Setari Cookie-uri

Relatii pe internet

Ce parere aveti de relatiile pe internet? credeti ca sunt ceva serios??
myeyes
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:50
in ce ma priveste,DA,asa mi-am cunoscut PRIETENA si am intrat in al trei-lea an de IUBIRE SI CONVETUIRE ARMONIOASA
ivadra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:31
relatii pe internet?buna gluma...doar comunicand prin instant messaging cu cineva nu se poate numi o relatie.asa ca e impropriu spus "realtii pe internet",n-am dreptate?
doua persoane in schimb pot ajunge sa aibe o relatie abia dupa ce s-au cunoscut si in realitate,daka in prealabil s-au gasit pe net...de ce nu?numai ca mare grija...netul este un bun mijloc de a cosmetiza realitatea si de a fabrica identitati false...asa ca aveti grija cu cine va intalniti.sunt multi obsedati sau psihopati sau mai stiu eu ce specimene.nu actionati orbeste...safety first
razz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 01:01
pai o data si o data tot tre sa va vedeti fata in fata nu?ca e internet poti fi orice..oricand..oriunde si este si f usor sa tastezi ce ar vrea celalalt sa auda..
si eu mi-am cunoscut iubitu pe internet..si?este super ok...si este f serioasa relatia...exact cum a zis razz trebuie mai multa prudenta nu te poti arunca asa fara sa cercetezi..
coffeeta
Postat pe 24 Ianuarie 2009 09:33
eu nu am cunoscut pe nimeni pe net,deci nu pot spune nimic concret.dar cred ca totusi mi-ar fi teama .
dana_mv
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:47
De la: dana_mv, la data 2009-01-24 11:47:01eu nu am cunoscut pe nimeni pe net,deci nu pot spune nimic concret.dar cred ca totusi mi-ar fi teama .



te tenteaza?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:08
De la: razz, la data 2009-01-24 01:01:52relatii pe internet?buna gluma...doar comunicand prin instant messaging cu cineva nu se poate numi o relatie.asa ca e impropriu spus "realtii pe internet",n-am dreptate?
doua persoane in schimb pot ajunge sa aibe o relatie abia dupa ce s-au cunoscut si in realitate,daka in prealabil s-au gasit pe net...de ce nu?numai ca mare grija...netul este un bun mijloc de a cosmetiza realitatea si de a fabrica identitati false...asa ca aveti grija cu cine va intalniti.sunt multi obsedati sau psihopati sau mai stiu eu ce specimene.nu actionati orbeste...safety first


am o prietena destul de apropiata care are o astfel de ''relatie'' pe internet de 1 an de zile....chestia e ca ea nu mai iese cu nimeni si nici nu vrea sa cunoasca pe altcineva ...considera ca el este iubitul ei ... o data si o data se vor intalnii.
am auzit fel si fel de cazuri....
myeyes
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:11
De la: geo_tz, la data 2009-01-24 12:08:59
De la: dana_mv, la data 2009-01-24 11:47:01eu nu am cunoscut pe nimeni pe net,deci nu pot spune nimic concret.dar cred ca totusi mi-ar fi teama .



te tenteaza?
Nu.chiar nu.nu poti sa stii niciodata peste cine dai.
dana_mv
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:17
mda..nu stiu ce sa zic...de obicei folosesc messu ul sa vb q colegii sau cunai mei care sunt plecati din tara...sau sa barfesc cu fetele...relatii pe net nu am avut si nici nu am luat in serios un baiat care ma aborda pe net..bine...asta pana acum cateva zile:(:(:(
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:22
De la: ciquy, la data 2009-01-24 23:22:40mda..nu stiu ce sa zic...de obicei folosesc messu ul sa vb q colegii sau cunai mei care sunt plecati din tara...sau sa barfesc cu fetele...relatii pe net nu am avut si nici nu am luat in serios un baiat care ma aborda pe net..bine...asta pana acum cateva zile:(:(:(


da' ce ti-a facut, draga mea!?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:29
nimik...pentru prima data iau si eu in serios ceva de pe mess u asta si acu...bina k eu i am cerut id ul,nu il cunosc,dar mi a placut mie asa de el... doesn t matter...poate k nu era asa cum credeam eu sau cn stie... :(
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:41
relatiile pe net..fara sa ajungi sa te cunosti in viata reala..nu cred ca s foarte serioase...dar daca ajungi sa te intalnesti..de ce nu..daca merita....go on...
tany_ro
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:46
De la: ciquy, la data 2009-01-24 23:41:06nimik...pentru prima data iau si eu in serios ceva de pe mess u asta si acu...bina k eu i am cerut id ul,nu il cunosc,dar mi a placut mie asa de el... doesn t matter...poate k nu era asa cum credeam eu sau cn stie... :(



ce nesimtit!!
poate e casatorit!!

Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:49
trebuia dar acum...nu se mai poate..depinde si de oameni,poate unii din lipsa de ocupatie te fac sa crezi unele lucruri apoi se rupe firul...
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:50
nu e geo,nu e vorba de tine
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:51
De la: ciquy, la data 2009-01-24 23:51:00nu e geo,nu e vorba de tine


ah , si cate sperante imi pusesem!!

Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:52
nu nu...imi pare rau k ti le am spulberat....
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:54
da exista.... si chiar tin...
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:02
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-01-24 23:54:34nu nu...imi pare rau k ti le am spulberat....
offf draga mea, ai spulberat visele baiatului.
pussycat1925
Postat pe 5 Martie 2009 20:45
mai da mult va mai ''zgubilitzi'' voi pe aici ...Fluturica..de cine te-ai amorezat mami ?Ia zi repede ..sa nu ai timp sa ne dai cu tifla ...repede si sincer ...ca nu stie nimeni :))) ce vb noi aici !
__LL__
Postat pe 5 Martie 2009 20:51
De la: _dulcik_, la data 2009-03-05 18:02:57da exista.... si chiar tin...


ce tii?

Postat pe 5 Martie 2009 23:22
prefer sa ma abtin de la comentarii rautacioase... tin relatiile de pe net
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:44
De la: _dulcik_, la data 2009-03-07 16:44:32prefer sa ma abtin de la comentarii rautacioase... tin relatiile de pe net
SIDONIA69
Postat pe 30 Iunie 2009 08:17
De la: myeyes, la data 2009-01-23 12:50:10Ce parere aveti de relatiile pe internet? credeti ca sunt ceva serios??


da.este. dar nu mai generaliza!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 10:49
Buna. Relatilile pe internet pot avea caracter serios dar si neserios, ca nu stii peste cine dai - peste un obsedat, peste unul care vrea sa isi bata joc de tine. Eu am avut noroc - fac parte din fetele care au avut sau au o relatie pe internet cu un baiat, o relatie care s-a dovedit a fi serioasa. Am avut o relatie pe internet cu un francez, inceputa la sfarsitul lui 2005 si incheiata cu o casatorie in 2008. Bineinteles ca a venit sa ma vada de vreo cateva ori si asa ne-am dat seama ca ne iubim si ca ar trebui sa incepem o viata impreuna. S-a dovedit a fi un baiat foarte serios, care isi dorea o familie, stabilitate si nu unul care sa isi bata joc de mine. Si uite ca acum sunt in Franta si mai avem putin si facem un an de la casatorie. O relatie inceputa pe internet care a dus la casatorie.
vio26
Postat pe 30 Iunie 2009 13:26
eu am avut o rel cu cineva cunoscut pe net si s-a dovedit a fi f neserios, promitea mult si nu se tine de cuv.asa ca rel noastra a durat doar 2 luni.acum am ramas amici.in prezent vb cu cineva pe net si ne-am intalnit o data dar e total dif fata d eprimul, ma intelege mai bine ca orice si se poarta frumos cu mine desi ma mai sup uneori-are noroc ca si mie imi palce de el.va pup si aveti grija ca cine stie peste cine puteti da-un obsedat, neserios etc.
alla31rom
Postat pe 30 Iunie 2009 13:34
Eu asa l-am cunoscut pe prietenul meu,el in Germania ,eu in tara si dupa 2 saptamani m-a invitata sa facem sarbatorile de iarna impreuna,am venit,l-am cunoscut si iata-ma si acum tot cu el.Tot ceea ce mi-a spus a fost adevarat,e un om de milioane,a fost si mana destinului aici,pana la el ,eu nu aveam incredere in barbati,toti erau niste animale ptr mine.Dar mai sunt si exceptii de la regula,acum nu inseamna ca toti sunt ca el,am intalnit si nenorociti pe net.Ex. a spus ca are 1,70m si avea 1,50,ca e divortat si plecase de langa nevasta,etc.In barbati nu trebuie sa ai totala incredere,dar net-ul e o poarta prin care poti cunoaste oameni.
rain75
Postat pe 1 Iulie 2009 10:50
Cred ca ma repet, am mai raspuns la un topic asemanator:

Relatiile, indiferent cum incep, au sanse de izbanda doar daca partenerii ajung sa aiba contact direct (cat mai curand, de preferat), si daca sunt compatibili. De fapt, ordinea e inversa: daca sunt compatibili si dupa... restul
Pana la urma, de ce e mai bine sa intalnesti pe cineva la bar, cofetarie, in statia de autobuz, sa fie prietenul prietenului unui prieten decat online? Daca stam sa ne gandim bine, online ai mai mult timp de comunicare. Pentru inceput. Dupa, relatia trebuie sa evolueze.
Ca sa rezum: relatii incepute pe internet, da! Relatii la distanta... Mmm, nu prea!
Dor_a
Postat pe 1 Iulie 2009 11:24
De la: geo_sh, la data 2009-03-05 23:22:03
De la: _dulcik_, la data 2009-03-05 18:02:57da exista.... si chiar tin...


ce tii?


Geo, hai sa ne relationam atuncea
Dor_a
Postat pe 1 Iulie 2009 11:48
eram contra acestor tipuri de relatii dintotdeauna...ma gandeam si eu ca un barbat serios nu are ce cauta pe net la agatzat numai k intr/o zi cand faceam niste proiecte pentru examene si stateam de cateva zile in casa, cineva mi-a trimis pe id-ul meu de msn, un add. am vazut nume strain si am acceptat curioasa sa aflu de unde are id-ul meu si plus ca vroiam sa imi testez engleza (pt ca nu am cu cine conversa in engleza in viata de zi cu zi).
am inceput sa fac misto de el, spunandu-i ca sunt din Romania, de unde e dracula si s-ar putea sa/l las fara sange;el radea si imi spunea ca sunt foarte amuzanta si frumoasa...azi asa, maine asa si cand am plecat cateva zile si nu am mai avut internet m-a luat un dor foarte mare de el si abia am asteptat sa-l vad din nou...prostia a fost ca am acceptat sa ne vedem pe webcam, pentru ca asta a contribuit si mai mult la o relatie virtuala destul de stransa...vrea sa vina dupa mine, spune ca nu-i vine sa creada ca s-a indragostit asa pe net, ca niciodata nu a simtit asa ceva (asta probabil k nu ma poate avea)...dar am renuntat si l-am sters din lista pt ca eu am pe cineva de 4 ani, insa mi-e cam tare dor de el si de cuvintele lui...era foarte romantic...
charlotte_sucks
Postat pe 3 Iulie 2009 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gramatica!!! 20 De la: Brunette_25 20 Iunie 2011 23:43
Batranii nostri... 23 De la: _calandrinon_ 26 Mai 2010 21:32
Cum sa spui cuiva ca deranjeaza, fara sa-l jignesti 15 De la: 7777777 3 Mai 2011 23:08
of... :- 27 De la: manumarius 7 Aprilie 2010 22:02
Eu nu-mi dau cu rimel 13 De la: hystria1 17 Octombrie 2010 15:02