Setari Cookie-uri

doar prieteni?

..de curand am cunoscut un baiat, care prin felul lui rebel ma atras..totul a inceput cu niste buzz-uri pe mess,apoi niste sms-uri si am ajuns sa ne vedem..problema este ca am prieten de cativa ani si nu am mai fost cu un alt baiat de mult timp...apropo am doar 21 d ani si nu stiu cum sa procedez, nu as vrea sa imi pierd prietenul..dar as vrea sa incerc sa ies si cu acest baiat care ma face sa zanbesc de fiecare data cand imi da un sms sau cand imi adreseaza un cuvant..intre mine si baiatul cu care sunt acum sunt 7 ani diferenta,langa el ma simt matura si serioasa..iar baiatul pe care l-am cunoscut este de varsta mea, copilaros si rebel..cand sunt cu el nu mai imi pasa de nimik ..doar simt ca traiesc sincer nu stiu ce sa fac...nu mi-am inselat niciodata prietenul..nu-mi plac persoanele care isi inseala prietenul...
rahella
Postat pe 10 Iunie 2009 11:53
De la: serge_gy, la data 2009-06-10 11:53:59..de curand am cunoscut un baiat, care prin felul lui rebel ma atras..totul a inceput cu niste buzz-uri pe mess,apoi niste sms-uri si am ajuns sa ne vedem..problema este ca am prieten de cativa ani si nu am mai fost cu un alt baiat de mult timp...apropo am doar 21 d ani si nu stiu cum sa procedez, nu as vrea sa imi pierd prietenul..dar as vrea sa incerc sa ies si cu acest baiat care ma face sa zanbesc de fiecare data cand imi da un sms sau cand imi adreseaza un cuvant..intre mine si baiatul cu care sunt acum sunt 7 ani diferenta,langa el ma simt matura si serioasa..iar baiatul pe care l-am cunoscut este de varsta mea, copilaros si rebel..cand sunt cu el nu mai imi pasa de nimik ..doar simt ca traiesc sincer nu stiu ce sa fac...nu mi-am inselat niciodata prietenul..nu-mi plac persoanele care isi inseala prietenul...

Daca nu-ti plac persoanele care inseala,vezi ca esti pe cale sa devii una dintre ele!!!Cum s-a ajuns la mesaje,convorbiri pe mess,cu unul ,cand tu ai un iubit?Cumva am impresia ca-ti lipseste "aventura',am mai auzit asta,femei care au o relatie stabila,se simt bine,dar mai incearca sa le creasca adrenalina mintind si fuging la intalniri cu altii!Ai grija ,sa nu pierzi relatia cu actualul tau,in caz ca t decizi sa te vezi si cu celalalt!De ce nu incerci sa il faci pe iubitul tau sa zambeasca si sa se joace mai mult?Atarge-i atentia,vorbeste cu el,indragosteste-te de el inca o data-asta bineinteles daca mai il mai vrei.
Gandeste-te ,cantareste si alege-o aventura,sau realtia stabila cu omul de care presupun ca ai fost indragostita?Ce sa fie?
luyyzz
Postat pe 10 Iunie 2009 12:03
multumesc mult draga luyyzz..am incercat sa vorbesc cu prietenul meu despre distanta care sa facut intre noi..si nimik,adica mereu imi spune ,,daca nu-ti place cum sunt gaseste-ti pe altul' sti am devenit imuna..nu mai imi pasa de nimik..stiu ca tine la mine dar nu ii suficient sa mi-o zica doar cand il intreb..simt nevoia sa-mi arate,sa ma faca sa zambesc..dupa atatia ani cred ca totul a devenit obijuinta intre noi..
rahella
Postat pe 10 Iunie 2009 14:24
De la: rahella, la data 2009-06-10 14:24:54multumesc mult draga luyyzz..am incercat sa vorbesc cu prietenul meu despre distanta care sa facut intre noi..si nimik,adica mereu imi spune ,,daca nu-ti place cum sunt gaseste-ti pe altul' sti am devenit imuna..nu mai imi pasa de nimik..stiu ca tine la mine dar nu ii suficient sa mi-o zica doar cand il intreb..simt nevoia sa-mi arate,sa ma faca sa zambesc..dupa atatia ani cred ca totul a devenit obijuinta intre noi..

cred ca simti nevoia de distractie de aventura cel mai bn e sa discuti cu el daca el nu intelege ca ai nevoie de mai multa actiune incearca tu sa-l faci sa simta nevoia de ea daca tii la el si tine si el al tn transforma obijuinta in mai mult sentimenetele adevarate fac minuni, iar daca nu abtii nimic inseamna ca acesti 7 ani ceva s-a intamplat intre voi si merita sa iti traiesti viata dar nu inselandu-l
spor la treaba si vezi ce faci ca mai apoi sa nu regreti
yumy
Postat pe 10 Iunie 2009 14:28
ms draga..cu 7 ani e mai mare el ca min,inpreuna suntem d 4..tre sa o mai incerc si pe asta
rahella
Postat pe 10 Iunie 2009 15:09
De la: rahella, la data 2009-06-10 15:09:25ms draga..cu 7 ani e mai mare el ca min,inpreuna suntem d 4..tre sa o mai incerc si pe asta

iti doresc numai bn si sorry sunt cam obosita si am inteles ca sunteti de 7 impreuna :D sper sa merite si sa fii fericita
yumy
Postat pe 10 Iunie 2009 15:11
rebelu' vrea doar sex de la tine.... trezeste'te la realitate...
Diavolyta_
Postat pe 13 Iunie 2009 12:15
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-13 12:15:23rebelu' vrea doar sex de la tine.... trezeste'te la realitate...

diavolyto
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 07:47
cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul renunta la amadoi....vine al treileaa parerea mea: 1.nu-l iubesti pe prietenul tau, dupa atatia ani a intervenit obisnuinta
2. nu-l iubesti nici pe asta de acum doar ca te-a scos din rutina si te-a facut sa vezi ca viata poate fi si altfel........asa ca....think
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 08:15
parerea mea e ca fata asta nu stie ce vrea
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 08:20
De la: no_more, la data 2009-06-14 08:15:46cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul renunta la amadoi....vine al treileaa parerea mea: 1.nu-l iubesti pe prietenul tau, dupa atatia ani a intervenit obisnuinta
2. nu-l iubesti nici pe asta de acum doar ca te-a scos din rutina si te-a facut sa vezi ca viata poate fi si altfel........asa ca....think


..asta am si facut, m-am despartit de prieten si scum astept..
rahella
Postat pe 14 Iunie 2009 11:33
asteapta...dar si invata din experienta asta
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 11:36
De la: no_more, la data 2009-06-14 11:36:00asteapta...dar si invata din experienta asta




fetele nu stiu ca sa fac...iar...dupa cum vam zis m-am desp de prieten..si acu au trecut 4 zile de cand eu nu l-am cautat..si azi ma suna maicasa sa ma roage sa-l sun eu sa ne inpacam..dupa 2 ore ma sunat si el..ce safac?m-am saturat sa tot trec peste toate tampenile care mi le face..aa si a auzit ca fostul prieten a inceput sa ma caute iar de cand ne-am despartit noi..si m-am gandit ca poate si asta sa fie unul din motivele pt care sa decis sa ma caute,la cat il stiu de orgolios nu am crezut ca o sa ma sune..cu fostul nu vreau sa ma inpac,doar ca cu el nu stiu ce sa fac..?
rahella
Postat pe 16 Iunie 2009 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prinsa intre doua iubiri... fara scapare 46 De la: maimai_no1 15 Septembrie 2011 23:40
se mai merita?.. 11 De la: kametora83 30 Iulie 2009 12:00
Merita sa lupt? 5 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 16:03
compatibilitate fecioara pesti 25 De la: davinti 18 Martie 2009 08:01
o vacanta ratata... 31 De la: anastasia_m 22 August 2010 22:31