Setari Cookie-uri

Mai putin sex,mai multa dragoste?

Buna, am o relatie de un an,si zilele trecute i-am zis"Vreau mai multa dragoste din partea ta, NU vreau sa ma tii langa tine doar ca pe o jucarie sexuala,ca pe un obiect cu care sa-ti indeplinesti jocurile si fanteziile..."
S-a schimbat,dar...simt ca tot ce face ,face fortat,nu din propria lui initiativa,nu pentru ca asa ii dicteaza inima...cum sa fac...ajutati-ma,va rog!
little_irynuk
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:25
Tu ii dai suficienta?
Daca da, strange surubul (era sa scriu cu p) si repeta-i vede-n fata: Vreau mai multa!

Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:35
intr-o relatie primesti dragoste, nu trebuie sa stai cu mana intinsa! daca nu vine din sufletul lui....degeaba ii mai ceri
bangla_soul
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:45
poate tipul nu vrea sa-ti dea mai multa dragoste. maybe he just want to F U C K you.

nu mai cere barbatului ceva care s-ar putea sa nu-i faca placere sa-ti ofere.
anderson
Postat pe 13 Ianuarie 2009 00:20
schimba partenerul...ACUM!!!
Teodutza84
Postat pe 13 Ianuarie 2009 03:00
mda . cand dragostea dispare , nu mai ai ce face
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:10
daca consideri ca nu mai exista dragoste...atunci...mai bine separativa!! zboara mereu pe aripile dragostei......sfatul meu!!
stellutza
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:04
De la: little_irynuk, la data 2009-01-12 18:25:04Buna, am o relatie de un an,si zilele trecute i-am zis"Vreau mai multa dragoste din partea ta, NU vreau sa ma tii langa tine doar ca pe o jucarie sexuala,ca pe un obiect cu care sa-ti indeplinesti jocurile si fanteziile..."
S-a schimbat,dar...simt ca tot ce face ,face fortat,nu din propria lui initiativa,nu pentru ca asa ii dicteaza inima...cum sa fac...ajutati-ma,va rog!
any_ungureanu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:50
De la: Teodutza84, la data 2009-01-13 03:00:04schimba partenerul...ACUM!!!
sa caute altul care din dragoste sa faca pipilica pe ea? ca pe tine theo?
FRANNNCE
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:53
De la: little_irynuk, la data 2009-01-12 18:25:04Buna, am o relatie de un an,si zilele trecute i-am zis"Vreau mai multa dragoste din partea ta, NU vreau sa ma tii langa tine doar ca pe o jucarie sexuala,ca pe un obiect cu care sa-ti indeplinesti jocurile si fanteziile..."
S-a schimbat,dar...simt ca tot ce face ,face fortat,nu din propria lui initiativa,nu pentru ca asa ii dicteaza inima...cum sa fac...ajutati-ma,va rog!
Femeile sunt mai sufletiste si mai iubitoare ca si barbatii.... asta nu inseamna ca barbatii nu sunt iubareti ci doar ca ei vad altcumva dragostea si iubirea.Barbatii vad dragostea prin intermediul faptelor si a ratiunii.Femeile isi folosesc mintea mai putin ca si barbatii si vad iubirea prin intermediul inimii si a sentimentelor.
Exista posibilitatea ca o femeie sa inteleaga gresit un barbat si invers in domeniul dragostei datorita faptului ca barbatii sunt diferiti de femei si invers.
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:15
ce te mai iubesc eu baiete...ti-am mai spus...doar ca uneori imi doresc sa te si inteleg, da' nu pot
_oktober_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:57
De la: _oktober_, la data 2009-01-31 21:57:49ce te mai iubesc eu baiete...ti-am mai spus...doar ca uneori imi doresc sa te si inteleg, da' nu pot
Ce anume nu intelegi ca poate iti pot explica?
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:09
cum de esti tu singur?
_oktober_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:22
Tipa cu care am fost a fost putin cam materialista si avea pretentia sa pun apartamentul meu si pe numele ei dupa ce ne casatorim.Eu insa nu am fost de acord cu acest lucru.defapt ea ma iubeste si acuma pe cale sentimentala...... .ne-am despartit din cauza apartamentului.
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:30
interesante...sentimente feminine...eu zic sa-l vinzi, apartamentul...iti distruge viata
_oktober_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:32
si de ce ma rog nu ai vrut?
_oktober_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:33
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-31 22:30:15Tipa cu care am fost a fost putin cam materialista si avea pretentia sa pun apartamentul meu si pe numele ei dupa ce ne casatorim.Eu insa nu am fost de acord cu acest lucru.defapt ea ma iubeste si acuma pe cale sentimentala...... .ne-am despartit din cauza apartamentului.


Mie mi se pare normal ... m-as simti foarte jignita daca sotul meu nu m-ar trece pe actual apartamentului. Si sa stii ca la divort nu conteaza.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:38
De la: Kathara, la data 2009-01-31 22:38:08
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-31 22:30:15Tipa cu care am fost a fost putin cam materialista si avea pretentia sa pun apartamentul meu si pe numele ei dupa ce ne casatorim.Eu insa nu am fost de acord cu acest lucru.defapt ea ma iubeste si acuma pe cale sentimentala...... .ne-am despartit din cauza apartamentului.


Mie mi se pare normal ... m-as simti foarte jignita daca sotul meu nu m-ar trece pe actual apartamentului. Si sa stii ca la divort nu conteaza.
Este o lege care spune ca dupa cinci ani de casnicie jumatate din apartamentul meu ii revine ei chiar si daca divorteaza dupa cinci ani de mine.Am vrut sa pun pe ea jumatate dar cand am aflat de legea cu cinci ani dupa ce am consultat avocatul m-am razgandit.
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:43
De la: _oktober_, la data 2009-01-31 22:33:33si de ce ma rog nu ai vrut?
tipa nu o ducea foarte bine din punct de vedere financiar si nu putea sa faca si ea la randul ei aceeasi miscare cu casa ei(sa puna jumate pe mine).Apartamentul meu are o valoare in jur de 60.000 de euro.
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:47
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-31 22:43:42
De la: Kathara, la data 2009-01-31 22:38:08
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-31 22:30:15Tipa cu care am fost a fost putin cam materialista si avea pretentia sa pun apartamentul meu si pe numele ei dupa ce ne casatorim.Eu insa nu am fost de acord cu acest lucru.defapt ea ma iubeste si acuma pe cale sentimentala...... .ne-am despartit din cauza apartamentului.


Mie mi se pare normal ... m-as simti foarte jignita daca sotul meu nu m-ar trece pe actual apartamentului. Si sa stii ca la divort nu conteaza.
Este o lege care spune ca dupa cinci ani de casnicie jumatate din apartamentul meu ii revine ei chiar si daca divorteaza dupa cinci ani de mine.


Dupa cinci ani ii revine jumatate din bunurile pe care le-ati cumparat in comun. Si trebuie sa dovedesti ca le-ati cumparat impreuna, altfel spus daca unul sta acasa iar celalat munceste nu se imparte apartamentul la doi, ca nu suntem la americani.

In fine, daca am planuri de casatorie cu cineva mi se apre normal sa am incredere in integritatea persoanei.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:50
De la: Kathara, la data 2009-01-31 22:50:16
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-31 22:43:42
De la: Kathara, la data 2009-01-31 22:38:08
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-31 22:30:15Tipa cu care am fost a fost putin cam materialista si avea pretentia sa pun apartamentul meu si pe numele ei dupa ce ne casatorim.Eu insa nu am fost de acord cu acest lucru.defapt ea ma iubeste si acuma pe cale sentimentala...... .ne-am despartit din cauza apartamentului.


Mie mi se pare normal ... m-as simti foarte jignita daca sotul meu nu m-ar trece pe actual apartamentului. Si sa stii ca la divort nu conteaza.
Este o lege care spune ca dupa cinci ani de casnicie jumatate din apartamentul meu ii revine ei chiar si daca divorteaza dupa cinci ani de mine.


Dupa cinci ani ii revine jumatate din bunurile pe care le-ati cumparat in comun. Si trebuie sa dovedesti ca le-ati cumparat impreuna, altfel spus daca unul sta acasa iar celalat munceste nu se imparte apartamentul la doi, ca nu suntem la americani.

In fine, daca am planuri de casatorie cu cineva mi se apre normal sa am incredere in integritatea persoanei.
De impartirea bunurilor dobandite impreuna stiam dar ideea era ca ea avea pretentia si la jumatate din partament care este defapt este o mostenire de la parintii mei.Au fost perioade cand am gandit si eu la fel cu integritatea caracterului unei persoane.... dar cand te gandesti ca au existat femei care si-au lasat barbatul dupa patru ani de casnicie si cu doi copii dupa ele... am cazut putin pe ganduri si am ramas confuz....
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:57
De la: _oktober_, la data 2009-01-31 22:32:33interesante...sentimente feminine...eu zic sa-l vinzi, apartamentul...iti distruge viata
Multumesc pentru sfat.macar de ar fi putut sa puna si ea jumatate din casa ei pe numele meu as fi fost de acord sa pun si eu jumate.nu mi se pare corect eu jumate si ea nimic.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:01
Mie mi se par total aiurea discutiile de genul asta ....cum pana mea te iubesc dar vreau sa ma asigur ca inainte sa ma casatoresc cu tine imi dai jumate din apartamentul tau ?

Ar fi de inteles in cazul in care ...sa zicem ca ambii parteneri detin cate o propietate, unul vinde prop si banii ii imprastie impreuna .....mda , atunci as intelege, in alte conditii nu prea .

Katy , nush la ce integritate te referi dar intr-o relatie pe care ajungi sa o oficializezi ....consider ca daca ajungi sa te gandesti la casatorie cu cineva nu mai stai sa te intrebi de integritatea lui.
Clar ai incredere in omu ala si nu mai ai nevoie de alte dovezi.
iris_4_ever
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:01
Pai asta ziceam si eu, daca vrei sa te casatoresti cu cineva rezulta ca ai destula incredere in persoana respectiva. Acum nu te apuci sa imparti totul totul, dar casa mi se pare de baza.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:07
intradevar iubirea adevarata este cand nu te uiti la partea materiala a relatiei adica la ce averi are partenerul.
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:08
Am drept prieteni un cuplu. Inainte cu vreun an de nunta ea a facut un credit pe numele ei si el luneul pe numele lui (normal) ca sa isi ia o casa. Acum, legea zice ca doi necasatoriti nu pot avea o proprietate comuna, asa ca s-a pus casa pe numele ei si el i-a dat pur si simplu banii - sa nu va imaginati ca era cine stie ce bogatas. Asta da incredere si om cu care sa pleci in viata.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:10
De la: Kathara, la data 2009-01-31 23:10:00Am drept prieteni un cuplu. Inainte cu vreun an de nunta ea a facut un credit pe numele ei si el luneul pe numele lui (normal) ca sa isi ia o casa. Acum, legea zice ca doi necasatoriti nu pot avea o proprietate comuna, asa ca s-a pus casa pe numele ei si el i-a dat pur si simplu banii - sa nu va imaginati ca era cine stie ce bogatas. Asta da incredere si om cu care sa pleci in viata.
Mi se pare ok cum au procedat..... ceea ce imi pare rau este ca nu am avut si eu cu cine sa procedez in cazul asta la fel.
Baiat_Rezervat
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:13
noh, el era mai ...materialist decat ea...
_oktober_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:13
Pentru Baiat rezervat ;; apartamentul tau este un bun propriu , nu are cum sa aiba cineva pretentia sa fie trecuta in acte - ca si coproprietar. Pentru aceasta, ar fi necesar acordul tau - sa faci fie un act de donatie ,pt. 1/2 di n bunul imobil ceea ce nu te sfatuiesc , si oricum o donatie poate fi revocata , fie un act de vanzare ,dar nu intre soti ,ci inainte de a te casatori cu respectiva, dar ea ar trebui sa plateasca jumate din valoarea acelui apartament...cum nu are banii, nu poate face dovada ca a platit / cont bancar / extras...singura dovada fiind doar declaratia ta ca ai primit banii...si...sa-ti tai singur creanga de sub tine...Mai mult de atat, ai spus ca ai apartamentul prin mostenire de la parinti...deci sa retii , mostenirile sau donatiile personale , sunt bunuri proprii CHIAR daca esti casatorit.....deci, acel apartament e doar al tau...nu stiu cu ce avocat ai vorbit, inaca se mai aude chestia aceea cu 5 ani de casatorie....nu e chiar asa, nu se imparte totul egal , bunurile proprii aduse in casnicie raman proprii,cele comune se impart in raport de contributie...dovedita. Scuze pentru interventie, ,nu stiu daca mai e de actualitate,dar am citit,si am avut putin timp,si am vazut si ca nu aveai totusi informatii corecte...Sa-i fie f. clar ca acel apartament e doar al tau ,ori de cate ori te vei casatori si divorta...sper ca nu va fi cazul.... Si ar mai fi ceva, asa, o parere personala, ce -i drept neceruta ,dar....nu ma pot abtine : orice femeie ,in loc sa fie multumita ca nu trebuie sa se zbata ani buni sa plateasca un apartament , doreste sa si-l insuseasca si sa mai si considere ca e normal sa faca asa, nu merita sa -ti legi viata de ea. Exemple cu "iubiri adevarate.' care practic profita de increderea celuilalt....sunt cu mult mai multe cele negative...si ...nu atunci pe moment...o casatorie si acte de proprietate le faci...nelimitat...dar de divortat se poate oricand...si dupa 5, 10.15 ani...si atunci ??De acee e bine sa se cantaresca atent toate posibilitatile...Iubirea si banii sunt lucruri complet diferite si nu trebuie sa fie intreschimbabile...Ma bucur ca esti cu capul pe umeri si respecti munca parintilor tai , pastrand-o , protejand-o. Ma bucur ca esti responsabil. Toate cele bune !!
libra66
Postat pe 8 Februarie 2009 00:08
De la: anderson, la data 2009-01-13 00:20:35poate tipul nu vrea sa-ti dea mai multa dragoste. maybe he just want to F U C K you.

nu mai cere barbatului ceva care s-ar putea sa nu-i faca placere sa-ti ofere.
.................sau poatei ceri ce el nu are ................sentimente
erikahd2008
Postat pe 23 Februarie 2009 03:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frustrare sexuala 48 De la: 20 Februarie 2016 15:37
sex cu seful.. 16 De la: _dulcik_ 12 Februarie 2009 21:44
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 31 De la: kudika073290 8 Octombrie 2009 00:57
BUNA FETELOR 41 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 16:57
Eu am avut intotdeauna orgasm 24 De la: kudika_23843 19 Februarie 2013 18:19