Setari Cookie-uri

eu sagetator, el rac

eu sunth sagetator si el rac....d 2 ani sunth indragostita de el si as vrea tare multh sa avem o relatie...dar....problema cea mai mare e ca ne certam mereu....avem vreo sansa sa fim impreuna?????
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:59
merci ptr raspuns
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 24 Ianuarie 2009 09:56
eu sunt rac si el sagetator si avem o casnicie foarte frumoasa, asta cu zodiile chiar nu cred k e asa de important, depinde de iubirea dintre voi si de cat de mult va doriti sa fie bine, daca va impiedicati din prima de un impediment atat de minor...
bastiuta
Postat pe 20 Februarie 2009 12:01
Am cunoscut si eu o 'rac'. Pare o combinatie de lucruri paralele... cu toate ca vezi mesajul de mai sus...

Postat pe 20 Februarie 2009 12:09
Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!
arynaaa
Postat pe 20 Februarie 2009 20:47
de 20 ani sunt cu racul meu si inca ne iubim. depinde ce rac ai al meu este itzi doresc sa ai noroc. sunt dificili dar buni la suflet. succes!!!
adifana
Postat pe 21 Februarie 2009 13:56
De la: apollares, la data 2009-02-21 13:56:33de 20 ani sunt cu racul meu si inca ne iubim. depinde ce rac ai al meu este itzi doresc sa ai noroc. sunt dificili dar buni la suflet. succes!!!
Merci
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 22 Februarie 2009 09:29
Sagetator - Rac
Sagetator si Rac? Foc si Apa?

Nu cumva suferiti de generozitate afectiva? Uneori este bine sa va întrebati acest lucru, ca sa evitati orice suferinta produsa de emotii foarte intense. Acest cuplu se poate expune, tocmai în numele iubirii profunde de care este capabil, unor greseli de natura afectiva, motiv pentru care lectia lor comuna este simtul masurii.

Pentru ca Racul este extrem de senzitiv si empat iar Sagetatorul este extrem de coplesitor si protector, ei ajung adesea sa se menajeze reciproc de posibile sau eventuale suferinte, convinsi ca astfel evita sa-si raneasca sentimentele.

De exemplu, nici unul, nici altul nu se încumeta sa-i spuna verde în fata celuilalt ce nu-i place la el - asta deoarece Racul se teme sa nu fie parasit, iar Sagetatorul nu-si pune problema adevarului în iubire. De aceea, în acest cuplu nu putem sti niciodata ce se va petrece.

_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:47
Sagetator - Rac
Ambii pot visa la aceleasi calatorii sau la un acelasi mod de viata traditionala de familie. Sau pot fi reciproc dezamagiti, deoarece Sagetatorul crede ca protejeaza o creatura fragila - ceea ce Racul nu este deloc - iar Racul considera ca protejeaza un Sagetator ce se poate dovedi un om de casa - ceea ce foarte rar este posibil.

Natura jupiteriana comuna a Sagatatorului si Racului poate sa amestece Focul cu Apa, în asa fel încât Focul sa nu se stinga iar Apa sa nu se evapore - si asta pentru ca amândoua semnele au o functie de "hranire" foarte importanta pentru ceilalti: Racul hraneste sufletul, prin natura lui profund materna si grijulie, guvernata de Luna; Sagetatorul hraneste spiritul, prin natura lui profund religioasa, guvernata de Jupiter; astfel, se poate vorbi despre generozitate afectiva, întrucât orice fel de hranire este încarcat de energia miraculoasa a iubirii.

Astfel, ei pot trece de la atractia erotica fascinanta a începutului la starea de beatitudine, evitând depresiile afective lunare sau egocentrismul jupiterian.
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:47
nuuuu
iti dau un sfat, e decizia ta daca tii cont de el, ferestete de raciii, sunt niste actori foarte buni si sunt in stare sa te fece sa ii crezi chiar si cea mai mare minciuna. Eu am avut o experienta super aiurea si de atunci credema ca ma feresc de ei ca de dracu in persoana. Iti doresc bafta si ai grija ce crezi din gura unui rac, minte si atunci cand doarme.
prialamariana
Postat pe 8 Martie 2009 17:56
De la: prialamariana, la data 2009-03-08 17:56:14 nuuuu
iti dau un sfat, e decizia ta daca tii cont de el, ferestete de raciii, sunt niste actori foarte buni si sunt in stare sa te fece sa ii crezi chiar si cea mai mare minciuna. Eu am avut o experienta super aiurea si de atunci credema ca ma feresc de ei ca de dracu in persoana. Iti doresc bafta si ai grija ce crezi din gura unui rac, minte si atunci cand doarme.



Banuiesc ca te referi la barbatul rac...


ella_c
Postat pe 8 Martie 2009 17:58
De la: ella_c, la data 2009-03-08 17:58:30
De la: prialamariana, la data 2009-03-08 17:56:14 nuuuu
iti dau un sfat, e decizia ta daca tii cont de el, ferestete de raciii, sunt niste actori foarte buni si sunt in stare sa te fece sa ii crezi chiar si cea mai mare minciuna. Eu am avut o experienta super aiurea si de atunci credema ca ma feresc de ei ca de dracu in persoana. Iti doresc bafta si ai grija ce crezi din gura unui rac, minte si atunci cand doarme.



Banuiesc ca te referi la barbatul rac...




pai daca te iei dupa zodii ar insemna sa numai ai nici o relatie decat cu zodia care iti scrie ca te potrivesti... o aberatie
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:54
Da, ma refer la barbatul rac, orice regula are si exceptie si nu spun ca toti racii suta la suta sunt diamonici dar fi de o suta de ori mai atenta daca e rac, eu am avut o experienta reala, nu cuvinte scrise in zodiac, deci stiu pe pielea mea ce inseamna si nu cunosc numai unul, cunosc mai multi si sunt in mare la fel, kiss you. E doar un sfat tu poti sa faci ce crezi u ca e mai bine pentru tine.
prialamariana
Postat pe 10 Martie 2009 19:03
msc ......chair o sa tin cont de sfatul asta..... ....adicaaa.......si mie mi s`a intamplat sa ma minta persoana respectiva...... ....si nu o data......de mai multe ori.... .....asa caaa.......acum....prefer sa pastrez distantza
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 21 Martie 2009 08:31
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-03-21 08:31:35msc ......chair o sa tin cont de sfatul asta..... ....adicaaa.......si mie mi s`a intamplat sa ma minta persoana respectiva...... ....si nu o data......de mai multe ori.... .....asa caaa.......acum....prefer sa pastrez distantza


Banuiesc ca nu din cauza zodiei pastrezi distanta!
ella_c
Postat pe 21 Martie 2009 08:49
De la: ella_c, la data 2009-03-21 08:49:22
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-03-21 08:31:35msc ......chair o sa tin cont de sfatul asta..... ....adicaaa.......si mie mi s`a intamplat sa ma minta persoana respectiva...... ....si nu o data......de mai multe ori.... .....asa caaa.......acum....prefer sa pastrez distantza


Banuiesc ca nu din cauza zodiei pastrezi distanta!
.........................zodiile astea..............
erikahd2008
Postat pe 21 Martie 2009 08:53
ma poate o avea si zodiacu o influenta dar totusi de multe ori nu prea se potriveste
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:06
De la: _dulcik_, la data 2009-03-21 22:06:24ma poate o avea si zodiacu o influenta dar totusi de multe ori nu prea se potriveste


Mai Dulciko,nu stiu daca te mai uiti in urma..la cat postezi e aproape imposibil..Dar sa sti si tu...ca zodiacu' nu minte!ptiuuu...mama lui de zodiac,destept mai e!

Si nu glumesc!
ella_c
Postat pe 22 Martie 2009 05:55
De la: ella_c, la data 2009-03-22 05:55:00
De la: _dulcik_, la data 2009-03-21 22:06:24ma poate o avea si zodiacu o influenta dar totusi de multe ori nu prea se potriveste


Mai Dulciko,nu stiu daca te mai uiti in urma..la cat postezi e aproape imposibil..Dar sa sti si tu...ca zodiacu' nu minte!ptiuuu...mama lui de zodiac,destept mai e!

Si nu glumesc!


sincer la mine niciodata nu s-a potrivit nimic... din toate vb alea nimic.. 0 barat de aia zic ca nu e bn sa te iei dupa el... si nu sunt singura care posteaza asa mult.. si o fac pt ca imi place
_dulcik_
Postat pe 22 Martie 2009 22:05
De la: _dulcik_, la data 2009-03-22 22:05:36
De la: ella_c, la data 2009-03-22 05:55:00
De la: _dulcik_, la data 2009-03-21 22:06:24ma poate o avea si zodiacu o influenta dar totusi de multe ori nu prea se potriveste


Mai Dulciko,nu stiu daca te mai uiti in urma..la cat postezi e aproape imposibil..Dar sa sti si tu...ca zodiacu' nu minte!ptiuuu...mama lui de zodiac,destept mai e!

Si nu glumesc!


sincer la mine niciodata nu s-a potrivit nimic... din toate vb alea nimic.. 0 barat de aia zic ca nu e bn sa te iei dupa el... si nu sunt singura care posteaza asa mult.. si o fac pt ca imi place


Remarcabil,chiar te uiti la ce ai postat!Sincer,nu credeam!
Si sti ce mai apreciez la tine?De cate ori ti-am spus nici nu te-ai oprit dar nici nu te-ai suparat!
Uite ,de la mine primul
ella_c
Postat pe 22 Martie 2009 22:09
De la: ella_c, la data 2009-03-21 08:49:22
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-03-21 08:31:35msc ......chair o sa tin cont de sfatul asta..... ....adicaaa.......si mie mi s`a intamplat sa ma minta persoana respectiva...... ....si nu o data......de mai multe ori.... .....asa caaa.......acum....prefer sa pastrez distantza


Banuiesc ca nu din cauza zodiei pastrezi distanta!

nu din cauza zodiei....... ..............dar........ .......mi`a facuth prea mult rau si nu ma mai pot apropia de el........chair daca as vrea .....................siii.......... ........pana la urma e mai bine asa ........nu credeti????
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:46
Poate "racul" tau e mai altfel...Racii sunt calzi si afectuosi....Eu sunt rac ,si nu as face pe nimeni sa sufere...cu buna stiinta.Prefer sa ma retrag eu ...decat sa fac rau.Si mai cunosc raci ,care fac exact ca mine.Si-o fura ,dar stau in banca lor...
De obicei sagetatorii sunt cei care ranesc racii...clar ,pe undeva este o incompatibilitate.
Dupa cum vezi mai sus ,sunt si cazuri fericite.Pana la urma viata noastra nu tine numai de zodia in care ne-am nascut...
ella_c
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:06
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:10
Stau in casa cu doi raci.....mai aveam si un peste , fostul meu prieten era tot in zodia pesti, prietena mea tot in zodia pesti, fosta mea gazda tot pesti..... iar acum am cunoscut un rac.... sincer de fiecare data ne intepam.... de fapt il consider un prieten mai apropiat....
am uitat sa mentionez ca eu sunt sagetatoare.... deci... am o intrebare.... in fata focului mai pui apa....dar in fata apei?
Kllaudia_tasmertescu
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:20
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-03-21 08:31:35msc ......chair o sa tin cont de sfatul asta..... ....adicaaa.......si mie mi s`a intamplat sa ma minta persoana respectiva...... ....si nu o data......de mai multe ori.... .....asa caaa.......acum....prefer sa pastrez distantza


Si bine faci.
Cand te astepti mai putin, va gasi o alta femeie, fara sa se simta vinovat. Mai mult, tu vei fi facuta raspunzatoare chiar si de greselile lui.(el nu greseste niciodata , in mintea sa) Se considera cel mai sensibil , corect si generos barbat in viata... dar pe banii tai. Va fugi ori de cate ori il vei provoca la responsabilitati.
Nu sunt povesti, si nici citate din zodiac. Am crezut ca -l cunosc pe cel mai bun om din lume, dar m-a ranit cum nu a mai facut-o nimeni, niciodata, schimbandu-mi viata in mod radical. Cand s-a plictisit de singuratate, m-a intrebat: pot sa va mai ranesc o data?
poti crede ca a fost doar un caz izolat. Mai tarziu, am cunoscut un alt rac, si povestea s-ar fi repetat, daca nu-si ,,dadea in stamba'' la timp.As putea sa-ti mai spun ca beau f mult, dar cunosc si raci care , datorita educatiei nu practica acest sport.Ca si caracter, nu sunt claditi pe gustul sagetatorilor.
Daca-ti place sa-ti reproseze cineva ca-l eclipsezi, poti risca... dar mai bine NU !
veta_13
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:24
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-01-08 10:59:17eu sunth sagetator si el rac....d 2 ani sunth indragostita de el si as vrea tare multh sa avem o relatie...dar....problema cea mai mare e ca ne certam mereu....avem vreo sansa sa fim impreuna?????



Buna, cred ca da dc sa nu aveti eu cred ca nu conteaza chiar asa de mult zodiile e adevarat ca au si ele o semnificatie dar pot sa-ti zic ca eu sunt scorpion iar sotul berbec deci daca ar fi sa se ia dupa zodii cred ca nu am fi fost pana acuma impreuna si crede-ma ca si noi ne certam deci tot ce conteaza este sa va intelegeti voi ca persoane si pe urma analizati zodiile
kudibruneta
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:30
Am un drac de rac pe cap... tipul omului care nu poate trai fara vreo 10-12 fete....si care vine la mine numai in momentul in care nevoie de liniste.... buuunnn.... imi vine sa il strnag de gat dar ma abtin.... si in plus azi mi-a facut o faaazaaaa........ chiar ca imi vine sa il strang de gat! Dar... imi spun femeie relaxeaza-te... nu merita!
Si cine intelege! Ca daca ma mai suna.... si am uitat sa precizez ca este si coleg de serviciu si ceva superior mie ....... desi recunoaste ca mai mult eu sunt ..... restul e ok..... deci? Ce pot sa fac? sa il stang de gat sau sa il pun la fiert pana se face rosu?
Kllaudia_tasmertescu
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:35
De la: Kllaudia_tasmertescu, la data 2009-04-24 20:35:52Am un drac de rac pe cap... tipul omului care nu poate trai fara vreo 10-12 fete....si care vine la mine numai in momentul in care nevoie de liniste.... buuunnn.... imi vine sa il strnag de gat dar ma abtin.... si in plus azi mi-a facut o faaazaaaa........ chiar ca imi vine sa il strang de gat! Dar... imi spun femeie relaxeaza-te... nu merita!
Si cine intelege! Ca daca ma mai suna.... si am uitat sa precizez ca este si coleg de serviciu si ceva superior mie ....... desi recunoaste ca mai mult eu sunt ..... restul e ok..... deci? Ce pot sa fac? sa il stang de gat sau sa il pun la fiert pana se face rosu?


tine-l pe uscat!
veta_13
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:57
De la: veta_13, la data 2009-04-24 12:24:22
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-03-21 08:31:35msc ......chair o sa tin cont de sfatul asta..... ....adicaaa.......si mie mi s`a intamplat sa ma minta persoana respectiva...... ....si nu o data......de mai multe ori.... .....asa caaa.......acum....prefer sa pastrez distantza


Si bine faci.
Cand te astepti mai putin, va gasi o alta femeie, fara sa se simta vinovat. Mai mult, tu vei fi facuta raspunzatoare chiar si de greselile lui.(el nu greseste niciodata , in mintea sa) Se considera cel mai sensibil , corect si generos barbat in viata... dar pe banii tai. Va fugi ori de cate ori il vei provoca la responsabilitati.
Nu sunt povesti, si nici citate din zodiac. Am crezut ca -l cunosc pe cel mai bun om din lume, dar m-a ranit cum nu a mai facut-o nimeni, niciodata, schimbandu-mi viata in mod radical. Cand s-a plictisit de singuratate, m-a intrebat: pot sa va mai ranesc o data?
poti crede ca a fost doar un caz izolat. Mai tarziu, am cunoscut un alt rac, si povestea s-ar fi repetat, daca nu-si ,,dadea in stamba'' la timp.As putea sa-ti mai spun ca beau f mult, dar cunosc si raci care , datorita educatiei nu practica acest sport.Ca si caracter, nu sunt claditi pe gustul sagetatorilor.
Daca-ti place sa-ti reproseze cineva ca-l eclipsezi, poti risca... dar mai bine NU !
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 11:00
De la: ella_c, la data 2009-03-22 22:09:31
De la: _dulcik_, la data 2009-03-22 22:05:36
De la: ella_c, la data 2009-03-22 05:55:00
De la: _dulcik_, la data 2009-03-21 22:06:24ma poate o avea si zodiacu o influenta dar totusi de multe ori nu prea se potriveste


Mai Dulciko,nu stiu daca te mai uiti in urma..la cat postezi e aproape imposibil..Dar sa sti si tu...ca zodiacu' nu minte!ptiuuu...mama lui de zodiac,destept mai e!

Si nu glumesc!


sincer la mine niciodata nu s-a potrivit nimic... din toate vb alea nimic.. 0 barat de aia zic ca nu e bn sa te iei dupa el... si nu sunt singura care posteaza asa mult.. si o fac pt ca imi place


Remarcabil,chiar te uiti la ce ai postat!Sincer,nu credeam!
Si sti ce mai apreciez la tine?De cate ori ti-am spus nici nu te-ai oprit dar nici nu te-ai suparat!
Uite ,de la mine primul


normal ca ma uit la ce postez doar nu o fac doar de dragul de a scrie... si nu ma supar eu asa usor..
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti 12 De la: kudika019015 21 Iunie 2009 22:48
Barbatii misogini 84 De la: kudika377539 24 Mai 2011 23:59
eu sagetator el varsator 12 De la: cristinne83 12 Octombrie 2009 12:14
eu sagetator el scorpion 7 De la: miss_darine 15 Decembrie 2010 21:56
sal 1 De la: kudika275734 9 August 2010 11:48