Setari Cookie-uri

indragostita de un alt barbat

Situatia este urmatoarea..casatorita de 10 ani cu barbatul, unicul din viata mea, cu care sunt de peste 17 ani. Intre timp si copii, desigur. In urma cu ceva vreme am simtit o atractie pentru un prieten bun al sotului. De asemenea, casatorit cu copii deja mari. Suntem fini si nasi, ca totul sa fie "sublim". Nu mi-l pot scoate din cap, de circa 1 luna, de cind ne-am vazut la munte cu mai multi prieteni. Efectiv cind se uita la mine, ma topesc si simt ceva ce nu am experimentat niciodata. Nu vreau si nu pot sa mi-l scot din cap.De fapt, vreau sa fiu a lui si el al meu, fara altfel de angajamente. Marturisesc ca nu am mai facut asta niciodata si nici nu credeam ca o sa ma gindesc la asa ceva. Au existat niste gesturi care mie mi se pare ca arata ca nu-i sunt indiferenta, pe de alta parte nu stiu daca el ar avea curajul sa isi asume asa ceva. Ma gindesc cu proxima ocazie sa ii spun ce simt si sa stiu macar daca el simte ceva pentru mine si e dispus sa riste ori nu. Ce vreau de la el este pur si simplu sex, dar asta si pentru ca il stiu deja cum gindeste, si ma atarge cu atit mai mult cu cit nu cred ca si-a inselat vreodata nevasta, nici eu nu am facut-o. Nu stiu daca o mai iubeste, de fapt atractie sexuala intre ei nu cred ca e..acum vreo 4 ani am gasit o inregistrare cu noit toti de la o petrecere si si-a pupat sotia pe obraz...deci cred ca asta spune multe. El e un tip mai retinut, sotia este mai in virsta cu vreo 2 ani ca el. Fizic nu cred ca ne putem compara, lumea m-a confundat cu fata ei de 14 ani! Himmm. Destul de ciudat. Il doresc atit de mult, el nu stie nimic...ma gindesc numai la sexul cu el, si dispun de destula fantezie, incit sa cred ca ar iesi super...Sunt disperata. Nu ma pot concentra decit la asta. Din pacate ne vedem f. rar cu totii, el nu sta in acelasi oras cu mine, deci nu stiu cind ne vom revedea, ce sa fac? Sa-i zic? Contextul o sa fie "super" pentru ca vom avea si partenerii nostri pe linga noi. Pe de alta parte nu mai pot sa stau asa. Il doresc prea mult si prietena mea cea mai buna imi spune ca numai daca ar fi homo, m-ar putea refuza, dar daca o face, din prietenie pentru sot? As crapa de rusine, sa fiu refuzata. Mentionez ca nu am calcat niciodata strimb, deci nu e ceva ce pot face usor si fara sa ma chinuie remuscarile, dar atit de excitata cum ma simt in prezenta lui, nu am fost niciodata!!!
myfirst_lady
Postat pe 11 Martie 2013 17:22
Decat sa crapi de rusine,la auzul posibilului refuz,mai bine cauta sa faci cateva dusuri cu apa rece!!!Sau cu gheata,daca esti rezistenta la senzatii tari!!!

Draga mea,nu face ceva,care poate sa iti aduca regrete dintre cele mai distrugatoare!!!Satisface-ti fanteziile cu sotul tau,si avansez ideea ,conform careia ,in viata ta intima,exista lacune serioase,discuta cu sotul tau,incita-l,excita-l,esti femeie,ce Dumnezeu!!!!! Nu gresesc,nu-i asa?????Nu experimenta cu altcineva,inainte de a o face cu partenerul tau,daca nu sunt altfel de probleme,s-ar putea sa fii placut surprinsa!!!Oricum,tu decizi,sfaturile noastre,chiar in ciuda pertinentei lor,pot fi de neurmat!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Martie 2013 17:58
Nu are sens sa intru in detalii despre cit de pasional este sexul timp de aproape 20 de ani, cu sotul, unicul barbat din viata mea. E adevarat ca el m-a inititat in viata sexuala, dar amindoi eram 2 adolescenti atunci si pentru inceput a fost incitant si ok. In timp, el este fericit cu citeva minute de sex, iar eu nu am parte de mai nimic. Nu-mi spune sa incerc cu el pozitii noi sau alte minuni, fac tot ce ar putea vrea un barbat de la o femeie, dar nu ma mai stirneste deloc. O fac si o fac bine, dar atractia sexuala vis-a-vis de el e zero. De fapt, ce e mai rau e ca-mi imaginez ca o fac cu cel pe care il vreau. Asta e. Iti dai seama ca problemele intre noi nu sunt numai de natura sexuala, dar nu o sa dezvolt aici. Dusurile reci nu ma ajuta! Si inca ceva: as vrea sa scrie pe aici femei, tot asa, cu un singur barbat in viata lor de aproape 20 de ani, si sa-mi spuna cit e pasional e sexul cu acelasi individ...cred ca este "inaltator!"
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 07:33
De la: kudika_31417, la data 2013-03-12 07:33:08Nu are sens sa intru in detalii despre cit de pasional este sexul timp de aproape 20 de ani, cu sotul, unicul barbat din viata mea. E adevarat ca el m-a inititat in viata sexuala, dar amindoi eram 2 adolescenti atunci si pentru inceput a fost incitant si ok. In timp, el este fericit cu citeva minute de sex, iar eu nu am parte de mai nimic. Nu-mi spune sa incerc cu el pozitii noi sau alte minuni, fac tot ce ar putea vrea un barbat de la o femeie, dar nu ma mai stirneste deloc. O fac si o fac bine, dar atractia sexuala vis-a-vis de el e zero. De fapt, ce e mai rau e ca-mi imaginez ca o fac cu cel pe care il vreau. Asta e. Iti dai seama ca problemele intre noi nu sunt numai de natura sexuala, dar nu o sa dezvolt aici. Dusurile reci nu ma ajuta! Si inca ceva: as vrea sa scrie pe aici femei, tot asa, cu un singur barbat in viata lor de aproape 20 de ani, si sa-mi spuna cit e pasional e sexul cu acelasi individ...cred ca este "inaltator!"




Am intuit bine,draga mea,imi pare rau!!!!!Problema este mult mai complexa,decat s-ar permite o descriere aici!!!!Draga mea,iti spun doar atat,acolo unde dispare atractia,se accentueaza lipsa iubirii,aceasta sa fie clar pentru toata lumea,cine spune ca rezista in astfel de relatii,fade,anoste,goale de continut sentimental,minte de ingheata apele!!!
Spatiul si consistenta acestui forum nu permit declararea mai multor idei,daca doresti sa discutam mai mult,te astept in privat!!!
Singurul meu sfat,dat aici ,este urmatorul,nu te lasa folosita si nu suferi pentru nimeni!!!!Atata timp cat nu te simti implinita ,ca femeie,iubita,sotie,mama,totul este o mascarada!!!!!

Dupa o casatorie de douazeci de ani,,,iubirea se transforma in acceptare,resemnare,tolerare,obisnuinta,nemaiavand parfumul de inceput!!!Cum se intretine????De multe ori,se transforma intr-un pact al amabilitatilor reciproce!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 07:45
Nu da vina pe lipsa pasiunii din patul conjugal. Nu aici e problema. Tie ti-a incoltit un gand in capsor ( oare pt.altii pot fii femeia sexy, fatala, fenomenala, etc)......tu vrei de fapt o confirmare din partea altui barbat cum ca esti inca pe val. Sfatul meu : daca vrei, ce sa zic, fa-o !! Dar cauta alt barbat. Zici ca sunteti nasi, fini..... nu strica relatia familiala, pentru o pasiune de moment. Mai sunt barbati care sa te confirme de femeie fatala pt. o seara.....



Apropo: mi-am dat cu parerea din punctul de vedere al unei femei cu o casnicie de 20 de ani, cu un singur barbat, asa cum ai cerut tu.
Adevarat, sexul nu mai este ,,inaltator'' dar nu as da pentru nimic in lume senzatia de liniste si siguranta pe care o gasesc in bratele sotului meu. Nu as renunta niciodata la zambetul de dimineata cu care imi serveste cafeluta la pat sau gestul de a ma tine de mana (chiar dupa 20 de ani) atunci cand mergem pe strada. Sper ca ai inteles ideea..... lucrurile marunte iti fac viata frumoasa
GHEISA_
Postat pe 12 Martie 2013 08:01
Nu am nevoie de alt barbat decit cel pe care mi s-a pus pata. Pretendenti in jur se gasesc, dar mie imi trebuie numai cel la care visez. Iar da, ca femeie as putea avea probabil oricare alt barbat, din cei care se invirt pe linga mine. Nu sunt genul, nu am fost niciodata, aici este vorba de o chimie pe care o simt numai cu un El. Restul nu ma intereseaza ca sa-mi confirme ca arat intr-un fel. Pentru altii sunt exact cum mi s-a mai zis "inabordabila"
Ma bucur pentru tine ca te mai poate implini barbatul linga care stai de atitia ani. Pe mine nu!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 08:24
Ai intuit f. bine. Probleme aparute in timp, diferente care existau si inainte de casatorie si accentuate in vreme. Probabil ca singuratatea in 2 este de vina, dar nu imi pot reprosa nimic mie. Am fost si am incercat a fiu si mama si prietena si sotie model. Pentru sot, e bine, dar reciproca nu e valabila.
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 08:28
Cred ca e o "criza" tipica varstei. Chiar si faptul ca ti s-a pus "pata" pe un anume barbat.Apoi mai e si curiozitatea. Daca zici ca va cunoasteti de multa vreme,cum de abia acum te-ai te-ai aprins dupa el ?
Rotty_
Postat pe 12 Martie 2013 08:43
In legatura cu cel la care visez, trebuie sa spun ca inca de acum 4 ani am simtit niste fiori in legatura cu el, dar am incercat sa ii ignor. Ne-am vazut apoi f. rar, chiar si dupa 1 an si jumtate si mi-am dat seama ca nu a fost o pura intimplare ce am simtit atunci. Din pacate, pentru situatia in care ma aflu acum, printr-un context de factori, ne-am vazut in ultimile luni mai des, asa s-a amplificat si mai si ce simteam. Deci nu e un moft, este cu mult mai mult.
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 08:48
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:48:12In legatura cu cel la care visez, trebuie sa spun ca inca de acum 4 ani am simtit niste fiori in legatura cu el, dar am incercat sa ii ignor. Ne-am vazut apoi f. rar, chiar si dupa 1 an si jumtate si mi-am dat seama ca nu a fost o pura intimplare ce am simtit atunci. Din pacate, pentru situatia in care ma aflu acum, printr-un context de factori, ne-am vazut in ultimile luni mai des, asa s-a amplificat si mai si ce simteam. Deci nu e un moft, este cu mult mai mult.

De altfel, gestul lui de a-mi darui un trandafir de fata cu sotul meu, mi-a pus capac. Faptul ca nu cred ca ii sunt indiferenta ma roade. Vreau sa stiu ce simte pentru mine!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 08:51
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:28:16Ai intuit f. bine. Probleme aparute in timp, diferente care existau si inainte de casatorie si accentuate in vreme. Probabil ca singuratatea in 2 este de vina, dar nu imi pot reprosa nimic mie. Am fost si am incercat a fiu si mama si prietena si sotie model. Pentru sot, e bine, dar reciproca nu e valabila.



Exact ce am spus si te inteleg foarte bine!!!!Treci printr-o perioada a constientizarii starii tale de fapt,nefericita,datorita existentei problemelor din trecut si actuale,nimic mai distrugator intr-o casnicie!!!!!Draga mea,in curand,nemultumirea ta va refula in detrimentul familiei,fii convinsa de acest lucru!!!Incearca sa te reanalizezi,chiar daca este dificil,acea chimie despre care vorbesti s-ar putea sa fie ,doar unilaterala si sperata numai de tine!!! Ar fi pacat sa fii dezamagita,dar la fel de adevarat este faptul ca este regretabil sa devii inerta intr-o casnicie ,folositoare doar sotului tau!!!Te cunosti foarte bine,ca femeie si sotie,deci,,,tu stii ceea ce simti in inima ta ,si daca ea a devenit goala,reumple-o cu bucurie si iubire!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 08:52
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:51:34
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:48:12In legatura cu cel la care visez, trebuie sa spun ca inca de acum 4 ani am simtit niste fiori in legatura cu el, dar am incercat sa ii ignor. Ne-am vazut apoi f. rar, chiar si dupa 1 an si jumtate si mi-am dat seama ca nu a fost o pura intimplare ce am simtit atunci. Din pacate, pentru situatia in care ma aflu acum, printr-un context de factori, ne-am vazut in ultimile luni mai des, asa s-a amplificat si mai si ce simteam. Deci nu e un moft, este cu mult mai mult.

De altfel, gestul lui de a-mi darui un trandafir de fata cu sotul meu, mi-a pus capac. Faptul ca nu cred ca ii sunt indiferenta ma roade. Vreau sa stiu ce simte pentru mine!



Pai daca e asa....Mult succes. Sper ca sentimentele sa fie reciproce. Cu consencitele....o sa vezi tu.
Rotty_
Postat pe 12 Martie 2013 08:54
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:51:34
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:48:12In legatura cu cel la care visez, trebuie sa spun ca inca de acum 4 ani am simtit niste fiori in legatura cu el, dar am incercat sa ii ignor. Ne-am vazut apoi f. rar, chiar si dupa 1 an si jumtate si mi-am dat seama ca nu a fost o pura intimplare ce am simtit atunci. Din pacate, pentru situatia in care ma aflu acum, printr-un context de factori, ne-am vazut in ultimile luni mai des, asa s-a amplificat si mai si ce simteam. Deci nu e un moft, este cu mult mai mult.

De altfel, gestul lui de a-mi darui un trandafir de fata cu sotul meu, mi-a pus capac. Faptul ca nu cred ca ii sunt indiferenta ma roade. Vreau sa stiu ce simte pentru mine!



Il poti intreba printr-o discutie deschisa!!!Cazul tau nu este unic,deci nu este surprinzator,decat,poate,pentru cei ,care refuza sa recunoasca ca pot exista si astfel de relatii,iubiri!!!!Comunica,atat cu sotul tau,cat si cu celalalt domn!!!Clarifica-ti situatia familiala,nu te angaja in ceva,care poate fi o simpla iluzie!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 08:56
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 08:56:23
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:51:34
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:48:12In legatura cu cel la care visez, trebuie sa spun ca inca de acum 4 ani am simtit niste fiori in legatura cu el, dar am incercat sa ii ignor. Ne-am vazut apoi f. rar, chiar si dupa 1 an si jumtate si mi-am dat seama ca nu a fost o pura intimplare ce am simtit atunci. Din pacate, pentru situatia in care ma aflu acum, printr-un context de factori, ne-am vazut in ultimile luni mai des, asa s-a amplificat si mai si ce simteam. Deci nu e un moft, este cu mult mai mult.

De altfel, gestul lui de a-mi darui un trandafir de fata cu sotul meu, mi-a pus capac. Faptul ca nu cred ca ii sunt indiferenta ma roade. Vreau sa stiu ce simte pentru mine!



Il poti intreba printr-o discutie deschisa!!!Cazul tau nu este unic,deci nu este surprinzator,decat,poate,pentru cei ,care refuza sa recunoasca ca pot exista si astfel de relatii,iubiri!!!!Comunica,atat cu sotul tau,cat si cu celalalt domn!!!Clarifica-ti situatia familiala,nu te angaja in ceva,care poate fi o simpla iluzie!!!!

Asta am de gind sa fac, cu proxima ocazie, care ar putea avea loc in citeva luni sau poate ani,la bafta mea!
Cit priveste comunicarea cu sotul in timp...au fost n ocazii in care i-am spus ce nu-mi place, sa nu mai faca...intrat pe o ureche, iesit pe alta. Sa zicem ca e f. copil in multe privinte, al meu sot. Eu sunt cerebrala, cel putin asa am fost pina acum, realista si cu picioarele pe pamint. Pentru el, totul e o joaca, e ca un copil mare..exact ce-mi trebuie! Citeodata am impresia ca nu am 2 copii, ci 3!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 09:02
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 09:02:12[quote name='
Asta am de gind sa fac, cu proxima ocazie, care ar putea avea loc in citeva luni sau poate ani,la bafta mea!
Cit priveste comunicarea cu sotul in timp...au fost n ocazii in care i-am spus ce nu-mi place, sa nu mai faca...intrat pe o ureche, iesit pe alta. Sa zicem ca e f. copil in multe privinte, al meu sot. Eu sunt cerebrala, cel putin asa am fost pina acum, realista si cu picioarele pe pamint. Pentru el, totul e o joaca, e ca un copil mare..exact ce-mi trebuie! Citeodata am impresia ca nu am 2 copii, ci 3!



Viata este una singura,in ciuda tuturor oportunitatilor aparute pe parcursul acesteia!!!

Problemele legate de atitudinea sotului tau,vis-a-vis de dorintele tale intime,treneaza de ani buni,nu??Cum ,de-abia acum,,ai ajuns la saturatie??? Cred ca angoasa ta a fost accentuata de razvratirea interioara si de sentimentele purtatate celuilalt barbat,chiar daca sunt incepiente si neconfirmate de catre domnia sa,decat,poate,prin gesturi marunte!!!Este copil???Nu,draga mea,barbatii nu suporta sa se poarte copilareste,nu accepta ideea de a fi considerati copii,nu-i lasa orgoliile,cred,mai degraba,ca sub paravanul unei casnicii indelungate,a dezvoltat o nepasare fata de nevoile tale,apare si asa ceva in casniciile de durata!!!Este multumit cu tine,asa cum i te oferi de fiecare data si cum este normal intr-o familie,si de aici,,lipsa sa de preocupare in a respecta reciprocitatea in actul iubirii!!!Nu face niciun pas decisiv ,pana cand nu vei avea o discutie cu celalalt barbat,nu ar fi corect fata de nimeni!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 09:20
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 09:20:13
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 09:02:12[quote name='
Asta am de gind sa fac, cu proxima ocazie, care ar putea avea loc in citeva luni sau poate ani,la bafta mea!
Cit priveste comunicarea cu sotul in timp...au fost n ocazii in care i-am spus ce nu-mi place, sa nu mai faca...intrat pe o ureche, iesit pe alta. Sa zicem ca e f. copil in multe privinte, al meu sot. Eu sunt cerebrala, cel putin asa am fost pina acum, realista si cu picioarele pe pamint. Pentru el, totul e o joaca, e ca un copil mare..exact ce-mi trebuie! Citeodata am impresia ca nu am 2 copii, ci 3!



Viata este una singura,in ciuda tuturor oportunitatilor aparute pe parcursul acesteia!!!

Problemele legate de atitudinea sotului tau,vis-a-vis de dorintele tale intime,treneaza de ani buni,nu??Cum ,de-abia acum,,ai ajuns la saturatie??? Cred ca angoasa ta a fost accentuata de razvratirea interioara si de sentimentele purtatate celuilalt barbat,chiar daca sunt incepiente si neconfirmate de catre domnia sa,decat,poate,prin gesturi marunte!!!Este copil???Nu,draga mea,barbatii nu suporta sa se poarte copilareste,nu accepta ideea de a fi considerati copii,nu-i lasa orgoliile,cred,mai degraba,ca sub paravanul unei casnicii indelungate,a dezvoltat o nepasare fata de nevoile tale,apare si asa ceva in casniciile de durata!!!Este multumit cu tine,asa cum i te oferi de fiecare data si cum este normal intr-o familie,si de aici,,lipsa sa de preocupare in a respecta reciprocitatea in actul iubirii!!!Nu face niciun pas decisiv ,pana cand nu vei avea o discutie cu celalalt barbat,nu ar fi corect fata de nimeni!!!

Corect, din punctul de vedere al sotului el este cel mai mare, cel mai tare..familist, sot, amant si ce mai e de spus, toate la superlativ..din al meu, in toate e rost de mai bine. Cit il priveste pe El, nu se pune problema sa vreau altceva acum decit o relatie pasionala si atit, fara divorturi de vreo parte. La mijloc sunt niste copii care isi iubesc f. mult tatii si ei la fel. Iar eu imi iubesc enorm copiii si nu i-as desparti de tatal lor. Daca s-ar intimpla ceva asta ar ramine pe veci, sper, numai intre El si mine.
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 09:45
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 09:45:35[quote name='
Corect, din punctul de vedere al sotului el este cel mai mare, cel mai tare..familist, sot, amant si ce mai e de spus, toate la superlativ..din al meu, in toate e rost de mai bine. Cit il priveste pe El, nu se pune problema sa vreau altceva acum decit o relatie pasionala si atit, fara divorturi de vreo parte. La mijloc sunt niste copii care isi iubesc f. mult tatii si ei la fel. Iar eu imi iubesc enorm copiii si nu i-as desparti de tatal lor. Daca s-ar intimpla ceva asta ar ramine pe veci, sper, numai intre El si mine.




Hm,relatie pasionala si nimic mai mult?????Ma indoiesc ,ca va fi doar atat ,draga mea,in cazul in care veti fi pe aceeasi lungime de unda!!!!!Femeile,de regula,se implica foarte mult in relatii,chiar adultere fiind!!!Ai mare grija,draga mea,inoti intr-o mare de nisipuri miscatoare!!! Ai mentionat acel "acum"!!!!! Trebuie sa stii ca acesta are pretul unei clipiri de gene,,urmand "mainele"!!!!!!!!!!
Sfatul meu este acela de a-ti rezolva,daca se mai poate acest lucru,neajunsurile din familie,caci solutionarea acelora poate conduce la eliminarea dorintelor extra familie!!!Nu este dificil sa tradezi un om si increderea acestuia,dar este foarte greu sa traiesti cu umbrele desertaciunii!!!!Gandeste-te!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 10:04
poveste inventata

made by pudika
Cotoiu_ucigas
Postat pe 12 Martie 2013 10:09
Cred ca nu am ce sa mai rezolv aici, acum 1 luna s-a produs o schimbare in inima mea, care ma face sa vad lucrurile altfel decit pina acum. Ti-am zis ca nu am cu cine sa discut, sotul m-a facut de nenumarate ori sa pling ca nu m-a inteles, acum nu cred ca as mai putea sa pling pentru el. Inot in nisipuri miscatoare? Asta e clar, dar nu pot sa trec peste si sa ma intreb la 80 de ani cum ar fi fost daca as fi avut curaj...poate ca nu o sa iasa nimic cind o sa-i spun Lui, o sa spuna pas...m-ar durea f. tare, dar daca nu o spun oricum ma doare in fiecare zi si NUMAI LA EL ma gindesc. Iar daca o sa spuna da...o sa vad atunci cum o sa procedez...macar de ar spune DA!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 10:10
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-03-12 10:09:49poveste inventata

made by pudika

Era mai bine, cred!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 10:11
Am citit mesajele, am inteles ca risc f. mult, nu am riscat niciodata in viata mea...deh,capricorn conservator, dar cind o sa am ocazia tot am sa-i zic. Povara asa o port doar eu si e tare grea. Pe mine ma intereseaza sa simta si El ce simt eu. Atita VREAU!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 10:15
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 10:11:12
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-03-12 10:09:49poveste inventata

made by pudika

Era mai bine, cred!


daca nu pui poze cu amantu io nu te cred
Cotoiu_ucigas
Postat pe 12 Martie 2013 10:16
ai de capul meu
oricum o sa o faci ,doar ca ti s-a pus pata pe cine nu trebuie
sa nu crezi ca o sa scapi usor
Ame_li
Postat pe 12 Martie 2013 10:16
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-03-12 10:16:06
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 10:11:12
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-03-12 10:09:49poveste inventata

made by pudika

Era mai bine, cred!


daca nu pui poze cu amantu io nu te cred

Nici nu trebuie...de fapt, asteptam sfaturi de la femei...se pare ca pe barbati inca nu-i inteleg!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 10:19
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 10:10:47Cred ca nu am ce sa mai rezolv aici, acum 1 luna s-a produs o schimbare in inima mea, care ma face sa vad lucrurile altfel decit pina acum. Ti-am zis ca nu am cu cine sa discut, sotul m-a facut de nenumarate ori sa pling ca nu m-a inteles, acum nu cred ca as mai putea sa pling pentru el. Inot in nisipuri miscatoare? Asta e clar, dar nu pot sa trec peste si sa ma intreb la 80 de ani cum ar fi fost daca as fi avut curaj...poate ca nu o sa iasa nimic cind o sa-i spun Lui, o sa spuna pas...m-ar durea f. tare, dar daca nu o spun oricum ma doare in fiecare zi si NUMAI LA EL ma gindesc. Iar daca o sa spuna da...o sa vad atunci cum o sa procedez...macar de ar spune DA!



Apreciez sinceritatea ta ,in ceea ce priveste asumarea unui risc!!!Putini oameni o fac!!!

Draga mea,indiferent de ceea ce te povatuim,noi,userii acestui forum,procedeaza dupa cum iti spune inima,dar,te rog,trece-o,putin,si prin sita ratiunii!!!!Nimeni nu traieste in locul tau,tine cont de acest aspect,nimeni nu poate simti in locul tau,tacerea in doi,neintelegerea inimii de catre sot,neimplinirea ca femeie,alaturi de un barbat orgolios,lipsa sentimentelor curate,deci,,fa in asa fel incat sa nu sufere nimeni,si tu,in mod special!!!

In ceea ce-l priveste pe sotul tau,ca el,,sunt multi,daca nu te-a inteles pe tot parcursul relatiei de pana acum,nici nu o va face vreodata!!!! Cred ca implicarea lui este mai mult fiziologica,materiala,devenita obisnuinta in contextul unei casnicii mature,decat emotionala,sentimentala,acestea,,au existat la inceputurile voastre!!!!Neascultarea nevoilor sotiei denota egoism,infatuare!!!

Aveti copii,feriti-i de discutii neavenite in familie!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 10:20
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 07:45:51
De la: kudika_31417, la data 2013-03-12 07:33:08Nu are sens sa intru in detalii despre cit de pasional este sexul timp de aproape 20 de ani, cu sotul, unicul barbat din viata mea. E adevarat ca el m-a inititat in viata sexuala, dar amindoi eram 2 adolescenti atunci si pentru inceput a fost incitant si ok. In timp, el este fericit cu citeva minute de sex, iar eu nu am parte de mai nimic. Nu-mi spune sa incerc cu el pozitii noi sau alte minuni, fac tot ce ar putea vrea un barbat de la o femeie, dar nu ma mai stirneste deloc. O fac si o fac bine, dar atractia sexuala vis-a-vis de el e zero. De fapt, ce e mai rau e ca-mi imaginez ca o fac cu cel pe care il vreau. Asta e. Iti dai seama ca problemele intre noi nu sunt numai de natura sexuala, dar nu o sa dezvolt aici. Dusurile reci nu ma ajuta! Si inca ceva: as vrea sa scrie pe aici femei, tot asa, cu un singur barbat in viata lor de aproape 20 de ani, si sa-mi spuna cit e pasional e sexul cu acelasi individ...cred ca este "inaltator!"




Am intuit bine,draga mea,imi pare rau!!!!!Problema este mult mai complexa,decat s-ar permite o descriere aici!!!!Draga mea,iti spun doar atat,acolo unde dispare atractia,se accentueaza lipsa iubirii,aceasta sa fie clar pentru toata lumea,cine spune ca rezista in astfel de relatii,fade,anoste,goale de continut sentimental,minte de ingheata apele!!!
Spatiul si consistenta acestui forum nu permit declararea mai multor idei,daca doresti sa discutam mai mult,te astept in privat!!!
Singurul meu sfat,dat aici ,este urmatorul,nu te lasa folosita si nu suferi pentru nimeni!!!!Atata timp cat nu te simti implinita ,ca femeie,iubita,sotie,mama,totul este o mascarada!!!!!

Dupa o casatorie de douazeci de ani,,,iubirea se transforma in acceptare,resemnare,tolerare,obisnuinta,nemaiavand parfumul de inceput!!!Cum se intretine????De multe ori,se transforma intr-un pact al amabilitatilor reciproce!!!
fai tampito ai intuit prostia din capul tau,,ce faci la 80 de ani toto daca nu te mai fu ti cauti un facalet sa ti l bagi in pi z da sa u alergi dp un de 20 de ani,,distruso
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 10:22
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 10:20:44
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 10:10:47Cred ca nu am ce sa mai rezolv aici, acum 1 luna s-a produs o schimbare in inima mea, care ma face sa vad lucrurile altfel decit pina acum. Ti-am zis ca nu am cu cine sa discut, sotul m-a facut de nenumarate ori sa pling ca nu m-a inteles, acum nu cred ca as mai putea sa pling pentru el. Inot in nisipuri miscatoare? Asta e clar, dar nu pot sa trec peste si sa ma intreb la 80 de ani cum ar fi fost daca as fi avut curaj...poate ca nu o sa iasa nimic cind o sa-i spun Lui, o sa spuna pas...m-ar durea f. tare, dar daca nu o spun oricum ma doare in fiecare zi si NUMAI LA EL ma gindesc. Iar daca o sa spuna da...o sa vad atunci cum o sa procedez...macar de ar spune DA!



Apreciez sinceritatea ta ,in ceea ce priveste asumarea unui risc!!!Putini oameni o fac!!!

Draga mea,indiferent de ceea ce te povatuim,noi,userii acestui forum,procedeaza dupa cum iti spune inima,dar,te rog,trece-o,putin,si prin sita ratiunii!!!!Nimeni nu traieste in locul tau,tine cont de acest aspect,nimeni nu poate simti in locul tau,tacerea in doi,neintelegerea inimii de catre sot,neimplinirea ca femeie,alaturi de un barbat orgolios,lipsa sentimentelor curate,deci,,fa in asa fel incat sa nu sufere nimeni,si tu,in mod special!!!

In ceea ce-l priveste pe sotul tau,ca el,,sunt multi,daca nu te-a inteles pe tot parcursul relatiei de pana acum,nici nu o va face vreodata!!!! Cred ca implicarea lui este mai mult fiziologica,materiala,devenita obisnuinta in contextul unei casnicii mature,decat emotionala,sentimentala,acestea,,au existat la inceputurile voastre!!!!Neascultarea nevoilor sotiei denota egoism,infatuare!!!

Aveti copii,feriti-i de discutii neavenite in familie!!!

Multumesc pntru sfaturile tale, m-ai citit f. bine si ai inteles dilama mea. Acum voi inchide contul creat ieri special pentru suiectul asta. Mi-au fost de folos parerile unora si ..viata merge inainte...cum ne propunem! Numai bine si sanatate tuturor!
myfirst_lady
Postat pe 12 Martie 2013 10:25
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 08:52:15
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:28:16Ai intuit f. bine. Probleme aparute in timp, diferente care existau si inainte de casatorie si accentuate in vreme. Probabil ca singuratatea in 2 este de vina, dar nu imi pot reprosa nimic mie. Am fost si am incercat a fiu si mama si prietena si sotie model. Pentru sot, e bine, dar reciproca nu e valabila.



Exact ce am spus si te inteleg foarte bine!!!!Treci printr-o perioada a constientizarii starii tale de fapt,nefericita,datorita existentei problemelor din trecut si actuale,nimic mai distrugator intr-o casnicie!!!!!Draga mea,in curand,nemultumirea ta va refula in detrimentul familiei,fii convinsa de acest lucru!!!Incearca sa te reanalizezi,chiar daca este dificil,acea chimie despre care vorbesti s-ar putea sa fie ,doar unilaterala si sperata numai de tine!!! Ar fi pacat sa fii dezamagita,dar la fel de adevarat este faptul ca este regretabil sa devii inerta intr-o casnicie ,folositoare doar sotului tau!!!Te cunosti foarte bine,ca femeie si sotie,deci,,,tu stii ceea ce simti in inima ta ,si daca ea a devenit goala,reumple-o cu bucurie si iubire!!!!
sa o reumple de poola cretino asta vroiai sa zici,,daca venea un barbat si zicea ca nu l mai satisface femeia nu l trimeteai in bratele alteia cretino
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 10:28
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-03-12 10:09:49poveste inventata

made by pudika
lu tuta si cretina de curcubeaica ii e greu sa si dea seama,,se bucara ca are ocazia sa si etaleze prostia
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 10:31
De la: miezuu, la data 2013-03-12 10:28:44
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 08:52:15
De la: myfirst_lady, la data 2013-03-12 08:28:16Ai intuit f. bine. Probleme aparute in timp, diferente care existau si inainte de casatorie si accentuate in vreme. Probabil ca singuratatea in 2 este de vina, dar nu imi pot reprosa nimic mie. Am fost si am incercat a fiu si mama si prietena si sotie model. Pentru sot, e bine, dar reciproca nu e valabila.



Exact ce am spus si te inteleg foarte bine!!!!Treci printr-o perioada a constientizarii starii tale de fapt,nefericita,datorita existentei problemelor din trecut si actuale,nimic mai distrugator intr-o casnicie!!!!!Draga mea,in curand,nemultumirea ta va refula in detrimentul familiei,fii convinsa de acest lucru!!!Incearca sa te reanalizezi,chiar daca este dificil,acea chimie despre care vorbesti s-ar putea sa fie ,doar unilaterala si sperata numai de tine!!! Ar fi pacat sa fii dezamagita,dar la fel de adevarat este faptul ca este regretabil sa devii inerta intr-o casnicie ,folositoare doar sotului tau!!!Te cunosti foarte bine,ca femeie si sotie,deci,,,tu stii ceea ce simti in inima ta ,si daca ea a devenit goala,reumple-o cu bucurie si iubire!!!!
sa o reumple de poola cretino asta vroiai sa zici,,daca venea un barbat si zicea ca nu l mai satisface femeia nu l trimeteai in bratele alteia cretino



hai ma leshi ,un barbat daca nu-l mai satisface femeia ,nu-si bate atata capu',se duce urgent cu alta
Ame_li
Postat pe 12 Martie 2013 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand 1+1 este egal cu 3! 345 De la: mara_andrei 27 Mai 2011 01:04
only hope... 43 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 14:02
HELP ! Cum sa aleg? 6 De la: kudika_1015496 17 Iulie 2016 13:09
buna fetelor 36 De la: driver 5 August 2011 16:12
fetelor am nevoie de sfaturi cum sa ii atrag atentia 19 De la: yassSmin 20 August 2009 22:04