Setari Cookie-uri

Conteaza diferentza de varsta intr-o relatzie???????

De 2 luni sunt cu un barbat mai mare k mine cu 11 ani si toata lumea imi spune ca nu e bine.......pe langa asta a fost si casatorit si are si un copil de 4 ani .... ce sa fac e bine sau nu?
deeia_18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:20
de ce sa-u despartit? cati ani are? mai multe detalii te rog
ariana25
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:22
Nu s-au mai intzeles ...... are 30 ani si eu am 19
deeia_18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:25
Dar ea continua sa-l sune intruna si sa-i spuna ca-l iubeste ..... el spune ca nu o mai iubeste si k acum ma iubeste pe mine ...... nu styu daca e bine sau nu
deeia_18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:26
da conteaza diferenta...scuza-ma dar tu ai doar 18 ani ar tr sa te gandesti de ce un barbat cu 11 ani mai mare este de acord cu o relatia de genul acesta...cum zicea un amic "carne proaspata" dar daca tu te simti bine atunci incearca macar sa "inveti" ceva de la el...psihic...fizic...material... :)
kykytzu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:27
Nu conteaza diferenta de varsta.Sotul meu e mai mare decat mine cu 9 ani si suntem foarte fericiti impreuna.
andreea1976
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:28
daca ea l-a parasit intreaba-te de ce... de bun sigur nu.....
nu cred ca dif de varsta e problema... restul... pensie alimentara, plimbare copil, ziua copilului...
ariana25
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:31
da dar m-a cerut si de sotzie............ a venit a facut cunostiintza cu parintzii mei vine zilnic la mine dar nu styu ce sa fac toata lumea spune ca nu e bine ptr k e prea mare pentru mine
deeia_18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:32
completare....
poate vrei si tu sa urmezi o fac... studii ceva... va fi deacord?
ariana25
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:33
De la: deeia_18, la data 2009-01-16 15:32:50da dar m-a cerut si de sotzie............ a venit a facut cunostiintza cu parintzii mei vine zilnic la mine dar nu styu ce sa fac toata lumea spune ca nu e bine ptr k e prea mare pentru mine


vrei si tu dupa cativa ani cand iti "face" un copil sa fii ca fosta sotie?
ariana25
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:34
da mi-a spus ca vrea sa continui sc si sa fac o facultate........... si copiii nu o sa vina prea curand...
deeia_18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:38
incearca sa analizezi situatia cu mintea nu cu sufletul........ nu iti da raspunsuri rapide (care iti convin tie acum)
el are fac?
ariana25
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:42
da are
deeia_18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:05
am nimerit la camera de interogatoriu de la securitate...
ma scuzati..
continuati va rog nu ma bagati in seama....

dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:35
De la: ariana25, la data 2009-01-16 15:31:06daca ea l-a parasit intreaba-te de ce... de bun sigur nu.....
nu cred ca dif de varsta e problema... restul... pensie alimentara, plimbare copil, ziua copilului...


da citeai inainte sa pui intrebari, ti-ai fi dat seama ca nu ea la parasit, ci el a lasat-o
de ce oare trebuie sa pui atatea intrebari, esti politzista?
ea a intrebat daca conteaza sau nu diferentza, nu cred ca te vrea si pe tine in viatza ei

acum on topic: depinde cel mai mult de gandurile tale, de ceea ce simtzi ptr el
depinde de el, daca stie sa te faca fericita

dar in primul rand depinde de tine
tot ce spun ceilaltzi, considerale a fi " gura lumii "

bafta !!!
_fantoma_
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:42
Nu conteaza diferenta de varsta. Sotul meu e mai mare decat mine cu 17 ani (eu am 30) si suntem impreuna de 12 ani. Asa ca si tine la 18 ani l-am cunoscut insa ne-am casatorit dupa 10 ani de prietenie.
Tot ce pot sa-ti spun e ......bafta multa si sa va iubiti mult
nelyago
Postat pe 4 Februarie 2009 11:10
poate de la 35 la 46 nu pare o diferenta prea mare..dar de la 18 la 30??? e o diferenta ca de la cer la pamant. in timp ce tu esti inca un copil care nu are experienta vietii (nu jignesc aici, e realitatea) el e un om matur, trecut printr-o casnicie esuata si mai e si tata!!! imi pare rau sa iti ofer parerea mea dar sunt convinsa ca esti privita fix ca un bandaj....cred k el gandeste...domne, m am despartit de nevasta, sunt liber, ia sa vad, mai am succes pe piata carnii? ia sa incerc sa agat...si te-a gasit pe tine. insa la momentul adevarului, o sa traga la interesele specifice varstei lui, la preocuparile varstei si la anturajul varstei...tu poti sa ii pov de bac, medidatii si c se mai intampla pe la scoala, in timp ce el are pe umeri povara unui divort, de mentinut o fosta sotie si platit pensie alimentara...ti se pare puti?
parerea mea e ca ar tb sa iti gasesti un baiat de varsta ta cu care sa ai o relatie normala si frumoasa, eventual sa cresteti impreuna, sa aveti aceleasi preocupari si puncte comune...cred sincer ca ti ar fi mult mai bine! succes, sa ne tii la curent;)
boomboom
Postat pe 4 Februarie 2009 11:28
Cristina maica, tu citesti, dar nu intelegi. Nely e maritata si ii merge bine-bravo ei !, ce tot aburesti tu acolo cu bacu si cu corijentele?!
Tu crezi ca lumea nu se fu*te decat la 20 de ani ?! Bravo ma, ai bagat si tu putin degetul in savarina si acum stii ce e viata !, sa-i spui ei ce proasta e, iar ea e maritata de 12 ani !

Eu cred ca doar diferenta de peste 60 de ani poate fi o problema, dar nici atunci, ca la Confucius a fost 62 de ani !


Postat pe 4 Februarie 2009 11:40
De la: Roco, la data 2009-02-04 11:40:17Cristina maica, tu citesti, dar nu intelegi. Nely e maritata si ii merge bine-bravo ei !, ce tot aburesti tu acolo cu bacu si cu corijentele?!
Tu crezi ca lumea nu se fu*te decat la 20 de ani ?! Bravo ma, ai bagat si tu putin degetul in savarina si acum stii ce e viata !, sa-i spui ei ce proasta e, iar ea e maritata de 12 ani !

Eu cred ca doar diferenta de peste 60 de ani poate fi o problema, dar nici atunci, ca la Confucius a fost 62 de ani !





offf, ce te aprinzi asa ? ea se referea la tipa care a deschis topicul.
si da, cred ca conteaza diferenta. eu am 20, cum mi-ar merge mie cu unu de 30-40, cand eu inca descopar unele lucruri ?

Postat pe 4 Februarie 2009 11:43
pai daca eu nu inteleg tu nici atat...nu vorbeam de nely, ma adresam fetei care a deskis topicul. nu e vb de sex, e vb de a avea o relatie. nu am jignit pe nimeni, doar mi am oferit parerea. citeste mai intai si dupa sa te iei de oameni. din punctul meu de vedere nely e o norocoasa dar ce i s-a intamplat ei nu poate fi generalizat, e mult mai comun ca un tip la 30 de ani divortat sa stea cu o pustoaica pt sex, cu o copila care sa nu ii faca probleme, ce am scris e parerea mea, si mai citeste odata, poate te lamuresti mai bine. PS nu am zis ca oamenii la o anumita varsta nu fac sex, asa ca data viitoare sa nu mai imi pui cuvinte in gura
boomboom
Postat pe 4 Februarie 2009 11:47
De unde stii tu la ce se referea ?! A scris imediat dupa postul respectiv...
E treaba ta cu cine umbli si ce gasesti. Celine Dion o fi proasta, nu ?
Lucruri o sa descoperi toata viata, daca nu esti ingalata.

Postat pe 4 Februarie 2009 11:53
De la: deeia_18, la data 2009-01-16 15:20:00De 2 luni sunt cu un barbat mai mare k mine cu 11 ani si toata lumea imi spune ca nu e bine.......pe langa asta a fost si casatorit si are si un copil de 4 ani .... ce sa fac e bine sau nu?[/quonuuuuuuuuute]
nirvana_cukramel
Postat pe 8 Februarie 2009 00:16
De la: nirvana_cukramel, la data 2009-02-08 00:16:45
De la: deeia_18, la data 2009-01-16 15:20:00De 2 luni sunt cu un barbat mai mare k mine cu 11 ani si toata lumea imi spune ca nu e bine.......pe langa asta a fost si casatorit si are si un copil de 4 ani .... ce sa fac e bine sau nu?[/quonuuuuuuuuute]




nuuuuuuuuuu ..........mai bine iati unu mai mic....sal inveti tu cum sta treaba cu viata,nu unu mai mareeeeeeeeeeeeee............sa te duca '''''''''tata ''''''''''''''de mana la scoala....
nirvana_cukramel
Postat pe 8 Februarie 2009 00:19
eu zic k nu e bine....adik nu conteaza varsta intr o relatie,dar unu fara copil nu ti ai gasit...??si oleaka mai mik???
SweetHappyButterfly
Postat pe 8 Februarie 2009 00:21
De la: ciquy, la data 2009-02-08 00:21:41eu zic k nu e bine....adik nu conteaza varsta intr o relatie,dar unu fara copil nu ti ai gasit...??si oleaka mai mik???




hotaraste-te, conteaza sau nu conteaza ?

Postat pe 8 Februarie 2009 00:47
pentru mine sincer nu conteaza. fostul meu prieten era c 9 ani mai mare k mn si neam inteles extraordinar,nu meam certat delok intr-un an cat am fost impreuna a fost o alta pb care a dus la terminarea relatiei;) acm depinde s de el,dar gandestete k peste ani o sati fie greu cand t o sa vrei sa iesi sa te distrezi s el...nu prea o sa mai aiba chef;)
iazmina20
Postat pe 8 Februarie 2009 13:41
De la: Hefe_me, la data 2009-02-08 00:47:11
De la: ciquy, la data 2009-02-08 00:21:41eu zic k nu e bine....adik nu conteaza varsta intr o relatie,dar unu fara copil nu ti ai gasit...??si oleaka mai mik???




hotaraste-te, conteaza sau nu conteaza ?


M AM REFERIT K NU CONTEAZA VARSTA ASA MULT,CONTEAZA IUBIREA SI INTELEGEREA,DAR E NASOL K ARE COPIL...SI DACA SE DESPARTE DE EL SA SI IA UNU MAI MIKUTZ SAU DACA II PLAC AIA MAI MARI SA NU AIBA COPIL MACAR...DOAR NU I CRESTE COPILUL ALTEIA,HELLO!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 8 Februarie 2009 13:45
crezi k o sa te mai lase sa te duci la facultate? fii serioasa acolo poti gasi o gramada de baieti de care o sati placa si ce ai sa faci? ''scz am barbat acasa'' .nu cred k o sasi asume riscul sa iti gasesti la facultate p altcineva!! sa fim seriosi mai bn iti vezi d treaba ta si ast sa ajungi la facultate si acolo o sa vezi k viata nu e asa cum crezi t!!nu e ultimul om;) si fii sigura k sotia nu la lasat degeaba,k era el om muncitor si un barbat extraordinar
iazmina20
Postat pe 8 Februarie 2009 13:46
De la: cristinarlx, la data 2009-02-04 11:47:09 asa ca data viitoare sa nu mai imi pui cuvinte in gura

OK, nu-ti mai pun cuvinte in gura. Ce sa-ti pun ?

Postat pe 8 Februarie 2009 16:42
De la: deeia_18, la data 2009-01-16 15:20:00De 2 luni sunt cu un barbat mai mare k mine cu 11 ani si toata lumea imi spune ca nu e bine.......pe langa asta a fost si casatorit si are si un copil de 4 ani .... ce sa fac e bine sau nu?
nu conteaza diferenta de varsta daca exista iubire.si nici faptul ca el are un copil.daca iubesti tatal,iubesti si copilul,doar e al lui.nu te lua dupa gura lumii.lumea asa vorbeste mereu.
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
persoana atehnica 4 De la: kudika229757 20 Iulie 2010 07:53
eu, el si internetul... 47 De la: carmina33 23 Septembrie 2009 21:23
Barbatul Gemeni - Femeia Peste 1 De la: BaybeLuV 3 Mai 2010 00:12
Eu scorpion si el leu...compatibili?? 10 De la: mainedimineata 3 Martie 2009 09:40
IUBESC DOI BARBATI IN ACELASI TIMP?! 40 De la: andy_zanika 20 Iulie 2009 21:47