Setari Cookie-uri

Scleroza Multipla m-a convins sa ma sinucid

  Am aflat ca sufar de aceasta maladie pecand aveam 15 an , atunci medicii-mi spuneau ca RAUL va veni in jural varstei de 40 de ani . Acum am 39 de ani si ma simt rau . Imiamortesc miinile si picioarele chiar si obrazul imi amorteste , amameteli ,dureri de spate, dureri de cap ,greturi mari . Totusi ma bucur ca nu m-am casatorit ca sa am copi care ar fi putut  mosteni boala de la mine. Inca mai pot munci ,cu toate ca uneori am dureri foarte mari. Dar cand nu voi mai putea munci , nu-mi voi mai putea plati chiria si deci voi ajunge in strada. Daca aceastaboala nu poate fi tratata si nu pot evita : durerile mai , pierderea vederii, pierderea auzului , paralizia sipierderea facultatilor mintale ,atunci nu-mi ramane decat sa ma sinucid , astfel nu ma va invinge boala pe mine batjocorindu-ma cu manifestarile ei ce eu ovoi ucide fara urmasi asa cum sant si eu (fara urmasi).
sulumorudar
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:14
Ar fi pacat sa faci ce spui tu.Am auzit de boala asta, te cred ca ti-e tare greu, dar ai incredere in Dumnezeu, roaga-te lui sa-ti usureze durerile.Ce mai spun medicii acum? Stiinta a avansat, poate ca acum sunt remedii, poate sunt medicamente care sa-ti anihileze durerea.
Gindeste-te mai bine la o solutie de lungire a vietii nu de scurtare a ei.Boala nu te batjocoreste, dar tu o poti face prin gindurile care iti vin.
micabis
Postat pe 10 Ianuarie 2009 07:44
fii fericir cat mai ai timp. fericirea poate vindeca orice boala.
am pe cineva in famile si stiu cum e in cazul tau. numai d-zeu te poate vindeca.dar tb sa vrei si tu. un gand bun mari
mariana23
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:36
De la: sulumorudar, la data 2009-01-07 13:14:44  Am aflat ca sufar de aceasta maladie pecand aveam 15 an , atunci medicii-mi spuneau ca RAUL va veni in jural varstei de 40 de ani . Acum am 39 de ani si ma simt rau . Imiamortesc miinile si picioarele chiar si obrazul imi amorteste , amameteli ,dureri de spate, dureri de cap ,greturi mari . Totusi ma bucur ca nu m-am casatorit ca sa am copi care ar fi putut  mosteni boala de la mine. Inca mai pot munci ,cu toate ca uneori am dureri foarte mari. Dar cand nu voi mai putea munci , nu-mi voi mai putea plati chiria si deci voi ajunge in strada. Daca aceastaboala nu poate fi tratata si nu pot evita : durerile mai , pierderea vederii, pierderea auzului , paralizia sipierderea facultatilor mintale ,atunci nu-mi ramane decat sa ma sinucid , astfel nu ma va invinge boala pe mine batjocorindu-ma cu manifestarile ei ce eu ovoi ucide fara urmasi asa cum sant si eu (fara urmasi).


aaaahhhh 7 ianuarie ce zi fatidica.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:34
mai lasa-ne bah ca ne-ai plictisit destul....sa-ti trimit o bucata de sfoara groasa???cine-i trimite niste sapun?
silviu_m74
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:35
De la: silviu_m74, la data 2009-01-31 18:35:14mai lasa-ne bah ca ne-ai plictisit destul....sa-ti trimit o bucata de sfoara groasa???cine-i trimite niste sapun?


i-am sugerat de asemenea sfoara si sapunul dar cred ca pana la urma va alege otrava....ca e mai rapida si nu sufera sau sa ne blagoscoveasca cu vreo erectie post mortem(la spanzurati se mai intampla)....

poate vrea sa foloseasca un nou produs...."ceanura la pipeta".... ma ofer sa i-o livrez gratis pt uz personal....

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:37
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-31 18:37:05
De la: silviu_m74, la data 2009-01-31 18:35:14mai lasa-ne bah ca ne-ai plictisit destul....sa-ti trimit o bucata de sfoara groasa???cine-i trimite niste sapun?


i-am sugerat de asemenea sfoara si sapunul dar cred ca pana la urma va alege otrava....ca e mai rapida si nu sufera sau sa ne blagoscoveasca cu vreo erectie post mortem(la spanzurati se mai intampla)....

poate vrea sa foloseasca un nou produs...."ceanura la pipeta".... ma ofer sa i-o livrez gratis pt uz personal....


aia se numeste rigor mortis si poate aparea inainte de deces, indiferent de modul in care se produce acesta....
Lucia1971
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:44
De la: Lucia1971, la data 2009-01-31 18:44:54
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-31 18:37:05
De la: silviu_m74, la data 2009-01-31 18:35:14mai lasa-ne bah ca ne-ai plictisit destul....sa-ti trimit o bucata de sfoara groasa???cine-i trimite niste sapun?


i-am sugerat de asemenea sfoara si sapunul dar cred ca pana la urma va alege otrava....ca e mai rapida si nu sufera sau sa ne blagoscoveasca cu vreo erectie post mortem(la spanzurati se mai intampla)....

poate vrea sa foloseasca un nou produs...."ceanura la pipeta".... ma ofer sa i-o livrez gratis pt uz personal....


aia se numeste rigor mortis si poate aparea inainte de deces, indiferent de modul in care se produce acesta....


eee nu te zburli la mine... am vazut "io" la pro tv un spanzurat (de fapt mai multi) care aratau asa.... si am mai vazut si pe la "discoveri" un documentar... tot asa.... ii zicea doctor "G" la aia de dadea "iesplicatii"...

so... mea culpa...dar daca tu zici ca e rigor mortis...ma corectez si ii spun omului ca e mai bine sa isi ia odata inima in dinti sa ne scape de suspans...

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:49
of...esti tinar sa te gindesti la moarte nu crezi?...viata e frumoasa daca stim cum sa o traim si cum sa o facem frumoasa....eu nu cred ca merita un om bolnav sa moara si trebuia sa ai dreptul la o iubire...o familie....inca nu e timpul pierdut...sunt multi oamenii buni si intelegatori...merita sa incerci crede-ma ...eu cred ca esti unul din ei...meriti
mikela_my
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:28
esti rea...si daca vb serios?....decit sa auzim de pervesiuni....sex anal si alte porcarii...mai bine vb de oameni care chiar trec prin greutati....sunt oameni bolnavi...oameni care sufera...nu crezi?...si daca nu este el persoana bolnava macar este un subiect care multi ar trebuii sa il discutam....cu vb bune ajuti oameni nu crezi?....
mikela_my
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:30
si daca vb serios?...te spinzuri tu?
mikela_my
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:31
De la: mikela_my, la data 2009-01-31 19:31:56si daca vb serios?...te spinzuri tu?


Chiar daca vorbeste serios .. citeste-i celalalt topic.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:32
care?....
mikela_my
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:37
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA/1.html
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:40
De la: mikela_my, la data 2009-01-31 19:30:49esti rea...si daca vb serios?....decit sa auzim de pervesiuni....sex anal si alte porcarii...mai bine vb de oameni care chiar trec prin greutati....sunt oameni bolnavi...oameni care sufera...nu crezi?...si daca nu este el persoana bolnava macar este un subiect care multi ar trebuii sa il discutam....cu vb bune ajuti oameni nu crezi?....


ma tineam sa iti fac trimitere la urmatorul topic deschis de d-l in cauza...
de asemenea sugerez pt o portie de ras sanatoasa a citi cateva comentarii ale d-lui cu pricina , de azi....:

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA/11.html

spor la citi si descifrat ce vrea omul ...ca eu una m-am convins ca a confundat "kudika " ....probabil cu vreun site de dating.

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:40
eu nu judec pe nimeni...daca e adevarat merita sa incurajam un om...macar aratam ca suntem oameni cu suflet nu?...si daca minte....poate nu o face intentionat...poate a deschis un subiect sa vada cum gindim...si nu mi se pare nasol...pt ca sunt multi oameni bolnavi si nu spun..multi sufera in tacere...nu crezi...e rau sa fi bolnav....
mikela_my
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:48
De la: mikela_my, la data 2009-01-31 19:48:29eu nu judec pe nimeni...daca e adevarat merita sa incurajam un om...macar aratam ca suntem oameni cu suflet nu?...si daca minte....poate nu o face intentionat...poate a deschis un subiect sa vada cum gindim...si nu mi se pare nasol...pt ca sunt multi oameni bolnavi si nu spun..multi sufera in tacere...nu crezi...e rau sa fi bolnav....
de acord cu tine dar asta cauta pasarele..........desi are un intreg stol la cap.........acu vrea sex in grup bolnaviorul...........bai dar daca ai screloza(la cap ai sigur) se mai ridica ciucurelul?
FRANNNCE
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:50
De la: mikela_my, la data 2009-01-31 19:48:29eu nu judec pe nimeni...daca e adevarat merita sa incurajam un om...macar aratam ca suntem oameni cu suflet nu?...si daca minte....poate nu o face intentionat...poate a deschis un subiect sa vada cum gindim...si nu mi se pare nasol...pt ca sunt multi oameni bolnavi si nu spun..multi sufera in tacere...nu crezi...e rau sa fi bolnav....


mikela.... mie personal nu imi plac mincinosii si nici barbatii (a se citi copiii ) care vor sa se bage in seama inventand lucruri cu care nu este de glumit. cum ti-am spus ... pe celalat topic gasesti mai multe amanunte, inclusiv o enumerare a site-urilor (adica nu numai pe kudika AFIRMA ca se va sinucide) unde domnul in cauza isi posteaza dilemele ....

ca sa concluzionez : omul este doar la agatat ,nicidecum pe moarte....dupa cum bine vedeai daca citeai celalalt topic.

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:51
De la: sulumorudar, la data 2009-01-07 13:14:44  Am aflat ca sufar de aceasta maladie pecand aveam 15 an , atunci medicii-mi spuneau ca RAUL va veni in jural varstei de 40 de ani . Acum am 39 de ani si ma simt rau . Imiamortesc miinile si picioarele chiar si obrazul imi amorteste , amameteli ,dureri de spate, dureri de cap ,greturi mari . Totusi ma bucur ca nu m-am casatorit ca sa am copi care ar fi putut  mosteni boala de la mine. Inca mai pot munci ,cu toate ca uneori am dureri foarte mari. Dar cand nu voi mai putea munci , nu-mi voi mai putea plati chiria si deci voi ajunge in strada. Daca aceastaboala nu poate fi tratata si nu pot evita : durerile mai , pierderea vederii, pierderea auzului , paralizia sipierderea facultatilor mintale ,atunci nu-mi ramane decat sa ma sinucid , astfel nu ma va invinge boala pe mine batjocorindu-ma cu manifestarile ei ce eu ovoi ucide fara urmasi asa cum sant si eu (fara urmasi).



Penibil !! Un om cu adevarat bolnav si disperat nu reactioneaza asha. E trist daca tu consideri ca doar ispirand mila poti sa atragi atentia, si nu prin alte calitati. Ai grija sa nu se muleze destinul pe imaginea de neajutorat pe care ti-ai creat-o.
Aladiah
Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:01
De la: lecabel, la data 2009-01-31 20:01:12
Penibil !! Un om cu adevarat bolnav si disperat nu reactioneaza asha. E trist daca tu consideri ca doar ispirand mila poti sa atragi atentia, si nu prin alte calitati. Ai grija sa nu se muleze destinul pe imaginea de neajutorat pe care ti-ai creat-o.


a trecut de limita penibilului... a intrat de ja in cea a "problemelor la mansarda"....
mai sti.o fi vreun efect advers al bolii...

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:27
Buey....nenea Scleroza.......nu te my sinucizi mah???d knd ne mintzi k faci asta sh` nici aqm n`ai ajuns s o faci..........te`ai razgandith????........sau n`ai q ce???? vrei sa`ti dau yo o sfoara?????:))):))))):))))))
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 5 Februarie 2009 16:45
ete...l-am gasit si pe asta ... credeam ca nu vad bine...

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 18:30
bai nene ,tu chiar te plictiseshti rau de tot ...cate topicuri mai deschizi???
mucky
Postat pe 5 Februarie 2009 18:55
moriiiiiiiii.............iti aduc si coroana
portitza_Maria
Postat pe 5 Februarie 2009 18:56
Ci crapi in puii mei odata!
Dor_a
Postat pe 5 Februarie 2009 19:45
dumnezeule!!!cati oameni fara suflet,eu nu pot sa cred ce aberatii scrieti aici,toti parca sunteti nebuni de legat,voi meritati ce e mai rau pe lume!!!!sa va dea dumnezeu dupa cum vorbiti!!!
dalilascumpy
Postat pe 6 Martie 2009 18:18
Te invit sa citesti tot ce s-a postat pe alt topic si ai sa-ti dai seama ca nu cei care au postat aici sunt rai ci initiatorul topicului este un picutz mai... ciudat...
Link-ul e http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA-pagina-3.html
Lucia1971
Postat pe 6 Martie 2009 18:30
De la: dalilascumpy, la data 2009-03-06 18:18:58dumnezeule!!!cati oameni fara suflet,eu nu pot sa cred ce aberatii scrieti aici,toti parca sunteti nebuni de legat,voi meritati ce e mai rau pe lume!!!!sa va dea dumnezeu dupa cum vorbiti!!!
draga maichii esti pe linga subiect! asta nu e bolnav ci e venit sa agate femei pe forum ............daca esti disponibila nu te putem incurca!
FRANNNCE
Postat pe 7 Martie 2009 11:01
ok ok gata nu trebuie sa-mi sariti in cap,nu stiam ca mai are alt topic,la inceput chiar mi-a fost mila de el,pe bune,eu ma atac cand va oameni ca sufera
dalilascumpy
Postat pe 7 Martie 2009 19:09
De la: dalilascumpy, la data 2009-03-07 19:09:22ok ok gata nu trebuie sa-mi sariti in cap,nu stiam ca mai are alt topic,la inceput chiar mi-a fost mila de el,pe bune,eu ma atac cand va oameni ca sufera
asta sufera de nebagare de seama si implicit de lipsa.......noi inca il asteptam ca disparu de ceva vreme si tare rau e fara mascota!
FRANNNCE
Postat pe 7 Martie 2009 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc? 297 De la: magda9 14 Octombrie 2019 23:07
sangerare la contact sexual 27 De la: mihapic73 5 Noiembrie 2009 22:33
Transplant sau reconsttructie deget!! 14 De la: kudika020505 1 Iunie 2017 14:30
E urgent. 6 De la: snakewoman 30 Septembrie 2009 14:22
pur si simplu s-a transformat;(... 9 De la: scorpio67 17 Noiembrie 2009 14:51