Setari Cookie-uri

Conteaza diferentza de varsta intr-o relatzie???????

De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 12:58:27FETELOR UN BARBAT TRE SA FIE MA MARE CA O FEMEIE CU 10 ANII PTR CA ATUNCI CAND VA IMBATRANI O SA SE GANDEASCA DE 10 ORI DACA SA VA LASE,INSELE
NU ASTA ERA VORBA DAR AI CE INVATA DE LA CINEVA MAI MARE CA TINE
EU AM 24 DE ANII IAR IUBITUL MEU ARE 41 SI SUNT CU EL DE 4 ANII
NU STIU DACA E BARBATUL CARE MA VA DUCE LA ALTAR DAR CU SIGURANTA AM INVATAT FOARTE MULTE DE LA EL,CAND VA VENII TIMPUL SA PLEC DE LA EL VOI FII O FEMEIE PUTERNICA VOI FII PREGATITA SA INFRUNT LUMEA

Esti sincera ; esti constienta c-o sa-ti iei zborul intr-o buna zi . Dar ai calcat in picioare sentimentele unui om care te vede langa el o viata. Asta-i viata pina la urma -una calda una rece ...
nocturnalia
Postat pe 14 Mai 2009 15:08
De la: nocturnalia, la data 2009-05-14 15:08:54
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 12:58:27FETELOR UN BARBAT TRE SA FIE MA MARE CA O FEMEIE CU 10 ANII PTR CA ATUNCI CAND VA IMBATRANI O SA SE GANDEASCA DE 10 ORI DACA SA VA LASE,INSELE
NU ASTA ERA VORBA DAR AI CE INVATA DE LA CINEVA MAI MARE CA TINE
EU AM 24 DE ANII IAR IUBITUL MEU ARE 41 SI SUNT CU EL DE 4 ANII
NU STIU DACA E BARBATUL CARE MA VA DUCE LA ALTAR DAR CU SIGURANTA AM INVATAT FOARTE MULTE DE LA EL,CAND VA VENII TIMPUL SA PLEC DE LA EL VOI FII O FEMEIE PUTERNICA VOI FII PREGATITA SA INFRUNT LUMEA

Esti sincera ; esti constienta c-o sa-ti iei zborul intr-o buna zi . Dar ai calcat in picioare sentimentele unui om care te vede langa el o viata. Asta-i viata pina la urma -una calda una rece ...[/quote
perfecta dreptate
cristal253
Postat pe 14 Mai 2009 17:09
Deci o prietena de a mea foarte buna care la randu ei are si ea tot 18 ani si la 16 a cunoscut un barbat de 30 la 17 ani s-au trecut in acte si la 18 a nascut un baietel el are acuma 32 ea 18.... in schimb imi mai zice din cand in cand ca a cam facut o prostie si ca nu a avut timp destul sa se distreze, casa copil, sot etc toate chestiile astea acuma nu mai poate sa plece oriunde sa isi faca de cap, asa si tu daca crezi ca esti dispusa sa pierzi atatea doar pentru faptul ca tu vrei sa fi cu el... osa pierzi multe si mai tarziu osa regreti si poate chiar osa ai de suferit nu e momentu sa faci pasul asta si da intradevar in dragoste nu se tine cont de varsta dar mai tine cont si de tine de ceea ce vrei sa faci sa-ti traiesti viata asa cum meriti ai doar 18 ani si inca nu ti`ai dat seama ca poti face atat de multe nu sa stai sa gatesti sa ai grija de casa sot si cine stie un copil :)) ar fi pacat :P traieste`ti viata maritisiul mai poate astepta stai langa cineva mai de varsta ta, cu prietenii tai distreaza`te mai tarziu nu osa mai ai timp de toate astea Bafta.
Flow
Postat pe 25 Mai 2009 04:24
Mare dreptate ai, dar vezi tu , unele fetele din ziua de azi numai la maritis se gandesc, ca parca ar pierde ceva in viata asta, dar daca stam bine si analizam pierd cei mai frumosi ani de adolescenta si castiga un stress in plus.
Asa ca mai bine sa te gandesti 1 data si bine nu de 2 ori si prost, timpul pierdut nimeni nu ti-l mai da inapoi.
BOMBEIROS
Postat pe 25 Mai 2009 04:33
Categoric Da,conteaza !Orice fel de diferenta:de varsta,de mentalitate,de categorie sociala,etc... Dar din pacate,la varsta ta te vei ghida dupa propriile tale instincte si cam atat,indiferent de parerile noastre! Dar parintii tai ce spun? Cred ca ei sunt cei mai indreptatiti sa iti dea sfaturi! Dar tu,aici,vrei doar o confirmare a alegerii pe care ai facut-o si nu sfaturi de la noi,sincer!
Chiar daca a devenit o moda sa vedem cupluri atipice(el batran-ea tanara sau vice-versa)asta nu inseamna ca ele sunt standardele dupa care ne ghidam .In formarea unui cuplu e nevoie de mai mult decat de superficialitate si instinct primar,scuza-ma! Sper sa te maturizezi suficient incat sa iei o hotarare potrivita! Succes!
millena61
Postat pe 25 Mai 2009 11:24
mda mai oameni buni... atunci ce ziceti de mine.. m- am apucat de videochat acum 4 ani si nestiind cu ce se mananca m- am indragostit de cel mai nebun membru de acolo..il cheama Nik era cu 9 ani mai mare ca mine si f dependent de crystal meth.. si mai era si din sydney australia .. vorbeam pe mess cu web -ul gramada de ore pe zi cand nu munceam si in paralel tot, de pe acel site unde lucram l-am cunosut si pe un prieten de-al lui care e cu 20 de ani mai mare ca mine care m/a sfatuit ca acest om nu ar fi alegerea cea mai buna din cauza dependentei lui de droguri etc.. intr-un final am reusit sa ne vedem tot cu ajutorul prietenului lui care ulterior a devenit si prietenul meu f bun.. a venit in romania a stat vreo 7/8 luni, timp in care eu lucram , castigam chiar bine, el se lasase de droguri dar nu facea nimic..pana cand m am enervat si i am zis sa plece inapoi in au ca eu nu am de gand sa l tin la nesfarsit pe banii mei... imediat dupa ce a plecat mi am luat o vacanta in malta tara de origine a lui Tony prietenul comun si am peterecut cele mai frumoase 2 saptamani din viata mea.. sexul , comunicarea..distractia.. CHIMIA PERFECTA.. o gramada de chestii in comun desi eu aveam 22 si el 42 .. a fost ceva magic numai ca vacanta s a terminat el a trebuit sa plece in australia ..si eu acasa.. am incercat sa continuam relatia pe mess pt o perioada pana eu urma sa ma decid daca vreau sa ma duc la el.. intre timp un tip care l cunoscusem in perioada cand eram cu Nik mi a trimis un mail.. am inceput, sa vb si mi am dat seama ca este un super dulce si sensibil un fel de copie mai tanara a lui Tony,erau chiar si acceasi zodie raci, doar cu 3 ani mai mare ca mine si muncea in spania ca barman.. am hotarat atunci ca Tony nu e ok ca era mult prea in varsta si i-am zis ca plec in Spania la altcineva... relatia s-a dovedit un esec mai ales ca surpriza , tipul era dependent de heroina..ahsa ca l-am cautat iar pe Tony pt care avem un regret imens..m- a inteles si dupa ce am vb cateva luni pe mess a venit in Romania pt 3 saptamani.. ne- am simtit f bine impreuna.Ce sfat imi dati sa plec la el in australia.. avand in vedere ca tipul lucreaza si pt qantas si ar putea sa ma ajute sa devin stewardesa acolo pe un salariu frumusel de 3500 eu si staff travel asigurat.. apropo ador sa calatoresc si vreau sa termin odata cu videochatul.. astept sfaturi sincere:)
mystika
Postat pe 25 Mai 2009 12:40
da conteaza

Postat pe 25 Mai 2009 15:54
De la: mystika, la data 2009-05-25 12:40:19mda mai oameni buni... atunci ce ziceti de mine.. m- am apucat de videochat acum 4 ani si nestiind cu ce se mananca m- am indragostit de cel mai nebun membru de acolo..il cheama Nik era cu 9 ani mai mare ca mine si f dependent de crystal meth.. si mai era si din sydney australia .. vorbeam pe mess cu web -ul gramada de ore pe zi cand nu munceam si in paralel tot, de pe acel site unde lucram l-am cunosut si pe un prieten de-al lui care e cu 20 de ani mai mare ca mine care m/a sfatuit ca acest om nu ar fi alegerea cea mai buna din cauza dependentei lui de droguri etc.. intr-un final am reusit sa ne vedem tot cu ajutorul prietenului lui care ulterior a devenit si prietenul meu f bun.. a venit in romania a stat vreo 7/8 luni, timp in care eu lucram , castigam chiar bine, el se lasase de droguri dar nu facea nimic..pana cand m am enervat si i am zis sa plece inapoi in au ca eu nu am de gand sa l tin la nesfarsit pe banii mei... imediat dupa ce a plecat mi am luat o vacanta in malta tara de origine a lui Tony prietenul comun si am peterecut cele mai frumoase 2 saptamani din viata mea.. sexul , comunicarea..distractia.. CHIMIA PERFECTA.. o gramada de chestii in comun desi eu aveam 22 si el 42 .. a fost ceva magic numai ca vacanta s a terminat el a trebuit sa plece in australia ..si eu acasa.. am incercat sa continuam relatia pe mess pt o perioada pana eu urma sa ma decid daca vreau sa ma duc la el.. intre timp un tip care l cunoscusem in perioada cand eram cu Nik mi a trimis un mail.. am inceput, sa vb si mi am dat seama ca este un super dulce si sensibil un fel de copie mai tanara a lui Tony,erau chiar si acceasi zodie raci, doar cu 3 ani mai mare ca mine si muncea in spania ca barman.. am hotarat atunci ca Tony nu e ok ca era mult prea in varsta si i-am zis ca plec in Spania la altcineva... relatia s-a dovedit un esec mai ales ca surpriza , tipul era dependent de heroina..ahsa ca l-am cautat iar pe Tony pt care avem un regret imens..m- a inteles si dupa ce am vb cateva luni pe mess a venit in Romania pt 3 saptamani.. ne- am simtit f bine impreuna.Ce sfat imi dati sa plec la el in australia.. avand in vedere ca tipul lucreaza si pt qantas si ar putea sa ma ajute sa devin stewardesa acolo pe un salariu frumusel de 3500 eu si staff travel asigurat.. apropo ador sa calatoresc si vreau sa termin odata cu videochatul.. astept sfaturi sincere:)
Maaamaaa,ce stil de viata...interesant...Dar tu STII ce decizie sa iei,numa` ca brusc ,n-ai curaj....
e_v_a
Postat pe 25 Mai 2009 17:14
eu sunt5 o visatoare si cred ca daca esti indragostita ar trebui sa mergi inainte.dragostea exista pt ai face pe oamen mai feriti mai buni si nu te poti intrista din asta.incearca sa ti asculti inima si nu i asculta pe cei din jur s ar putea ca el sa fie mara ta dragosre,daca nu mergi inite cu fruntea sus gandindu te ca ai iubit si ca a fost iubita si permiteti sa fii fericita
kudikagirlmanuella
Postat pe 26 Mai 2009 21:04
am 19 ani si iubitul meu are 39. suntem de doua luni impreuna si ne merge foarte bine,nu ma uit ce zice lumea.. ne iubim si asta e
ioneladivina
Postat pe 29 Mai 2009 15:07
noua luni am vrut sa spun
ioneladivina
Postat pe 29 Mai 2009 15:07
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 15:15
conteaza daca nu vreti sa ajungeti ca moculeasca
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 10:58
De la: mystika, la data 2009-05-25 12:40:19mda mai oameni buni... atunci ce ziceti de mine.. m- am apucat de videochat acum 4 ani si nestiind cu ce se mananca m- am indragostit de cel mai nebun membru de acolo..il cheama Nik era cu 9 ani mai mare ca mine si f dependent de crystal meth.. si mai era si din sydney australia .. vorbeam pe mess cu web -ul gramada de ore pe zi cand nu munceam si in paralel tot, de pe acel site unde lucram l-am cunosut si pe un prieten de-al lui care e cu 20 de ani mai mare ca mine care m/a sfatuit ca acest om nu ar fi alegerea cea mai buna din cauza dependentei lui de droguri etc.. intr-un final am reusit sa ne vedem tot cu ajutorul prietenului lui care ulterior a devenit si prietenul meu f bun.. a venit in romania a stat vreo 7/8 luni, timp in care eu lucram , castigam chiar bine, el se lasase de droguri dar nu facea nimic..pana cand m am enervat si i am zis sa plece inapoi in au ca eu nu am de gand sa l tin la nesfarsit pe banii mei... imediat dupa ce a plecat mi am luat o vacanta in malta tara de origine a lui Tony prietenul comun si am peterecut cele mai frumoase 2 saptamani din viata mea.. sexul , comunicarea..distractia.. CHIMIA PERFECTA.. o gramada de chestii in comun desi eu aveam 22 si el 42 .. a fost ceva magic numai ca vacanta s a terminat el a trebuit sa plece in australia ..si eu acasa.. am incercat sa continuam relatia pe mess pt o perioada pana eu urma sa ma decid daca vreau sa ma duc la el.. intre timp un tip care l cunoscusem in perioada cand eram cu Nik mi a trimis un mail.. am inceput, sa vb si mi am dat seama ca este un super dulce si sensibil un fel de copie mai tanara a lui Tony,erau chiar si acceasi zodie raci, doar cu 3 ani mai mare ca mine si muncea in spania ca barman.. am hotarat atunci ca Tony nu e ok ca era mult prea in varsta si i-am zis ca plec in Spania la altcineva... relatia s-a dovedit un esec mai ales ca surpriza , tipul era dependent de heroina..ahsa ca l-am cautat iar pe Tony pt care avem un regret imens..m- a inteles si dupa ce am vb cateva luni pe mess a venit in Romania pt 3 saptamani.. ne- am simtit f bine impreuna.Ce sfat imi dati sa plec la el in australia.. avand in vedere ca tipul lucreaza si pt qantas si ar putea sa ma ajute sa devin stewardesa acolo pe un salariu frumusel de 3500 eu si staff travel asigurat.. apropo ador sa calatoresc si vreau sa termin odata cu videochatul.. astept sfaturi sincere:)


SugarBubbles
Postat pe 30 Mai 2009 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
***SOS.....*** 26 De la: andra_05 18 Mai 2009 16:13
Hainele vintage, la mare cautare 3 De la: kudika100563 12 Ianuarie 2010 14:43
Buna tuturor! 10 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 19:02
nutritionist Timisoara 1 De la: maria899 6 Martie 2010 22:17
am nevoie de ajutor...pls 25 De la: missscrisstina 12 Martie 2011 21:51