Setari Cookie-uri

despre afemeiati

cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri
vulcan
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:59
degeaba "te pui in garda"...un afemeiat te va juka pe degete...faci confuzie la numaru doi akolo...in nici un caz al doilea nu este afemeiat,nu crek sti cu adevarat sensul cuvantului...
AFEMEIÁT adj., s. 1. adj. (fam.) fustangiu, (pop. ºi fam.) muieratic. (Bãrbat ~.) 2. s. crai, (pop. ºi fam.) berbant, craidon, muieratic, (pop.) muierce, (prin Transilv.) bãbãlãu, (fam.) donjuan, fustangiu, (glumeþ) ºtrengar. (E un mare ~.) (sursa:DEX)
razz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:31
de cel din prima categorie fug din start,deci nici o sansa.cu cel din a doua categorie m-am intalnit deja,din pacate.acum am ajuns la trista concluzie,ca daca nu mai ai relatii deloc,nu mai suferi.
dana_mv
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:24
nici eu nu cred ca al doilea gen face parte din categoria "afemeiatilor". da cred ca-s periculosi si unii si altii! de obicei imi place sa se joace cu "cartile pe fata", dar am instincte bune si ma prind mereu cand nu e cinstit. din pacate asa sunt cam toti... barbatii.
missalexandra
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:33
al doilea e mult mai periculos si cred k orice barbat afiseaza la un moment dat acest tertip cand vrea sa cucereask o femeie,tot ce a avut pana acum nu a fost bun,tu esti mai speciala si ma scoti din starea asta...
lacrasar
Postat pe 20 Februarie 2009 15:05
Pe primul il apreciez ca e sincer, macar spune pe fata ce vrea, chiar daca nu-mi place acest gen de barbat...
Al doilea nu prea intra la categ afemeiati, cum zice razz, citand DEX-ul....insa cred am priceput ce-ai vrut sa spui, e acela care e o victima a femeilor, care l-au folosit, si-au batut joc de sentimentele lui, iar el a oferit tot...bietul de el!

Am cunoscut ambele tipuri, a doua categorie mi se par demni de mila.....pai ce barbat e asta de are nevoie de asemenea tertipuri ca sa cucereasca o femeie? E o caricatura, da din pacate f multi se comporta asa...Cei frustrati din diverse motive cred ca apeleaza la trucuri de astea...Se ascund in spatele unei masti, pozeaza in ceea ce nu sunt de fapt....

Apreciez barbatii care sunt ei insisi, care nu incearca sa para altceva decat sunt...am cunoscut si de astia....
ioana_2009
Postat pe 22 Februarie 2009 10:46
traieste clipa,lasa te purtata de val..si afemeiatii sunt oameni,ce ai cu ei?
daca crezi ca vreun barbat te poate prostii sa stii ca sunt multi si daca stai cu garda sus mereu poate ca pierzi acel barbat care chiar vrea sa fie cu tine,si poate este un afemeiat !!
ancaface
Postat pe 22 Februarie 2009 16:52
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?


Pai eu zic ca poti recunoaste punand in balanta vorbele cu faptele. Afemeiatii nu au timp, nu au rabdare ba unde mai pui ca unii nu au nici bani sa iti ia o floare. In schimb au multe vorbe, teorii si explicatii care suplinesc ce am zis in propozitia anterioara ca nu prea au. Te multumesti doar cu vorbe? Cu un "te iubesc!" neprobat de gesturi romantice deoarece omul nu are timp, e ocupat, are responasbilitati si nu sta de prostiile femeiesti? Ai grija ca omul e un afemeiat insensibil la farmecul si frumusetea ta (din moment ce doar profita nu are cum sa si admire sincer ce reprezinti tu ca femeie!)si s-ar putea sa iti rapeasaca cei mai frumosi ani degeaba daca nu renunti la el!
Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 12:43
da o combinatie intre cei doi nu exista?
cinealtcineva
Postat pe 25 Februarie 2009 12:49
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri


Cel din a doua categorie sufera de fapt de sindromul DonJuan, care isi are radacinile si intr-un mic (sau mai mare) complex al lui Oedip. Sunt cazuri patologice, nici lor nu le e bine, dealtfel... sunt macinati de incertitudini si au o auto-stima deficitara, de fapt... Are dreptate Razz, termenul de muieratic/afemeiat nu i se potriveste celui care sufera de sindromul DonJuan... e pur si simplu un caz patologic, si - netratat - nu aduce decat neajunsuri.
Aveti grija sa-i evitati, nu se "fac bine" de la sine... Si ca sa ajunga la tratament, trebuie sa recunoasca ca sufera de respectivul sindrom... Ceea ce nu se intampla... In capul lor se considera victime.
Dor_a
Postat pe 25 Februarie 2009 12:55
De la: Dor_a, la data 2009-02-25 12:55:13
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri


Cel din a doua categorie sufera de fapt de sindromul DonJuan, care isi are radacinile si intr-un mic (sau mai mare) complex al lui Oedip. Sunt cazuri patologice, nici lor nu le e bine, dealtfel... sunt macinati de incertitudini si au o auto-stima deficitara, de fapt... Are dreptate Razz, termenul de muieratic/afemeiat nu i se potriveste celui care sufera de sindromul DonJuan... e pur si simplu un caz patologic, si - netratat - nu aduce decat neajunsuri.
Aveti grija sa-i evitati, nu se "fac bine" de la sine... Si ca sa ajunga la tratament, trebuie sa recunoasca ca sufera de respectivul sindrom... Ceea ce nu se intampla... In capul lor se considera victime.


daca imi permitzi dora vin cu o completare:sunt vesnic nemultumitzi si in cautarea fericirii absolute desi ceea ce ofera ei lasa de dorit

donttouch
Postat pe 25 Februarie 2009 12:58
De la: cinealtcineva, la data 2009-02-25 12:49:32da o combinatie intre cei doi nu exista?

Eu nu stiu daca exista o combinatie intre cele doua tipuri amintite aici dar stiu ca exista un punct comun la toti afemeiatii mici si mari si anume: nu le plac femeile cu adevarat! Paradoxal, nu?! Dar asa cred eu! Din moment ce nu s-au oprit la nici una inseamna ca nu le-a placut nici una! Have you ever really love a woman? If you don`t may be you are....GAY! latent, desigur!
Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 13:00
De la: donttouch, la data 2009-02-25 12:58:14
De la: Dor_a, la data 2009-02-25 12:55:13
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri


Cel din a doua categorie sufera de fapt de sindromul DonJuan, care isi are radacinile si intr-un mic (sau mai mare) complex al lui Oedip. Sunt cazuri patologice, nici lor nu le e bine, dealtfel... sunt macinati de incertitudini si au o auto-stima deficitara, de fapt... Are dreptate Razz, termenul de muieratic/afemeiat nu i se potriveste celui care sufera de sindromul DonJuan... e pur si simplu un caz patologic, si - netratat - nu aduce decat neajunsuri.
Aveti grija sa-i evitati, nu se "fac bine" de la sine... Si ca sa ajunga la tratament, trebuie sa recunoasca ca sufera de respectivul sindrom... Ceea ce nu se intampla... In capul lor se considera victime.


daca imi permitzi dora vin cu o completare:sunt vesnic nemultumitzi si in cautarea fericirii absolute desi ceea ce ofera ei lasa de dorit



Asa e Donty, in realitate ei cauta dragostea materna de care - dintr-un motiv sau altul - au fost privati in copilarie...
Dor_a
Postat pe 25 Februarie 2009 13:35
De la: ancaface, la data 2009-02-22 16:52:55traieste clipa,lasa te purtata de val..si afemeiatii sunt oameni,ce ai cu ei?
daca crezi ca vreun barbat te poate prostii sa stii ca sunt multi si daca stai cu garda sus mereu poate ca pierzi acel barbat care chiar vrea sa fie cu tine,si poate este un afemeiat !!


Un barbat care chiar vrea sa fie cu tine poate fi chiar un afemeiat? Nu, multumesc! Nu am vazut in viata mea un afemeiat care a facut-o fericita si implinita pe nevasta lui sau iubita lui! Nu exista fericire langa un astfel de barbat, oricum ai intoarce-o! Ba mai mult iti poate distruge viata daca te incapatanezi sa ramai alturi de el deoarece tineretea femeii este scurta si cand te vei trezi vei regreta anii pierduti. Eu sunt de parere ca trebuie sa fii cu garda sus tot timpul!

Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 14:05
teoretic toti barbati sunt afemeiat , diferenta este ca uni au mai mult succes decat altii, dar toti cautam o femeie adevarata , care sa ne faca sa uitam de restul ....
toti ne cautam perechea ,si cu cat cunoastem mai multi oameni cu atat avem mai multe sanse sa o gasim...
SweetDadyD
Postat pe 25 Februarie 2009 14:55
De la: donttouch, la data 2009-02-25 12:58:14
De la: Dor_a, la data 2009-02-25 12:55:13
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri


Cel din a doua categorie sufera de fapt de sindromul DonJuan, care isi are radacinile si intr-un mic (sau mai mare) complex al lui Oedip. Sunt cazuri patologice, nici lor nu le e bine, dealtfel... sunt macinati de incertitudini si au o auto-stima deficitara, de fapt... Are dreptate Razz, termenul de muieratic/afemeiat nu i se potriveste celui care sufera de sindromul DonJuan... e pur si simplu un caz patologic, si - netratat - nu aduce decat neajunsuri.
Aveti grija sa-i evitati, nu se "fac bine" de la sine... Si ca sa ajunga la tratament, trebuie sa recunoasca ca sufera de respectivul sindrom... Ceea ce nu se intampla... In capul lor se considera victime.


daca imi permitzi dora vin cu o completare:sunt vesnic nemultumitzi si in cautarea fericirii absolute desi ceea ce ofera ei lasa de dorit



De acord!
ioana_2009
Postat pe 25 Februarie 2009 18:38
Buna. Sunt casatorita cu un afemeiat , sotul meu are 70 ani eu am 30 . Stiu care va fi reactia voastra cind va ginditi la diferenta de virsta si va dau dreptate am fost o proasta ca mam maritat cu el recunosc.
Ma inseala cu cine pica nu conteaza pt el avem si 2 copii de 4 respectiv 5 ani. dar de un timp incoace cind stiu ce face nu mai pot sal suport mi scirba de el nu mai am incredere in el deloc efectiv nu il suport nici sa ma atinge decum sa ma mai culc cu el . nu stiu ce sa mai fac dati-mi un sfat .
danaschuster
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:09
urasc barbatii obsedati,care,cand ies pe strada,de exemplu se uita dupa toate femeile,fara sa le scpe vreuna,inclusiv dupa cele gravide sau cu copilasii dupa ele.......le-as sparge capatana.....
FLORY_DULCIK
Postat pe 30 Noiembrie 2009 00:50
cata nervozitate se lasa la iveala in acest topic... eu unul nu vreau sa salvez imaginea barbatului discutata aici, insa as vrea sa adaug ceva : consider ca este util ca o perioada orice barbat sa fie afemeiat, si apoi sa se linisteasca, fiindca daca ar sari peste etapa asta si ar fi tot timpul foarte serios in relatiile sale, bietul om daca ar avea ghinion nu ar sti sa se raporteze bine la o situatie nasoala... ati observat cum se plang barbatii parasiti, de drama lor? acei barbati nu vor sti niciodata sa fie afemeiati si cand sunt lasati singuri plang ca niste idioti neajutorati... eu am fost afemeiat mai demult, si respect orice barbat care oricand are ghinion cu iubita sa si relatia lui se prabuseste va sti sa se uite in viitor si sa observe ca "balta mai are peste", si nu e motiv de drama fiindca o iubire pierduta poate fi inlocuita mai devreme sau mai tarziu...

voi ce parere aveti?
zorba
Postat pe 30 Noiembrie 2009 17:27
si eu am o relatie cu un tip...eu 40, el 60...nu suntem inca casatoriti...societatea ne priveste cu retinere in ceea ce priveste viitorul nostru...amandoi suntem divortati, dar traim impreuna....nu as putea sa ti dau un sfat insa tu da....poate daca intri tinem legatura daca bineinteles doresti...
catalina69
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:48
De la: kudika079716, la data 2009-11-05 14:09:51Buna. Sunt casatorita cu un afemeiat , sotul meu are 70 ani eu am 30 . Stiu care va fi reactia voastra cind va ginditi la diferenta de virsta si va dau dreptate am fost o proasta ca mam maritat cu el recunosc.
Ma inseala cu cine pica nu conteaza pt el avem si 2 copii de 4 respectiv 5 ani. dar de un timp incoace cind stiu ce face nu mai pot sal suport mi scirba de el nu mai am incredere in el deloc efectiv nu il suport nici sa ma atinge decum sa ma mai culc cu el . nu stiu ce sa mai fac dati-mi un sfat .


buna...ºi eu sunt intr o relatie cu un tip care are 60 iar eu 40...nu suntem casatoriti dar traim impreuna...daca mai intri pe forum poate tinem legatura....eu sfaturi nu ti pot da insa tu da...
catalina69
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:49
"al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste......."
Daca ai fi capabila sa lasi EGO-ul tau deoparte ai putea sa fii un prieten deosebit pentru o astefel de persoana! Insa trebuie sa fii capabila sa intelegi ca el este legat sufleteste foarte puternic de o alta persoana! Dac ai calitatile necesare ii poti vindeca rana si linisti sufletul!
Nu trebuie sa iti doresti sa ajungi pe primul loc in sufletul unui astfel de barbat, trebuie sa renunti sa lupti in acest scop! Nu uita ca acest barbat si-a pierdut naivitatea, acum el este pus in garda! Teama de a nu suferi din nou este foarte mare! El nu se va mai atasa sufleteste decat daca simte ca persoana in cauza are calitatile necesare pentru a se simti fericit alaturi de ea!
Poate ar trebui sa te preocupe mai mult sufletul celorlalti! Sa te straduiesti sa-i intelegi cu adevarat!
marceltuky
Postat pe 8 Martie 2010 10:12
De la: dana_mv, la data 2009-01-24 11:24:49de cel din prima categorie fug din start,deci nici o sansa.cu cel din a doua categorie m-am intalnit deja,din pacate.acum am ajuns la trista concluzie,ca daca nu mai ai relatii deloc,nu mai suferi.


Suferinta ti-o provoci singura!
EGO-ul tau este cel care te face sa nu vezi realitatea
marceltuky
Postat pe 8 Martie 2010 10:16
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-30 00:50:11urasc barbatii obsedati,care,cand ies pe strada,de exemplu se uita dupa toate femeile,fara sa le scpe vreuna,inclusiv dupa cele gravide sau cu copilasii dupa ele.......le-as sparge capatana.....


Cred ca reusesti sa te apropii foarte mult de ceea ce consider ca ar trebui sa fie explicatia din DEX privitor la sensul cuvantului afemeiat! Si mie ca si barbat mi se pare dizgratios sa vad manifestarile animalice ale unor barbati! Este firesc sa remarci si sa admiri calitatile oamenilor (dupa cum remarci nu m-am referit doar la femei) dar modul in care iti exprimi admiratia face diferenta:
O poti face badaraneste si atunci devii un afemeiat!
Chiar si eu ca barbat am avut momente in care m-am simtit agresat de manifestarile unor persoane vizand admiratia sau interesul fata de mine! Manifestarile prea directe si prea insistente devin vulgare indiferent din partea cui vin!

Sau o poti face discret si elegant si atunci te dovedesti un gentleman!
"cãruia îi place sã facã curte femeilor" - definitia data in DEX o consider jignitoare la adresa barbatilor cu bun simt! Un gentleman este curtenitor cu femeile. Orice femeie este increzatoare atunci cand se simte admirata! Dar una este sa simti admiratia celor din jur si alta este sa simti poftele celor din jur
marceltuky
Postat pe 8 Martie 2010 16:05
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri




Am dat si eu peste un specimen(am fost impreuna 1 an jum),insa nu stiu in care din cele 2 sa-l incadrez.Stiam ca-si inselase fosta prietena cu care a stat 3 ani(mi-a spus el) si m-a inselat si pe mine,insa fara sa-mi dau seama,parea iubitul perfect,dar am aflat de la alti si a recunoscut.Ce-i drept ne-am despartit ,s-a insurat si saraca sotie o inseala la maxim.
Din cele 2 categorii:a 2-a mi se pare periculoasa.
cami_goanga10
Postat pe 10 Aprilie 2010 01:11
Barbatii sunt afemeiati din cauza femeilor asa ca...:)
Mariah22
Postat pe 23 Septembrie 2010 11:33
De la: Mariah22, la data 2010-09-23 11:33:41Barbatii sunt afemeiati din cauza femeilor asa ca...:)



phuiii..........
anastasia_m
Postat pe 23 Septembrie 2010 17:34
1. nu inteleg ce e rau in a admira frumusetea "pe drum" (sa te uiti la o alta femeie) atata timp cat este nonsexual
2. am cunostinte din ambele extreme:
- cei care sunt ultra.mega.masculi se plang ca femeile lor nu ii suporta fara parfum :))
- cei care sunt afemeiati (din categoria feminizati) in mare nu prea stiu ce sunt alea femei :D
battleofwits
Postat pe 23 Septembrie 2010 18:13
De la: vulcan, la data 2009-01-11 14:59:59cum recunoastem un astfel de specimen?
exista diferite tipuri de afemeiati?
din experienta mea, eu am intalnit 2 tipuri,
primul, cel mai des intalnit poate, este cel al afemeiatului ``pe fata``, care si recunoaste asta, si se comporta ca atare, fara a se ascunde, dimpotriva, fiind mandru de reputatia lui.
al doilea, este cel al barbatului `´neinteles de nici o femeie``, timid, timorat, ranit in dragoste etc, care se plange tuturor ca nu are noroc in dragoste.......
care tip considerati ca este mai periculos?
eu una consider ca al doilea, pentru ca este atat de umil si nefericit, incat ceea ce face mai tarziu te ia in totalitate prin surprindere, macar in privinta primului tip esti pusa in garda de la inceput.........
am avut parte de ambele tipuri



cel mai periculos este sa fii tu prea naiva

toti barbatii care stiu sa te ia de ti se belesc ochii ca la melc sint ultra versati. am vazut un expert care in plus era atat de prietenos ca-mi venea mie sa-l iau in brate. inteleg ca va place sa va lasate vrajite, laudate, impresionate, etc dar iti bazezi o relatie pe nimicuri d'astea ?

ce te atrage la unul nefericit ?




Histria
Postat pe 24 Septembrie 2010 12:54
De la: zorba, la data 2009-11-30 17:27:21cata nervozitate se lasa la iveala in acest topic... eu unul nu vreau sa salvez imaginea barbatului discutata aici, insa as vrea sa adaug ceva : consider ca este util ca o perioada orice barbat sa fie afemeiat, si apoi sa se linisteasca, fiindca daca ar sari peste etapa asta si ar fi tot timpul foarte serios in relatiile sale, bietul om daca ar avea ghinion nu ar sti sa se raporteze bine la o situatie nasoala... ati observat cum se plang barbatii parasiti, de drama lor? acei barbati nu vor sti niciodata sa fie afemeiati si cand sunt lasati singuri plang ca niste idioti neajutorati... eu am fost afemeiat mai demult, si respect orice barbat care oricand are ghinion cu iubita sa si relatia lui se prabuseste va sti sa se uite in viitor si sa observe ca "balta mai are peste", si nu e motiv de drama fiindca o iubire pierduta poate fi inlocuita mai devreme sau mai tarziu...

voi ce parere aveti?

eu nu cred ca un afemeiat se poate linisti vreodata....cel putzin eu am vazut doar contraexemple...sunt curioasa cum si de ce te-ai schimbat tu.
chiar crezi ca daca ai multe experiente te ajuta sa treci mai repede peste despartiri? ce sugerezi tu se aplica si ptr femei?
DayC
Postat pe 2 Decembrie 2010 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba" 10 De la: kudika_1000952 7 Septembrie 2016 19:21
Barbatul si marimile lui... 609 De la: marco918 5 Septembrie 2011 00:32
Cluburi, abordari, prieteni noi, *recomandare* 43 De la: DayC 17 Ianuarie 2012 17:24
Wael Ghonim 1 De la: battleofwits 10 Februarie 2011 14:23
ati vrea asa barbat? 22 De la: Arutzu28 15 August 2011 18:35