Setari Cookie-uri

am gresit si nu ma iarta

Imi pare enorm de rau pentru ce am facut. Sufar ingrozitor de mult. Nu am simtit niciodata o durere atat de mare. Imi doresc sa fie fericita ,dar imi e tare greu fara ea. A fost o chimie de nedescris. Acum stiu ca ea era sufletul meu pereche. Imi doream sa raman cu ea si doar cu ea pentru totdeauna, Poate suna a cliseu,dar este adevarul pur. Chiar nu cred ca o sa rezist. Incerc din rasputeri sa ma mentin pe linia de plutire, ma gandesc la ai mei si joc teatru,dar sunt devastat in momentul asta. nu stiu daca sfaturile de aici ma vor ajuta,dar incerc sa gasesc o gura de oxigen de oriunde
kudika_17016
Postat pe 26 Septembrie 2012 20:02
De la: kudika_17016, la data 2012-09-26 20:02:33Imi pare enorm de rau pentru ce am facut. Sufar ingrozitor de mult. Nu am simtit niciodata o durere atat de mare. Imi doresc sa fie fericita ,dar imi e tare greu fara ea. A fost o chimie de nedescris. Acum stiu ca ea era sufletul meu pereche. Imi doream sa raman cu ea si doar cu ea pentru totdeauna, Poate suna a cliseu,dar este adevarul pur. Chiar nu cred ca o sa rezist. Incerc din rasputeri sa ma mentin pe linia de plutire, ma gandesc la ai mei si joc teatru,dar sunt devastat in momentul asta. nu stiu daca sfaturile de aici ma vor ajuta,dar incerc sa gasesc o gura de oxigen de oriunde



Domnule draga,ar fi fost mult mai indicat sa nu ajungi in aceasta ipostaza,aceea de a regreta niste fapte deplorabile,,spun eu,daca este sa dau crezare tastarii tale!!!!!Ceea ce ai spus mai sus,,ar fi trebuit sa ajunga la inima domnisoarei dezamagite,,si mai putin pe acest topic,caci nimeni nu va putea sa ii schimbe hotararea,daca domnia sa nu va dori acest lucru!!!Ca vii acum si te dai cu capul de toti peretii pentru greselile comise,nu impresioneaza pe nimeni,ce mai poti face este sa cauti sa mai discuti cu tanara domnisoara,si nimic mai mult,daca altfel nu se poate!!In orice caz,,respecta-i decizia,oricare ar fi aceea!!!Asa se intampla atunci cand nu pretuiesti adevarata iubire ,totul se intoarce impotriva ta,cu durerile si suferinta corespunzatoare!!Incearca sa te pui,macar pentru o clipa,in situatia inversa,in pozitia domnisoarei,,si vei afla ceea ce a simtit ea,ca raspuns la manifestarea iubirii ei!!Fa-o,macar pentru cinci minute!!
kudika_15804
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:01
De la: kudika_17016, la data 2012-09-26 20:02:33Imi pare enorm de rau pentru ce am facut. Sufar ingrozitor de mult. Nu am simtit niciodata o durere atat de mare. Imi doresc sa fie fericita ,dar imi e tare greu fara ea. A fost o chimie de nedescris. Acum stiu ca ea era sufletul meu pereche. Imi doream sa raman cu ea si doar cu ea pentru totdeauna, Poate suna a cliseu,dar este adevarul pur. Chiar nu cred ca o sa rezist. Incerc din rasputeri sa ma mentin pe linia de plutire, ma gandesc la ai mei si joc teatru,dar sunt devastat in momentul asta. nu stiu daca sfaturile de aici ma vor ajuta,dar incerc sa gasesc o gura de oxigen de oriunde
....in chimia asta de care vrb ai uitat sa pui suflet!!!...n-ai investit nimic si cu siguranta nu te va ierta....te-ai jucat cu sentimentele unui copil!!!
mia2123
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:02
De fiecare data cand te indragostesti de cineva...urmeaza si o noua tradare a ta?! Regretele sunt tardive si ...da, seamana a cliseu tot ceea ce spui ca simti, pentru ca-ti dai seama numai cand pierzi persoana iubita, in urma infidelitatii tale! Ai inselat odata ...vei insela toata viata! Nu esti demn nici macar de compasiune!
rondina
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:03
Ma sperie ce spuneti! sper sa nu mai insel niciodata! Acum nu am inselat pentru vreo placere ci doar sa fug de ce simteam. nu sunt genul care insala. Am mai avut relatii si nu am inselat. Acum a fost diferit. Nu a fost o relatie cu adevarat.Nu eram impreuna tot timpul
In zece luni cred ca am dormit de 5 ori cu ea si dragoste de 10. Ganditi-va ca nu stiti toate amanuntele. Sunt foarte multe de discutat. Va grabiti sa judecati. Am fost alaturi de ea in multe momente grele, am ajutat-o si am fost langa ea, insa e o fire dificila si nu ai cum sa cunosti persoana de langa tine in cateva intalniri, multe despartiri din lucruri de nimic. de ex daca in seara asta faceam dragoste , a doua zi se despartea de mine pentru ca am ispitit-o si nu vroia sa facem dragoste decat dupa casatorie.
Eu imi ceream scuze si incercam sa o impac. staeam asa o saptamana, apoi ne impacam si tot asa. credeti voi ca a fost usor. Aveam acele momente in care vroiam sa fug pentru ca nu credeam ca o sa pot avea o reltie frumoasa si calma si linistita cu ea. O iubeam,dar imi era teama de ce simteam si de viitor. Mi-am dat seama tarziu ca o vreau asa cum e ea si am renuntat la tot ce era pe langa. I-am spus celeilalte ca nu se mai poate, am inchis contul de fb, am cautat apartament in buc sa ne mutam impreuna. I-am promis ca o sa o fac fericita si chiar asta vroiam sa fac. E simplu sa judeci din afara fara sa cunosti dedesubturi
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 15:20
Inainte de toate, in dragoste nu trebuie sa existe "dedesubturi"...ma refer la dragostea in doi si nu la trioul vietii tale!
La fel de simplu este si sa te lamentezi acum si sa pozezi in victima...desi vina o porti doar tu!
rondina
Postat pe 27 Septembrie 2012 15:27
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 15:20:48Ma sperie ce spuneti! sper sa nu mai insel niciodata! Acum nu am inselat pentru vreo placere ci doar sa fug de ce simteam. nu sunt genul care insala. Am mai avut relatii si nu am inselat. Acum a fost diferit. Nu a fost o relatie cu adevarat.Nu eram impreuna tot timpul
In zece luni cred ca am dormit de 5 ori cu ea si dragoste de 10. Ganditi-va ca nu stiti toate amanuntele. Sunt foarte multe de discutat. Va grabiti sa judecati. Am fost alaturi de ea in multe momente grele, am ajutat-o si am fost langa ea, insa e o fire dificila si nu ai cum sa cunosti persoana de langa tine in cateva intalniri, multe despartiri din lucruri de nimic. de ex daca in seara asta faceam dragoste , a doua zi se despartea de mine pentru ca am ispitit-o si nu vroia sa facem dragoste decat dupa casatorie.
Eu imi ceream scuze si incercam sa o impac. staeam asa o saptamana, apoi ne impacam si tot asa. credeti voi ca a fost usor. Aveam acele momente in care vroiam sa fug pentru ca nu credeam ca o sa pot avea o reltie frumoasa si calma si linistita cu ea. O iubeam,dar imi era teama de ce simteam si de viitor. Mi-am dat seama tarziu ca o vreau asa cum e ea si am renuntat la tot ce era pe langa. I-am spus celeilalte ca nu se mai poate, am inchis contul de fb, am cautat apartament in buc sa ne mutam impreuna. I-am promis ca o sa o fac fericita si chiar asta vroiam sa fac. E simplu sa judeci din afara fara sa cunosti dedesubturi



Nu este vina nimanui ca nu ai prezentat,detailat,intreaga poveste de dragoste!!!Nu cauta sa te desculpabilizezi,caci nu se justifica gestul tau!!!Domnule draga,afla de la mine ca,in momentul in care iubesti o persoana,o faci in totalitatea ei,cu defecte si calitati,o iubesti pentru simplul fapt ca exista in viata ta si ca te poti bucura alaturi de ea si cu ea!!!Faptul ca domnisoara respectiva era un pic mai ciudata,in sensul unui comportament evaziv,indecis si autorestrictiv,,nu este relevant atunci cand vorbim de o relatie de iubire,asa cum o prezinti in postarile tale!!! Iubesti pur si simplu,nu cauta motivatii pentru actele tale,caci nu are rost,atunci cand iubesti cu mintea si sufletul tau,nu inseli,nici macar din distractie,curiozitate sau inconstienta!!In relatia cu iubita,pe care ai inselat-o ,te-ai prezentat mult prea sigur pe tine,si,mai ales,pe ea,,necrezand ca o sa se afle si ca vei fi respins,ca urmare a tampeniilor facute!!!Te-a cuprins deznadejdea,dar nu era mai bine,daca o iubeai fara sa o inseli???Ea este o tanara naiva,dar care ramane,totusi,o femeie,si se stie ca femeile nu pot ierta,usor,tradarile!!!Poate ca o iubesti,,dar nu am sa pricep,modul cum apare si se dezvolta iubirea,de-abia dupa ce se fac greseli capitale!!Poate imi explici ce si cum!!! Foarte bine ,ca i-ai fost alaturi in clipele grele,dar nu ti se pare ca asa este si normal?????????Daca ,,tot declari ca ,ea ,este viata ta!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Septembrie 2012 15:45
I-am spus celeilalte ca nu se mai poate, am inchis contul de fb, am cautat apartament in buc sa ne mutam impreuna. I-am promis ca o sa o fac fericita si chiar asta vroiam sa fac. E simplu sa judeci din afara fara sa cunosti dedesubturi.

- la tine totul este la un nivel declarativ, te opresti la intentie!! dar nu dai curs faptelor ex.
1. I-am spus celeilalte ca nu se mai poate - nu... m-am despartit definitiv 2. am cautat apartament - nu...am inchiriat ap. etc.

Daca esti asa hotarat de ce nu o ceri de nevasta!?
roxana_moon
Postat pe 27 Septembrie 2012 16:24
Dar ce-ai patit dragutule, de esti asa dezamagit?!Spui ca nu cunoastem probl. Atunci spune-ne-o tu , ca esti na, acilea in discutie.
kudika467548
Postat pe 27 Septembrie 2012 16:28
Nu e asa simplu sa o cer de sotie acum! Ea nici nu vorbeste cu mine! Cred ca cel mai bine e sa o las in pace o perioada sa vada daca poate trece peste. Daca nu poate degeaba o cer eu in casatorie sau merg cu flori si mai stiu eu ce cadouri. Nici la mesaje nu mi-a mai raspuns! E inca proaspat totul.
Ma gandesc ca daca as fi in locul ei si mie mi-ar fi foarte greu. Mai ales cand iubesti pe cineva mult si ai incredere in persoana respectiva. Si-a pierdut toata increderea in mine acum. E foarte greu sa mai fac ceva sa o pot aduce inapoi.
Imi e greu sa si gandesc lucid acum, ma gandesc numai la ea. Am nevoie de imbratisarea ei
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:11
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:11:31Nu e asa simplu sa o cer de sotie acum! Ea nici nu vorbeste cu mine! Cred ca cel mai bine e sa o las in pace o perioada sa vada daca poate trece peste. Daca nu poate degeaba o cer eu in casatorie sau merg cu flori si mai stiu eu ce cadouri. Nici la mesaje nu mi-a mai raspuns! E inca proaspat totul.
Ma gandesc ca daca as fi in locul ei si mie mi-ar fi foarte greu. Mai ales cand iubesti pe cineva mult si ai incredere in persoana respectiva. Si-a pierdut toata increderea in mine acum. E foarte greu sa mai fac ceva sa o pot aduce inapoi.
Imi e greu sa si gandesc lucid acum, ma gandesc numai la ea. Am nevoie de imbratisarea ei



Acordati-va timp de reculegere!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:17
Cred ca timpul va spune daca ne iubim cu adevarat sau a fost doar un oc de paie. Eu stiu ca o iubesc, in schimb de iubirea ei nu as mai fi sigur acum si pe buna dreptate
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:25
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 15:20:48Ma sperie ce spuneti! sper sa nu mai insel niciodata! Acum nu am inselat pentru vreo placere ci doar sa fug de ce simteam. nu sunt genul care insala. Am mai avut relatii si nu am inselat. Acum a fost diferit. Nu a fost o relatie cu adevarat.Nu eram impreuna tot timpul
In zece luni cred ca am dormit de 5 ori cu ea si dragoste de 10. Ganditi-va ca nu stiti toate amanuntele. Sunt foarte multe de discutat. Va grabiti sa judecati. Am fost alaturi de ea in multe momente grele, am ajutat-o si am fost langa ea, insa e o fire dificila si nu ai cum sa cunosti persoana de langa tine in cateva intalniri, multe despartiri din lucruri de nimic. de ex daca in seara asta faceam dragoste , a doua zi se despartea de mine pentru ca am ispitit-o si nu vroia sa facem dragoste decat dupa casatorie.
Eu imi ceream scuze si incercam sa o impac. staeam asa o saptamana, apoi ne impacam si tot asa. credeti voi ca a fost usor. Aveam acele momente in care vroiam sa fug pentru ca nu credeam ca o sa pot avea o reltie frumoasa si calma si linistita cu ea. O iubeam,dar imi era teama de ce simteam si de viitor. Mi-am dat seama tarziu ca o vreau asa cum e ea si am renuntat la tot ce era pe langa. I-am spus celeilalte ca nu se mai poate, am inchis contul de fb, am cautat apartament in buc sa ne mutam impreuna. I-am promis ca o sa o fac fericita si chiar asta vroiam sa fac. E simplu sa judeci din afara fara sa cunosti dedesubturi


Tu ce varsta ai ?Ea?Dupa cat timp ti-ai dat seama ca o vrei doar pe ea?
kudika_17048
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:30
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:11:31Nu e asa simplu sa o cer de sotie acum! Ea nici nu vorbeste cu mine! Cred ca cel mai bine e sa o las in pace o perioada sa vada daca poate trece peste. Daca nu poate degeaba o cer eu in casatorie sau merg cu flori si mai stiu eu ce cadouri. Nici la mesaje nu mi-a mai raspuns! E inca proaspat totul.
Ma gandesc ca daca as fi in locul ei si mie mi-ar fi foarte greu. Mai ales cand iubesti pe cineva mult si ai incredere in persoana respectiva. Si-a pierdut toata increderea in mine acum. E foarte greu sa mai fac ceva sa o pot aduce inapoi.
Imi e greu sa si gandesc lucid acum, ma gandesc numai la ea. Am nevoie de imbratisarea ei

chimia asta bat-o vina, duce numai la doruri
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:30
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:25:32Cred ca timpul va spune daca ne iubim cu adevarat sau a fost doar un oc de paie. Eu stiu ca o iubesc, in schimb de iubirea ei nu as mai fi sigur acum si pe buna dreptate



Poate fi o varianta,ce sa-ti mai spun,ai gresit,acum,,trebuie sa treci prin remuscari si respingeri,asta este,,nu ai fost consecvent in iubirea ta,acum,,culege roadele!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:31
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:11:31Nu e asa simplu sa o cer de sotie acum! Ea nici nu vorbeste cu mine! Cred ca cel mai bine e sa o las in pace o perioada sa vada daca poate trece peste. Daca nu poate degeaba o cer eu in casatorie sau merg cu flori si mai stiu eu ce cadouri. Nici la mesaje nu mi-a mai raspuns! E inca proaspat totul.
Ma gandesc ca daca as fi in locul ei si mie mi-ar fi foarte greu. Mai ales cand iubesti pe cineva mult si ai incredere in persoana respectiva. Si-a pierdut toata increderea in mine acum. E foarte greu sa mai fac ceva sa o pot aduce inapoi.
Imi e greu sa si gandesc lucid acum, ma gandesc numai la ea. Am nevoie de imbratisarea ei



Trist!!!
Aveam impresia ca numai noi femeile suferim si cavoi barbatii sunteti mai indiferenti,dar se pare ca m-am inselat.
kudika_17048
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:33
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:25:32Cred ca timpul va spune daca ne iubim cu adevarat sau a fost doar un oc de paie. Eu stiu ca o iubesc, in schimb de iubirea ei nu as mai fi sigur acum si pe buna dreptate


Poate vrea sa te pedepseasca,daca te-ar fi acceptat asa repede inapoi ar fi gandit ca vei face acelasi lucru.Poate conidera ca suferind si tu o vei aprecia mai mult si nu vei mai gresi.
kudika_17048
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:35
De la: kudika_15804, la data 2012-09-27 17:31:27
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:25:32Cred ca timpul va spune daca ne iubim cu adevarat sau a fost doar un oc de paie. Eu stiu ca o iubesc, in schimb de iubirea ei nu as mai fi sigur acum si pe buna dreptate



Poate fi o varianta,ce sa-ti mai spun,ai gresit,acum,,trebuie sa treci prin remuscari si respingeri,asta este,,nu ai fost consecvent in iubirea ta,acum,,culege roadele!!!

cata dreptate ai, mereu sunt pe kudika "tombicuri" de genul asta, dar se pare ca nimeni nu invata nimic, pana nu i se si intampla
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:36
Am 32 de ani si e prima data cand mi se intampla asa ceva. Nu stiu ce a fost in capul meu. Chiar nu imi pot explica anumite lucruri.Stiu doar ca o iubesc si ca as vrea sa raman cu ea pentru totdeauna. I-am spus asta, dar...
va dati seama de raspuns: 'NU POT TRECE PESTE FAPTUL CA M_AI TRADAT'
Mai astept sa ved ce se intampla
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:41
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:41:33Am 32 de ani si e prima data cand mi se intampla asa ceva. Nu stiu ce a fost in capul meu. Chiar nu imi pot explica anumite lucruri.Stiu doar ca o iubesc si ca as vrea sa raman cu ea pentru totdeauna. I-am spus asta, dar...
va dati seama de raspuns: 'NU POT TRECE PESTE FAPTUL CA M_AI TRADAT'
Mai astept sa ved ce se intampla

iti zic eu ca o sa astepti mult si bine, stiu ca este un raspuns dur, dar asta e adevarul, oameni care tradeaza sunt stersi din lista, practic tu nu mai existi pentru ea, vei exista poate mai tarziu, dar numai ca o simpla cunostiinta
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:43
Ma intreb daca ei nu ii e dor de mine deloc. Ma intreb daca e bine, oare ce simte, ce vrea? Imi doresc sa fiu langa ea si sa o ajut sa ii fie bine. daca as putea sa ii transmit tot ce simt , nu doar sa ii spun , ci sa si simta tot ce e in sufletul meu sunt sigur ca m-ar ierta. Nu mai are incredere in mine.
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:45
De la: yumy, la data 2012-09-27 17:43:56
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:41:33Am 32 de ani si e prima data cand mi se intampla asa ceva. Nu stiu ce a fost in capul meu. Chiar nu imi pot explica anumite lucruri.Stiu doar ca o iubesc si ca as vrea sa raman cu ea pentru totdeauna. I-am spus asta, dar...
va dati seama de raspuns: 'NU POT TRECE PESTE FAPTUL CA M_AI TRADAT'
Mai astept sa ved ce se intampla

iti zic eu ca o sa astepti mult si bine, stiu ca este un raspuns dur, dar asta e adevarul, oameni care tradeaza sunt stersi din lista, practic tu nu mai existi pentru ea, vei exista poate mai tarziu, dar numai ca o simpla cunostiinta

Sincer , sper sa nu ai dreptate. Nu cred ca e o solutie sa arunci o iubire mare pe geam atat de repede. E cineva care nu a gresit niciodata? Unii invatam si din greseli ,dar odata ce am invatat ne stim bine lectia. Iubirea e tot ce conteaza pe lumea asta. Orgoliul e pentru oamenii slabi. Eu inca mai sper la o vreme frumoasa
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:48
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:48:57E cineva care nu a gresit niciodata? Unii invatam si din greseli ,dar odata ce am invatat ne stim bine lectia. Iubirea e tot ce conteaza pe lumea asta. Orgoliul e pentru oamenii slabi. Eu inca mai sper la o vreme frumoasa

Sa stii ca afara este soare si aici nu este vorba despre orgoliu ci despre demnitate, cel putin eu una am o regula de aur m-ai tradat, esti liber ca pasarea cerului, din momentul ala esti invizibil pentru mine. Nu cred ca as putea sa stau langa cineva care m-a tradat, stiu ca as sta cu teama ca ar putea sa o faca si a doua oara, si din experienta iti spun ca un om nu face o greseala doar o data ci o repeta, asa ca sa ii intre mai bine la cap
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:53
De la: kudika_17048, la data 2012-09-27 17:33:31
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:11:31Nu e asa simplu sa o cer de sotie acum! Ea nici nu vorbeste cu mine! Cred ca cel mai bine e sa o las in pace o perioada sa vada daca poate trece peste. Daca nu poate degeaba o cer eu in casatorie sau merg cu flori si mai stiu eu ce cadouri. Nici la mesaje nu mi-a mai raspuns! E inca proaspat totul.
Ma gandesc ca daca as fi in locul ei si mie mi-ar fi foarte greu. Mai ales cand iubesti pe cineva mult si ai incredere in persoana respectiva. Si-a pierdut toata increderea in mine acum. E foarte greu sa mai fac ceva sa o pot aduce inapoi.
Imi e greu sa si gandesc lucid acum, ma gandesc numai la ea. Am nevoie de imbratisarea ei



Trist!!!
Aveam impresia ca numai noi femeile suferim si cavoi barbatii sunteti mai indiferenti,dar se pare ca m-am inselat.

Nu ma intereseaza restul barbatilor cum sunt. Eu ma stiu pe mine si cat de mult iubesc si cat de mult i-as putea oferi
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:56
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 17:56:16
Nu ma intereseaza restul barbatilor cum sunt. Eu ma stiu pe mine si cat de mult iubesc si cat de mult i-as putea oferi

o iubesti atat de mult, incat ai tradat-o, daca o iubeai ii ofereai ce aveai de oferit pana acum de 1000 de ori eu cred ca nu este iubire ceea ce simti tu, cand iubesti dai totul fara sa stai sa pierzi timpul cu alte prostii, pur si simplu iubesti si te lasi dus de val, conteaza prezentul si nu viitorul!
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2012 18:06
Este parerea ta, dar nu sunt de acord cu ea. Tradarea mea nu a fost una de genul obisnuit. Nu am dorit-o pe cealalta. Nu ravnesc in general la alte femei. Nu as mai face asemenea greseala.
Tu nu cred ca ai iubit suficient de tare
kudika_17016
Postat pe 27 Septembrie 2012 18:09
Ce crezi tu, e doar o parere in vant, desi ai 32 de ani, mai mult decat mine, te incurci mai mult in vorbe decat in fapte, pentru o femeie conteaza actiunea nu vorbele
Pana la urma este problema mea daca am iubit mult, putin sau deloc, tu esti cel cu problema aici, si ca sfat decat sa pierzi vremea cerand sfaturi unor straini si plangandu-te ca nu te iarta iubita, mai bine te-ai gandi la o solutie, pt ca tu o cunosti cel mai bine si ar trebui sa ai idee daca te-ar ierta si sa auzim numai de bine
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2012 18:16
Eu cred ca te va ierta pana la urma,insa alterneaza momentele de insistenta cu cele de ignorare.Pana la urma isi va da si ea seama ca majoritatea barbatilor inseala ,poate chiar ea va insela din curiozitate,asa ca eu cre ca te va ierta ,dac ate-a iubit foarte mult si va simti ca si tu iubesti .Acum ca vei repeta sau nu greseala ramane de vazut.Dar decat sa se repete cu altul ,mai bine s-ar mai risca o data cu tine,sa-ti ofere o noua sansa.
Trebuie sa insisti,dar nu foarte tare.
Trimite-i flori ,fai ceva surprize chiar daca le refuza...trebuie sa incerci totul
kudika_17048
Postat pe 27 Septembrie 2012 19:09
De la: kudika_17048, la data 2012-09-27 19:09:35Eu cred ca te va ierta pana la urma,insa alterneaza momentele de insistenta cu cele de ignorare.Pana la urma isi va da si ea seama ca majoritatea barbatilor inseala ,poate chiar ea va insela din curiozitate,asa ca eu cre ca te va ierta ,dac ate-a iubit foarte mult si va simti ca si tu iubesti .Acum ca vei repeta sau nu greseala ramane de vazut.Dar decat sa se repete cu altul ,mai bine s-ar mai risca o data cu tine,sa-ti ofere o noua sansa.
Trebuie sa insisti,dar nu foarte tare.
Trimite-i flori ,fai ceva surprize chiar daca le refuza...trebuie sa incerci totul


Ea cati ani are?
kudika_17048
Postat pe 27 Septembrie 2012 19:11
De la: kudika_17016, la data 2012-09-27 18:09:40Este parerea ta, dar nu sunt de acord cu ea. Tradarea mea nu a fost una de genul obisnuit. Nu am dorit-o pe cealalta. Nu ravnesc in general la alte femei. Nu as mai face asemenea greseala.
Tu nu cred ca ai iubit suficient de tare

dupa ce ca ai inselat-o mai ai si tupeu.stii ce: ceilalti barbati care inseala te vor trata ca pe un zeu, deoarece 'inseli special' eu unul imi doresc sa nu ierte niciodata
kudika_14189
Postat pe 27 Septembrie 2012 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08
Buna fetelor 20 De la: kudika_960579 25 August 2014 19:29
dilema 12 De la: desi_desiree 11 Iulie 2010 21:47
am nevoie de sfaturi 18 De la: c_tina2 3 Martie 2009 11:14
vreau sa il uit 1 De la: GINY87 9 Ianuarie 2009 19:53