Setari Cookie-uri

Nu inteleg

nici eu nu inteleg de ce nu mi-a zis in fata,el care zicea k e sincer,si nu ii plac despartirile prin telefon,tocmai asta a facut,ma gandesc ca o fi un motiv sau ceva important sa fi facut asa,parintii lui nu aveau cum pt.k sunt plecati din tara in concediu,sunt niste oameni super de treaba,mai ales mama lui cu care ma inteleg f.bine

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:48
am vb. de foarte multe ori pe teme dintr-astea, dar ajungem la cearta....Stau si ma gandesc daca acum o fi chiar la acel client? E destul de tarziu totusi
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:49
pt. andrada25: trebuie sa vb. cu el, chiar daca la mine nu a rezolvat cu nimik acest lucru. O fi si asta insurat :)))))))) scuze, e o gluma
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:50
De la: Cineva_bv, la data 2009-01-16 19:47:18Tin foarte mult la el, asta e. Nu am motive temeinice sa pun piciorul in prag pentru ca toate-s lase. Nu stiu ce le face. L-am intrebat o data" le ameninti cumva....?
stii ce cred eu!! ca ai toate sansele sa pici in situatii penibile!! si chiar daca in mare este evident ca te inseala... chiar daca suna vreo colega sau amica sa nu vorbeasca pt ca din povestirile lui tu esti ''lupul cel rau''
IonykMiru
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:51
deocamdata nu munceste k a fost cativa ani pe dincolo si vrea sa isi deschide o afacere,stiu unde locuieste,dar nu il gasesc aks,si chiar dak prietenul il scoate m-as mira sa ma bage in seama,nu stiu cum sa procedez,ma abtin sa nu ii trimit vreun sms

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:51
Nu invinuiesc barbatii, pana la urma exista si femei vinovate in toata afacerea asta. Nu pot sa zic ca nu ne mai intelegem. Dimpotriva, stam bine la capitolul sexualitate. Recent i-am facut cadou un calendar 2009 cu pozele mele... ne facem mici atentii mereu..............dar pleaca des in delegatii............cica
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:53
daca va intalniti fata in fata si nu te priveste in oki... nu vorbeste cu tine .... nu stiu ce altceva ai mai putea face!! :(
IonykMiru
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:54
tocmai m-a sunat......... a terminat cu, clientul........:D
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:56
De la: andrada25, la data 2009-01-16 19:51:44deocamdata nu munceste k a fost cativa ani pe dincolo si vrea sa isi deschide o afacere,stiu unde locuieste,dar nu il gasesc aks,si chiar dak prietenul il scoate m-as mira sa ma bage in seama,nu stiu cum sa procedez,ma abtin sa nu ii trimit vreun sms


andrada eu iti sugerez sa te calmezi putin, lasa-l cateva zile, nu-l mai suna nu-i mai trimite sms-uri, daca te iubeste te cauta, nu mai consuma tu atata, iti faci mai mult rau. te pupic ai grija de tine si chiar vreau ca problema ta sa se rezolve cat mai repede.
klenica
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:56
E greu sa iubesti si sa nu ti se raspunda, dar ce greu e cand iubesti si ti se raspunde, dar ajungi la concluzia ca li se mai raspunde si la altele din cand in cand........dar n-aai dovezi concrete....of, e greu cu un smecher dintr-asta alaturi................
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:58
Da, Andrada....nu-l stii inca destul de bine. Nu poti sti ce iti ascunde. Nu merita sa suferi. Lasa-l pe el sa decida fara sa insisti. Iti spun eu din experienta: daca insisti ai toate sansele sa ajungi la cearta...adica e "naspa"
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:59
Ce fac zodiile dupa ce au facut dragoste: Berbec: "S-o facem din nou!" Taur: "Mi-e foame!" Gemeni: "Ai vazut telecomanda?!?" Rac: "Cind ziceai ca ne casatorim?" Leu: "Fantastic! !!" Fecioara: "Acuma trebuie sa spal cearceafurile!" Balanta: "Mi-a placut, pentru ca ti-a placut si tie." Scorpion: "Ar trebui sa te dezleg mai intii..." Sagetator: "Te sun eu!" Capricorn: "Ai vreo carte de vizita?!?" Varsator: "Hai s-o facem si fara haine pe noi." Pesti: "Cum te cheama?!?"
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:02
Prin ceea ce treci tu am trecut si eu acum vreo 3 ani, nu mi-a dat niciun raspuns si nici in ziua de azi nu stiu de ce a procedat asa cu toate ca noi aveam o relatie de un an si crede-ma ca a fost primul pe care l-am iubit...m-a durut f tare despartirea, dar am trecut peste, l-am uitat si azi pot sa zic ca azi iubesc iar. te pupic ai grija de tine
klenica
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:03
cine stie ce e in mintea multor oameni?! Ce e prioritar pentru ei? Sa distruga fericirea altora probabil!
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:07
da, IonykMiru, Ai dreptate cu penibilul. Tocmai deaceea deocamdata nu mai insiti. M-AM LASAT IN VOIA SORTII
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:10
stia k am trecut print-o relatie foarte dureroasa,si mi-a zis ca el nu va fi nicodata asa si nu ma va face sa sufar,vad ca asta imi face si isi face si lui,incerc sa ma abtin sa nu il mai caut ca nu mai rau imi fac,ma uit la poze si cand ma gandesc ca pozele ni le-am facut chiar cu o zi inainte sa ne despartim si el si le-a pus pe hi5 si a doua zi le-a sters dupa ce mi-a trimis sms-ul,as vrea sa inteleg,sunt atatatea intrebari fara un raspuns si doare

Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:12
OF.........barbatii astia stiu sa minta frumos. Pacat ca eu "m-am prins" de acest lucru dupa casatorie. Mai bine ma duceam la ma
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:14
mi-a ajuns sotziorul acasa. Mai vb. Va pup
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:16
De la: andrada25, la data 2009-01-16 20:12:13stia k am trecut print-o relatie foarte dureroasa,si mi-a zis ca el nu va fi nicodata asa si nu ma va face sa sufar,vad ca asta imi face si isi face si lui,incerc sa ma abtin sa nu il mai caut ca nu mai rau imi fac,ma uit la poze si cand ma gandesc ca pozele ni le-am facut chiar cu o zi inainte sa ne despartim si el si le-a pus pe hi5 si a doua zi le-a sters dupa ce mi-a trimis sms-ul,as vrea sa inteleg,sunt atatatea intrebari fara un raspuns si doare


Ceva s-a intamplat draga mea, ceva l-a facut sa-si schimbe comportamentul fata de tine...apropo si un sfat de la mine daca se poate, nu mai avea incredere in oricine cuvintel...ai vazut ce ti-a zis, ca el nu te va face sa suferi niciodata... o sa treaca o sa vezi. te pupic..

poate ca pupicii mei te ajuta intr-un fel
klenica
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:17
pt. Andrada: sa mai scrii ce ati mai facut......sau ce ai facut
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:18
nu am mai avut incredere in nimeni dupa relatia de 6 ani,tocmai de aceea nu am mai iesit cu nimeni pana sa il cunosc pe el,si nu stiu am simtit ca pot avea incredre dar vad k mam inselat,as da orice sa nu ma simt cum ma simt acum,as vrea sa pot uita dar nu pot pana nu stiu adevarul

Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:20
offff... imi aminteste de o buna prietena... era cu un tip de vreo 3 saptamani sau o luna si deja vorbisera de casatorie si ma uitam stramb la ea si nush... o saptamana mai tarziu discutam despre asta si a inceput sa planga... se speriase si nu stia ce sa faca. apoi l-a lasat si uneori si acum imi mai zice de el (omul e insurat acum)... dupa ceva vreme mi-a explicat... il iubea dar nu se vedea in viitor cu el pentru ca nu era chiar ceea ce isi dorea ea de fapt (si mi-a enumerat edfectele peste care intr-o eventuala casatorie n-ar fi trecut)... acum e pe cale sa se marite cu altcineva...

oamenii fug, se sperie sau isi dau seama ca iubirea nu e de ajuns... iar tu respecta-i decizia si mergi mai departe. chiar daca sunt mult mai tanara ca tine sunt sigura ca de-a lungul vietii suntem compatibili, iubim de mai multe ori dar e nevoie ca mai multe variabile sa fie puse cap la cap ca sa reziste relatiile. de ce spun asta? iubesc pe cineva de un an si da am intalnit cel putin o persoana cu care as fi compatibila dar, in alte circumstante... so, uneori chiar se aplica principiul "right people, wrong moment" dar poate la tine e chiar "wrong people" asa ca momentul nu conteaza...

si apropo, daca te iubea dupa cum zice, putea macar sa se explice, ca orice om normal stie ca ai sa cauti raspunsuri si macar daca ai sti adevarul sau un motiv cat de cat plauzibil ti-ar fi mai usor sa inchei capitolul... concluzia mea? NU MERITA... dar e o parere personala :)
rodicapisica
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:25
Andrada, de unde-o fi asta al tau? N-o fi sotzul meu ?
o_mica_raza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:26
hmm.....scuze mereu isi gasesc barbatii insa nu prea plauzibile......ei nu stiu ca o femeie cand este inselata simte si ca ei nu pot acopiri aparentele sunt mai indiferenti mai nepasatori lucrul care ii dau de gol
offf imi vine sa-i impusc pe toti
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:31
parerea mea e ca daca vrei sa inseli tre sa stii doar tu si pamantul.....dar ptr ei e mult prea complicat
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:32
nu nu k a meu nu e insurat:))

Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:33
era culmea sa vb despre acelasi barbat :)):))
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:39
era tare bine k nu e

Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:41
oricum andrada esti tanara asa ca ai toata viata inainte si poate nu mai dai numai de dobitoci
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:49
De la: IonykMiru, la data 2009-01-16 19:46:30
De la: andrada25, la data 2009-01-16 19:41:39asta e problema,ca nu stiu cum sa dau de el,el sta in alt oras,si degeaba merg in orasul lui ca chiar nu stiu cum sa dau,dak il sun si ii zic k vreau sa ne vedem ma refuza,alaltaieri am fost ,l-am sunat sa ne vedem nu avrut,am stat 6 ore ma plimbam aiurea pe strazi,plangeam,si el ma suna si ma intreaba ca cu ce am venit,ca nu vrea sa ne vedem ca e ma bine,mam rugat de el numa sa il vad 5 min pt.ultima oara si nu vrut,imi zicea sa am grija de mine,si eu iam zis k ii inchid si el vroia sa inchida tel k zicea k el ma sunat si ca de ce vreau sa il vad k nu are rost si ca degeaba am venit ca nu ne vedem,nu am fost niciodata mai umilita k atunci,si azi am aflat ca prietenul lui era la el cand ma sunat si plangea si el dar nu vrea sa ma vada
ai gresit ca l ai sunat!! ceva e putred oricum! dar ca sa l poti uita cred ca trebuie sa afli ce sa intamplat!! el nu munceste?? prietenul care ti a spus ... ar putea sa ti spuna si unde locuieste!! sau... fa l complice!!! roaga l sa l scoata din casa si sa te poti intalni cu el!!


Pana la urma ai reusit sa vorbesti cu baiatul?Ai primit vreo explicatie?
alina_20012
Postat pe 11 Februarie 2009 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help? urme de traspiratie :- 3 De la: deo_stone 11 Octombrie 2010 07:45
poveste de dragoste cu un condamnat 353 De la: serdan 4 Aprilie 2011 18:15
Caut o fatã virginã ... 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
omul nu e facut sa fie monogam! 80 De la: sweetpink 10 Noiembrie 2013 09:00
Probleme in cuplu...sinceritatea... 22 De la: rramoramona 23 Septembrie 2013 16:48