Setari Cookie-uri

meseria destinului tau?

….mai stii ca tot timpul eram intrebati ce vrem sa facem cand vom creste?...da acum stiu ce o sa fac cand ….da stiu !o sa vand timp …mi-as dori sa-l vand pe tot,chiar daca as ajunge o epava cu parul alb…da pe tot pana in clipa in care el o sa vina…stii ca exista o dihotomie intre realitate si vise….propia mea substanta ma amageste sa vad totul diafan..sa nu pot filtra nimic..sa vad doar lumina visirilor mele inecate intr-un albastu infinit, sa vad doar stralucirea unei stele prinsa pe un cer negru…e negru atat de intens cum il vad eu…poate cineva simti caldura lui ?...e doar o stea sugrumata ,e doar un zambet de fluture ,e doar o nevinovata traire …nu vreau sa percep realitatea..vreau sa camuflez vointa mea, forta mea e disociata…ma simt tarata si estompata de un creion negru, raman fara contur si mereu simt ca ma diluez ..ma dilueaza un cub de gheata..sunt intr-un pahar de cristal care straluceste sub o raza…dar nu e calda…si nu pot iesi de acolo…doar eu am simtit cataclismul, doar eu m-am urcat in acest carusel …de ce doar eu mi-am luat bilet dus..nu puteam sa-mi iau dus-intors ?de ce eu am crezut ca nu trebuie sa se opreasca niciodata..? de ce doar eu refuz cu obstinatie sa vad orice altceva si traiesc intens o iluzie?.......DA ..dar stiu ca vand timpul…nu mai vreau o succesiune ireversibila a trairilor..vreau sa nu mai simt cum suspina un gandacel,nu mai vreau sa vad cum zambeste o frunza..nu mai vreau sa vad privirea mamei, nu mai vreau sa miros o picatura lucioasa de ploaie, nu vreau sa vad cum merge un val peste o meduza cu pasi spumosi..nu mai vreau nimic….vand timp si-l vand fara sa iau nimic in schimb..dar totul e echitabil…o sa-l am pe el si e tot ceea ce vreau eu…nici macar un regret nu vrea sa castig…doar pe EL.
printesa_a211
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:07
chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:24
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:24:13chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................

S-a calugarit! Eu sunt popa, cunosc aspectul. Vrei si tu?

Postat pe 1 Aprilie 2009 14:38
cel mai trist si placut este cand iubesti asa mult pe cineva ,,si te-aiimplicat asa tare ,trebuie doar sa stai si sa te intrebi de ce?de ce a fost el dragostea ta,,,pt ca el umplea sufletul tau dornic si insetat de iubire,? pt ca langa el totul ti se parea posibil si fara de sfarsit?,,era aerul tau zilnic?,lumina ta calauzitoare,?steaua ta norocoasa?,,,care stralucea doar de la tine pt el,,,sant convins ca s-a simtit minunat dar tu,trebuia mai din timp sa sti care este dorinta lui,,,pt ca lucrul acesta se simte atunci cand iubesti cu adevarat.....la tine este mai greu poate pt ca va si vedeti la servici,.,eu sincer inca ma gandesc in fiecare zi la ea si poate nu voi inceta vreodata,,,dar m-am simtit liber si fericit atunci cand am putut spune stop,pt ca ea gresea incercand sa joace la doua capete,dupa care sunt convins ca m-ar fii inlaturat de tot din viata ei,,si m-as fii simtit ca tine,,,gol si mort in adancul sufletului meu...m-am simtit vinovat mult timp si i-am spus si ei,,ca daca nu va avea curajul sa aleaga,,nu vom fii fericiti in veci pt ca fericirea noastra nu ar putea fii cladita din nefericirea celui langa care este,,,ma simt mandru chiar daca f gol in mine,pt ca in schimbul dragostei la care nu as fi putut renunta vreodata am ales ,ceea ce am stiut ca este drept,,,iar daca ea a simtit cu adevarat ceea ce imi spunea mereu, se va intoarce iar eu o voi ierta si ai voi fii mereu alaturi ..pt ca atunci cand iubesti cu adevarat .. ierti....
alexxx12000
Postat pe 7 Mai 2009 12:47
De la: Roco, la data 2009-04-01 14:38:41
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:24:13chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................

S-a calugarit! Eu sunt popa, cunosc aspectul. Vrei si tu?

postarile mele sunt expoziii ale sufletului meu, expozitii ale zilei de ieri...sunt desene florentine...linie si culoare...nu trebuie sa intelegi.
printesa_a211
Postat pe 7 Mai 2009 13:30
nu am inteles nimic....
altceva mai vrei??
scorpyoW
Postat pe 7 Mai 2009 13:38
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:24:13chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................

............................................................................................................

mr., cu cat vrei sa stii mai mult cu atat iti vei pune si mai multe intrebari... crezi ca rezisti stresului?!?
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 29 Mai 2009 20:46
De la: scorpyow, la data 2009-05-07 13:38:23nu am inteles nimic....
altceva mai vrei??


Nici eu!
Alta .......
ella_688_2008
Postat pe 30 Mai 2009 11:04
un fragment de literatuta ce se seamana a kistch
idei desprinse din viata si cun de unii sau de altii redate intr-o forma pe care oamenii sa rand nu o inteleg
oricum meseria destinului meu e sa fiu mama omida acum cred ca s-au luminat toti
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 11:07
De la: yumalai, la data 2009-05-30 11:07:37un fragment de literatuta ce se seamana a kistch
idei desprinse din viata si cun de unii sau de altii redate intr-o forma pe care oamenii sa rand nu o inteleg
oricum meseria destinului meu e sa fiu mama omida acum cred ca s-au luminat toti

doar flori de mucegai.
printesa_a211
Postat pe 31 Mai 2009 00:27
De la: printesa_a211, la data 2009-01-07 10:07:20….mai stii ca tot timpul eram intrebati ce vrem sa facem cand vom creste?...da acum stiu ce o sa fac cand ….da stiu !o sa vand timp …mi-as dori sa-l vand pe tot,chiar daca as ajunge o epava cu parul alb…da pe tot pana in clipa in care el o sa vina…stii ca exista o dihotomie intre realitate si vise….propia mea substanta ma amageste sa vad totul diafan..sa nu pot filtra nimic..sa vad doar lumina visirilor mele inecate intr-un albastu infinit, sa vad doar stralucirea unei stele prinsa pe un cer negru…e negru atat de intens cum il vad eu…poate cineva simti caldura lui ?...e doar o stea sugrumata ,e doar un zambet de fluture ,e doar o nevinovata traire …nu vreau sa percep realitatea..vreau sa camuflez vointa mea, forta mea e disociata…ma simt tarata si estompata de un creion negru, raman fara contur si mereu simt ca ma diluez ..ma dilueaza un cub de gheata..sunt intr-un pahar de cristal care straluceste sub o raza…dar nu e calda…si nu pot iesi de acolo…doar eu am simtit cataclismul, doar eu m-am urcat in acest carusel …de ce doar eu mi-am luat bilet dus..nu puteam sa-mi iau dus-intors ?de ce eu am crezut ca nu trebuie sa se opreasca niciodata..? de ce doar eu refuz cu obstinatie sa vad orice altceva si traiesc intens o iluzie?.......DA ..dar stiu ca vand timpul…nu mai vreau o succesiune ireversibila a trairilor..vreau sa nu mai simt cum suspina un gandacel,nu mai vreau sa vad cum zambeste o frunza..nu mai vreau sa vad privirea mamei, nu mai vreau sa miros o picatura lucioasa de ploaie, nu vreau sa vad cum merge un val peste o meduza cu pasi spumosi..nu mai vreau nimic….vand timp si-l vand fara sa iau nimic in schimb..dar totul e echitabil…o sa-l am pe el si e tot ceea ce vreau eu…nici macar un regret nu vrea sa castig…doar pe EL.


Imi pare rau...Hugs...
krystalis
Postat pe 31 Mai 2009 09:47
De la: printesa_a211, la data 2009-05-07 13:30:19
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:24:13chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................


postarile mele sunt expoziii ale sufletului meu, expozitii ale zilei de ieri...sunt desene florentine...linie si culoare...nu trebuie sa intelegi.



nici nu imi bat capul sa inteleg trairile tale explozive, dar cred ca si-ar gasi mai degraba locul pe un blog decat pe un forum.
alessia_franco
Postat pe 31 Mai 2009 09:55
buna , nici eu nu am inteles nimic explicate ce vrei nu fi asa de filozofica , astept sa raspunzi Pa
nicolaedavid2000
Postat pe 31 Mai 2009 10:06
Foarte frumoasa asocierea,cred caci despre timp este vorba.Sa stii caci si eu as vrea sa pot schimba de cele mai multe ori timpul,dar e imposibil,nu ne ramane decat visarea sau contemplare asupra a ceea ce ne dorim..Ai descris f rumos,dar stii caci aceste detalii ale vietii ca un gandacel,zambetul mamei ne fac sa simtim ca traim sau tocmai asta inseamna sa traiesiesti,sa privesti in adanc si sa regasesti o lume care nu ne apartine ci pe care o vizitam ca un dar de Sus.
Mada02
Postat pe 31 Mai 2009 15:48


"El" face parte din trecut, regaseste-ti sufletul printesa, timp poti vinde dar nu si sufletul.
valita76
Postat pe 1 Iunie 2009 08:27
De la: StrangerInAStrangeLand, la data 2009-05-29 20:46:53
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:24:13chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................

............................................................................................................

mr., cu cat vrei sa stii mai mult cu atat iti vei pune si mai multe intrebari... crezi ca rezisti stresului?!?


o sa incerc sa rezist.....
everything_for_you
Postat pe 5 Iunie 2009 20:09
De la: printesa_a211, la data 2009-05-07 13:30:19
De la: Roco, la data 2009-04-01 14:38:41
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:24:13chiar nu inteleg ce vrei sa spui.........................

S-a calugarit! Eu sunt popa, cunosc aspectul. Vrei si tu?

postarile mele sunt expoziii ale sufletului meu, expozitii ale zilei de ieri...sunt desene florentine...linie si culoare...nu trebuie sa intelegi.


daca nu trebuie sa intelegem la ce ai mai deschis topicul????sa ne arati ca stii sa compui???
roscatika23
Postat pe 6 Iunie 2009 03:31
De la: printesa_a211, la data 2009-05-31 00:27:20
De la: yumalai, la data 2009-05-30 11:07:37un fragment de literatuta ce se seamana a kistch
idei desprinse din viata si cun de unii sau de altii redate intr-o forma pe care oamenii sa rand nu o inteleg
oricum meseria destinului meu e sa fiu mama omida acum cred ca s-au luminat toti

doar flori de mucegai.


te-oi vedea si vreun Arghezi????
si cand ma gandesc ca este unul din poetii mei preferati...
roscatika23
Postat pe 6 Iunie 2009 03:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poti sa-i mai tai din nas unei scorpioance super rele 9 De la: piper 26 Septembrie 2009 00:46
primavara..... 8 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57
Nedumeriri 11 De la: ice_me 2 Octombrie 2009 00:28
Vise 15 De la: ViSuRi_DuLcI 1 Iulie 2009 22:20
urgent ajutor 6 De la: valy90 14 Octombrie 2010 13:06