Setari Cookie-uri

Cand nu sti ce sa faci.....ce faci?

De la: dragonel, la data 2009-01-23 14:13:32
De la: D3iu, la data 2009-01-23 14:00:50Secretara = Asistent Manager.....trist, nu gasesti nimic constructiv, proiectiv in job-ul asta,....stai 8 ore in birou, de cat timp lucrez m-am mai si ingrasat, nu ai un pic de actiune in slujba...


In situatia asta sunt si eu. Diferenta este ca eu sunt barbat si tu esti femeie. Tu ai mai pus pe tine...eu am icnercat ...dar nu reusesc. Orice as manca... in cantitati enorme...nu reusesc sa mai pun pe mine. Am o silueta de invidiat . Tu esti secretara...eu sunt coordonator logistica. Activitatea mea se rezuma la mail, telefon... si cam atat. Miscare fac eu pentru ca vreau...altfel as innebuni in birou. Nu ma plang..am o slujba care pentru multi e de invidiat. Nu am facut facultate...pentru ca eu consider ca este o pierdere de timp. O diploma fara experientza nu ma ajuta. Unde am ajuns..am ajuns datorita experientzei si priceperii mele. Ce vreau eu sa iti spun? Cauta sa inveti cat mai multe... sa "furi" tot ce poti... pentru ca nu stii de ce te impiedici.

P.S.: sfarsit de saptaman placut la toata lumea


:) imi place cum gandesti...asa e :) mersi de raspuns
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:17
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2009-01-23 14:17:03geo...nu ii place!alta propunere ai?



insotitoare de bord!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:18
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 14:18:56
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2009-01-23 14:17:03geo...nu ii place!alta propunere ai?



insotitoare de bord!



:)) sti cata scoala se face pentru aia??? sti cate standarde trebuie sa atingi? sti dupa cat timp ajungi?? crede-ma ramai rezerva nu stiu cat timp nu stiu cati bani iei atunci si dupaia daca prinzi loc atunci esti norocoasa..crede-ma am cunostinte care au vrut asa ceva:)...
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:22
stii povestea cu drobu' de sare!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:22
e o idee buna daca vrei cu adevarat sa faci asa ceva ;)
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:22
hei, ce bine de voi... aveti loc de munca. nu va mai tot plangeti, k eu nu o sa l mai am din cauza crizei asteia nenorocite... asa ca bucurati va si munciti cat mai aveti unde si de unde lua salariul... dati un semn daca aflati vreun post ok pe undeva prin salaj.
ryna03man
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:24
D3-R2, daca nu-ti place insotitoare de bord, uite iti propun inotitoare de babord.
Adica mergi pe vapor. De la Sulina la Viena.
Ce zici, iti aranjez luni?

PSTrimite o poza sa vad daca corespunzi.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:31
:)) :P buna asta
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:34
De la: ryna03man, la data 2009-01-23 14:24:14hei, ce bine de voi... aveti loc de munca. nu va mai tot plangeti, k eu nu o sa l mai am din cauza crizei asteia nenorocite... asa ca bucurati va si munciti cat mai aveti unde si de unde lua salariul... dati un semn daca aflati vreun post ok pe undeva prin salaj.


Cauta secretara, imposibil sa nu fie nevoie la vreo firma :P
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:34
Asta da sfat ! Felictari D3x.
Deci iti ofer post de munca neplicticos si nu doresti ?!
Cam esti cu fitze tu asa, nu?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:37
:) sti bine ca nu e ceva ok....nu sunt fitze , e doar chestia ca asa ceva nu e ok sa fac...ca sa iti raspund fara fitze: iti multumesc de propunere, da nu multumesc
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:40
De ce sa nu fie ok ?!! Pe ce lume traiesti fetito, esti aeriana, planorista sau ce?
O sa cauti un loc de munca peste 3 luni de o sa-ti lungesti si ....aia... limba, cum ii zice.
Oricum fiind secretara zbori printre primii.
Vezi ca dau astia de la stat 20% din angajati afara, sa vezi tu concurenta pe posturi de secretara!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:45
Rococo, draga.....tocmai ca sunt cu picoarele pe pamant si de aia inca nu plec de unde lucrez fara sa imi gasesc ceva inainte care sa fie ok si satisfacator si ceva care sa ma multumeasca..
Traiesc inntr-o lume rea si incerc sa ma feresc cum pot de ea...pt asta nu am nevoie de criticile tale, aveam nevoie de o idee de un sfat, care a venit de la unii oameni care au cat de cat repsect pt altii si carora in masura raspunsurilor date le pasa cat de cat...
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:11
De la: D3iu, la data 2009-01-23 14:00:45Secretara = Asistent Manager.....trist, nu gasesti nimic constructiv, proiectiv in job-ul asta,....stai 8 ore in birou, de cat timp lucrez m-am mai si ingrasat, nu ai un pic de actiune in slujba...


cine a spus ca secretara este egala cu asistent manager????
de acolo si plictiseala cu pricina, cu siguranta nu faci diferenta intre cele 2 joburi....

ai facut o facultate... fa alta care sa iti placa de data asta, sincera sa fiu pe tine nu te vad in fata calculatorului cum nu-s eu popa, mai degraba in logistica.... dar asta e doar parerea mea...

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:39
Electrician, instalator ?

Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:40
scuza-ma ca-ti spun...dar vad ca la urma urmei nici un job nu-ti place.. tie ori nu-ti place munca ori ai vrea sa cada ceva de sus??du-te si vinde la un magazin alimentar ca acolo ai miscare 8h........
aliona_larisa
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:10
De la: aliona_larisa, la data 2009-01-28 18:10:40tie ori nu-ti place munca ori ai vrea sa cada ceva de sus??[quote]
Cred ca ai nimerit-o!

Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:08
De la: Roco, la data 2009-01-30 09:08:16
De la: aliona_larisa, la data 2009-01-28 18:10:40tie ori nu-ti place munca ori ai vrea sa cada ceva de sus??[quote]
Cred ca ai nimerit-o!

ehhh greu cu munca greu....eu zic totusi sa stai intr-un colt ca nu tine o vesnicie
coffeeta
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:54
Pacat ca asa vedeti toata discutia pe care am inceput-o...trist ca sunt oameni care gandesc asa da fiecare cu parerea lui :)...DACA NU IMI PLACEA SA LUCREZ, NU LUCRAM IN MOMENTUL ASTA...e o mica mare diferenta pe care unii vad ca nu pricep asta.....
era vorba de o idee de o slujba MAI BUNA mai ales din punct de vedere financiar si din prisma faptului ca nu simt satisfactie in cea ce fac....avem nevoie de un sfat nu de rautati.....
SI inainte sa postati niste chestii cititi totusi inainte depre ce sa discutat sugestii si raspunsurile date inainte sa ajungeti la concluzii aiurea...
D3iu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:36
Unde vezi tu rautati ?! (manaia pesrsecutiei, eh ?)
Toti ti-au dat sfaturile pe care le-au considerat. Toate-s bune. Ca nu te safisfac pe tine....asta e alta problema.
Asaceva te satisface: secretar personal la un afacerist, plimbi doua hartii pe zi si faci o cafea, in rest nu faci nimic toata ziua, poti studia, posibilitati de promovare etc. salariu 1200 euro pe luna net ?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:47
dc nu incerci ceva care n'are nicio legatura cu ceea ce ai facut pana kum? sau..daca este ceva trecator..sadeste'ti o floare..priveste'o cum se dezvolta..si inkipuie'ti ca ea e cariera ta..cum ai grija de ea..si cum o cresti..asa o sa fie si slujba ta..pe masura!!
calliope
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:24
De la: Roco, la data 2009-01-30 17:47:41Unde vezi tu rautati ?! (manaia pesrsecutiei, eh ?)
Toti ti-au dat sfaturile pe care le-au considerat. Toate-s bune. Ca nu te safisfac pe tine....asta e alta problema.
Asaceva te satisface: secretar personal la un afacerist, plimbi doua hartii pe zi si faci o cafea, in rest nu faci nimic toata ziua, poti studia, posibilitati de promovare etc. salariu 1200 euro pe luna net ?



Pfoai what a fairytale !!!!
__LL__
Postat pe 9 Aprilie 2009 00:09
De la: D3iu, la data 2009-01-30 16:36:16Pacat ca asa vedeti toata discutia pe care am inceput-o...trist ca sunt oameni care gandesc asa da fiecare cu parerea lui :)...DACA NU IMI PLACEA SA LUCREZ, NU LUCRAM IN MOMENTUL ASTA...e o mica mare diferenta pe care unii vad ca nu pricep asta.....
era vorba de o idee de o slujba MAI BUNA mai ales din punct de vedere financiar si din prisma faptului ca nu simt satisfactie in cea ce fac....avem nevoie de un sfat nu de rautati.....
SI inainte sa postati niste chestii cititi totusi inainte depre ce sa discutat sugestii si raspunsurile date inainte sa ajungeti la concluzii aiurea...

Uite alta idee...Ai facut in facultate Modulul Psihopedagogic? Daca iti place, poate te duci profa de.....ce specializare scrie pe diploma ta de licenta. Bani nu sunt, dar nu te plictisesti, esti activa si, daca iti mai si place, e super..... Si mai mult ca sigur ai timp si de master si de.......doctorat (daca ai de gand sa faci). .Succes
pisicuta_danapaula
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:58
hai te angajez ca bucatareasa..vrei???
ralu_zar
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:06
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:31:55Prin subiectul asta am considerat ca se poate discuta depre mai multe chestii....vroiam sa aud pareri, nu imi trebuie consiler de cariera...da vad ca e o lume asa de rea incat orice ai face nu faci bine...pacat

pai ia incearca sa ne enumeri cateva dintre pasiunile tale!! adca vrei sa stam la taclale pe tema asta. de ce nu te atrage ce ai studiat,c e naume nu atrage sau ce ai simti tu ca ti se potriveste?!
loveactually
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:10
Nu dezarma draga mea,incearca sa te gandesti la ce iti doresti nu la ce nu iti doresti si in felul acesta vei atrage exact ceea ce vrei sa ti se intample.... deci apuca te si viseaza e la indemana oricui si nu costa nimik,decat sa lasi lucrurile sa se intample,Hai curaj si umpleti timpul petrecut la serviciu in plictiseala exact cu ce am spus mai sus,adica incepe si cumpara din univers ca dintr un magazin imens sper sa te fi ajutat putin si peste catva timp da mi rapuns.....pupici Liliana
Diana_Vasilissa
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:15
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un psihopat se poate indragosti ? 60 De la: Baiat_virgin 14 Ianuarie 2013 16:46
zona zoster 4 De la: bluedreams 29 August 2014 21:59
ce sa fac?:(( 21 De la: bruneagra25 22 Iunie 2009 10:08
Bubite la nivelul sfarcurilor 5 De la: Metal_spell 3 Aprilie 2010 14:50
Noduli la Sân 2 De la: kudika226898 15 Decembrie 2011 08:40