Setari Cookie-uri

stiu ca ma iubeste... dar nu mai vrea sa fim impreuna:(

Buna,

Din cate am vz, aici intotdeauna se raspunde cu sinceritate( in majoritatea cazurilor)...asa sper sa mi raspundeti si mie pt ca am mare nevoie de parea voastra si de sfatul vostru.
Am o relatie de 3 ani. La inceput totul a fost foarte frumos, il iubeam dar pe parcurs, mi a dovedit ca nu e asa cum il vedeam eu, cum credeam eu ca e. Treptat, am incetat sa l iubesc dar totusi am ramas cu el...nu stiu de ce exact...poate timpul, obisnuinta...De fapt, nu asta e pb mea.
Pb e ca, acum 5 luni, am cunoscut pe cineva( un alt barbat). La inceput am vb doar pe mess...chestii banale, el fiind din orasul in care am stat 21 ani. In Oct, m a invitat la o prajitura iar eu am acceptat. Din acea zi, viata mea s a schimbat...m am indragostit din nou. Am simtit ca pe el l am asteptat toata viata, desi am petrecut doar cateva ore impreuna. Am continuat sa ne vedem in fiecare zi iar dupa 2 saptamani, mi a spus ca el a inceput sa se indragosteasca, ca ma vrea pt el, ca nu e dispus sa ma imparta cu nimeni. Mi a facut placere sa aud ce spune dar in acelasi timp, frica. In final am luat hotararea sa ma mut cu el, sa ma despart de prietenul meu si asa am facut. Am fost fericita ca am luat hotararea asta dar...Fostul meu prieten a inceput sa mi trimita mesaje gen" nu pot sa traiesc fara tine; intoarce te, te rog din suflet; "etc...si am cedat, mi s a facut mila, eram confuza, nu mai stiam exact ce simt, ma gandeam ca poate inca il iubesc...M am intors la el iar pe cel pe care l iubeam din tot sufletul, l am parasit.
La 2 zile dupa ce am plecat de la el, a inceput sa mi dea mesaje, sa mi spuna ca ii e dor de mine si ca vrea sa ma vada. Nu am rezistat nici atunci si m am dus. De atunci, ne am tot intalnit asa, pe ascuns, la el acasa. El imi spunea mereu sa ma hotarasc ce vreau sa fac pt ca va veni ziua cand se va satura...eram constienta de asta si imi doream din tot sufletul sa fiu cu el si totusi nu puteam sa renunt la relatia mea de 3 ani. Intr o zi de decembrie, ne am certat putin la telefon si el mi a trimis mesaj sa mi spuna ca s a terminat, ca i a ajuns, ca nu mai vrea sa fim impreuna. Am simtit ca mor in clipa aia, nu mi venea sa cred. A 2 a zi i am trimis mesaje, ii spuneam ca vreau sa fiu cu el si ca renunt la relatia mea, dar el nu mi mai raspundea. Eram din ce in ce mai disperata, nu stiam ce sa mai fac, ii trimiteam mesaje dar nu primeam rasp...pana intr o zi ...mi a trimis mesaj si m a rugat sa incetez, ca l am tampit cu atatea mesaje, sa inteleg ca totul s a terminat si sa l las sa si vada de viata lui iar eu sa mi vad de a mea.Asa am facut, nu i am mai trimis nici un msj. In noaptea de revelion, cand petreceam si oarecum uitasem cat sufar in urma acestei despartiri, am primit 2 msje de la el in care mi spunea ca ma iubeste f mult si ma intreba daca mai vreau sa fiu iubita lui. Simteam ca mi iese inima din piept, eram in al 9 lea cer...normal ca i am rasp ca vreau si ca si eu il iubesc din tot sufletul. Ne am intalnit a 2 zi la el acasa, totul a fost minunat, radiam de fericire...ma gandeam doar cat de fericiti vom fi. Dar... dupa cateva ore...mi a spus ca trebuie sa plece, ca are treaba si ca treb sa plec si eu. In prima faza a fost ok, nu am spus nimic si am plecat cu gandul ca din ziua urmatoare, imi voi lua lucrurile si ma voi muta definiv cu el. Nu a fost asa pt ca el, a 2 a zi, nu a mai dat niciun semn de viata decat la insistentele mele, la cererea mea de a mi da o explicatie. Explicatia a fost ca el ma iubeste, ca sunt tot ce si a dorit, ca a asteptat mult si si a dorit sa fim impreuna dar ca s a saturat sa aspete sa fac ceva ... ca nu vrea sa mai fim impreuna pt ca nu mai are intredere in mine, ii e frica ca voi face la fel...ca ma voi muta cu el dar ma voi razgandi. Dar la interval de cateva zile, imi trimite msje si mi spune ca i e dor de mine si ca i lipsesc f mult.
Ce sa fac? Ce sa cred? eu simt ca ma iubeste si ca vrea la fel de mult sa fim impreuna....cum sa i castig increderea?
mayta
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:15
ba cu ala, ba cu celalalt. o sigur scula nu iti ajunge? pe ala l-ai iubit la inceput iar acum nu, pe asta de pe mess il iubesti la fel la inceput dar mai incolo o sa vezi ca nu e asa cum il vezi tu acum. si tot asa
softexia
Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:04
te rog lamureste-ma:tu tii la cel cu care stai acum?
danyela6
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:37
tin la el pt ca e vb de 3 ani dar il iubesc pe celalalt si nush cum sa fac sa ma creada ca l iubesc si ca vreau sa las totul in urma si sa fiu cu el :(...ufff, e asa complicat...
mayta
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:05
Eu cred ca in primul rand ar trebui sa te lamuresti daca iti pai iubesti partenerul cu care esti de 3 ani.....daca merita sa renunti la el.....De abia dupa ce ai renuntat la actuala relatie, ai sanse ca cel pe care il iubesti sa aiba incredere in tine.....Intr-un fel il inteleg dar te inteleg si pe tine numai ca nu e bine sa atat de nehotarata. Ai grija sa nu ii pierzi pe amandoi....
liana976
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:21
draga poti sati spun una ca 3 ani nu inseamna inca nimic eu am abut o relatie de 8 ani dar am refuzat la ea acum insa am gasit un baiat care ma iubeste cu adevarat asa ca hotarastete si iti spun ca mila fata de partenerul (3 ani) nu va ajunge la nimic bun

Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:44
Sincer te sfatuiesc sa te gandesti bine si cat mai rapid ce vei face, si eu am fost pusa cam in aceeasi situatie dar nu am avut curaj sa renunt la vechea relatie pentru ca cel cu care sunt de mai bine de 3 ani ma iubeste enorm si nu vreau sa sufere din cauza mea, fie din comoditate, obisnuinta...
dar eu...am zis ca am sa trec peste si am sa il uit pe celalalt dar nu a fost asa a trecut ceva tmp de cand l-a cunoscut si il iubesc zi de zi mai mult, noaptea adorm cu gandul la el si dimineata ma trezesc tot cu gandul la el si stiu ca toate sentimentele astea nu o sa treaca prea curad dar pentru mine e cam tarziu sa mai repar ceva chiar daca tot acu sunt mai hotarata ca oricand sa raman cu el si caut un pretext sa fac asta dar, el a disparut....nu imi mai raspunde...nu vrea sa mai auda de mine si cred ca ii dau dreptate....pacat as da orice sa dau timpul inapoi si sa raman cu el sa nu ma mai uit inapoi si sa fiu fericita pentru ca stiu sigur ca as fi fost mai fericita ca acum...pacat
mia200000
Postat pe 25 Ianuarie 2009 01:17
De la: Asynia, la data 2009-01-25 01:25:41nici nu stii ce vrei .da creca noi stim .. vrei 2 sculi


daca ai fii citit cu atentie, ai fii inteles ce vreau..si in nici un caz ce spui u ;)
mayta
Postat pe 25 Ianuarie 2009 01:32
Ciudata situatie...dar trebuie sa te hotarasti pe cine iubesti...si daca iubesti cu adevarat,faci ceva in acest sens,gandeste-te bine si analizeaza-ti sentimentele
onuta81
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:28
De la: softexia, la data 2009-01-21 17:04:00ba cu ala, ba cu celalalt. o sigur scula nu iti ajunge? pe ala l-ai iubit la inceput iar acum nu, pe asta de pe mess il iubesti la fel la inceput dar mai incolo o sa vezi ca nu e asa cum il vezi tu acum. si tot asa


ba da, imi ajunge una...ceea ce am uitat sa mentionez, e faptul ca eu cu pr meu, desi locuim impreuna, nu mai avem o rel sexuala de 3 luni...
mayta
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:06
mayta
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:50
niciodata sa nu confunzi dragostea cu mila.o iubire pe care esti nevoita sa o accepti nu reprezinta nimic.esti in situatia asta din cauza nehotararii tale.e normal ca celalalt sa-si piarda increderea.pune-te in locul lui.tu ce ai face?sincer.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:42
Cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul........deci cel mai bine ar fi sa lamuresti cu fiecare in parte ce simti si ce vrei si apoi sa iei o decizie....

Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:59
Scuza-ma k iti spun.... dar ai o pb.......... eu nu reusesc sa te inteleg, sincer! Cum adik te-ai despartit de omul p kre nu il iubeai, te-ai indragostit nebuneste de altul si apoi te-ai intors la cel p care nu-l iubeai???!!!!!!!!!!!!!! Nu aveti rel sexuala de 3 luni? Si at ce dracu' faceti impreuna? Va laudati cu rel voastra minunata care se rezuma la a va tine de mana ca fratii? nu vreau sa fiu rea, dar nu va simtiti ca doi prosti? Sincera sa fiu, chiar nu te inteleg. Cu atat mai mult, cu cat am trecut si eu prin sit in care am stat cu cineva 3 ani cu un tip, din care 2 mai mult pt k nu puteam renunta niciunul. Dar am ajuns la o limita, la un moment dat si in momentul in care mi-am dat seama k este posibil sa ma atraga altcineva, am renuntat de tot la el si mi-am vazut de viata. Am realizat ca nu mai este acel sentiment. Tu ai trecut de faza asta, nu inteleg de ce te-ai intors. Oricum, eu zic sa iesi din relatia care nu iti mai ofera nimic si apoi vezi tu. Si daca celalalt nu te mai vrea, tot tb sa renunti. Sa stii k nu mori daca esti singura. Ba chiar ai fi surprinsa cat de bine te simti singura dupa ce ai iesit dintr-o relatie care a durat cativa ani.
Asa k.... revino cu picioarele p pamant, k prea esti confuza. Si iubitiii tai la fel. Cred ca iti lipseste curajul. Ti-e teama sa nu ramai singura si te agati de rel asta care iti ofera siguranta.
Mai multa hotarare si curaj! Si poate ne spui ce-ai mai facut.
j_acinthe
Postat pe 3 Februarie 2009 03:56
De la: dragalasha_aly, la data 2009-01-30 23:59:06Cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul........deci cel mai bine ar fi sa lamuresti cu fiecare in parte ce simti si ce vrei si apoi sa iei o decizie....


poti s fugi dupa 2 iepuri si uneori kiar ii poti prinde ....probl e k la un mom dat va veni vremea knd trecutu te va prinde din urma si iepuri se transf in lei si at s vezi c mic te faci....totusi am ajuns la concluzia k e acolo sineva sus care vede si mai devreme sau mai tarziu o sa platesti...
deutch_bgd21
Postat pe 3 Februarie 2009 08:54
Daca ai incredere in tine renunta la amandoi pentru moment, fa o pauza, astfel vei cantari in mod egal ceea ce simti pentru unul si ceea ce simti pentru celalalt. Vezi tu, eu am trecut oarecum prin ceva asemanator insa am stiut ca nu mi mai iubesc partenerul si as fi renuntat la el asteptand mutarea celuilalt.(In final am pierdut tot) Nu e corect nici fata de cel cu care stai nici fata de cel cu care ai vrea sa te muti si nici fata de tine. Ceea ce ce cladeste pe minciuna nu va avea decat un final nefericit. Demonsteaza ti tie si lor ca stii ce vrei...muta te singura si alege corect, astfel vei sti ca nu gresesti, astfel vei putea cantari in mod egal sansele. Iubitul nr. 2 e normal sa te trateze cum te trateaza pentru ca tu ai dat acest curs relatiei voastre, iar iubitul 1 intr o zi s ar putea sa se sature de ''sinceritatea'' ta si sa si gaseasca cu adevarat adevarata dragoste. Ce vei face atunci? Vei plange dupa el sau dupa ambii? Pune te in situatii mai putin placute si inima iti va spune ce sa faci. Daca vei lua hotararea sa ramai cu unul singur ramai pe drumul drept, noi singuri ne provocam durere incercand situatii imposibile. Viata este atat de simpla daca ii respectam regulile. Alege ce vrei sa faci cu viata ta tinand cont si de inima. Spun si de inima pentru ca uneori inima vrea multe lucruri insa ratiunea ar trebui sa tempereze dorintele ei. Fii rationala, iubitoare si sincera cu tine...in fond tu esti pe primul loc in viata ta....sau nu?
nicoleta_capra
Postat pe 17 Februarie 2009 10:21
mila nu inseamna iubire...tu si partenerul pe care il ai de 3 ani sunteti intr-o faza de obisnuinta a unuia u celalalt...nu puteti renunta din comoditate, din rutina...nu e vorba de iubire
CandyCloudOfLullaby
Postat pe 27 Februarie 2009 21:13
cu nehotararea asta iti faci si tie si lor rau. Nu mai ceda asa usor, gandeste-te la ce-ti doresti cu adevarat si demonstreaza lucrul asta. Ce te-e despartit prima data de baiatul pe care spui ca-l iubesti, te poate desparti si a doua oara. E normal sa nu mai aiba incredere in tine, i-ai semanat indoiala in suflet, dar se pare ca nici el nu prea stie ce vrea, din moment ce te cauta si apoi iti spune sa pleci. Nu stiu daca a facut-o intentionat sau nu, dar ti-a cam platit-o cu aceeasi moneda. Eu zic sa nu mai jonglezi cu decizii si sentimente pentru ca s-ar putea ca la un moment dat sa nu mai fi dorita cu adevarat de niciunul
Darla2008
Postat pe 4 Martie 2009 01:30
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 3 Mai 2009 16:38
wow!
interesant
pe masura ce citeam parca ma regaseam printre aceste randuri...esti o norocoasa.Dupa o rel care nu s-a terminat tocma bine,pt k nu-i asa,dk ar fi fo lapte si miere erati si acum impreuna,ai dat peste iubirea vietii tale.Fostul si-a dat seama ce a pierdut pt k asta i firea oamenilor,sa constientizeze ce au de abia dupa ce pierd,iar actualul(sper din tot sufletul) te iubeste pt ca meriti.
Deci,te rog,daca nu pt u,at macar pt me lasa-l pe fost sa ramana in trecut si mergi mai departe cu cel pe care-l iubesti si-ti impartaseste sentim
pliz
good luck!
u`re ma` idol
:))
rili
zmuash
:*
sorinabby
Postat pe 4 Noiembrie 2009 00:13
credeman ca te inteleg era sa mi se intample si mie si chiar mam gandit cadaca mas indragosti de altu si fostul prieten miar cere sa ne impacam mas impaka cu el eu te inteleg perfect chiar nu stiu ce sa zik eu as zike ca poate cu cel depe mass daca pe ala il iubesti daca il iubesti si te iubeste
kudika512955
Postat pe 2 Martie 2012 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex oral 189 De la: contessyna 29 Decembrie 2011 09:45
ce vrea el de la mine??? 22 De la: kudika382678 17 Aprilie 2011 16:14
Am nevoie de ajutor - casnicie in pericol! 81 De la: franziska_eu 13 Ianuarie 2012 10:45
NU IL MAI SUPORT.... dar il iubesc... 39 De la: Rocs 15 Iulie 2009 23:31
DeeDeeKiss 6 De la: Ame_ly 24 Mai 2011 10:27