Setari Cookie-uri

Confuza:|

Buna fetelor! Incerc sa gasesc si eu o solutie dar singura oricat as incerca nu stiu..de aceea as vrea un sfat d la voi:|...am 21 d ani si am avut o rel d 2 ani,hmm bn mai sunt in relatia asta,doar ca dupa 5 luni de relatie ne-am hotarat sa ne mutam impreuna,suntem din orase diferite,dar ne-am cunoscut unde am venit eu la facultate si el lucra de 1 an in acest oras... am locuit impreuna timp d 1 an si .. unde mergea totul ok pana intr-o zi knd sa ivit o cearta mai aprinsa si el mi-a zis:eu vreau sa ma mut acasa.Eu am ramas muta,nu ma asteptam nici o secunda la asta dupa care am incercat sa vb cu el de ce a luat decizia asta dak totul mergea bine...in sfarsit,el mi-a zis k nu mai suporta sa stea departe d casa si k aici nu face nimic sa se vada decat k traim asa dp o zi p alta:(...dar knd iubesti p cineva lasi totul asa numai din motivul asta???si a zis acum ma iubesc mai mult p mn,bineinteles am inceput sa plang,l-am intrebat knd are d gand sa faca asta si a zis timp d o luna...ok..ii ziceam k totusi e prea putin ca sa pot sa imi gasesc si eu sa ma mut sa fie ok...si el:pai esti mare te descurci:(..ok,mi-am rez ..in timpul acela a fost o luna f rece..imi zicea k ma iubeste dar vrea sa nu fi e despartirea prea grea:(am avut o perioada nasoala...insa in ultimele 2 zile l-am rugat sa ma ajute sa ma mut si a zis k nu are p cine sa cheme,l-am lasat k ma gandeam totusi macar asta sa faca pt tot ce a fost sa ma vada k sunt ok..dar din pacate nu...a plecat si ma lasat asa cu toate....il iubesc f mult,chiar am fost la el d 2 ori d atunci si knd ii zik sa vina si el imi zice o sa vin dar acum tre sa fac asta,incep asta la firma dar am sa vin.Iar knd am fost la el am vazut niste discutii p mess (arhiva) cu fete..sa se intalneasca bla bla...i-am zis k nu m-am putut abtine si mi-a zis k ma iubeste dar rel noastra nu crede k va merge la distanta...Ma chemat la el dupa ce termin faculatatea si am zis k o sa merg dak o sa fim imp si ne intelegem dar oare merita dupa ce a facut sa ma fac tot eu pasul acesta??plus k nu mai am nici asa incredere in el dupa toate cele intamplate...hmm nu stiu..si acum vb dar numai p mess..si rel noastra e mai rece,ins knd suntem imp e totul perfect:|..Jur k nu stiu..
Astept parerile voastre!:*
lore08
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:13
Trist....trebuie sa accepti ca a fost frumos pana la un punct....lasa , viata merge mai departe!!!! si ca o unica solutie pe care ti-as recomanda-o eu : nu mai fa pasi catre el...lasa-l pe el sa se hotarasca ce vrea sa faca si ce simte!!!
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:32
De la: lore08, la data 2010-09-26 16:13:23Buna fetelor! Incerc sa gasesc si eu o solutie dar singura oricat as incerca nu stiu..de aceea as vrea un sfat d la voi:|...am 21 d ani si am avut o rel d 2 ani,hmm bn mai sunt in relatia asta,doar ca dupa 5 luni de relatie ne-am hotarat sa ne mutam impreuna,suntem din orase diferite,dar ne-am cunoscut unde am venit eu la facultate si el lucra de 1 an in acest oras... am locuit impreuna timp d 1 an si .. unde mergea totul ok pana intr-o zi knd sa ivit o cearta mai aprinsa si el mi-a zis:eu vreau sa ma mut acasa.Eu am ramas muta,nu ma asteptam nici o secunda la asta dupa care am incercat sa vb cu el de ce a luat decizia asta dak totul mergea bine...in sfarsit,el mi-a zis k nu mai suporta sa stea departe d casa si k aici nu face nimic sa se vada decat k traim asa dp o zi p alta:(...dar knd iubesti p cineva lasi totul asa numai din motivul asta???si a zis acum ma iubesc mai mult p mn,bineinteles am inceput sa plang,l-am intrebat knd are d gand sa faca asta si a zis timp d o luna...ok..ii ziceam k totusi e prea putin ca sa pot sa imi gasesc si eu sa ma mut sa fie ok...si el:pai esti mare te descurci:(..ok,mi-am rez ..in timpul acela a fost o luna f rece..imi zicea k ma iubeste dar vrea sa nu fi e despartirea prea grea:(am avut o perioada nasoala...insa in ultimele 2 zile l-am rugat sa ma ajute sa ma mut si a zis k nu are p cine sa cheme,l-am lasat k ma gandeam totusi macar asta sa faca pt tot ce a fost sa ma vada k sunt ok..dar din pacate nu...a plecat si ma lasat asa cu toate....il iubesc f mult,chiar am fost la el d 2 ori d atunci si knd ii zik sa vina si el imi zice o sa vin dar acum tre sa fac asta,incep asta la firma dar am sa vin.Iar knd am fost la el am vazut niste discutii p mess (arhiva) cu fete..sa se intalneasca bla bla...i-am zis k nu m-am putut abtine si mi-a zis k ma iubeste dar rel noastra nu crede k va merge la distanta...Ma chemat la el dupa ce termin faculatatea si am zis k o sa merg dak o sa fim imp si ne intelegem dar oare merita dupa ce a facut sa ma fac tot eu pasul acesta??plus k nu mai am nici asa incredere in el dupa toate cele intamplate...hmm nu stiu..si acum vb dar numai p mess..si rel noastra e mai rece,ins knd suntem imp e totul perfect:|..Jur k nu stiu..
Astept parerile voastre!:*



zur ca m.a luat o durere de cap....!!!!!!!!
off...........dracu ma pusa sa citesc!
Celia_29
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:35
Celia....ai nevoie de ajutor????????/ te-a impresionat atat de tare ca te'a luat ....''capul''????????
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:44
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 17:44:33Celia....ai nevoie de ajutor????????/ te-a impresionat atat de tare ca te'a luat ....''capul''????????



la citit as avea nevoie.....
m.a cutremurat ......dar fac un dus si imi revin
Celia_29
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:46
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 17:32:39Trist....trebuie sa accepti ca a fost frumos pana la un punct....lasa , viata merge mai departe!!!! si ca o unica solutie pe care ti-as recomanda-o eu : nu mai fa pasi catre el...lasa-l pe el sa se hotarasca ce vrea sa faca si ce simte!!!

SUBSCRIU
desi_desiree
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:22
De la: lore08, la data 2010-09-26 16:13:23Buna fetelor! Incerc sa gasesc si eu o solutie dar singura oricat as incerca nu stiu..de aceea as vrea un sfat d la voi:|...am 21 d ani si am avut o rel d 2 ani,hmm bn mai sunt in relatia asta,doar ca dupa 5 luni de relatie ne-am hotarat sa ne mutam impreuna,suntem din orase diferite,dar ne-am cunoscut unde am venit eu la facultate si el lucra de 1 an in acest oras... am locuit impreuna timp d 1 an si .. unde mergea totul ok pana intr-o zi knd sa ivit o cearta mai aprinsa si el mi-a zis:eu vreau sa ma mut acasa.Eu am ramas muta,nu ma asteptam nici o secunda la asta dupa care am incercat sa vb cu el de ce a luat decizia asta dak totul mergea bine...in sfarsit,el mi-a zis k nu mai suporta sa stea departe d casa si k aici nu face nimic sa se vada decat k traim asa dp o zi p alta:(...dar knd iubesti p cineva lasi totul asa numai din motivul asta???si a zis acum ma iubesc mai mult p mn,bineinteles am inceput sa plang,l-am intrebat knd are d gand sa faca asta si a zis timp d o luna...ok..ii ziceam k totusi e prea putin ca sa pot sa imi gasesc si eu sa ma mut sa fie ok...si el:pai esti mare te descurci:(..ok,mi-am rez ..in timpul acela a fost o luna f rece..imi zicea k ma iubeste dar vrea sa nu fi e despartirea prea grea:(am avut o perioada nasoala...insa in ultimele 2 zile l-am rugat sa ma ajute sa ma mut si a zis k nu are p cine sa cheme,l-am lasat k ma gandeam totusi macar asta sa faca pt tot ce a fost sa ma vada k sunt ok..dar din pacate nu...a plecat si ma lasat asa cu toate....il iubesc f mult,chiar am fost la el d 2 ori d atunci si knd ii zik sa vina si el imi zice o sa vin dar acum tre sa fac asta,incep asta la firma dar am sa vin.Iar knd am fost la el am vazut niste discutii p mess (arhiva) cu fete..sa se intalneasca bla bla...i-am zis k nu m-am putut abtine si mi-a zis k ma iubeste dar rel noastra nu crede k va merge la distanta...Ma chemat la el dupa ce termin faculatatea si am zis k o sa merg dak o sa fim imp si ne intelegem dar oare merita dupa ce a facut sa ma fac tot eu pasul acesta??plus k nu mai am nici asa incredere in el dupa toate cele intamplate...hmm nu stiu..si acum vb dar numai p mess..si rel noastra e mai rece,ins knd suntem imp e totul perfect:|..Jur k nu stiu..
Astept parerile voastre!:*


Tipul s-a plictisit repede si a cedat.Daca l-a durut undeva cand ai avut nevoie de ajutorul lui (cu mutatul) mie clar ce caracter are si cat de mult te-a iubit.Crezi ca e prost sa se deplaseze el cand tu esti atat de dispusa sa sari in bascheti cand te cheama?Si uite asa cand mai vrea o "frectie" te cheama pe tine...
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:28
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 17:32:39Trist....trebuie sa accepti ca a fost frumos pana la un punct....lasa , viata merge mai departe!!!! si ca o unica solutie pe care ti-as recomanda-o eu : nu mai fa pasi catre el...lasa-l pe el sa se hotarasca ce vrea sa faca si ce simte!!!


S_K_
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:29
Da Barbie si eu m-am gandit la asta si iti dau dreptate...dar totusi simt k ink mai exista ceva...si d aceea imi este greu...imi este greu sa renuntz:(
De ex.incerc knd suntem p messenger sa nu intru eu prima si da am reusit ...dar intr-o zi sa enervat zikandu-mi k de ce nu il bag in seama numai el face...mmm..greu greu greu:|
lore08
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:52
De la: kudika311000, la data 2010-09-26 18:29:34
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 17:32:39Trist....trebuie sa accepti ca a fost frumos pana la un punct....lasa , viata merge mai departe!!!! si ca o unica solutie pe care ti-as recomanda-o eu : nu mai fa pasi catre el...lasa-l pe el sa se hotarasca ce vrea sa faca si ce simte!!!




Subscriu !
..... si mai cred ceva : baiatul vrea sa mai cunoasca si alte fete , spui ca ai 21 de ani, probabil si el are cam aceeasi varsta, poate s-a speriat , poate nu este pregatit pentru o viata in 2 !!! Oricare ar fii motivele lui, oricat de greu ti-ar fii nu mai face tu pasi catre el, se va simtii "sufocat" .Lasa timpul sa mai treaca si vei vedea ce se va intampla. FRUNTEA SUS !
kcudika
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:24
De la: lore08, la data 2010-09-26 18:52:44 Da Barbie si eu m-am gandit la asta si iti dau dreptate...dar totusi simt k ink mai exista ceva...si d aceea imi este greu...imi este greu sa renuntz:(
De ex.incerc knd suntem p messenger sa nu intru eu prima si da am reusit ...dar intr-o zi sa enervat zikandu-mi k de ce nu il bag in seama numai el face...mmm..greu greu greu:|


Nu prea te vrea ,dar nici nu prea vrea sa te combini cu altul,ca de....e ca si cum ar pierde un premiu!
Barbie30
Postat pe 29 Septembrie 2010 11:37
Eu daca as fi in locul tau as spune NEXT.Esti tanara si nu are rost sa te umilesti in fata lui, mai ales ca te-a lasat pur si simplu balta.Adica..daca te iubea macar putin putea sa te ajute cu mutatul, sau macar se purta altfel.Nici macar nu cred ca mai tine la tine.Nu-ti mai pierde vremea cu el
ela_angel
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:54
nu ar trebui sa il lasi sa te tina pe loc..e clar k nu mai simte pentru tine ce a simtit la inceput..nu stiu dc toate va pierdeti capul asa si va si mutati cu ei..ai timp destul sa stai si impreuna...dupa cum sa purtat lasal..esti tanara baieti sunt pe pamantul asta ...
naturally
Postat pe 30 Septembrie 2010 01:28
De la: lore08, la data 2010-09-26 18:52:44 Da Barbie si eu m-am gandit la asta si iti dau dreptate...dar totusi simt k ink mai exista ceva...si d aceea imi este greu...imi este greu sa renuntz:(
De ex.incerc knd suntem p messenger sa nu intru eu prima si da am reusit ...dar intr-o zi sa enervat zikandu-mi k de ce nu il bag in seama numai el face...mmm..greu greu greu:|


Mai exista ceva? Cam ce?!
In afara de ce ti-au pus fetele mai sus, adica nevoia de a face sex, nu vad sa mai existe ceva. Cel putin eu nu vad respect, iubire, afectiune si ce-o mai fi normal intr-o relatie normala.
Te agati de un fir de pai si stii bine asta. Peste ani de zile, cand vei fi iubita si apreciata cu adevarat de cel cu care iti imparti viata, cand va dormi in acelasi pat cu tine si nu doar te va cheama sa-i incalzesti din cand in cand patul, vei intelege ce inseamna iubirea.

ps. Ia cere-i tricoul la care tine cel mai mult. Si vezi daca ti-l da. Cand cineva imi spune ca x "tzine la ea" nu-mi vine in minte decat asta: tzine la tine, dar nu mai mult decat la tricoul pe care il poarta.
rashela
Postat pe 30 Septembrie 2010 02:55
Multumesc fetelor de sfaturi...imi este foarte greu,chiar daca stiam pe de-o parte k nu se mai poate face mai mult,am tot sperat si am facut tot ce am putut ca sa ne fie bn,dar se pare k nu mai eu am vrut asta:(...multumesc inca o data d sfaturile date si am sa tin cont d ele.
lore08
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:56
Trist. Dar inainte de marea plecare nu ai vazut semne ca ceva e in neregula cu el? Nu vorbeati despre planuri de viitor? V-ati mutat impreuna in ideea ca veti face si pasul cel mare sau ...
I_m_nuts2011
Postat pe 30 Septembrie 2010 14:08
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-09-30 14:08:22Trist. Dar inainte de marea plecare nu ai vazut semne ca ceva e in neregula cu el? Nu vorbeati despre planuri de viitor? V-ati mutat impreuna in ideea ca veti face si pasul cel mare sau ...







Ba da am vorbit si d viitor si de o posibila casatorie,dupa ce imi termin eu facultatea si erau toate bune si frumoase pana in acel moment cand sa intamplat acea faza...nu am vazut o mare schimbare la el,bine nu era intotdeauna acea mare dragoste ca si la inceput,dar eram fericiti asa cum decurgeau lucrurile
lore08
Postat pe 30 Septembrie 2010 16:49
De la: lore08, la data 2010-09-30 16:49:04
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-09-30 14:08:22Trist. Dar inainte de marea plecare nu ai vazut semne ca ceva e in neregula cu el? Nu vorbeati despre planuri de viitor? V-ati mutat impreuna in ideea ca veti face si pasul cel mare sau ...







Ba da am vorbit si d viitor si de o posibila casatorie,dupa ce imi termin eu facultatea si erau toate bune si frumoase pana in acel moment cand sa intamplat acea faza...nu am vazut o mare schimbare la el,bine nu era intotdeauna acea mare dragoste ca si la inceput,dar eram fericiti asa cum decurgeau lucrurile


Eu stii ce nu inteleg? El era nemultumit de locul de munca - inteleg - nu castiga suficient si i se parea ca acasa ar avea mai multe sanse. In mod normal cand esti nemultumit de veniturile tale incerci sa ti le suplimentezi - nu stai pe net la discutii cu diverse femei. Sincer - cred ca el nu stie inca ce vrea. Poate vrea sa mai experimenteze - si atunci ar fi mai bine sa-l lasi sa o faca. iar daca va fi sa fiti impreuna va stii sa gaseasca el drumul. pana atunci - tu esti studenta - ai un viitor de cladit - ocupa-te de asta. Lasa messul si alte prostii. Nu-ti pierde vremea pandindu-l pe net.
I_m_nuts2011
Postat pe 30 Septembrie 2010 16:54
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-09-30 16:54:45
De la: lore08, la data 2010-09-30 16:49:04
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-09-30 14:08:22Trist. Dar inainte de marea plecare nu ai vazut semne ca ceva e in neregula cu el? Nu vorbeati despre planuri de viitor? V-ati mutat impreuna in ideea ca veti face si pasul cel mare sau ...







Ba da am vorbit si d viitor si de o posibila casatorie,dupa ce imi termin eu facultatea si erau toate bune si frumoase pana in acel moment cand sa intamplat acea faza...nu am vazut o mare schimbare la el,bine nu era intotdeauna acea mare dragoste ca si la inceput,dar eram fericiti asa cum decurgeau lucrurile


Eu stii ce nu inteleg? El era nemultumit de locul de munca - inteleg - nu castiga suficient si i se parea ca acasa ar avea mai multe sanse. In mod normal cand esti nemultumit de veniturile tale incerci sa ti le suplimentezi - nu stai pe net la discutii cu diverse femei. Sincer - cred ca el nu stie inca ce vrea. Poate vrea sa mai experimenteze - si atunci ar fi mai bine sa-l lasi sa o faca. iar daca va fi sa fiti impreuna va stii sa gaseasca el drumul. pana atunci - tu esti studenta - ai un viitor de cladit - ocupa-te de asta. Lasa messul si alte prostii. Nu-ti pierde vremea pandindu-l pe net.




Locul de munca este acelasi,doar ca este la el in oras si nu mai plateste chirie si toate chestiile astea,nimic nou in legatura cu asta. Si eu sunt de parere ca nu stie ce vrea si am sa las lucrurile sa decurga de la sine..daca e sa fim impreuna vom fi,eu am facut tot ce am putut face,daca el nu a apreciat,asta este....d fiecare data cand ma gandesc la el,imi zic,,nu este el cel potrivit pentru mine''...poate asa o sa imi treaca mai usor..cred
lore08
Postat pe 30 Septembrie 2010 17:20
Si mai poti sa te gandesti si la faptul ca te-a lasat sa te descurci singura cu mutatul - fara sa se gandeasca ca ti-ar putea fi greu - asta e un semn de imaturitate, egoism - nu arata o fire barbateasca. Nu vrei langa tine un barbat care sa fuga de cate ori da de greu.
I_m_nuts2011
Postat pe 30 Septembrie 2010 17:30
De la: lore08, la data 2010-09-26 18:52:44 Da Barbie si eu m-am gandit la asta si iti dau dreptate...dar totusi simt k ink mai exista ceva...si d aceea imi este greu...imi este greu sa renuntz:(
De ex.incerc knd suntem p messenger sa nu intru eu prima si da am reusit ...dar intr-o zi sa enervat zikandu-mi k de ce nu il bag in seama numai el face...mmm..greu greu greu:|

Nu suporta ideea ca tu sa nu mai fii innebunita dupa el, e prea plin de el cred. Eu una zic sa-l lasi pt ca nu te iubeste....daca te-ar iubi s-ar purta altfel.
anutzzaa
Postat pe 1 Octombrie 2010 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DORUL DE PERSOANA IUBITA 6 De la: blaa 21 Decembrie 2009 23:22
Femei singure 60 De la: kudika_2629 11 Februarie 2013 13:49
Cadoul perfect! 3 De la: _oktober_ 20 Septembrie 2010 12:28
Pt pagubitii BCR si numai - http://www.creditbcr.ro/ 1 De la: luminutza 21 August 2010 18:05
Cele mai PENIBILE / CIUDATE / AMUZANTE momente/intamplari in timpul unui interviu!!! 14 De la: dark_princes 27 Septembrie 2009 09:09