Setari Cookie-uri

L-am prins ca m-a inselat!

Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(
Mihaela_Trusca_1
Postat pe 21 Iunie 2014 19:38
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(

sfatul meu:..da-i o lectie..sa invete sa te aprecieze pentru cea ce esti si semnifici pentru el..si sa te iubeasca pe masura!
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Iunie 2014 19:50
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56....dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(


El te iubeste sau te foloseste ?

Ce a facut in ultimele 3 luni ca sa iti arate dragostea lui ?

Atentie, ce a facut nu ce ti-a spus.
Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 20:23
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(



Trateaza-te de gelozie. Daca i-ar fi fost de acea colega , fii sigura ca nu statea cu tine......unde duce uneori imaginatia din prea multa gelozie
-Iulya
Postat pe 26 Iunie 2014 00:22
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(



"NEXT",,,it is so simple to do!!!

Te inteleg,dar iubirea ta este pangarita!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Iunie 2014 07:30
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(
NEGRUTTTT
Postat pe 26 Iunie 2014 08:07
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(




Mai fato , tu nu ai pic de mandrie ?
Rotty_
Postat pe 26 Iunie 2014 08:20
citi ani ai ,mai fata?de fapt...citi ai avea ,apucate si citeste ceva despre stima de sine!in momentul in care ai asa ceva nu il vei mai iubi pe ...asta!pina atunci...lasa-te ...folosita,ca sa zic asa...
armiedi_19665
Postat pe 29 Iunie 2014 07:11
Lupul parul il schimba dar naravul niciodata....CE IUBESTI?INVELISUL,CARCASA?asfel de om trebuie exclus definitiv din viata ta....iti perzi timpul
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 29 Iunie 2014 17:51
Daca te-a inselat o data, o va face si a doua oare si a treia si a mia oara. Chestia asta e fara leac! S-a si obisnuit sa aiba doua femei care sa-i stea la dispozitie, nu e bine cu una, fuge la cealalta si tot asa. Mai bine iti vezi linistita de viata ta, nu e el alesul daca se mai duce si la alta. Iar acum, in vremurile noastre, e chiar periculos, nu vezi ce de boli bantuie, de ce ti-ai risca viata?
kudika397914
Postat pe 27 Iulie 2014 06:06
Uita l repede nu merita iubirea ta mai devreme sau mai târziu se v a ajunge aici
kudika_967799
Postat pe 27 Iulie 2014 06:10
Dupa un an de relatie nu il poti parasi?? Pai de ce? Ce iubesti la el? Ca te inseala? O data ce a facut'o , se va repeta, degeaba iti zice verzi si uscate. Refa'ti viata, nu e singurul barbat de pe fata pamantului!
Xintia
Postat pe 27 Iulie 2014 08:47
Toti barbatii inseala.absolut toti.asa k daca il iubesti,lasa relatia sa mearga...iti vine si tie randul.si femeile inseala,absolut toate,mai devreme sau mai tarziu.totul are un echilibru in lumea asta.
kudika195644
Postat pe 27 Iulie 2014 09:22
Ce este mandria in fata iubirii ??? NIMIC!
kudika325452
Postat pe 27 Iulie 2014 09:25
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(



Daca din iubire( care vine numai din partea ta)stai si inghiti toate astea, suporta in continuare.Daca ai putin respect pentru propria persoana il vei confrunta si daca nu se lasa de fosta ar trebui sa renunti sa stai agatata de el DEGEABA.Dar e numai ce as face eu, tu faci ce vrei.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 09:35
De la: kudika195644, la data 2014-07-27 09:22:28Toti barbatii inseala.absolut toti.asa k daca il iubesti,lasa relatia sa mearga...iti vine si tie randul.si femeile inseala,absolut toate,mai devreme sau mai tarziu.totul are un echilibru in lumea asta.
,,,,nu chiar toti
NEGRUTTTT
Postat pe 27 Iulie 2014 09:46
Trebuie sa-l intelegi este barbat ai place sexul in grup incercati swingersul sigur o sa ai placa si asa relatia o sa mearga bine te asigur.



Argentinianu
Postat pe 27 Iulie 2014 09:54
De la: Argentinianu, la data 2014-07-27 09:54:21Trebuie sa-l intelegi este barbat ai place sexul in grup incercati swingersul sigur o sa ai placa si asa relatia o sa mearga bine te asigur.






Si probabil te oferi si tu, nu?
Ce spune subiectul si unde o plesnesti tu!!
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 10:44
Parerea mea este ca nu merita dragostea ta. Stiu ca e usor de spus si greu de facut dar incearca sa nu-i ma acorzi atentie! Timpul vindeca ranile oricat de adanci ar fi! Ma indoiesc ca ar iubi-o pe cealalta fata..sti cum e daca ar fi iubit-o pe prima, nu ar mai fi existat si a doua.
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 12:29
De la: kudika195644, la data 2014-07-27 09:22:28Toti barbatii inseala.absolut toti.asa k daca il iubesti,lasa relatia sa mearga...iti vine si tie randul.si femeile inseala,absolut toate,mai devreme sau mai tarziu.totul are un echilibru in lumea asta.


cum de esti asa sigur?
ai incercat toate femeile si toti barbatii din lumea asta?! macar sin RO?!
perce_neige
Postat pe 27 Iulie 2014 13:08
buna parerile mele sunt urmatoarele:1.se iubeste numai pe el si cauta sa-i fie in permanenta bine,pe orice cale indiferent cu ce femeie sa-si atinga scopul.2.cred ca pina acum a facut sex cu cel putin 40 de femei dar nu iti spune niciodata adevarul.3.este un mincinos si cine este mincinos este si hot(nu se poate una fara alta).4.in prezent cred ca face sex cu 11 femei pe care le minte de cel putin 3 ani asa cum te minte si pe tine.4.gindestete la lucrurile neplacute in legatura cu el pentru ca sa-ti treaca iubirea.5.fa-ti ordine in casa si vezi ce lucruri iti lipsesc si aduti aminte pe unde s-au dus si cu ce ocazie.6.fati socoteala la bani de cind il cunosti si vezi ce bani s-au cheltuit in favoarea lui sau cu cit te-a furat.7.oare mai ai toate bijuteriile si obiectele de valoare de cind il cunosti,in timp ce tu erai la baie el iti cotrobaia prin casa si te fura.8.ca sa nu te mai gindesti mereu la el spune mereu in gind"dumnezeu este in mine,du-te in lumina ta"si vizualizeaza chipul porcului pe care il iubesti.o sa-ti fie bine si fii fericita ca ai scapat de el.pe lume exista si barbatii ca lumea.toate cele bune.
greffe
Postat pe 27 Iulie 2014 13:21
NU ESTE ADEVARAT!!!!! NU MAI GENERALIZA!!! NU TOATE FEMEILE INSEALA!!....EU NU MI-AM INSELAT SOTUL NICIODATA!!!!!!! NICI TOTI BABATII!!....CE PROSTIE!!.....MAI FATA INSELATA!!! TREBUIE SA FACI NUMAI CE SIMTE INIMA TA!!! NU AI ATATA CREIER SA IEI O DECIZIE PENTRU VIATA TA?? FATA DRAGA E VIATA TA PE CARE TREBUIE SA TI-O ORDONEZI ASA CUM SIMTI TU SI NUMAI TU!!! NU AI NEVOIE DE SFATURI!!! MATURIZEAZA-TE!!!!!!!! SI FA-TI UN BINE!!!!!! GANDESTE SINGURICA TU PENTRU TINE!!!!!!! OK??!!! DACA ASCULTAM CE MA "SFATUIAU PRIETENII" ERAM SINGURA CU 3 COPII DE MULT!!! ALTII NU SUPORTA PUR SI SIMPLU CA UN CUPLU SA FIE FERICIT SI SUDAT!!! GANDESTE-TE BINE-BINE!!!!! SI FA CE-TI DICTEAZA TIE INIMA TA!! NU TRAIESC ALTII IN LOCUL TAU!! FII DESTEAPTA!!!!!!SUCCES!!!!
Mija_Emma_mariana_1
Postat pe 27 Iulie 2014 18:56
De la: kudika195644, la data 2014-07-27 09:22:28Toti barbatii inseala.absolut toti.asa k daca il iubesti,lasa relatia sa mearga...iti vine si tie randul.si femeile inseala,absolut toate,mai devreme sau mai tarziu.totul are un echilibru in lumea asta.



Vorbeste in numele tau !!!!!

..." si femeile inseala , absolut toate""""
zise Napoleon ...in afara de Mama si sora mea , dar sa tinem cont ca si ele sunt femei .

Doar martienii ca tine pot face o astfel de generalizare ....ca toti ne-am asemana fizic si mental , precum extraterestrii .

Si inca ceva , tu nu reprezinti ca fiind "toti barbatii" !!!
-Iulya
Postat pe 27 Iulie 2014 19:11
Nu merita sa-ti irosesti viata pentru un astfel de om.
Moni-Puffy
Postat pe 27 Iulie 2014 20:15
Plangi cat vrei tu, suferea cat vrei tu, dar desparte-te de el. Asa va fi toata viata, fie cu fosta sau cu alta. Crede-ma ca sunt destul de matura ca sa iti dau acest sfat. Am vazut la mine si la alte femei cunoscute. Astfel de oameni nu se vindeca niciodata. Vestea buna este ca sunt si altfel de oameni. Ai rabdare ca-i vei gasi.
anarin
Postat pe 28 Iulie 2014 08:34
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-06-21 19:50:29
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(

sfatul meu:..da-i o lectie..sa invete sa te aprecieze pentru cea ce esti si semnifici pentru el..si sa te iubeasca pe masura!





Poti sa-i dai cate lectii vrei acelui "MASCUL",ca tot degeaba.Din pacate ptr tine nu te apreciaza,nici nu semnifici nimic ptr el ,ce sa mai zic sa te iubeasca???? E un mare nemernic daca face asta si parerea mea este ca ar trebui sa-l lasi cu fosta si sa-ti faci drum in viata cu aceasta lectie drept un sut in fund si un pas in fata.Daca ai sa continui relatia,ai sa suferi si mai mult de atat si ai sa ajungi de o sa-ti dea el papucii. Ar fi pacat ptr ca nu este nici primul si nici ultimul barbat de pe planeta sa stai bataie de joc la el.
Fruntea sus si.....gooo!!!!
dany39
Postat pe 28 Iulie 2014 16:23
Dupa parerea mea, in relatiile interumane cel mai mare pacat este sa inseli persoana pe care sustii ca o iubesti, care are incredere in tine.

Cred ca si Dumnezeu vede lucrurile la fel , din moment ce singurul motiv de divort scriptural este adulterul ( adica, cand unul din parteneri il insala pe celalalt ). Nu este obligatoriu sa divortezi, dar, daca doresti, Dumnezeu nu se supara pe tine. Ai acest drept din punctul lui de vedere.

Acum hai sa ne gandim cum este in realitate o persoana care inseala: isi minte partenerul in mod sistematic, joaca teatru aproape tot timpul, mangaierile, saruturile si complimentele ce le face sunt tot o minciuna, este o persoana imatura si nehotarata. De ce sta cu tine, daca cu nu te iubeste cu adevarat?
Este un proverb care spune: o persoana ce inseala, nu inseala ca greseste, ci insala ca doreste. Cu alte cuvinte, o persoana ce inseala alege sa o faca, nu greseste. Motivul?
Numai el il stie: ori este foarte carnal, obsedat sexul si tot vrea sa schimbe femeile, deci nu este capabil de iubire, ori e suparat pe partener din nu stiu ce motive si o face ca o razbunare, dar, asta denota o imaturitate crasa, neseriozitate si o grava lipsa a comunicarii. Ca de iubire si respect nici nu poate fi vorba, nu le are nici fata de el insusi, cum ar putea sa aibe fata de altcineva???

DACA ITI PLACE CARACTERUL UNUI ASTFEL DE OM, DACA ESTE O COMPANIE DE DORIT, SACRIFICA-TE PENTRU EL, DA-I TOT CE AI MAI BUN, DACA TU CREZI CA MERITA.

SFATUL MEU: DACA AI DOVEZI CA TE-A INSELAT, GANDESTE-TE BINE DACA-L VREI ALATURI DE TINE PT.TOATA VIATA. S-AR PUTEA SA TOT REPETE...
NUMAI TU TREBUIE SA HOTARASTI CE VEI FACE - ESTE RESPONSABILITATEA TA, ESTE VIATA TA. NU PERMITE ALTCUIVA SA HOTARASCA IN LOCUL TAU.
FII MATURA, GANDESTE CU CAPUL, LASA SENTIMENTALISMELE DEOPARTE, FII HOTARATA SI ACTIONEAZA CA ATARE.

SA-L IERTI SAU NU? PENTRU CE? CA VREA MAI MULTE FEMEI IN ACELASI TIMP? SAU, CA DIN CAUZA NEINTELEGILOR CU TINE A CAUTAT CONSOLARE IN BRATELE GINGASE ALE ALTEI FEMEI, DOVEDINDU-SI ASTFEL IUBIREA INFOCATA CE TI-O POARTA?
MERITA IERTAREA TA? CE SPERANTA VEI AVEA PENTRU VIITOR?

OAMENII SE POT SCHIMBA. DAR, CU O MOTIVATIE FOARTE PUTERNICA SI DE CELE MAI MULTE ORI CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU. IN REST, NU PREA CRED CA ESTE POSIBIL.

DACA DORESTI SA DISCUTAM POTI SA-MI SCRII LA ADRESA DE E-MAIL: ip07ip07@gmail.com
healthy006654
Postat pe 29 Iulie 2014 00:38
De la: Mihaela_Trusca_1, la data 2014-06-21 19:38:56Am nevoie de sfaturi utile...prietenul meu m-a inselat cu o fosta iubita de a lui inca din primele 3 luni de relatie..L-am iertat atunci iar apoi el s-a angajat unde lucra si fosta lui prietena..am acceptat iar apoi am aflat ca si acolo isi petrecea timpul xu ea,iar eu nu aveam voie sa merg pe la el la servici deoarece avea pretextul ca il vede seful cu mine si il da afara :( fosta lui s-a mutat la alt servici la ceva vreme si apoi totul a revenit la normal...bineinteles ca pt putina vreme deoarece au continuat sa vorbeasca la telefon si pe site urile de socializare!! acum avem un an de relatie dar eu inca nu pot sa uit nimic din ce a facut el,dar nu ma pot desparti de el pt ca il iubesc ...nu stiu ce sa fac :(


daca stiai ca il iubesti, nu trebuia sa cauti.....dar, sa stii un lucru- in general, toti barbatii vor sa aiba mai multe, altfel, nu se simt multumiti, satisfacuti...dar, ce sa faca si ei, cauta pana le mai misca?! trag tare acum, ca dup-aia raman doar cu uitatul, dupa femei...din fericire femeia poate pan' la moarte...
sa revenim la caz...acum, ori traiesti asa cu el, mai ales daca si el te vrea...ori renunti la relatie...cred ca ar fi o problema daca nu te-ar mai vrea, pt ca tu inca il iubesti... oricum, rezolvarea cazului e doar la tine, inima ta iti va spune ce trebuie sa faci...iar mesajele vor fi doar ca fapt divers!
lili_r
Postat pe 5 August 2014 16:11
frumos caracter, ce sa zic...eu nu as putea sa lupt cu o fosta..sincer..daca vezi ca tipul o cauta, lasa'l ca nu pierzi nimic. bai, macar bun simt sa aiba ma" fata de tine si fata de relatia voastra pana la urma...daca se plictiseste, indruma'l spre alta tinta (daca tot stai cu el)..ca femei sunt in lumea asta ;) wtf? daca tanjjeste dupa aia, de ce nu e cu ea? il completati amandoua? :))
divexx
Postat pe 27 Septembrie 2014 19:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iertarea 13 De la: kudika_21905 24 Noiembrie 2012 08:45
Cum credeti??? 7 De la: Flowers 13 Martie 2011 13:46
cum se poate mentine vie si interesanta reletia intima dupa peste 10 ani de casnicie? 2 De la: battleofwits 24 Mai 2011 16:44
lipsa menstruatiei 6 De la: geo_resuscitat 25 Noiembrie 2010 22:23
m-am indragostit de amantul meu 118 De la: flory_blonda 21 Octombrie 2010 20:41