Setari Cookie-uri

Nu inteleg

Totul a inceput la sfarsitul lunii noiembrie 2008 cand o prietena de a mea mi-a spus sa imi fac si eu cont pe hi5.Asa l-am cunoscut pe el,mi-a cerut id-ul de mess,dupaia am facut schimb de nr.de telefon si am hotarat sa ne vedem.Eu eram dintr-un oras el din altul,ne desparteau numa 20 de km.A fost atractie la prima vedere din toate punctele.Ne-am vazut si am hotarat sa fim impreuna.Eu in iulie am terminat o relatie de 6 ani si el a trecut printr-o relatie de 8 ani,eu am 26 de ani ,el 28 de ani.Din iulie de cand m-am despartit nu am mai iesit cu nimeni pana atunci,nu mai aveam incredere in nimeni si nici nu eram interesata,si eram ocupata cu serviciul si cu masteratul.De atunci eram nedespatiti,totul parca se intampla prea repede.Nu era zi sa nu fim impreuna.El imi spunea ca ma iubeste mult si nu vrea sa ma piarda si nici sa ma imparta cu nimeni,si ca nu e ca fostul,e sincer si niciodata nu ar putea sa ma dezamageasca si sa am incredere in el,i-am spus ca si eu il iubesc asa simt,ca nu mi s-a mai intamplat si ca nici eu nu o sa il dezamagesc.De revelion m-a cerut de nevasta,mi-a dat un inel.Toata lumea s-a mirat ce mult ne iubim intr-un timp asa de scurt.Ne-am facut planuri de viitor,nu era zi sau noapte sa nu fim impreuna,panca cand acum 3 zile cand primesc un sms in care isi cere scuze sa nu fiu suparata pe el dar a ajuns la concluzia ca nu ne potrivim,ma iubeste enorm,dar cel mai bine e sa nu ne mai vedem,sa nu cred ca are pe cineva pentru ca nu are pe nimeni si nici nu isi doreste o relatie acum,si cel mai bine e sa nu ne mai vedem deloc,sa pastram o amintire frumoasa de ultima data,si sa nu il mai caut,ca isi va schimba nr.de tel,si ca imi doreste tot binele din lume si sa fiu fericita si ca el nu ma mai va deranja vreodata si adio.Cand am citit sms-ul am crezut ca se invarte totul cu mine,nu imi venea sa cred.Cu o zi inainte ne faceam planuri sa ne mutam impreuna si a doua zi ma paraseste,ceva nu se lega.Am incercat sa il sun si mi-a spus sa nu mai insist pt.ca nu are rost sa ne mai vedem,sa il las in pace sa fiu fericita.Am fost la el in oras ,am incercat sa dau de el dar nu am reusit am venit tare dezamagita.Aseara i-am trimis un sms si i-am zis ca am auzit ca nici lui nu ii totuna,ca am auzit ca bea si ca a plans,ca de ce imi face asta,ca vreau o explicatie sa imi zica adevarul oricare ar fi el,ca eu il iubesc.Ma sunat si mi-a zis sa nu ii mai trimit sms niciodata ca oricum isi va schimba nr.si ca nu are nici o explicatie sa imi dea pur si simplu nu are rost sa mai fim impreuna ce nu inteleg si m-a injurat si mi-a inchis,si dupaia mi-a trimis un sms in care imi zice sper ca acum dupa felul cum ti-am vorbit o sa ma uiti,sa fii fericita si ai grija de tine.Nu l-am mai cautat,mi-am inchis telefonul.Am plans toata noaptea,ma uitam la pozele cu noi,la inelul de pe deget si nu imi venea sa cred ca s-a terminat asa si nu inteleg de ce.Nu stiu ce sa mai fac,nici sa mananc nu pot,mi-am luat concediu medical,stau in casa si plang,nu vreau sa vad pe nimeni:(Imi tot pun intrebari cu ce am gresit,si nu gasesc un raspuns,ma doare ca nu pot sa dau de el,nu stiu ce sa mai fac,ma abtin sa nu ii trimit un sms sau sa il sun

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:15
offf parerea mea e ca va-ti cam grabit si gandul ca veti sta impreuna,responsabilitatile la speriat si specific barbatilor a fugit....si uite asa a rezolvat problema
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:19
Buna scumpik! Tot ce trebuie sa face este sa-i respectzi hotararea. (Si incearca sa-l uitzi cat mai repede)
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:22
Da asa e a fugit de responsabilitatzi!
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:23
Ciudat, cine stie ce-o fi in capul barbatilor. Eu sunt sotie de 3ani. Ne cu noastem de mai bine de 10 ani, deci este o relatie solida. Totusi din cand in cand ma dezamageste. In toamna "l-am prins" trimitand un sms de dragoste unui numar. Mi-a zis ca nu stie cine ii tot da beepuri si ca asa a incercat sa afle cine e . Ciudata explicatie. Intr-o seara a plecat la bere cu pietenii. A sunat cineva pe numarul lui personal si am raspuns. A stat un pic in telefon, dar a inchis fara sa zica un cuvant. Am sunat inapoi, dar nu mi-a raspuns. Ce parere aveti?
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:27
De cate ori incerc sa vb. cu el se enerveaza si-mi zice sunt eu nebuna. Ca el ma iubeste si eu ma gandesc la prostii.
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:29
Avem un prieten comun,si mi-a spus ca si el sufera enorm,a inceput sa bea,asculta piesa mea prefearata si inca in telefon are poza cu noi,a incercat sa stea de vb cu el dar u vrea sa-i zica adevaratul motiv pt.care ne-am despartit.As vrea sa pot face,as vrea sa uit,dar nu stiu de ce simt ca trebe sa insist.Nu am suferit asa cand m-am despartit de cel cu care am stat 6 ani,cum sufar acum.Nu stiu cum sa il conving sa ne vedem,nu vreau nici sa insist mult sa il enervez,ma gandeam ca o fi mana lu fostu de la indepartat sau nu stiu ce motiv ar fi asa de important,am trecut si peste faza k nici el nu poate avea,nici eu nu pot face.aveam cam aceleasi idei,aveam aceleasi gusturi,idealuri,nu vad care ar fi fost nepotrivirea

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:30
sincer mai mult ca sigur e o alta zic eu.......
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:31
Dar de ce cealalata nu raspunde la telefon? De ce e lasa?
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:32
De la: Cineva_bv, la data 2009-01-16 19:27:04Ciudat, cine stie ce-o fi in capul barbatilor. Eu sunt sotie de 3ani. Ne cu noastem de mai bine de 10 ani, deci este o relatie solida. Totusi din cand in cand ma dezamageste. In toamna "l-am prins" trimitand un sms de dragoste unui numar. Mi-a zis ca nu stie cine ii tot da beepuri si ca asa a incercat sa afle cine e . Ciudata explicatie. Intr-o seara a plecat la bere cu pietenii. A sunat cineva pe numarul lui personal si am raspuns. A stat un pic in telefon, dar a inchis fara sa zica un cuvant. Am sunat inapoi, dar nu mi-a raspuns. Ce parere aveti?

Sigur are o amanta!
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:33
poate stie ca e insurat sii ii convine situatia asta si ca atare o acceapta fii sigura ca si ea ti-ar spune vreo 2 dar se abtine sa nu se certe cu el
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:33
el acuma mai lipseste de acasa....aduce totii banii acasa....sau iti da niste explicatii de nici el nu le crede?
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:34
aveti copii?
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:34
inainte cu o sa pt sa ne despartim,ii trimitea o tipa sms ca il iubeste si mesaje de noapte buna,l-am intrebat cine e si mi-a spus ca o tipa cu care a stat 1 saptamana si ca nu intelege ca nu mai are nimic cu ea,l-am zis ca nu il cred si a sunat-o si i-a zis sa inceteze ca se va insura si ca e cu prietena,a doua zi tipa iar a inceput cu mesaje si am fost cu el la magazinul unde lucreaza tipa si m-a prezentat ca viitoarea lui nevasta si eu i-am zis sa inceteze si ea bine,si de atunci nu l-a mai cautat,si nu stiu ce sa cred,ma gandeam ca o fi alta tipa dar si el mi-a repetat dupa ce ne-am despatit k nu are nimic cu nimeni si nu are de gand si ca ma iubeste,chiar nu inteleg

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:35
De la: andrada25, la data 2009-01-16 19:30:36Avem un prieten comun,si mi-a spus ca si el sufera enorm,a inceput sa bea,asculta piesa mea prefearata si inca in telefon are poza cu noi,a incercat sa stea de vb cu el dar u vrea sa-i zica adevaratul motiv pt.care ne-am despartit.As vrea sa pot face,as vrea sa uit,dar nu stiu de ce simt ca trebe sa insist.Nu am suferit asa cand m-am despartit de cel cu care am stat 6 ani,cum sufar acum.Nu stiu cum sa il conving sa ne vedem,nu vreau nici sa insist mult sa il enervez,ma gandeam ca o fi mana lu fostu de la indepartat sau nu stiu ce motiv ar fi asa de important,am trecut si peste faza k nici el nu poate avea,nici eu nu pot face.aveam cam aceleasi idei,aveam aceleasi gusturi,idealuri,nu vad care ar fi fost nepotrivirea

NU mai insita!
Respectai hotarea si punct.
Cat despre variante posibile: cel mai probabil are pe altcineva. Si faza cu plansu' si bautu' ---- nu pre cred - daca chiar ar fi vrut asa fie cu tine ar fi facut orice sa fie langa tine.
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:36
e o situatie mai mult decat ciudata!! este foarte posibil sa ai dreptate si sa fi intervenit ori fostul tau ori fosta lui!! e greu de luat o hotarare sau de facut ceva!! insa... eu cred ca as incerca sa vorbesc cu el fata in fata!! incearca sa dai okii cu el!! fara sa i ceri asta!! sa vezi ce reactie va avea cand te va privi in oki!!
IonykMiru
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:36
Mda, lucreaza in vanzari si are comisioane. Nu mai stiu decat salariul lui de acum un an. Nu avem inca copii, dar sunt "planuiti" peste vre-un an..........cred ca si in cazul Andradei e cine
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:37
De la: Cineva_bv, la data 2009-01-16 19:32:41Dar de ce cealalata nu raspunde la telefon? De ce e lasa?

Si ce sa-tzi spuna? Buna! eu sunt aia cu care si-o trage barbatul tau?
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:38
Ai dreptate,ceva nu se leaga,te-ai gandit ca poate e influentat de familie? daca ashi fi in locul tau ashi face tot posibilul sa aflu ce se intimpla.bafta
niko8
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:40
De la: andrada25, la data 2009-01-16 19:35:31inainte cu o sa pt sa ne despartim,ii trimitea o tipa sms ca il iubeste si mesaje de noapte buna,l-am intrebat cine e si mi-a spus ca o tipa cu care a stat 1 saptamana si ca nu intelege ca nu mai are nimic cu ea,l-am zis ca nu il cred si a sunat-o si i-a zis sa inceteze ca se va insura si ca e cu prietena,a doua zi tipa iar a inceput cu mesaje si am fost cu el la magazinul unde lucreaza tipa si m-a prezentat ca viitoarea lui nevasta si eu i-am zis sa inceteze si ea bine,si de atunci nu l-a mai cautat,si nu stiu ce sa cred,ma gandeam ca o fi alta tipa dar si el mi-a repetat dupa ce ne-am despatit k nu are nimic cu nimeni si nu are de gand si ca ma iubeste,chiar nu inteleg

Poate si ea a trait aceeasi poveste ca si tine?! Nemernicu'!
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:40
pt.andrada25: cred ca are pe altcineva si nu e hotarat. Macar voi nu sunteti inca casatoriti. Al meu si acum e plecat............cica sa vb. cu un client care vine de la Bucuresti.................la ora asta
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:40
De la: emilia84, la data 2009-01-16 19:38:23
De la: Cineva_bv, la data 2009-01-16 19:32:41Dar de ce cealalata nu raspunde la telefon? De ce e lasa?

Si ce sa-tzi spuna? Buna! eu sunt aia cu care si-o trage barbatul tau?


super aspuns!!! normal ca cealalta nu va vorbi cu tine daca stie ca e insurat!!
IonykMiru
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:41
asta e problema,ca nu stiu cum sa dau de el,el sta in alt oras,si degeaba merg in orasul lui ca chiar nu stiu cum sa dau,dak il sun si ii zic k vreau sa ne vedem ma refuza,alaltaieri am fost ,l-am sunat sa ne vedem nu avrut,am stat 6 ore ma plimbam aiurea pe strazi,plangeam,si el ma suna si ma intreaba ca cu ce am venit,ca nu vrea sa ne vedem ca e ma bine,mam rugat de el numa sa il vad 5 min pt.ultima oara si nu vrut,imi zicea sa am grija de mine,si eu iam zis k ii inchid si el vroia sa inchida tel k zicea k el ma sunat si ca de ce vreau sa il vad k nu are rost si ca degeaba am venit ca nu ne vedem,nu am fost niciodata mai umilita k atunci,si azi am aflat ca prietenul lui era la el cand ma sunat si plangea si el dar nu vrea sa ma vada

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:41
eu nu inteleg de ce nu ti-a zis in fata......
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:41
mereu a avut tipe cu care a filtrat. Inca de la bun incepu. De fiecare data mi-a zis ca nu e nimik serios si ca doar asa ii place lui sa se simta bine si atat. Ca e ok sa mai iesi cu o colega, sa-i trimiti bancuri sexi , etc.
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:43
De la: Cineva_bv, la data 2009-01-16 19:40:49pt.andrada25: cred ca are pe altcineva si nu e hotarat. Macar voi nu sunteti inca casatoriti. Al meu si acum e plecat............cica sa vb. cu un client care vine de la Bucuresti.................la ora asta

Are pe cineva!
Eu zic sa-l scotzi la tabla cand vine acasa!
emilia84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:44
si sa-i zic ce? Mereu se "scoate" si raman eu vinovata si suspicioasa. Bai............ si mereu e o alta cu care cica " n-are nimik", doar relatie de amicitie pura
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:45
mai bine ii zici fata in fata neclaritatile tale e cel mai bine
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:46
De la: andrada25, la data 2009-01-16 19:41:39asta e problema,ca nu stiu cum sa dau de el,el sta in alt oras,si degeaba merg in orasul lui ca chiar nu stiu cum sa dau,dak il sun si ii zic k vreau sa ne vedem ma refuza,alaltaieri am fost ,l-am sunat sa ne vedem nu avrut,am stat 6 ore ma plimbam aiurea pe strazi,plangeam,si el ma suna si ma intreaba ca cu ce am venit,ca nu vrea sa ne vedem ca e ma bine,mam rugat de el numa sa il vad 5 min pt.ultima oara si nu vrut,imi zicea sa am grija de mine,si eu iam zis k ii inchid si el vroia sa inchida tel k zicea k el ma sunat si ca de ce vreau sa il vad k nu are rost si ca degeaba am venit ca nu ne vedem,nu am fost niciodata mai umilita k atunci,si azi am aflat ca prietenul lui era la el cand ma sunat si plangea si el dar nu vrea sa ma vada
ai gresit ca l ai sunat!! ceva e putred oricum! dar ca sa l poti uita cred ca trebuie sa afli ce sa intamplat!! el nu munceste?? prietenul care ti a spus ... ar putea sa ti spuna si unde locuieste!! sau... fa l complice!!! roaga l sa l scoata din casa si sa te poti intalni cu el!!
IonykMiru
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:46
Tin foarte mult la el, asta e. Nu am motive temeinice sa pun piciorul in prag pentru ca toate-s lase. Nu stiu ce le face. L-am intrebat o data" le ameninti cumva....?
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie GEMENI-SCORPION??? 6 De la: alinaalex 15 Ianuarie 2009 16:40
Mai este ceva de facut?S-au gata...este totul pierdut desi il iubesc... 21 De la: Adella92 7 Ianuarie 2012 21:38
Gay and The City 277 De la: one_size 29 Octombrie 2009 13:22
hello 2 De la: Neamtu 5 Iunie 2010 18:10
Tine de curaj sa-ti dai cu parerea 197 De la: Lusha_ubitik 22 Mai 2010 18:54