Setari Cookie-uri

insarcinata ...

nu stiu cum am ajuns in situatia asta ... totul a inceput din curiozitate , sa vad cum poate fii, tot ceea ce e interzis e mai tentant ...Acum ca am ajuns in situatia asta , regret enorm ca nu am putut spune nu tentatiei . Imi dadusem demisia acum un an pt a putea invatza pt licentza ; exact in acel moment, el, marele patron , casatorit , imi marturiseste ca e indragostit de mine inca din momentul in care am ajuns la firma lui , dar nu a avut curajul sa imi marturiseasca acest lucru si acum ar vrea sa ne cunoastem mai bine. Eu observasem un comportament ciudat al lui inca de la inceput in ceea ce ma privea, dar nu i-am acordat o mare atentie . Socata fiind de ceea ce imi marturisea, l-am respins fara sa stau pe ganduri ... Dar treptat , la insistentele lui dupa ce nu mai lucrasem pt el, am acceptat sa iesim la cate o cafea, se ne cunoastem mai bine , pana m-am trezit ca sunt intr-o relatie amoroasa cu el. E atat de diferit de toti barbatzii pe care i-am cunoscut pana in prezent , e scorpion , e cu 14 ani mai mare decat mine, am ajuns sa il iubesc , el imi zice ca ma iubeste inca de la inceput ...Iar acum, saptamana trecuta am aflat ca sunt insarcinata ...Sunt atat de bulversata , aveam atatea planuri de viitor ,eram plina de viatza , optimista ... sunt atat de impotriva unui avort , nu-mi vine sa cred ca mi se intampla asta ..Atat de mult am cazut in plasa lui, intotdeauna am fost o persoana cu capul pe umeri si dintr-o curiozitate am ajuns sa intru in cel mai mare dezastru : insarcinata cu un barbat insurat . El nu are copii si imi zice ca orice decizie as lua in legatura cu sarcina, va fi alaturi de mine . Pe parcursul relatiei mi-a spus atatea lucruri, mi-a facut atatea promisiuni ( nu ca ar divorta, pt ca stiu ca lucrul asta nu il va face niciodata , sunt foarte multe interese la mijloc ) , dar imi dau seama ca vrea sa ma acapareze pe termen lung si nu pot intelege de ce . Are un mod de a ma atrage spre el, si sa nu va ganditi ca ar fi pt bani, nu as putea sa ma bucur de ceva ce nu e castigat de mine, intotdeauna am fost independenta si asa vreau sa raman , refuz orice bani sau cadouri primite din partea lui pt ca il iubesc si nu imi doresc nimic de la el ... chiar nimic . Dar acum am ajuns in situatia asta , sunt insarcinata in 5 saptamani si nu stiu ce sa fac . Stiu ca viatza te pedepseste pt greselile pe care le comiti . As fi preferat sa fiu pedepsita altfel, dar nu asa . De de ? Am nevoie de un sfat de la voi
Ninna_ab
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:43
complicat...fugi cat vezi cu ochii....un copil are nevoiie si de ma si de tata sa lupti sa te chinui si si pe copil.....prea mult spus in numele iubirii....
sirena22
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:27
este o decizi e foarte grea ...mai ales ca el este insurat si stii ca nu va divorta niciodata ...
dar daca iti doresti atat de mult acest copil nu conteaza cine il creste si in ce conditi va creste...plus ca ai spus ca el va fii alauri de tine si de copil !
daca as fii in locul tau m-as gandi foarte bine...pentru ca daca intr-o buna zi va veti desparti ..nici un alt barbat nu va accepta asa de usor copilul unui alt barbat si sa fii intotdeauna a doua roata de la caruta sau sa astepti din partea lui o mangaiere un semn de viata ...e dureros...!!
e doar decizia ta nu trebuie sa te influenteze nimic ....nici iubirea pt el nimik
trebuie sa stii ca un copil implica multe responsabilitati iti da mereu planurile peste cap
o sa trebuiasca s arenunti al vise pentru ca de acum inainte el este pe primul loc
si nu in ultimul rand trebuie sa fii pregatita sa devii mama!!!
daca nu te simti pregatita ...renunta oricat de dureros va fii ....
e bine sa iei aceasta decizie cat mai repede...pt ca altfel te vei atasa de el si cand o sa vezi un copil pe strada te vei gandi la el

poop ai grija de tine!!!!!!!!!!!
cory_ingrid
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:39
Avort - cu ce e de vina copilul ca sunteti voi iresponsabili?
Kathara
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:02
Avort, te desparti de el, o iei de la capat cu fruntea sus. Esti tanara, ai viata inainte...
Nu inteleg cum le permiteti unor nemernici sa isi bata joc de voi, fetelor.....

Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:16
e foarte greu Ninna... am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare. :sml-fighting0044 dar cred ca iti dai seama si tu ca si celelalte ca cu un copil va fi si mai greu! iar daca te bazezi pe el... mai bine gandeste-te de doua ori! esti tanara... ai timp sa faci copiii. o sa ai regrete un timp dar o sa-ti treaca. vezeiti de viata ta si cauta pe cineva care sa fie alturi de tine si de copilul pe care o sa-l ai cu el! si nu mai sta pe ganduri pana nu o sa fie prea tarziu! fa-o acum!
missalexandra
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:45
De la: alinaalex, la data 2009-01-21 15:45:50e foarte greu Ninna... am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare. :sml-fighting0044 dar cred ca iti dai seama si tu ca si celelalte ca cu un copil va fi si mai greu! iar daca te bazezi pe el... mai bine gandeste-te de doua ori! esti tanara... ai timp sa faci copiii. o sa ai regrete un timp dar o sa-ti treaca. vezi-ti de viata ta si cauta pe cineva care sa fie alturi de tine si de copilul pe care o sa-l ai cu el! si nu mai sta pe ganduri pana nu o sa fie prea tarziu! fa-o acum!


si nu mai crede tot ce-ti spun barbatii! mai ales SCORPIONI!

missalexandra
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:53
DE CE NAIBA NU MI S-A POSTAT TOT CE AM SCRIS?!
In fine... concluzia era s-o faci ACUM! renunta la copil si la el! pana nu e prea tarziu!
missalexandra
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:56
La pensie alimentara te-ai gandit, mai ales ca e si patron
redshift
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:36
Buna fetelor! Nu am mai scris nici un mesaj pe forum pana acum, chiar daca citesc intamplarile si parerile voastre de foarte mult timp. M-am hotarat sa scriu acum pentru ca m-a impresionat foarte tare povestea ta, Ninna. Parerea mea este sa pastrezi copilul, oricat de greu ti s-ar parea acum. Un avort inseamna totusi crima... Exista si riscuri pe care trebuie sa le iei in considerare daca vrei sa faci avort si chiar daca totul va merge bine o sa fii bantuita tot restul vietii de acest lucru.

Si un copil nu inseamna ceva rau niciodata. Din contra! O sa te faca si pe tine fericita. Un copil este o binecuvantare. Gandeste-te ca sunt atatea femei care ar vrea sa aiba copii si nu pot, iar altele care au aceasta posibilitate fac avort sau ii nasc si ii lasa sa moara dupa aceea.

Cat despre el nu stiu ce sa zic... este alegerea ta daca vrei sa continui relatia sau nu. Insa nu avorta. Asta este parerea mea. Si ai toate sansele sa te indragostesti mai tarziu si sa ai o familie fericita. Nu e adevarat ca un alt barbat nu va accepta asa de usor copilul unui alt barbat. Daca te iubeste o va face. Eu cunosc destule cazuri din-astea (am si in familie un astfel de caz).

Multa bafta si sper sa iei decizia corecta pentru tine. Sa ne tii si pe noi la curent cu ce hotarasti.

Postat pe 16 Februarie 2009 16:13
Buna din nou. Imi cer scuze ca nu am mai raspuns nimic referitor la deciziile pe care le-am luat .
Pana la urma am facut avort, oricat de greu mi-a fost sa fac asta , dar am realizat ca in conditia mea nu pot acum avea un copil . In ceea ce il priveste pe el, dupa avort dragostea a fost mai mare ca nicicand , dar nu a mai durat mult pana sa imi dau seama ca a mai continua o relatie cu el ar fi cea mai mare greseala pe care pot sa o fac . Imi doresc o altfel de viata si daca prin relatia cu el am gresit mult, eu zic ca pacatele mi-au fost deja platite prin suferinta avortului, si vreau sa merg mai departe cu convingerea ca am avut ceva de invatat din experienta asta , m-a facut mai puternica si cu picioarele pe pamant.
Sfatul pe care pot sa il dau celor care au o relatie cu un barbat casatorit e sa nu se implice sentimentat pentru ca oricare ar fi situatia, un astfel de barbat cauta altceva decat cautam noi si oricat de multe ar promite el, promisiunile lui sunt doar minciuni, pentru ca in final singura care are de suferit din asta , vei fi chiar tu. Va doresc sa fiti iubite ... de barbati liberi !
Ninna_ab
Postat pe 24 Februarie 2009 11:52
De la: Ninna_ab, la data 2009-02-24 11:52:25Buna din nou. Imi cer scuze ca nu am mai raspuns nimic referitor la deciziile pe care le-am luat .
Pana la urma am facut avort, oricat de greu mi-a fost sa fac asta , dar am realizat ca in conditia mea nu pot acum avea un copil . In ceea ce il priveste pe el, dupa avort dragostea a fost mai mare ca nicicand , dar nu a mai durat mult pana sa imi dau seama ca a mai continua o relatie cu el ar fi cea mai mare greseala pe care pot sa o fac . Imi doresc o altfel de viata si daca prin relatia cu el am gresit mult, eu zic ca pacatele mi-au fost deja platite prin suferinta avortului, si vreau sa merg mai departe cu convingerea ca am avut ceva de invatat din experienta asta , m-a facut mai puternica si cu picioarele pe pamant.
Sfatul pe care pot sa il dau celor care au o relatie cu un barbat casatorit e sa nu se implice sentimentat pentru ca oricare ar fi situatia, un astfel de barbat cauta altceva decat cautam noi si oricat de multe ar promite el, promisiunile lui sunt doar minciuni, pentru ca in final singura care are de suferit din asta , vei fi chiar tu. Va doresc sa fiti iubite ... de barbati liberi !
bravo tie...nu ti-a luat prea mult timp sa te hotarasti...trei zile...ai stiut ce vrei si nu te-ailasat amagita de povestile romantate ale nimanui...stiu ca e un pacat sa avortezi,dar si mai pacat e s afaci un copil pe care nu ti-l doresti cu adevarat doar pentru a lega un barbat insurat de tine...eu te felicit pentru alegerea ta si iti odresc mult asanatate si numai bine!!!
cristablue
Postat pe 25 Februarie 2009 17:13
De la: cristablue, la data 2009-02-25 17:13:21
De la: Ninna_ab, la data 2009-02-24 11:52:25Buna din nou. Imi cer scuze ca nu am mai raspuns nimic referitor la deciziile pe care le-am luat .
Pana la urma am facut avort, oricat de greu mi-a fost sa fac asta , dar am realizat ca in conditia mea nu pot acum avea un copil . In ceea ce il priveste pe el, dupa avort dragostea a fost mai mare ca nicicand , dar nu a mai durat mult pana sa imi dau seama ca a mai continua o relatie cu el ar fi cea mai mare greseala pe care pot sa o fac . Imi doresc o altfel de viata si daca prin relatia cu el am gresit mult, eu zic ca pacatele mi-au fost deja platite prin suferinta avortului, si vreau sa merg mai departe cu convingerea ca am avut ceva de invatat din experienta asta , m-a facut mai puternica si cu picioarele pe pamant.
Sfatul pe care pot sa il dau celor care au o relatie cu un barbat casatorit e sa nu se implice sentimentat pentru ca oricare ar fi situatia, un astfel de barbat cauta altceva decat cautam noi si oricat de multe ar promite el, promisiunile lui sunt doar minciuni, pentru ca in final singura care are de suferit din asta , vei fi chiar tu. Va doresc sa fiti iubite ... de barbati liberi !
bravo tie...nu ti-a luat prea mult timp sa te hotarasti...trei zile...ai stiut ce vrei si nu te-ailasat amagita de povestile romantate ale nimanui...stiu ca e un pacat sa avortezi,dar si mai pacat e s afaci un copil pe care nu ti-l doresti cu adevarat doar pentru a lega un barbat insurat de tine...eu te felicit pentru alegerea ta si iti odresc mult asanatate si numai bine!!!


subscriu!
Aladiah
Postat pe 25 Februarie 2009 17:14
Judecand dupa faptele tale nu s-ar zice ca esti cu capul pe umeri.Daca stiai ca e insurat de ce ai intrat intr-o astfel de relatie.Eu personal consider ca ai gresit .Iar in viata toate greselile mai devreme sau mai tarziu se platesc.Mai rau e ca s-ar putea ca si copilul tau sa plateasca pentru greselile tale ,si asta nu e drept .El nu are nicio vina.Gandeste-te la asta cat nu e inca prea tarziu.
Mult noroc .
geo_2008
Postat pe 3 Martie 2009 09:05
acum 13 ani am trecut si eu prin ce treci tu acum. eu am ales sa pastrez copilul si credema ca acum cand baietelul meu are 12 ani i-mi dau seama ca acest copil este cel mai frumos si bun lucru din viata mea.
gabriel_mihaela
Postat pe 5 Mai 2009 21:03
De la: gabriel_mihaela, la data 2009-05-05 21:03:57acum 13 ani am trecut si eu prin ce treci tu acum. eu am ales sa pastrez copilul si credema ca acum cand baietelul meu are 12 ani i-mi dau seama ca acest copil este cel mai frumos si bun lucru din viata mea.


Ca nuca-n perete! Ia zi, acum esti maritata? Si cu cine?
Kathara
Postat pe 5 Mai 2009 21:11
dak te simti capabila sa ai grija de copil,pastreaza-l.e o binecuvantare,nimeni nu se naste intamplator.pe de alta parte e si greu.aduna-ti fortele ai incredere in tine si ia decizia pe care ti-o dicteaza sufletu,gura lumii doar pamantul o astupa.Dumnezeu o sa te rasplateasca pt ce suferi acum.pupici
kudika021675
Postat pe 5 Mai 2009 22:01
De la: Ninna_ab, la data 2009-01-21 13:43:43nu stiu cum am ajuns in situatia asta ... totul a inceput din curiozitate , sa vad cum poate fii, tot ceea ce e interzis e mai tentant ...Acum ca am ajuns in situatia asta , regret enorm ca nu am putut spune nu tentatiei . Imi dadusem demisia acum un an pt a putea invatza pt licentza ; exact in acel moment, el, marele patron , casatorit , imi marturiseste ca e indragostit de mine inca din momentul in care am ajuns la firma lui , dar nu a avut curajul sa imi marturiseasca acest lucru si acum ar vrea sa ne cunoastem mai bine. Eu observasem un comportament ciudat al lui inca de la inceput in ceea ce ma privea, dar nu i-am acordat o mare atentie . Socata fiind de ceea ce imi marturisea, l-am respins fara sa stau pe ganduri ... Dar treptat , la insistentele lui dupa ce nu mai lucrasem pt el, am acceptat sa iesim la cate o cafea, se ne cunoastem mai bine , pana m-am trezit ca sunt intr-o relatie amoroasa cu el. E atat de diferit de toti barbatzii pe care i-am cunoscut pana in prezent , e scorpion , e cu 14 ani mai mare decat mine, am ajuns sa il iubesc , el imi zice ca ma iubeste inca de la inceput ...Iar acum, saptamana trecuta am aflat ca sunt insarcinata ...Sunt atat de bulversata , aveam atatea planuri de viitor ,eram plina de viatza , optimista ... sunt atat de impotriva unui avort , nu-mi vine sa cred ca mi se intampla asta ..Atat de mult am cazut in plasa lui, intotdeauna am fost o persoana cu capul pe umeri si dintr-o curiozitate am ajuns sa intru in cel mai mare dezastru : insarcinata cu un barbat insurat . El nu are copii si imi zice ca orice decizie as lua in legatura cu sarcina, va fi alaturi de mine . Pe parcursul relatiei mi-a spus atatea lucruri, mi-a facut atatea promisiuni ( nu ca ar divorta, pt ca stiu ca lucrul asta nu il va face niciodata , sunt foarte multe interese la mijloc ) , dar imi dau seama ca vrea sa ma acapareze pe termen lung si nu pot intelege de ce . Are un mod de a ma atrage spre el, si sa nu va ganditi ca ar fi pt bani, nu as putea sa ma bucur de ceva ce nu e castigat de mine, intotdeauna am fost independenta si asa vreau sa raman , refuz orice bani sau cadouri primite din partea lui pt ca il iubesc si nu imi doresc nimic de la el ... chiar nimic . Dar acum am ajuns in situatia asta , sunt insarcinata in 5 saptamani si nu stiu ce sa fac . Stiu ca viatza te pedepseste pt greselile pe care le comiti . As fi preferat sa fiu pedepsita altfel, dar nu asa . De de ? Am nevoie de un sfat de la voi



am citit tot felul de prosti,dar un copil e cel mai de pret lucru nu'l putem arunca ca pe un lucru care nu ne trebue,e decizia ta u sti mai bine ce e de facut,uni merg pe conceptia ca un barbat nu poate accepta un copil care nu este al lui"prosti"nu esti prima nici ultima care a intrat in asa ceva,cat despre el,uita iubirea care i'o parti gandestete la viitorul tau afla daca casnicia lui merge si e totul ok,daca merge si te'a folosit distrugel cu orce pret

sa fii fericita
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 18:53
haideti mai oameni buni...faceti pe lupii moralisti uneori,altii spun povesti romantate...eu personal cred ca fiecare poveste e unica,desi intra in unele tipare...ea a fost curioasa,a stiut ce vrea,probabil ca a incantat o atentia lui...el la randul lui stia ce isi doreste,ceva lejer,siguranta o are acasa,langa nevasta lui,aventura langa ea...faptul ca a taratat aceasta sarcina ca pe o pedeapsa de sus,spunea de la inceput intentia ei...parerea mea....nu e chiar atat de naiva si de implicata in aceasta relatie,altfel ar fi fost orbita de cuvintele lui si ar fi pastrat copilul.
cristablue
Postat pe 14 Mai 2009 17:05
De la: Ninna_ab, la data 2009-02-24 11:52:25Buna din nou. Imi cer scuze ca nu am mai raspuns nimic referitor la deciziile pe care le-am luat .
Pana la urma am facut avort, oricat de greu mi-a fost sa fac asta , dar am realizat ca in conditia mea nu pot acum avea un copil . In ceea ce il priveste pe el, dupa avort dragostea a fost mai mare ca nicicand , dar nu a mai durat mult pana sa imi dau seama ca a mai continua o relatie cu el ar fi cea mai mare greseala pe care pot sa o fac . Imi doresc o altfel de viata si daca prin relatia cu el am gresit mult, eu zic ca pacatele mi-au fost deja platite prin suferinta avortului, si vreau sa merg mai departe cu convingerea ca am avut ceva de invatat din experienta asta , m-a facut mai puternica si cu picioarele pe pamant.
Sfatul pe care pot sa il dau celor care au o relatie cu un barbat casatorit e sa nu se implice sentimentat pentru ca oricare ar fi situatia, un astfel de barbat cauta altceva decat cautam noi si oricat de multe ar promite el, promisiunile lui sunt doar minciuni, pentru ca in final singura care are de suferit din asta , vei fi chiar tu. Va doresc sa fiti iubite ... de barbati liberi !



Pe zi ce trece ma intristez foarte tare,citind povesti de genul acesta.de ce intotdeauna se ajunge la avort? chiar nu mai sunt metode contraceptionale? chiar nu mai exista? nici macar una? de ce nu va ganditi inainte? daca raman insracinata? crede-ti ca mai usor e sa faci avort.in fine ,fiecare face ce vrea su corpul ei,dar nu suport ignoranta.chiar nu mai sunt alte metode? asta e singura solutie.ma gandesc la cei doctori,cred ca s-au saturat de atatea avorturi,pe bune.decat sa fac un avort,mai bine iau pastile cu pumnul.(ma refer la anticonceptionale)
nefertitiafrodita
Postat pe 14 Mai 2009 17:29
De la: cristablue, la data 2009-05-14 17:05:05 haideti mai oameni buni...faceti pe lupii moralisti uneori,altii spun povesti romantate...eu personal cred ca fiecare poveste e unica,desi intra in unele tipare...ea a fost curioasa,a stiut ce vrea,probabil ca a incantat o atentia lui...el la randul lui stia ce isi doreste,ceva lejer,siguranta o are acasa,langa nevasta lui,aventura langa ea...faptul ca a taratat aceasta sarcina ca pe o pedeapsa de sus,spunea de la inceput intentia ei...parerea mea....nu e chiar atat de naiva si de implicata in aceasta relatie,altfel ar fi fost orbita de cuvintele lui si ar fi pastrat copilul.


cata dreptate ai!
bn spus
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:32
De la: Kathara, la data 2009-05-05 21:11:08
De la: gabriel_mihaela, la data 2009-05-05 21:03:57acum 13 ani am trecut si eu prin ce treci tu acum. eu am ales sa pastrez copilul si credema ca acum cand baietelul meu are 12 ani i-mi dau seama ca acest copil este cel mai frumos si bun lucru din viata mea.


Ca nuca-n perete! Ia zi, acum esti maritata? Si cu cine?


Kathara,sincer te stimez foarte multe,vb foarte sincer,mai citesc postarile tale,dar totusi nu fi chiar atat de rautacioasa.multe femei care au avut copii,s-au casatorit a 2 oara.nu e asa mare nenorocire sa fi femeie singura cu un copil.e foarte ,foarte greu,dar pt fiecare,e ceva pus deoparte.si eu sunt in aceeasi situatie.am cineva,si crede-ma chiar daca nu as avea,si poate m-am regasit de multe ori in aceasta situatie,cand ma uit in ochii fetitei mele,uit de toate,chiar si cand eram singura.tot ce conteaza in viata e acel copil,daca il ai ,bineinteles,pt ca barbatii vin si pleaca,nu ai de unde sa stii daca raman cu tine sau nu,dar un copil,e al tau pt totdeauna.
nefertitiafrodita
Postat pe 14 Mai 2009 17:35
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-05-14 17:35:38
De la: Kathara, la data 2009-05-05 21:11:08
De la: gabriel_mihaela, la data 2009-05-05 21:03:57acum 13 ani am trecut si eu prin ce treci tu acum. eu am ales sa pastrez copilul si credema ca acum cand baietelul meu are 12 ani i-mi dau seama ca acest copil este cel mai frumos si bun lucru din viata mea.


Ca nuca-n perete! Ia zi, acum esti maritata? Si cu cine?


Kathara,sincer te stimez foarte multe,vb foarte sincer,mai citesc postarile tale,dar totusi nu fi chiar atat de rautacioasa.multe femei care au avut copii,s-au casatorit a 2 oara.nu e asa mare nenorocire sa fi femeie singura cu un copil.e foarte ,foarte greu,dar pt fiecare,e ceva pus deoparte.si eu sunt in aceeasi situatie.am cineva,si crede-ma chiar daca nu as avea,si poate m-am regasit de multe ori in aceasta situatie,cand ma uit in ochii fetitei mele,uit de toate,chiar si cand eram singura.tot ce conteaza in viata e acel copil,daca il ai ,bineinteles,pt ca barbatii vin si pleaca,nu ai de unde sa stii daca raman cu tine sau nu,dar un copil,e al tau pt totdeauna.
bine,dar aici nu era vorba de ceea ce simti cand iti privesti copilul pe care l-ai crescut singura,sau ma rog cu un fost sot....era vorba daca sa pastreze sau nu copilul unui barbat care a depus juraminte pentru o alta femeie....si ce s-ar intampla in viitor,cand copilul ar creste....si eu am doi baieti dintr-o prima incercare ca sa zic asa....si nu m-am regasit deloc in povestea ninnei...sincer,daca ti-as ilustra povestea mea ai ramane pe ganduri...dar aici nu o dam pe dupa gard,spunem exact ce parere avem despre o intentie a unei fete de a pastra un copil al unui barbat insurat...si oricata romanta am vrea sa dam acestei povesti,totul ar fi degenerat....cum?...pai mai intai sa spunem ca el nu ar fi putut sa ii acorde timpul pe care il acorda in mod normal un tata copilului sau,apoi frustrarea ei in timp,faptul ca desi ea i-a daruit un copil si sotia lui nu,ea e cea care se multumeste cu firimituri......si lantul povestii ar putea continua .....
cristablue
Postat pe 15 Mai 2009 19:43
FUGI CAT MAI AI TIMP, FA AVORT (DOAMNE IARTA-MA !CAT NU-MI PLACE SA SPUN ASTA !!!!!)dar ai cazut in capcana. vei avea o viata grea daca lasi copilul, va trebui sa te rogi toata viata de el sa te ajute cu copilul si crede-ma ca nu o va face, nu se va desparti de sotie in veci. PT TIPII DE ACEST GEN VOI TINERELE NAIVE SUNTETI DOAR DISTRACTIE!!! oare de ce nu va ganditi cand faceti ceva si cu cine? va complicati viata degeaba si veti deveni oameni cu sufletul rupt in doua care apoi...nu mai simt nimic!!!!PACAT
GABYTA13
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:51
Te rog pastreaza copilul!
Eu am facut avort cind eram tinara si nu am mai putut avea copii.
Bunul d-zeu nu-ti da copii cind vrei tu,la comanda!
O sa-l cresti cu ajutorul rudelor
kudika005082
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:59
Oameni buni !! Fata a luat deja decizia...voi nu cititi ce se posteaza?? Dupa ce a facut avortul ii spuneti sa nu faca?? sa fie chinuita de remuscari fara rost toata viata ??
pe ce lume traiti? voi stiti cate avorturi se faceau pe timpul comunismului? (cunosc pe cineva care are 35 de avorturi...e o pers apropiata). Chestia asta o faci cand n-ai incotro..de ce sa distrugi viitorul unui copil nascandu-l cand nu-l poti creste si ingriji normal. Ii stirbesti aproape toate sansele de a avea tot ce-si doreste in viata.
In loc sa sprijiniti persoana care a avut nevoie ajutorul vostru fara sa realizati aruncati cu pietre...urat.
arhanghel
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi 6 De la: dontworibehapi 30 Aprilie 2009 10:16
Speranta sau Uitare? 130 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
Ce faci cand...? 20 De la: dandanaua_reloaded 11 Februarie 2009 01:12
Ce sa fac sa-mi treaca iubirea??? 23 De la: dana_mv 28 Februarie 2009 19:00
cum sa il aduc inapoi? 74 De la: dalma 9 Iunie 2012 11:31