Setari Cookie-uri

o parere...un sfat...orice...va rog?

o zi de decembrie ...suna telefonul ...Buna ziua ,sunt....de la agentia....
Buna tuturor celor care isi v-or pierde cateva minute pt a citi poate in opinia voastra niste randuri banale...dar eu tremur de plans....ajutati-ma cu un sfat....
Ma numesc Deea...(ma repet...o zi de decembrie ,suna telefonul.era el...consultantul imobiliar).
-eu imi promovam pe site un anunt imobiliar....ma intalnesc cu el pentru vizualizare acte, si ne tot intalnim pentru aceste acte si aceea tranzactie,si atat...m-am indragostit de el din secunda in care i-am inmanat actele,nu am liniste ...ajutati-ma cu un sfat.
Tranzactia s-a incheiat ieri,sunt disperata,nu il mai vad,nu il mai aud,tremuram cand imi suna telefonul....ce pot face?ce pot face sa il aduc in viata mea....(am 28 ani,dar niciodata nu am suferit atat incat sa nu imi gasesc linistea).un sfat, orice..multumesc mult .
deea2xad
Postat pe 28 Februarie 2010 23:14
Ce dramatic !!
Pff Stai chill duduie !
Bea o bere smoke a joint si iti trece !!
blaa
Postat pe 28 Februarie 2010 23:19
nu ejti indragostit ejti doar un pic obsedatati-ar fi trecut la fel de rpd cum a j inceput dk ai fi fost cu el cateva zile...dar lasa k o sa iti treca
iulia_eu
Postat pe 4 Martie 2010 11:08
Ce pot sa iti zic este sa nu te mai gandesti la el. pur si simplu implica-te in alte activitati si ai sa vezi k timpul va trece si nici nu-ti vei da seama cat de bine o sa-ti fie.
klaudyk
Postat pe 4 Martie 2010 11:21
De la: deea2xad, la data 2010-02-28 23:14:09o zi de decembrie ...suna telefonul ...Buna ziua ,sunt....de la agentia....
Buna tuturor celor care isi v-or pierde cateva minute pt a citi poate in opinia voastra niste randuri banale...dar eu tremur de plans....ajutati-ma cu un sfat....
Ma numesc Deea...(ma repet...o zi de decembrie ,suna telefonul.era el...consultantul imobiliar).
-eu imi promovam pe site un anunt imobiliar....ma intalnesc cu el pentru vizualizare acte, si ne tot intalnim pentru aceste acte si aceea tranzactie,si atat...m-am indragostit de el din secunda in care i-am inmanat actele,nu am liniste ...ajutati-ma cu un sfat.
Tranzactia s-a incheiat ieri,sunt disperata,nu il mai vad,nu il mai aud,tremuram cand imi suna telefonul....ce pot face?ce pot face sa il aduc in viata mea....(am 28 ani,dar niciodata nu am suferit atat incat sa nu imi gasesc linistea).un sfat, orice..multumesc mult .


suna-l din nou,si intalniti-va la o cafea, si "cere-i sfaturi" in legatura cu imobiliarele sau inventeza n motiv credibil,cv din care sa faci conversatie cu el
Diana_Dy
Postat pe 6 Martie 2010 18:22
Vinde casa! Mai stai un pic,mai cumperi alta...
nicossia
Postat pe 11 Martie 2010 20:34
nicossia
Postat pe 11 Martie 2010 20:34
De la: deea2xad, la data 2010-02-28 23:14:09o zi de decembrie ...suna telefonul ...Buna ziua ,sunt....de la agentia....
Buna tuturor celor care isi v-or pierde cateva minute pt a citi poate in opinia voastra niste randuri banale...dar eu tremur de plans....ajutati-ma cu un sfat....
Ma numesc Deea...(ma repet...o zi de decembrie ,suna telefonul.era el...consultantul imobiliar).
-eu imi promovam pe site un anunt imobiliar....ma intalnesc cu el pentru vizualizare acte, si ne tot intalnim pentru aceste acte si aceea tranzactie,si atat...m-am indragostit de el din secunda in care i-am inmanat actele,nu am liniste ...ajutati-ma cu un sfat.
Tranzactia s-a incheiat ieri,sunt disperata,nu il mai vad,nu il mai aud,tremuram cand imi suna telefonul....ce pot face?ce pot face sa il aduc in viata mea....(am 28 ani,dar niciodata nu am suferit atat incat sa nu imi gasesc linistea).un sfat, orice..multumesc mult .


raspuns:
suna-l..cauta-l.....uita-te in telefon,poate ai nr lui..iar daca nu..du-te la vodafone...orange...si vezi cu cine ai vb in ziua respectiva! si eu desi am prieten am intalnit tot asa un baiat care mi-a zambit..acum vreo 6 ani...si nici acum nu l-am uitat! dar eu nu am posibilitatea sa-l gasesc asa cum ai tu! nu mai sta,cauta-l,nu ai nimic d epierdut indiferent de ce raspuns ti se va da! mult succes
Corina1205
Postat pe 12 Martie 2010 13:21
BUNA CORINA...
Multumesc frumos pentru sfat,....am nr lui de telefon,doar ca nu am atata curaj sa-l caut ,sa-l sun,ce sa-i spun....il sun si.....ce ii spun...stii eu vreu sa ne vedem la o cafea????? suna ,nu stiu cum...nu am nici un motiv mai plauzibil pentru a ma lega de el...poate doar daca vreau sa vand o alta casa...multumesc mult..
deea2xad
Postat pe 12 Martie 2010 16:29
De la: deea2xad, la data 2010-03-12 16:29:40BUNA CORINA...
Multumesc frumos pentru sfat,....am nr lui de telefon,doar ca nu am atata curaj sa-l caut ,sa-l sun,ce sa-i spun....il sun si.....ce ii spun...stii eu vreu sa ne vedem la o cafea????? suna ,nu stiu cum...nu am nici un motiv mai plauzibil pentru a ma lega de el...poate doar daca vreau sa vand o alta casa...multumesc mult..


Da spune-i ca iti place de el si cu asta basta !ce atata vorba ???FAPTE ....
blaa
Postat pe 12 Martie 2010 16:48
deea draga...daca iti place de el ce mai astepti? ce motive sa inventezi? ai 28 de ani...poti sa-l inviti pur si simplu la o cafea (asa cum au mai zis si fetele mai sus). si daca vrea sa iasa cu tine e de bine...HAI CA POTI!!!

si nu cred ca esti obsedata cum a zis o fata mai sus...esti pur si simplu indragostita ca si o adolescenta

deci...suna=l si sper sa fie totul bine
crs_crs
Postat pe 13 Martie 2010 16:44
"o parere...un sfat...orice...va rog?" un sut in kur se poate?
Shhh
Postat pe 13 Martie 2010 17:05
pe ellllll!!!
chyumflix
Postat pe 13 Martie 2010 17:08
mai da de cate ori te-ai intalnit cu el? ti-a vb despre el, despre visele lui, familie, l-ai vazut macar gol de esti asa indragostita? c' d-aia zici lumia c-ii obsiesii.

te-au atras cunsotintele lui in materie de consultant... Consultant, auzi cum suna, creda ca ai niste fantezii... moamaaaaa

avea veregheta?
Boca
Postat pe 13 Martie 2010 19:59
De la: blaa, la data 2010-02-28 23:19:45 Ce dramatic !!
Pff Stai chill duduie !
Bea o bere smoke a joint si iti trece !!
daca iti place atat de mult barbatul respectiv incearca sa vorbesti cu el asta daca ai curaj ai spus ca e agent imobiliar ii spui ca te intereseaza un apartament nou si ti-ai gasit un motiv sa te intalnesti cu el dar ai grija sa nu te dezamagesti singura e posibil ca el sa vorbeasca deja cu o fata sau sa fie casatorit mult noroc
kudika143709
Postat pe 14 Martie 2010 10:27
suna-l si spune-i ca ai nevoie de un sfat in legatura cu o tranzactie...(chiar adac e o minciuna) si ca e mult de spus,ca vrei s-ai arati niste acte....si daca se poate sa va intalnitzi undeva ;))
Corina1205
Postat pe 14 Martie 2010 18:08
ar fi mai bine sa-l suni si s-ai spui "buna..sunt x; daca iti amintesti pe 1 decembrie m-ai sunat...etc.....de atunci mi-ai ramas in minte....as vrea sa te cunosc mai bine" dar daca nu poti...minte-l si tu......si fata in fata ii spui adevarul..dar poate fi dureros,poate sa se ridice si sa plece..sau nu......in orice iti asumi un risc...dar daca nu risti,nu castigi ;)
Corina1205
Postat pe 14 Martie 2010 18:13
ciudata situatie
GYPSI
Postat pe 20 Martie 2010 20:46
(faci haz de necaz)
Inga77
Postat pe 21 Martie 2010 02:56
o parerea si un sfat sincer: sa stai si sa nu faci nimic are aceeasi valoare ca si atunci cand faci sau gandesti ceva de rau. Nu, nu trebuie sa stai, sa astepti. Risca, suna-l tu, invital la o cafea, undeva in public,unde sa zicem ca daca nu te place, nu se va simti incoltit de situatie. Zi-i simplu: Ce-ati zice sau ce-ai zice daca te-as invita la o cafea...sper ca nu ma veti sau nu ma vei refuza. Si de acolo te orientezi dupa situatie, loc, etc. In primul rand, el trebuie sa vada sau sa stie ca este simpatizat de tine, barbatilor nu le place sa stea si sa ghiceasca in romanita: ma iubeste, nu ma iubeste...O intalnire la o cafea nu e nimic iesit din comun, daca e de treaba va accepta, chiar daca sa zicem nu simte nimic pentru tine. Totusi, daca, sa zicem, va intalniti, arata-i ce simti, flirteaza, cu privirea, poti chiar sa-i spui ca iti este simpatic....Ce-i rau in ati fi simpatic un om, daca e destept, se va prinde din prima. Doar daca nu are prietena, iubita sau sotie.....esti sigura ca nu ai vazut inel la el pe deget?! ;) In fine, termin mesajul meu, un e-mail, pentru tine, daca...sa zicem mai vrei o parere sincera de la mine : floricikinainutza@yahoo.com
inaflorea88
Postat pe 21 Martie 2010 07:46
Suna`llllllllllllll nu fi timida!!! suna`l si spune`i ca vrei sa iesiti la o cafea.... si cine stie ;;) nu e bine sa stai asa incearca sa`l suni sa iesiti sa vb cu el :*:*:*
kudika065281
Postat pe 21 Martie 2010 09:18
Pai pune si tu in balanta doua alegeri; Una sa ramai acasa, sa-ti plangi in pumni fara sa stii ce-i cu tine si cealalta sa-l suni si sa vezi daca e real...
Luciana___
Postat pe 21 Martie 2010 09:41
ce sa-ti spun.....totul la inceput pare roz.....esti in perioada aia euforica....dar nu te grabi,mai analizeaza bine situatia,gandeste-te daca el este bun pt tine,daca nu are pe nimeni........daca intr-adevar il vrei suna-l intr-o zi si invita-l la o cafea asa puteti sta de vorba mai detaliat.....dar iti spun ceva timpul este cel care le rezolva pe toate...asa ca nu te grabi sa faci ceva si dupa sa-ti para rau....mult succes.....
danutza2006
Postat pe 21 Martie 2010 11:54
pai...intai ar trebui sa fii singura ca nu are deja prietena, sau eventual sotie, daca este liber trebuie sa incerci, suna`l vorbeste cu el, spui ca ai o nelamurire, ai o intrebare, si cand va vedeti incearca sa afli ce vrea el de la viata, daca este p persoana care isi doreste casa, sotie, copii, stabilitate, sau daca nu se vede stabilit nicodata undeva. daca este cu capul in nori, visator, lasa`l barbati sunt cucarul... nu merita sa te distrugi tu, pentru un EL.
kudika128554
Postat pe 21 Martie 2010 12:17
.....eu spun sa'l uiti,,,,,sà privesti in jurul tàu cu alti ochi si.....cine stie cà inima ta nu va bate din nou!!!!!INCEARCà.
miki_cora
Postat pe 21 Martie 2010 12:36
De la: kudika128554, la data 2010-03-21 12:17:42pai...intai ar trebui sa fii singura ca nu are deja prietena, sau eventual sotie, daca este liber trebuie sa incerci, suna`l vorbeste cu el, spui ca ai o nelamurire, ai o intrebare, si cand va vedeti incearca sa afli ce vrea el de la viata, daca este p persoana care isi doreste casa, sotie, copii, stabilitate, sau daca nu se vede stabilit nicodata undeva. daca este cu capul in nori, visator, lasa`l barbati sunt cucarul... nu merita sa te distrugi tu, pentru un EL.

Deea,cred ca asta e cel mai bun sfat. Mult noroc!
marilyn37
Postat pe 21 Martie 2010 12:43
deea suna l...si spune i ca vrei sa va intalniti sa vorbiti ...asa poti afla mai multe de la el...daca are prietena... sotie sau copii...indrazneste. sigur v a ramane uimit. si in plus nu vei avea nici tu si nici el nimic de pierdut. iti doresc succes.te pup
onys
Postat pe 21 Martie 2010 13:08
Si de ce e chestia asta o iubire imposibila ?
anissya
Postat pe 21 Martie 2010 13:15
Da parca m-ai deschisesi un topic asemanator??
lory08
Postat pe 21 Martie 2010 14:11
Draga mea ce stii despre el,cum pot sa-ti dau un sfat daca nu spui nimic .Da niste amanunte daca spui ca v-ati intalnit de mai multe ori si poate pot sa-ti dau un sfat.E foarte dureros ce simti,te inteleg.
dudasca
Postat pe 21 Martie 2010 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cnoasteti cuplur balanta-varsator?? 19 De la: kudika098645 28 Iunie 2010 06:10
cand s-a terminat relatia mea serioasa si cand a inceput cosmarul asta? 34 De la: emilia85 16 Noiembrie 2011 09:20
diferente de varsta 8 De la: afendusa 12 Mai 2009 19:28
AJUTOOOOR:(( 9 De la: no_more 19 Iunie 2009 07:57
Iubire de adolescent. Ce sa fac? 7 De la: sirenasyr 22 Ianuarie 2010 00:14