Setari Cookie-uri

ma ataca singuratatea

nu mai am curaj sa incerc lucruri noi,nu pot sa fiu la fel de tare,nu am un hobby,vreau sa ma schimb.scriu toate astea pt k ma gandesc la singuratatea care m-a facut mai slaba.iubitul imi spune k sunt prea moale,k trebuie sa fiu mai puternica.si eu vreau,dar parca knd ma straduiesc mai tare atunci imi iese mai prost.iubirea noastra e la distanta,dintr-un an calculam 4 luni impreuna,avem ghinion deodata,lucruri care tocmai indeparteaza clipa de a merge langa el,in strainatate.traim si ne sustinem pe messenger,acolo ne certam,acolo ne impacam.sufar singura in camera mea knd nu iese ceva bine,sunt singura la parinti si asta ma face sa ma simt si mai singura,nu-i am alaturi,nu m-au felicitat niciodata,ei sunt doi,eu una.mama nu mi-e prietena numai pt cateva zile,knd nu ii convine ceva imi reproseaza ce i-am marturisit in acele cateva zile.m-au tinut mereu din scurt,am gustat foarte putin din distractiile prin care trece un tanar,toate au fost cu bun simt,sunt multumita,doar k puteam fi si mai multumita daca vedeam viata cu adevarat,nu doar in povestea mea roz de iubire care o doresc din copilarie.am mai avut o relatie serioasa,tot la distanta,ne-am despartit iubind dar nu mai avea rost pt k el era prea autoritar,am cunoscut o alta iubire,cea cu care sunt acum.nimik nu ma face mai fericita knd e langa mine si nimik nu ma face mai trista knd vad ca s-au terminat sarbatorile si el trebuie sa plece.cu cat ne dorim mai mult sa merg la el,sa fim odata impreuna,cu atat mai tare se indeparteaza clipa,avem ghinioane care ne pun piedici.sper doar sa ma schimb si sa nu renuntam niciunul la lupta,pt k o pot numi asa
lovetotny
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:35
cum ti am dat shi comm p blog... faci ceva in sensu asta? pana in prezent ai schimbat ceva la tine? shi aici ma refer strict la fapte... k de vorbe... cred k esti satula...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:25
see the movie YES MAN.

cred ca ai putea sa inveti niste chestii de filmul ala.


anderson
Postat pe 8 Ianuarie 2009 00:16
trista povestea ta....dar sincer, acum, tot ce poti face este sa privesti spre viitor, sa nu te tot intorci in trecut, pt k nu il poti schimba, poti schimba doar ceea ce se va intampla de acum inainte in viata ta! nu iti mai plange de mila pentru ceea ce a fost si pentru ce traiesti si acum, ci incearca sa schimbi efectiv ceva, invata lucruri noi, lupta pt ceea ce doresti cu adevarat si incearca prin fapte sa iti atingi obiectivele (respectiv sa pleci in strainatate, k eu asta am inteles k vrei sa mergi acolo la el)! stiu k e mai usor de zis decat de realizat, dar vei vedea k nu e imposibil
sweety13
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:41
atat timp cat exista totusi cineva in viata ta,cu care vorbesti,chiar daca pe messenger,nu poti spune ca esti singura.singura esti atunci cand nu mai ai pe nimeni.cand ajungi sa locuiesti cu suferinta,sa vezi durere si sa respiri tristete,atunci abia vei afla cum e sa fii singura.asa ca,bucura-te ca nu esti singura.sunt multi oameni care traiesc si se iubesc de la distanta.deci,se poate.
dana_mv
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:35
E atat de trist subiectul incat n-am sa scriu ceva...

Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:05
va multumesc tuturor pt sfaturi,sweety in special tie.simt k m-ai inteles mai bine.sa stiti k sunt ok,mi-am propus sa fiu si simt k e din ce in ce mai bine.mi-am propus chiar sa ma apuc de citit,si ink nu renunt la speranta k voi pleca la el.va pup
lovetotny
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:17
De la: Roco, la data 2009-01-12 16:05:04E atat de trist subiectul incat n-am sa scriu ceva...


huh?? ce zasasi???

ce ti s-a parut trist???

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-31 18:03:16
De la: Roco, la data 2009-01-12 16:05:04E atat de trist subiectul incat n-am sa scriu ceva...
<
huh?? ce zasasi???
ce ti s-a parut trist???

Titlul.

Postat pe 2 Februarie 2009 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre relatii intre persoane de aceeasi zodie 6 De la: liza24_84 20 Decembrie 2008 19:16
ce parere aveti? 43 De la: cris007 7 Aprilie 2009 12:08
Cum sa traiesc langa un barbat zgarcit ce imi interzice sa imi vizitez parintii 67 De la: kudika_971446 22 Februarie 2015 08:19
distanta...dusmanul iubirii :( 58 De la: franziska_eu 12 Ianuarie 2012 11:13
EL sau MAMA??? 11 De la: pamela_1 17 Iunie 2009 12:53