Setari Cookie-uri

eu sagetator, el rac

Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 20:45
Buuun... am citit si rascitit articolele despre raci.... mie una imi vine sa il strang de gat pe rac... dar ma relaxez si imi spun din nou> Femeie nu merita!!!! Si asa mai departe.....dar imi aduc aminte racii mint si atunci cand dorm!!! tareeee!
Kllaudia_tasmertescu
Postat pe 5 Mai 2009 18:08
Sagetatorul isi doreste foarte mult sa evolueze, atat pe plan material, cat si spiritual. Daca iubirea oferita de rac il sprijina vor face o echipa buna, chiar daca racul este tentat sa cheltuiasca banii castigati de sagetator. Sagetatorul este zodie de Foc, iar racul de Apa, vor fi mereu momente de efort pentru armonizare. Iar catalizatorul va fi doar respectul si iubirea care se daruieste neconditionmat, fara a astepta ceva in schimb. Ambele zodii o apreciaza. Sagetatorul pentru a evolua emotional, iar racul in plan intelectual-rational. Racul are o mare inteligenta emotionala, iar sagetatorul una materialista, bazata pe ratiune. Daca se armonizeaza, va fi o mare bucurie pentru ambii.
kudika044610
Postat pe 28 August 2009 11:29
prietena mea este rac si sotul ei este sagetator sunt casatoriti de 14 ani se inteleg de minune se completeaza unul pe celalat f bine , deci nu stiu daca ne putem lua intotdeauna dupa ce ne prezic astrele
andreiaura
Postat pe 28 August 2009 16:23
Compatibilitate Rac - Sagetator
Aceste doua tipuri de personalitati nu sunt printre cele mai favorabile combinatii. Sagetatorul este liber, independent, ii place varietatea si nu va sta potolit prea mult timp. Racul este extreme de emotional, are nevoie de un partener care s ail reasigure si sa il inteleaga.

Sagetatorul este deschis, onest, direct si sincer. Racul poate reactiona la orientarea Sagetatorului spre energie intr-un astfel de mod incat ar putea sa fie ranit usor si ia lucrurile prea personal. Sagetatorul, pe de alta parte, rezolva problemele in graba, privind lucrurile intr-un stil optimist, nonsalant si amuzant. Indiferent de problema, Sagetatorul gaseste umorul in ea, incercand sa scoata tot ce e mai bun. Racul s-ar simti tot timpul nedreptatit, pentru ca trebuie sa curete in urma Sagetatorului. Doua reactii total diferite ii pot face sa se inteleaga greu.

Romantic vorbind, Sagetatorul trebuie sa revina cu picioarele pe pamant din cand in cand. Ii place sa invete orice, de la culture straine la diferite limbi si au nevoie de varietate pentru a putea sa isi continue studiul. Deseori devin interesati de relatii la distanta intr-un punct anume din viata.. Racul va aprecia calitatile oneste ale Sagetatorului si simtul umorului si aceasta va incalzi inima lor deja foarte emotionala. Pe de alta parte, daca Sagetatorul este mai mult plecat decat sta acasa, acest lucru l-ar putea face pe Rac sa se simta singur.

Sagetatorul iubeste natura, iar Racului i-ar putea place sa lucreze in gradina. Cel mai bun sfat pentru acest cuplu ar putea fi urmatorul: lasa-i Sagetatorului o noapte libera. Incercati sa mergeti la un curs sau sa iesiti afara impreuna. Vorbeste cu partenerul tau Rac sa mergeti sa inotati impreuna sau sa faceti treaba in gradina sau faceti niste plimbari lungi romantice prin parc.

SAGETATOR: Sincer, direct, amuzant, nelinistit
RAC: Emotional, grijuliu, sensibil
nika87
Postat pe 12 Noiembrie 2009 03:04
cee sa va spun, eu tot sint o sagetatoare si am un dracushor, sorry am vrut sa zic racushor
la noi tot sint certuri dar poate din faptul ca sintem la o mare departare si ne e cam greu sa rezistam departe unul de altul... dar stiu csa vom trece peste toate...... stii eu tot cred ca mai conteaza de educatie, de cit de mult te iubeste , si multe altele.... eu tot citesc multe despre raci si stiu foarte multi raci dar parca toti imi par diferiti, eu cred ca mai conteaza si de ce ascendent e racushorul tau , de exemplu la noi e asa , el e rac cu ascendent in sagetator dar eu sint sagetator cu ascendent in rac si practic sintem aceiashi dracushori amindoi nustiu cu ce va urma relatia mea , mergem inspre casatorie , dar cine stie...intre timp va mai anuntz ce se va intimpla , dar trebuie sa recunosc ca is cam foarte dificili racii estia si se prea iubesc pe ei si pun pe primul plan personalitatea lor, dar noi ca niste sagetatoare adevarate trebuie sa stim cum sa le mai taiem cornitzele ca sa nu devina dracushori in loc de racushori, nu?
nika87
Postat pe 12 Noiembrie 2009 03:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fecioara cu alta fecioara? 3 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 21:38
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56
buna 1 De la: yoAde 12 August 2010 08:54
sa ne mai descretim fruntile in lagatura cu zodiile 10 De la: alexyam_12 2 Martie 2009 19:20
Eu sagetator...el rac...exista compatibilitate buna? 8 De la: ioana_paula2003 4 Iunie 2009 23:42