Setari Cookie-uri

credinta...

Stii...... Poate de prea multe ori am inceput cu reprosuri ..am fost
neintelegatoare din dorinta umana si materiala de a-l detine.dar acum simt
altfel, acum aud iar pianul.vai cat de dor imi era de acest "sunet"..nu ..nu
e sunet.e prea sublim sa asculti in fiecare secunda, minut..ora.un sunet de
concert in ambalaj de pian..e prea frumos pentru mine si la fel de greu sa
descriu.am citit o data o chestie draguta rau"ai vazut vreodata vreo
pasare/s-o usture aerul pe care-l zboara?"..asa ma simt eu.un nimeni intr-un
nor pufos..cu tot cu trairile mele intime, spontane si controlate, cu tot
interiorul meu, cu exteriorul resimtit ca o apartenenta, cu sonoritatea
gandurilor .doar eu alergand printr-un vid mental..interpretand realitatea
distorsionata.atingand si oprind timpul..cum as putea eu sa ma vindec daca
eu nu simt timpul? l-am oprit de tot.nu mai picura nici o picatura fina de
nisip .clepsidra e neinsufletita...sunt doar sunete reflectate.sunete care
strapung norul..sunetele atingerii cordelor cu ciocanelele..s-a creeat doar
un haos armonic .o colectie de sunete, frecvente simultane...un mediu
consonant pictat peste un mediu tonal.sunt doar eu un te speria..si el m-a
trezit.m-a facut sa nu imi mai fie frica de mine, sa nu imi mai fie frica sa
ma ascund, sa nu simt..m-a facut sa fiu iar eu.

Intr-o seara m-a intrebat mama"- auzi?.dar tu de ce nu te mai
indragostesti?".am ramas mirata cum stia ea ca eu nu pot sa ma mai
indragostesc..credeam ca nu e vizibil..de unde stia ea ca eu m-am saturat sa
ma amagesc cu iubiri goale si ca da nu stiam ce inseamna sa mai iubesti de
foarte multi ani?...-"nu l-am gasit pe el..barbatul care .sa iubeasca
pianul....el care sa stie sa simta viata, sa nu-i fie frica de iubirea mea,
sa iubeasca sa scrie.".a tacut si apoi a zis doar-"Doamne ajuta!.."era
speriata.atat de speriata ca m-a facut sa reactionez impulsiv si sa-i zic
doar "-stai linistita o sa fiu fericita".

Ma simt un orb.care s-a trezit in intuneric..totul e un negru rece, dar
paradoxal eu ii simt caldura.ii simt caldura frigului,caldura inimii mele
inghetate.dar nu sunt pierduta.ma simt increzatoare, sunt constienta.si ma
ghidez doar dupa sunetul cald al pianului..acolo e el si eu trebuie sa-l
ating, trebuie sa-i simt caldura corpului, si freamatul sufletului..sa-l
simt cum l-am simtit atunci..sa-l simt al meu.

Si sunt..a trecut ceva timp de atunci dar acum sunt..ma simt fericita ,
linistita ca eu il iubesc pe el...vreau sa distrug realitatea..emotia sa
detroneze ratiunea.vreau sa utilizez doar recuzita visului..vreau sa
impletesc visarea cu aventura, increderea cu idealismul si emotia cu
sexualitatea,vreau sa auda si el sunetul pianului,...vreau ca visul meu sa
se impregneze in existenta..in Adevar.
printesa_a211
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:59
Mitropolitul Greciei IPS Hristodulos impreuna cu alti clerici si sute de mii de credinciosi greci au luat atitudine impotriva introducerii cipurilor si nu li s-a putut impune acceptarea lor!! Pr Paisie Aghioritul, Pr Rafail Noica, Pr Iustin Parvu, Pr Adrian Fageteanu, si alti mari parinti declara ca introducerea cipului in buletine si pasapoarte reprezinta inceputul lepadarii de Hristos! Parintele Paisie Aghioritul profeteste ca multi vor fi inselati si vor cadea duhovniceste acceptand fie numai acest cip in identitate fara sa mai vorbim despre cipul implantat care este pecetluirea! Ei ne indeamna cu tarie sa nu primim in buletine si pasapoarte aceste cipuri! Asa sa facem cu ajutorul lui Dumnezeu! Dati mai departe!


Cine are credinta macar cit o boaba de mustar sa dea mai departe! ACUM cit inca se mai poate!
Shamballa
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:38
Shamballa,
Luat ad literam ceea ce spui tu e o tampenie...ce treaba are anticristul cu niste cipuri - in fond niste bucati de plastic si metal. Alta e problema si anume controlul care s-ar realiza cu ajutorul acelor cipuri. Oricine ar putea fi urmarit si gasit rapid daca ar fi cazul, ceea ce pana la urma e normal datorita faptului ca suntem atat de multi (numeric) si greu de controlat... iar popii nu vor sa fie/fim controlati...gandeste-te la urmarirea telefoanelor...s-a dat legea acum doua zile - nu ca nu se facea asta mai demult...Pt. a speria oamenii ni s-a atas atentia ca "numarul diavolului" a invadat lumea - daca iei orice produs ce are un cod de barte vei vedea la extremitati si la mijloc doua linii mai lungi care cica ar reprezenta 666, poate chiar au acele bare aceasta valoare, 6, dar ce are sasele atat de special ? de ce nu 7 ca e mai esoteric...preotii incearca sa scape de control prin "instigarea" maselor la a se opune, prin inspaimantarea lor, dar cred, ca e o metoda perimata...asta mergea prin evul mediu... cand oamenilor le era mai putin frica de rege decat de papa...
Acel anticrist nu exista si nu va exista vreodata, el e doar un mod prin care popii cred ca frica de iad e mai puternica decat de autoritatile statului iar oamenii se vor opune acestui control... cred insa ca ar trebui spus lucrurilor pe nume...frica de iad nu mai e ca alta data iar biserica a cam murit...oamenii trebuie informati ca li se ingradeste libertatea, ca vor fi controlati, urmariti, ca nu vor mai avea viata privata, si asta la modul direct si nu pe ocolite, subtil sau pe calea religiei...gandeste-te la globalizare, la faptul ca engleza e aproape universala, de musulmani scapam noi incet, incet, legile se universalizeaza, iar puterea e foarte tentanta, cei ce ajung la ea trebuie sa si-o mentina cumva iar sub falsa protectie, pt. ca traim intr-adevar intr-o lume nesigura, ii castiga pe cei simpli care oricum nu intentionau sa faca ceva "neconform". Lor le sunt sufuciente hrana, adapost si distractie...si-n Roma antica se mentinea linistea cu paine si circ...iar rebelii vor fi anihilati. Vom deveni niste ciborgi..
Cred ca orice om inteligent, instruit si ce ceva intuitie isi putea da seama de faptul ca lucrurile vor evolua in directia asta...si ma refer aici si la unii proroci...Evolutia fireasca e spre acest control, vom ajunge niste sclavi...poate robotizati...daca nu vom scapa vreun virus de sub control sau nu vom folosi cateva bombe atomice..ceea ce ar fi o varianta OK din punctul meu de vedere.....
ocs
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:00
De la: Shamballa, la data 2009-01-21 08:38:29Mitropolitul Greciei IPS Hristodulos impreuna cu alti clerici si sute de mii de credinciosi greci au luat atitudine impotriva introducerii cipurilor si nu li s-a putut impune acceptarea lor!! Pr Paisie Aghioritul, Pr Rafail Noica, Pr Iustin Parvu, Pr Adrian Fageteanu, si alti mari parinti declara ca introducerea cipului in buletine si pasapoarte reprezinta inceputul lepadarii de Hristos! Parintele Paisie Aghioritul profeteste ca multi vor fi inselati si vor cadea duhovniceste acceptand fie numai acest cip in identitate fara sa mai vorbim despre cipul implantat care este pecetluirea! Ei ne indeamna cu tarie sa nu primim in buletine si pasapoarte aceste cipuri! Asa sa facem cu ajutorul lui Dumnezeu! Dati mai departe!


Cine are credinta macar cit o boaba de mustar sa dea mai departe! ACUM cit inca se mai poate!


Apocalipsa 13:16 ªi a fãcut ca toþi: mici ºi mari, bogaþi ºi sãraci, slobozi ºi robi, sã primeascã un semn pe mâna dreaptã sau pe frunte,
Apocalipsa 13:17 ºi nimeni sã nu poatã cumpãra sau vinde, fãrã sã aibã semnul acesta, adicã numele fiarei, sau numãrul numelui ei.
Apocalipsa 13:18 Aici e înþelepciunea. Cine are pricepere, sã socoteascã numãrul fiarei. Cãci este un numãr de om. ªi numãrul ei este: ºase sute ºaizeci ºi ºase.
10nails
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:43
De la: ocgiogi, la data 2009-01-21 14:00:03Shamballa,
Luat ad literam ceea ce spui tu e o tampenie...ce treaba are anticristul cu niste cipuri - in fond niste bucati de plastic si metal. Alta e problema si anume controlul care s-ar realiza cu ajutorul acelor cipuri. Oricine ar putea fi urmarit si gasit rapid daca ar fi cazul, ceea ce pana la urma e normal datorita faptului ca suntem atat de multi (numeric) si greu de controlat... iar popii nu vor sa fie/fim controlati...gandeste-te la urmarirea telefoanelor...s-a dat legea acum doua zile - nu ca nu se facea asta mai demult...Pt. a speria oamenii ni s-a atas atentia ca "numarul diavolului" a invadat lumea - daca iei orice produs ce are un cod de barte vei vedea la extremitati si la mijloc doua linii mai lungi care cica ar reprezenta 666, poate chiar au acele bare aceasta valoare, 6, dar ce are sasele atat de special ? de ce nu 7 ca e mai esoteric...preotii incearca sa scape de control prin "instigarea" maselor la a se opune, prin inspaimantarea lor, dar cred, ca e o metoda perimata...asta mergea prin evul mediu... cand oamenilor le era mai putin frica de rege decat de papa...
Acel anticrist nu exista si nu va exista vreodata, el e doar un mod prin care popii cred ca frica de iad e mai puternica decat de autoritatile statului iar oamenii se vor opune acestui control... cred insa ca ar trebui spus lucrurilor pe nume...frica de iad nu mai e ca alta data iar biserica a cam murit...oamenii trebuie informati ca li se ingradeste libertatea, ca vor fi controlati, urmariti, ca nu vor mai avea viata privata, si asta la modul direct si nu pe ocolite, subtil sau pe calea religiei...gandeste-te la globalizare, la faptul ca engleza e aproape universala, de musulmani scapam noi incet, incet, legile se universalizeaza, iar puterea e foarte tentanta, cei ce ajung la ea trebuie sa si-o mentina cumva iar sub falsa protectie, pt. ca traim intr-adevar intr-o lume nesigura, ii castiga pe cei simpli care oricum nu intentionau sa faca ceva "neconform". Lor le sunt sufuciente hrana, adapost si distractie...si-n Roma antica se mentinea linistea cu paine si circ...iar rebelii vor fi anihilati. Vom deveni niste ciborgi..
Cred ca orice om inteligent, instruit si ce ceva intuitie isi putea da seama de faptul ca lucrurile vor evolua in directia asta...si ma refer aici si la unii proroci...Evolutia fireasca e spre acest control, vom ajunge niste sclavi...poate robotizati...daca nu vom scapa vreun virus de sub control sau nu vom folosi cateva bombe atomice..ceea ce ar fi o varianta OK din punctul meu de vedere.....


Multumesc, o timpenie sau nu, e adevarul.
Si cum spunea inteleptul:" Nu e prost cel ce stie si face, e prost cel ce stie si nu face!"
Ignoranta e una din pacatele moderne, pentru ele au platit secole de-a rindul multe state, si vor mai plati daca toti sunt lasi!
Shamballa
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:38
Dar de musulmani n-au zis nimic? Ca am impanzit Atena!
Kathara
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:41
De la: Deep_Bite, la data 2009-01-21 22:41:50Dar de musulmani n-au zis nimic? Ca am impanzit Atena!


Hahahaha, esti dragut sau draguta, cred ca toti suntem in aceeasi oala!

Ideea e sa iesim nefierti din ea!

Sa fim sanatosi si sa avem grija de noi ca altii n-o fac cu siguranta!
Shamballa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:49
Shamballa,
Voi incepe si eu printr-un proverb popular "Nu te poti pisa contra vantului"....ca stim cu totii ce se poate intampla. Statul e puternic, statul are legi, statul are parghii de coercitie puternice...Gandeste-te ca ti-ar expira buletinul sau permisul de conducere sau pasaportul sau toate aceste documente personale,si ar trebui sa ti se elibereze altele model "diavolesc". Nu poti trai fara ele, ti-s mereu necesare asta fara sa mai zicem ceva de faptul ca ai putea incasa si amenda pt. ca ti-s expirate. Eu nu as putea trai fara aceste documente...iar daca statul da o lege prin care trebuie sa-ti schimbi actele de identitate nu cred ca, cel putin in Romania ar iesi cineva sa manifeste in strada impotrive insertiilor biometrice..Chiar azi am citit un articol in care arhiepiscopul de alba si cativa calugari de deziceau de propriile lor scrieri pe aceasta tema, spunand ca daca cuvinte rastalmacite de-ale lor au fost postate undeva in legatura cu subiectul, acest lucru s-a intamplat fara voia si fara stirea lor...
ocs
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:52
De la: ocgiogi, la data 2009-01-23 16:52:16Shamballa,
Voi incepe si eu printr-un proverb popular "Nu te poti pisa contra vantului"....ca stim cu totii ce se poate intampla. Statul e puternic, statul are legi, statul are parghii de coercitie puternice...Gandeste-te ca ti-ar expira buletinul sau permisul de conducere sau pasaportul sau toate aceste documente personale,si ar trebui sa ti se elibereze altele model "diavolesc". Nu poti trai fara ele, ti-s mereu necesare asta fara sa mai zicem ceva de faptul ca ai putea incasa si amenda pt. ca ti-s expirate. Eu nu as putea trai fara aceste documente...iar daca statul da o lege prin care trebuie sa-ti schimbi actele de identitate nu cred ca, cel putin in Romania ar iesi cineva sa manifeste in strada impotrive insertiilor biometrice..Chiar azi am citit un articol in care arhiepiscopul de alba si cativa calugari de deziceau de propriile lor scrieri pe aceasta tema, spunand ca daca cuvinte rastalmacite de-ale lor au fost postate undeva in legatura cu subiectul, acest lucru s-a intamplat fara voia si fara stirea lor...


Ca nu crezi tu draga e alceva ca nu se va intimpla nu fi sigura, iar daca e sa faci ceva da se poate face cevasa stii si de ex eu stiu ca s-a inceput ceva in acest sens!
Totul e sa nu fim ignoranti si delasatori. Si crede-ma ca e atit de mare placerea si satisfactia macar sa te "pisi contra vintului".
sa ai curajul sa faci ceva atunci cind poti inseamna mare lucru.
Shamballa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:29
Este un fapt psihologic cunoscut ca majoritatea criminalilor marturisesc crima înainte de a muri. Protocoalele Maestrilor Francmasoni constituie o asemenea dovada. Ce sunt aceste protocoale decât o îngrozitoare marturisire a tuturor suferintelor si mizeriilor pe care le-au provocat si înca le mai provoaca FRANCMASONII.Ele ne ofera totodata cheia secreta pentru a întelege tot raul facut de ei ce bântuie astazi în omenire. În \"lumina\" Protocoalelor se patrund mai exact si mai adânc adevaratele cauze ale framântarilor sociale si politice, generate cu o diabolica abilitate de FRANCMASONI, de la Marea Revolutie Franceza încoace.Dupa cum vedem în zilele noastre, se merge cu pasi repezi spre finalizarea planului masonic, caci aceste \"profetii\", concretizate în cele 24 de Protocoale în anul 1897, deci acum aproape 100 de ani, au dus la subjugarea Rusiei de catre francmasoni, Rusia devenind astfel cartierul general al acestora.
David Rockefeller a spus la o adunare a grupului Bilderberg din iunie 1991, multumind marilor ziare
pentru minciuna si duplicitatea lor: \"Ne-ar fi fost imposibil sa transformam în realitate planul nostru francmasonic mondial daca in toti acesti ani s-ar fi revarsat lumina publicitatii asupra noastra. Dar acum lumea e mai evoluata si e pregatita sa marsaluiasca spre un guvern mondial. Desigur ca suveranitatea supranationala a unei elite intelectuale si bancare este preferabila autodeterminarii nationale practicata în secolele trecute.\"
Dr. Kurk E. Koch, care circula si tine conferinte la marile universitati din lume despre Noua Ordine Mondiala, stiinte oculte, si alte asemenea subiecte, descrie astfel aceasta noua ordine: \"Sistemul va avea o moneda unica, o limba unica, un sistem politic unic, un sistem judiciar unic, un singur conducator, o singura religie... Fiecare om va avea un numar de înregistrare, fara de care nu va avea voie sa cumpere sau sa vânda nimic; si va fi o singura biserica universala. Cine refuza sa faca parte din acest sistem universal nu va avea dreptul sa traiasca\"
Deci constructorii Noii Ordini Mondiale nu-si ascund intentiile; totusi, omul de rând nu stie nimic din toate acestea.
Omul de rând are drept unica hrana spirituala si unica sursa de informatie ziarele - si în ultimii 30 de ani, de când noua scolarizare de stat americana l-a facut analfabet, televizorul.
M1dnight
Postat pe 3 Februarie 2009 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea adevãratã 41 De la: Paraipan 12 Septembrie 2011 15:23
Una din cele 9 profetii ale lui Nostradamus pentru 2012 : Pe 7 mai 2012, va aparea pentru prima data Antihristul... Voi ce parerea aveti? 10 De la: rondina 5 Octombrie 2013 14:23
nevoia de afectiune 4 De la: dana_mv 8 Februarie 2009 15:29
Cititi si va minunati 3 De la: anutzzaa 19 Noiembrie 2010 23:38
Cum sa-i spui ca sa nu-l jignesti? 42 De la: kudika310730 4 Decembrie 2012 10:50