Setari Cookie-uri

infidelitatea cand cealalta stie

nu vine la noi in casa,ci il invrajbeste pe cel ce ne-a fost alaturi la bine si la greu pana acum.si e tare mandra de ea.dar am sa i-o platesc
gabriela_35ct
Postat pe 25 Iunie 2009 23:04
Da-i fata p[e care o ai sa aiba grija de ea.De ce te ocupi tu de toate???mai lasa-l si pe el sa stie ce e aia responsabilitate caci nu ai facut copiii singura.Si nu te astepta la nu stiu ce remuscari nici din partea lui si nici din partea ei ca sa nu mai vorbim de faptul ca pana nu isi consuma relatia si pana nu isi da seama (cei mai multi isi dau seama dupa un timp) ca tot femeie e si cealalta si ca se va transforma cat de curand intr-un fel de nevasta nu ptrea ai ce face.mai bine strangeti fortele ,fa-te frumoasa ,aranjeaza-te, atarna-i copilul de poale sotului tau si tu pleaca si distreaza-te.Nu incerca sa faci pe plac altora .fa-ti tie pe plac ca sa nu acumulezi gramada de frustrari in timp .Si nu uita, chiar daca te doare nu arata .fa-ti doar bucurii ,cumpara haine frumoase, aranjeaza-te ,razi ,aduna-ti prietenii,pleaca prin oras ,du-te la spectacole ,fa tot ce nu faceai .Noroc si sanatate
bebita67
Postat pe 25 August 2009 10:46
De la: miha3dana, la data 2009-06-25 12:30:33
De la: lonely_soul, la data 2009-06-24 20:51:37
De la: miha3dana, la data 2009-01-17 21:09:59pai nu stiu ca sa spun am inteles ca pe sotul ei nu il intereseza

Nu cred. Daca-l cunosti, suna-l.
pai l-am sunat pe sotul ei!!! reactia lui a fost urmatoarea : a facut o criza de nervi combinata cu gelozie i-a tras cred o palma asta daca nu m-a mintit sotul meu a amenintat-o ca divorteaza de ea, ea a spus ca pt fericirea copilului ei face orice. si am mai spus-o ca isi gateau separat nu isi vorbeau si din astea. iar apoi ea ma ameninta pe mine ca isi pune prietenii sa ma violeze , cand ma prinde in oras imi arunca cu nu stiu ce in ochi si ma bate pt ca i-am distrus eu familia. ma rog... copilarii din astea avea impresia ca ma impresioneaza. dar nu mai are rost ca de sot m-am despartit desi incearca sa ne impacam.

Bine ai facut ca i-ai zis. Asa ii trebuie dezmatatei aleia. Eu daca i-as prinde pe strada, i-as baga pe amandoi in spital. Toate pi**ele proaste se gasesc sa-si bage nasul intr-o casnicie. Mie mi-e si frica sa am un copil, sau sa ma casatoresc, ma gandesc ca oricand poate sa apara un mop d-asta smecher de sters pe jos care sa strice tot ce ai cladit de ani de zile !
Frankie_Zuzu
Postat pe 25 August 2009 11:14
Un om intelept spunea ca atunci cand esti INSELAT vina ITI APARTINE.
De ce spun asta unei femei indurerate?Pt ca o femeie sau un barbat este inselat pt ca acasa nu mai are ceea ce-si doreste,pt ca partenerul nu-l mai intelege isi schimba prioritatile si isi neglijeaza partenerul si incepe sa dea vina pe cel care inseala ca nu se gandeste la familie,da cel ce a incetat sa mai faca pt partener cand a incetat sa mai faca sa gandit la necesitatile acestuia?
In primul rand cautati VINA si dupa ce ai aflat-o vorbeste cu sotul tau si poti clarifica situatia,daca nu ai sa o faci si ai sa-l consideri mereu singurul vinovat,sau pe amanta,asta se va REPETA cu alta "pipita" si asta pt ca situatia intre voi nu este rezolvata.
Stiu ca doare sa fi inselat si ca nu mai gandesti,nu mai esti rational si te gandesti doar la durerea ta si stiu ca adevarul meu doare...dar macar incearca sa-ti analizezi greselile.
Ele_ely
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:48
De la: miha3dana, la data 2009-01-17 21:32:09ce sa spuna ca o femeie usoara si a bagat nasul in familia noastra


mah miha3dana, tu cati ani ai?? ce fel de raspuns e asta? cum putea sa-si bage nasul o femeie usoara fara acordul LUI??????
royan
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:59
Asa e!Nimeni nu se baga undeva unde nu e primit.Asa k cu tristete nu doar femeia aceea e de vina ci o vina la fel de mare o are si sotul tau pt k a lasat-o.Se zice k barbatii nu pot rezista unei femei.Dar ce ei gandesc cu penisul?Inseala de cele mai multe ori pt k cred k sotia nu va afla si va ramane in continuare cu ea.De obicei se afla.dar sa sti k toti 3 aveti vina voastra si intra-adevar am o parere f proasta despre femeile kre devin amante dar nu devin singure ci cu acceptul barbatului.
capriciosa
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:05
acel barbat de care spui tu este un om fara suflet care inca nu a decis ce vrea sa faca cu viata lui si inca mai cauta "distractii" fara sa ii pese de consecinte
mai tarziu va regreta cu siguranta.....va realiza ca a gresit j se va mai maturiza putin
nop
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:58
Mai fata are doar 18 ani si 2 copii unul nou nascut .
Unde te grabeai draguta mea de te-ai legat la cap fara sa te doara?
Ma mir ca o mama isi poate lasa copilul sa greseasca in asa hal,sa-si distruga tineretea cu o casnicie deja esuata de la inceput,ti-ai distrus cei mai frumosi ani din viata draga mea,nu ca a avea un copil nu-i o bucurie sau sa cresti odata cu el si sa te maturizezi,dar daca erai un pic mai coapta cand faceai marele pas poate nu dadeai peste problemele de acum,nu ca pe o femeie de 30 nu o poate insela barbatul,dar cred ca e mai matura ca sa vada lucrurile.Ce sa mai mie una imi e greu sa cred si sa vad ca inca mai exista fete care se marita la pubertate si la majorat au 2-3 copii.
Ele_ely
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:11
da, am doar 19 ani si nu vad care e problema? m-am despartit de el! Fiecare isi vede de viata sa. Ele_ely intradevar am facut cea mai mare greseala "legandu-ma la cap" asa repede,dar nu regret nimic.Asta e, se mai intampla! Am sa stiu ce trebuie sa le spun fetitelor mele un lucru ff important ,sa isi traiasca ,copilaria si o sa am grija sa fie asa ! Am aflat si vina mea ,o vina care spun eu ca defapt e un pretext pueril ,de copil de 3 ani , o scuza pe care fostul sot o aplica la fiecare femeie.(cred eu) nu am spus niciodata ca nu am avut vina ,poate mai aveam si apucaturi ca orice femeie. Oricum ,nu mai conteza! Va imbratisez pe toate!!!
miha3dana
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:56
De la: miha3dana, la data 2009-09-05 15:56:55 Am aflat si vina mea ,o vina care spun eu ca defapt e un pretext pueril ,de copil de 3 ani , o scuza pe care fostul sot o aplica la fiecare femeie.(cred eu) nu am spus niciodata ca nu am avut vina ,poate mai aveam si apucaturi ca orice femeie. Oricum ,nu mai conteza! Va imbratisez pe toate!!!


mai mult ca sigur ca e un pretext pueril. e un comportament specific in astfel de cazuri, ca si in cazurile de agresiune-victima e vinovata intotdeauna! toata lumea "mai are si apucaturi", (defecte) nu esti tu vreun fenomen iesit din comun, dar asta nu inseamna ca partenerul tre' sa-si bata joc de tine! vezi-ti de viata ta!
royan
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:37
De la: miha3dana, la data 2009-09-05 15:56:55da, am doar 19 ani si nu vad care e problema? m-am despartit de el! Fiecare isi vede de viata sa. Ele_ely intradevar am facut cea mai mare greseala "legandu-ma la cap" asa repede,dar nu regret nimic.Asta e, se mai intampla! Am sa stiu ce trebuie sa le spun fetitelor mele un lucru ff important ,sa isi traiasca ,copilaria si o sa am grija sa fie asa ! Am aflat si vina mea ,o vina care spun eu ca defapt e un pretext pueril ,de copil de 3 ani , o scuza pe care fostul sot o aplica la fiecare femeie.(cred eu) nu am spus niciodata ca nu am avut vina ,poate mai aveam si apucaturi ca orice femeie. Oricum ,nu mai conteza! Va imbratisez pe toate!!!


Felicitari, draga mea, esti o femeie curajoasa. Ai luat greutatile vietii in piept de la o varsta frageda si ai avut mai mult curaj si demnitate decat multe alte femei de 30-40 de ani care nu divorteaza de teama ca nu-si pot creste singure copiii.

Ce conteaza ca te-ai maritat devreme, poti alege gresit si la 30 de ani, nu ai comis vreun pacat, asa ti-ai vazut tu implinirea la momentul respectiv, putea sa fie bine si frumos, n-a fost sa fie.

Sa va dea Dumnezeu sanatate , tie si fetitelor tale si sa fiti iubite si fericite.
valita76
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:19
De la: miha3dana, la data 2009-09-05 15:56:55da, am doar 19 ani si nu vad care e problema? m-am despartit de el! Fiecare isi vede de viata sa. Ele_ely intradevar am facut cea mai mare greseala "legandu-ma la cap" asa repede,dar nu regret nimic.Asta e, se mai intampla! Am sa stiu ce trebuie sa le spun fetitelor mele un lucru ff important ,sa isi traiasca ,copilaria si o sa am grija sa fie asa ! Am aflat si vina mea ,o vina care spun eu ca defapt e un pretext pueril ,de copil de 3 ani , o scuza pe care fostul sot o aplica la fiecare femeie.(cred eu) nu am spus niciodata ca nu am avut vina ,poate mai aveam si apucaturi ca orice femeie. Oricum ,nu mai conteza! Va imbratisez pe toate!!!


Felicitari iubita,sincer imi pare rau ca nu a fost o casnicie fericita a ta si sa terminat repede,sper sa izbutesti in viata,o meriti si in plus ai toata viata inainte,dar si 2 mari responsabilitati,doua vieti care o umple pe a ta.
Ele_ely
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:41
va multumesc pentru incurajari!!
miha3dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este posibila o relatie intre un barbat de 30 si o fata de 19??? 23 De la: kudika1993 16 Iulie 2010 09:08
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
Nu stiu ce sa fac 7 De la: Barbie30_ 16 Octombrie 2011 08:55
Am nevoie de sfaturi,nu stiu incotro ma indrept :( 35 De la: kudika076975 24 Februarie 2010 07:41
sal 3 De la: mimi_ca29 9 Mai 2011 09:50