de spionaj ca pe vremea mea...) tot a stat atat p'an Tokio, tre' ca vede o japoneza de numa-numa! Ca ce puii mei sa faci cu un spion - sau chiar un militar mai "neobijnuit" - care se uita ca vaca la tren cand se vorbeste langa el... Ce palaria mea spioneaza? Mustele? Supravegheaza inmultirea septelului?
Draga mea, uite, daca nu as fi fost pe forumul asta de cateva luni, as fi zis ca ai nevoie de doctor ur-gent! Dar cum am vazut si mai si, ma gandesc ca ar trebui doar sa ii cauti pe cei ca tine pe aici si sa o puneti de o sezatoare.

PS: Evident, ti-ai castigat un loc in topul "afirmatiilor tampe" de pe kudika.
Si cum ai deschis DOUA topicuri, am sa pun raspunsul la amandoua. Deci, daca ai avut nevoie sa atragi atentia, ei bine! Ai reusit!
Fii binevenita in "Top", esti primita cu aplauze!
Dor_a
Postat pe 8 Ianuarie 2009 08:01
da grea problema adica il astepti 17 ani (perioada in care nu ti-ai pus astfel de intrebari)iar acum cand aparu ai o mare dilema:" pe care sa-l alegi?"-mda cum spuneam grea problema

si ce-a facut el acesti 17 ani in care tu plangeai dupa el banuiesc ca pe langa cariera de "James Bond"s-a si calugarit(asta asa ca un omagiu adus iubirii ce ti-o purta)
donttouch
Postat pe 8 Ianuarie 2009 08:38
De la: donttouch, la data 2009-01-08 08:38:47da grea problema adica il astepti 17 ani (perioada in care nu ti-ai pus astfel de intrebari)iar acum cand aparu ai o mare dilema:" pe care sa-l alegi?"-mda cum spuneam grea problema

si ce-a facut el acesti 17 ani in care tu plangeai dupa el banuiesc ca pe langa cariera de "James Bond"s-a si calugarit(asta asa ca un omagiu adus iubirii ce ti-o purta)


Donttouch, chiar! Uite ca asta imi scapase!
Dor_a
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:35
sti dor_a citindu-i povestea m-am minunat si in sinea mea mi-am spus:eu una musai l-as alege pe marian cine stie poate pleaca si el vreo 20 de ani in nus ce misiune secreta si asa as fi aranjata pe viata"
donttouch
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:43
De la: donttouch, la data 2009-01-08 10:43:43sti dor_a citindu-i povestea m-am minunat si in sinea mea mi-am spus:eu una musai l-as alege pe marian cine stie poate pleaca si el vreo 20 de ani in nus ce misiune secreta si asa as fi aranjata pe viata"


Sa stii ca da! Pana la urma te poti casatori si cu amandoi! Cat de greu sa fie? Poate da Dumnezeu si mor in misiune, patria iti e recunoscatoare, iti da si o medalie si-ti tragi pensie de vaduva... vesela. Belea!

Auzi, Natalitza mama, Avram asta al tau n-o avea si alti colegi d-astia asa, mai "neobijnuiti"? Ca uite! Suntem interesate rrau!
Dor_a
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:48
De la: Dor_a, la data 2009-01-08 10:48:19
De la: donttouch, la data 2009-01-08 10:43:43sti dor_a citindu-i povestea m-am minunat si in sinea mea mi-am spus:eu una musai l-as alege pe marian cine stie poate pleaca si el vreo 20 de ani in nus ce misiune secreta si asa as fi aranjata pe viata"


Sa stii ca da! Pana la urma te poti casatori si cu amandoi! Cat de greu sa fie? Poate da Dumnezeu si mor in misiune, patria iti e recunoscatoare, iti da si o medalie si-ti tragi pensie de vaduva... vesela. Belea!

Auzi, Natalitza mama, Avram asta al tau n-o avea si alti colegi d-astia asa, mai "neobijnuiti"? Ca uite! Suntem interesate rrau!


daaaaaaaaaa,daaaaaaaaa dar sa fie cat mai "neobijnuiti"si sa dea scris ca se sacrifica pentru patrie altfel nu ma bag
donttouch
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:58
De la: donttouch, la data 2009-01-08 08:38:47da grea problema adica il astepti 17 ani (perioada in care nu ti-ai pus astfel de intrebari)iar acum cand aparu ai o mare dilema:" pe care sa-l alegi?"-mda cum spuneam grea problema

si ce-a facut el acesti 17 ani in care tu plangeai dupa el banuiesc ca pe langa cariera de "James Bond"s-a si calugarit(asta asa ca un omagiu adus iubirii ce ti-o purta)
eo

a avut destule femei in patul lui doar e barbat nu sfant si chiar el mi-a zis asta fara sal intreb

puteti sa radeti cat vreti.
am mai gasit pe aici pe undeva un subiect despre una care povestea despre iubitul ei care e inrolat in legiune si la fel au fost cativa care au ras de ea. ma asteptam la asta din partea unora. si ce pot sa zic daca nu-i duce capul la mai mult asta e. asta e viata.trebuie sa fie si dinastea ca daca nu atunci cum ne mai distram?
natalya_ady
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:32
waw ai descoperit rapunsul singura la dilema ta,vezi noi n-am ras tocmai te-am ajutat sa te "descoperi"
donttouch
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:40
Eu nu as trece asa usor revine dupa 17 ani in viata ta?unde a fost timp de 17 ani?gandestete nu a stat el fara vreo femeie poate a fost casatorit si acum a divortat,sunt 17 ani..........nu 17 zile...............eu cred ca a fost casatorit in accest timp asta cred.........sa vina dupa 17 ani sunt semne mari de intrebare?si ce daca se intelege cu copilu,e mai mult prieten decat copilu lui,nu la crescut nus tie nimic .........eu nu as ceda fara sa cercetez bine.....e ceva grav la mijloc.......!!!!
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:00
Aaah! acum inteleg! Din topicul ala te-ai inspirat, dar te-ai gandit ca prea era asa, monoton... El, cativa ani acolo in Legiunea Straina si gata.
Tu ai zis sa bagi si floricelele de rigoare: el, dispare noaptea, fara explicatii, apare "intr-o buna dimineata/ pe-o tulpina de carcel" fix in casa ta.. Mmmm, tusa de mister... Casa care are usa deschisa, intra omu' ca'n crang, noaptea... Bine, asta nu e problema, pentru Ninja care e el...Ce sa mai! Te pui! Verighete (asta pentru tusa de romantza)... da' niste mariachi n-a tocmit de prin Mejico? Ca de, drumul de la Tokio la DC trece si pe la America Centrala...
Auzi, are si "licence to kill"?
Si pana la urma, ce ne intrebi pe noi, muritoare de rand, cu cine sa ramai?
Scrie si tu la CIA, vezi ce planuri au pentru el in urmatoru' cincinal si vezi cum cade la zar.
Dor_a
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:01
De la: natalya_ady, la data 2009-01-08 12:32:38
De la: donttouch, la data 2009-01-08 08:38:47da grea problema adica il astepti 17 ani (perioada in care nu ti-ai pus astfel de intrebari)iar acum cand aparu ai o mare dilema:" pe care sa-l alegi?"-mda cum spuneam grea problema

si ce-a facut el acesti 17 ani in care tu plangeai dupa el banuiesc ca pe langa cariera de "James Bond"s-a si calugarit(asta asa ca un omagiu adus iubirii ce ti-o purta)
eo

a avut destule femei in patul lui doar e barbat nu sfant si chiar el mi-a zis asta fara sal intreb

puteti sa radeti cat vreti.
am mai gasit pe aici pe undeva un subiect despre una care povestea despre iubitul ei care e inrolat in legiune si la fel au fost cativa care au ras de ea. ma asteptam la asta din partea unora. si ce pot sa zic daca nu-i duce capul la mai mult asta e. asta e viata.trebuie sa fie si dinastea ca daca nu atunci cum ne mai distram?

Ciudat... Nu stiam ca inrolarea in regiune presupune incetarea oricaror legaturi cu cei din afara... Or fi aia tampiti si n-au auzit de telefoane, internet...
Lucia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:03
De la: Dor_a, la data 2009-01-08 13:01:58Aaah! acum inteleg! Din topicul ala te-ai inspirat, dar te-ai gandit ca prea era asa, monoton... El, cativa ani acolo in Legiunea Straina si gata.
Tu ai zis sa bagi si floricelele de rigoare: el, dispare noaptea, fara explicatii, apare "intr-o buna dimineata/ pe-o tulpina de carcel" fix in casa ta.. Mmmm, tusa de mister... Casa care are usa deschisa, intra omu' ca'n crang, noaptea... Bine, asta nu e problema, pentru Ninja care e el...Ce sa mai! Te pui! Verighete (asta pentru tusa de romantza)... da' niste mariachi n-a tocmit de prin Mejico? Ca de, drumul de la Tokio la DC trece si pe la America Centrala...
Auzi, are si "licence to kill"?
Si pana la urma, ce ne intrebi pe noi, muritoare de rand, cu cine sa ramai?
Scrie si tu la CIA, vezi ce planuri au pentru el in urmatoru' cincinal si vezi cum cade la zar.
donttouch
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:03
De la: donttouch, la data 2009-01-08 13:03:49
De la: Dor_a, la data 2009-01-08 13:01:58Aaah! acum inteleg! Din topicul ala te-ai inspirat, dar te-ai gandit ca prea era asa, monoton... El, cativa ani acolo in Legiunea Straina si gata.
Tu ai zis sa bagi si floricelele de rigoare: el, dispare noaptea, fara explicatii, apare "intr-o buna dimineata/ pe-o tulpina de carcel" fix in casa ta.. Mmmm, tusa de mister... Casa care are usa deschisa, intra omu' ca'n crang, noaptea... Bine, asta nu e problema, pentru Ninja care e el...Ce sa mai! Te pui! Verighete (asta pentru tusa de romantza)... da' niste mariachi n-a tocmit de prin Mejico? Ca de, drumul de la Tokio la DC trece si pe la America Centrala...
Auzi, are si "licence to kill"?
Si pana la urma, ce ne intrebi pe noi, muritoare de rand, cu cine sa ramai?
Scrie si tu la CIA, vezi ce planuri au pentru el in urmatoru' cincinal si vezi cum cade la zar.

Dora, Donty, ce mai!!! Sunteti bestiale!!!
Lucia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:05
De la: natalya_ady, la data 2009-01-05 19:38:01
De la: metal, la data 2009-01-05 19:07:35Dupa ce sa culcat cu tine ai ramas gravida

A disparut din viata ta atata timp

Acum sa intors si il vrei inapoi???

Ma mir ca te gandesti la asa ceva avand in vedere cum a procedat. Cel putin inainte erai tanara/naiva... acum nu mai ai scuze!


nu ii gasesc scuze dar stiu ca serviciul care il are la obligat sa plece. nu ai de ales cand primesti ordin trebuie sa te supui. si stiu ca in 98 a avut 2 posibilitati. sa moara sau sa aleaga aceasta meserie. si o stiu pentru ca si eu lucrez in cadrul aviatiei militare la o sectie mai aparte. ceva legat de marina militara si am reusit sa fac ceva cercetari despre avram si am aflat niste lucruri care ma facut acum sa-l cred cand si-a cerut iertare.
si simt ca il iubesc la fel cum il iubeam acum 17 ani

Pai daca pe el IUBESTI asa cum spui tu, ce m-ai stai pe ganduri?!
emilia84
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori o parere, un sfat daca se poate 74 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
Nu mai inteleg... 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
Sotul nu ma mai satisface... 43 De la: Heavenly_angel 15 Mai 2012 21:31
Iubire sau prietenie? 11 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50