Setari Cookie-uri

Dilema veche

Buna tuturor ! Nu prea obisnuiesc sa imi scriu problemele sentimentale pe site-uri, dar consider ca e foarte bine sa asculti cat mai multe pareri.. .
Am o Mare si Veche Dilema in amor... sunt indragostita de un tip pe care l-am cunoscut acum 5 ani.Dupa 2 ani am inceput sa tinem legatura ,la inceput pe tel, apoi pe internet, noi fiind din orase diferite. La inceput a fost o pasiune, dar incetul cu incetul am inceput sa ma atasez si sa simt si dragoste.. Anul trecut am venit la facultate,din coincidenta,in orasul lui. E o mica problema..noi suntem rude indepartate . Am discutat cu el despre o posibila relatie, din fericire mi-a spus ca si el simte atractie pt mine. Dar el se hotaraste greu.. nu stie cum sa faca cu ai nostri,daca or afla . plus ca are un stil de viata complicat,cu multe activitati si in viitorul apropiat nu poate sa isi faca timp pt o prietena. Asa mi-a zis si stiu ca asa e. Ii cunosc familia si consider ca si pe el am ajuns sa inl cunosc destul de bine..

In momentul de fata imi este fff dor de el :(. nu pot sa mai stau in nehotararea asta, ma macina...el nu prea raspunde la tel knd e sunat ,pt k e in studio ( compune muzica) si e mai mereu ocupat. imi tot repeta k nici altor oameni nu le raspunde la telefon. ii suna doar daca vede un nr foarte mare de apeluri . Peste 2 sapt e ziua lui si atunci cred ca raspunde.. nush cum s fc s vb si s lamuresc situatia cu el, caci dorul ma macina ..As vrea sa aud ideile voastreee !! mentionez k suntem din bucuresti,un oras in care timpul se scurge ff repede. pupici
Sweetie88
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:46
Cand un barbat te vrea, isi face timp ... scuze ca sunt atat de dura.
Kathara
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:54
De la: Deep_Bite, la data 2009-01-23 19:54:04Cand un barbat te vrea, isi face timp ... scuze ca sunt atat de dura.


corect! cred ca cel mai aiurea e sa te amagesti cu cineva care nu are timp pt tine
softexia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:34
rude??? ....vorba neamtzului..."Mein Got!"
razz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:40
He is not just that into you

Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:46
De la: miha_vasy, la data 2009-01-23 19:46:53Buna tuturor ! Nu prea obisnuiesc sa imi scriu problemele sentimentale pe site-uri, dar consider ca e foarte bine sa asculti cat mai multe pareri.. .
Am o Mare si Veche Dilema in amor... sunt indragostita de un tip pe care l-am cunoscut acum 5 ani.Dupa 2 ani am inceput sa tinem legatura ,la inceput pe tel, apoi pe internet, noi fiind din orase diferite. La inceput a fost o pasiune, dar incetul cu incetul am inceput sa ma atasez si sa simt si dragoste.. Anul trecut am venit la facultate,din coincidenta,in orasul lui. E o mica problema..noi suntem rude indepartate . Am discutat cu el despre o posibila relatie, din fericire mi-a spus ca si el simte atractie pt mine. Dar el se hotaraste greu.. nu stie cum sa faca cu ai nostri,daca or afla . plus ca are un stil de viata complicat,cu multe activitati si in viitorul apropiat nu poate sa isi faca timp pt o prietena. Asa mi-a zis si stiu ca asa e. Ii cunosc familia si consider ca si pe el am ajuns sa inl cunosc destul de bine..

In momentul de fata imi este fff dor de el :(. nu pot sa mai stau in nehotararea asta, ma macina...el nu prea raspunde la tel knd e sunat ,pt k e in studio ( compune muzica) si e mai mereu ocupat. imi tot repeta k nici altor oameni nu le raspunde la telefon. ii suna doar daca vede un nr foarte mare de apeluri . Peste 2 sapt e ziua lui si atunci cred ca raspunde.. nush cum s fc s vb si s lamuresc situatia cu el, caci dorul ma macina ..As vrea sa aud ideile voastreee !! mentionez k suntem din bucuresti,un oras in care timpul se scurge ff repede. pupici
ptr el in momentul de fata cariera si munca lui sunt mai importante ca orice,nu esti o prioritate in viata lui.Daca vrei sa il cuceresti poti sa incerci ,dar cred ca pe tine fapptul ca nu poti fi cu el te atrage
nor_pufos
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:46
suntem rude f indepartate... si preotii au zis k e ok !
pe mine ma atrag tipii greu de cucerit , nush.. dintotdeauna am zis k primul prieten vreau sa fie o persoana neobisnuita, sa aiba ceva special care s il diferentieze de ceilalti... cum ar fi ,la tipul acesta de exemplu, pasiunea pt a produce muzica...

si mie imi pare un pic ciudat cum de m-am atasat de el asa....caci nu am fost impreuna .doar amici..
nu pot incepe o noua relatie pana nu lamuresc lucrurile cu el. mai am de asteptat 2 SAPT, pana la ziua sa..
naspa e ca nu prea ma concentrez pe invatatura si nu fac mai nimic,pierd timpul.. in loc sa imi canalizez energia spre examene,caci mai am putine,fiind in sesiune. nu credeam ca in dragoste e asa greu..problema e dorul! voi ce ati face sa uitati de dor ,in aceste 2 saptamani ??
Sweetie88
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:40
De la: Arsena, la data 2009-01-24 00:46:31He is not just that into you

A durut?

Postat pe 25 Ianuarie 2009 08:16
nu . nu am facut-o cu el . desi recunosc k mi-as dori.. insa am temeri,legate de cum e posibil sa fiu judecata. ma gandesc k aceasta optiune ar fi cea mai buna pt mine. tin la el de 3 ani si st in loveee.. de ce sa nu imi lase el "prima" amintire frumoasa ...

pe de alta parte, daca as incepe o relatie lunga cu altcineva ,si daca ma va dezamagi urat sau nu ne vom intelege ..cunoscandu-ma pe mine,imi va fi foarte greu sa trec peste,avand in vedere k am fost prima la el. dar ,daca as face-o prima data cu el, 1. voi ramane cu o amintire frumoasa peste ani
2. voi fi mai imuna ( cred) la viitoarele posibile dezamagiri / despartiri. voi ce pareri aveti ?
Sweetie88
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:24
Poti sa o faci si cu statuia, nu ramai nici cu cea mai frumoasa amintire, nici nu eviti viitoarele dezamagiri...
Just do it !
(asta ca te vad buna le engleza)

Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:38
De la: Roco, la data 2009-01-26 18:38:06Poti sa o faci si cu statuia, nu ramai nici cu cea mai frumoasa amintire, nici nu eviti viitoarele dezamagiri...
Just do it !
(asta ca te vad buna le engleza)

Ai zis-o exact cum am gandit-o eu! Congratulations!!!!
Lucia1971
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:43
ms de raspuns Roco, insa, am impresia ca ma km iei peste picior. no offence. app de statuie - ?!!
c t face atat de sigur k un "first time" nu poate iesi cat de cat frumos ,dc sunt si multe sentimente in joc?
stiu k EU sunt cea care stie ce-i mai bine pt mine, dar eram curioasa si de pdv vostru legat de prima data.
si nu intel c aluzie faci cu engleza ??
hv a wonderful evening
Sweetie88
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:04
mercy Roco pt sfaturi ! acum inteleg la ce te referai ,pronuntand " statuie" ...
mai ziiiiiiii-mi :-D ....k eu nu stiu, decat teorie ..si n-as vrea sa imi fac vise si apoi sa raman cu sekele

app...la voi cum a iesit "prima data " ? A fost tare dureros ??
Sweetie88
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:48
vreau si eu sa vb cu voiiiiiiiii!nu stu cum sa trimit asta 1

Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:55
GATA AM VAZUT! MERGE VA POOP PESTISOARELOR!

Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:58
GATA AM VAZUT! MERGE VA POOP PESTISOARELOR!

Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:00
CE BUNA ESTI! SE SCRIE GASCULITE APROPOS DE ELE !

Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:01
dar ne indepartam de la subiect.. cine are experienta sexuala si ii face placere sa impartaseasca,este binevenit
care ar fi "situatiile neplacute" cu care te poti confrunta prima data
se pare k :
1. sa moara la intrare
2.sa se intimideze (din cauza k sunt virgina) si sa se poarte stangaci
3.sa ma comport inhibata
insa,stiu k exista unele fete care,desi virgine,au "talent" la asa ceva si poate iesi ok prima data..
si,am citit un articol in psychologies,cum k s-a realizat un studiu ce atesta k femeile "indragostite lulea" au multe sanse sa atinga orgasmul,spre deosebire de cele "asa si asa"..reactii chimice..deh
insa de asemenea,am auzit k la primul contact sexual normal e imposibil sa atingi orgasmul..voi kiar credeti k exista 0 sanse ??! poate k "hormonii luuuleeea" pot face minuni ... ;))
Sweetie88
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:21
De la: Sweetie88, la data 2009-01-27 21:48:34mercy Roco pt sfaturi ! acum inteleg la ce te referai ,pronuntand " statuie" ...
mai ziiiiiiii-mi :-D ....k eu nu stiu, decat teorie ..si n-as vrea sa imi fac vise si apoi sa raman cu sekele

app...la voi cum a iesit "prima data " ? A fost tare dureros ??

Nu trebuie sa vorbesti cu dumneavoastra, dar daca insisti...zi-mi si sarut-mana la intrare, asa se face....
Ce ziceam eu de durere se referea la Arsena (odihneasca-se in pace ca a disparut) care scosese cu greu o chestie in englezeste, chestie dureroasa in sinea ei.

Intrebi cum a fost: la mine a fost stresant, slab calitativ. Ea era cu doi ani mai mare, si o mai facuse, dar tot bata era, dar era doritoare. Eram frumusel, tinerel (in liceu). Dar a doua zi am repetat procedeul, si a iesit cam dureros, de la frecat prea intens si muuulta nepricepere. Ne-am ranit amandoi in...partile esentiale. Dar asta mi-a creat o faima foarte mare in vreo trei licee (s-a dus vestea, nu de la mine ca eu sunt secretos) ca sunt sunt dureros de special .
Daca nu intrebai nici nu-mi mai aduceam aminte. Cred ca cel mai mult conteaza la inceput sa fii cu cineva care sa se priceapa cat de cat si sa nu se grabeasca. Altfel poti pierde gustul sau pofta de a face, iti poate intra in cap ca nu e bine sau placut.

Postat pe 3 Februarie 2009 23:00
eu una nu l-as mai cauta,daca ma vrea sa ma caute el,e prima lumea de barbati care te vor si stiu sa te aprecieze.lasa-l pe el sa te caute,tine-l in suspans asa cum te tine el pe tine.pune-l putin pe jar.da-i un msj cat de sexi esti imbracata starneste-l si apoi nu-i raspunde.lasa-sa fiarbaa......................si apoi va veni ca un mielusel
oprescua
Postat pe 3 Februarie 2009 23:07
De la: Kathara, la data 2009-01-23 19:54:04Cand un barbat te vrea, isi face timp ... scuze ca sunt atat de dura.


tare as vrea sa vad cand esti dulce!

Postat pe 3 Februarie 2009 23:09
De la: Sweetie88, la data 2009-01-28 12:21:31dar ne indepartam de la subiect.. cine are experienta sexuala si ii face placere sa impartaseasca,este binevenit
care ar fi "situatiile neplacute" cu care te poti confrunta prima data
se pare k :
1. sa moara la intrare
2.sa se intimideze (din cauza k sunt virgina) si sa se poarte stangaci
3.sa ma comport inhibata
insa,stiu k exista unele fete care,desi virgine,au "talent" la asa ceva si poate iesi ok prima data..
si,am citit un articol in psychologies,cum k s-a realizat un studiu ce atesta k femeile "indragostite lulea" au multe sanse sa atinga orgasmul,spre deosebire de cele "asa si asa"..reactii chimice..deh
insa de asemenea,am auzit k la primul contact sexual normal e imposibil sa atingi orgasmul..voi kiar credeti k exista 0 sanse ??! poate k "hormonii luuuleeea" pot face minuni ... ;))





aualeooo cate griji iti mai faci...
si cum intorci problema pe toate partile...offffffff ... ijust hate to be a woman! si eu fac asa de cele mai multe ori. chiar, voi , barbatii tot asa faceti?:))


draga....nu stiu daca e cazul sa ne intrebi pe noi ce sa faci. gandeste te la tine, la ce vrei tu de fapt de la viata, la ce ti doresti de la partener,,,daca te ai multumi asa.
parerea mea sincera este ca tu etsi mai interesata de el decat e el de tine si asta nu e neaparat un l;ucru bun...
morticia_adams
Postat pe 4 Februarie 2009 00:38
hmm,.da ...atractia nu are nici o leg cu sentimentele...trust me!!!...suntem de aceeasi varsta presupun..dar in ultimul am cunoscut un intreg mozaic de relatii si sentimente..soo..da..va intelegeti bn...e okey asta..doar ca..faptul ca sunteti rude indepartate..nu e okey...genu de rel nu numai ca nu dureaza(e mai tabu ca homosexualitatea si in consecinta cu atat mai greu de digerat)...e greu...dar poate ca ar trebii sa faceti o pauza de la tinutu legaturii...doar asa ca sa testati ce simtiti...plus ca sunteti tineri..live a little...cariera..da e imp..cand un barbat se simte implinit din punct de vedere profesional va stii sa si iubeasca...;)..
haruka_obake
Postat pe 7 Februarie 2009 22:24
asa e joana... EU trebuie s fac ordine in gandurile si expectatiile mele.. desi in dragoste nu e usor

Sweetie88
Postat pe 18 Februarie 2009 22:20
pai daca el e pasionat de muzica ,parca asa ,fa te si tu cantareata , na
catch_a_fire
Postat pe 18 Februarie 2009 22:25
De la: alinush_79, la data 2009-01-27 21:58:23GATA AM VAZUT! MERGE VA POOP PESTISOARELOR!


care e legatura?
Doamneeeeee mare ti gradina
andreea1976
Postat pe 18 Februarie 2009 22:30
De la: haruka_obake, la data 2009-02-07 22:24:04hmm,.da ...atractia nu are nici o leg cu sentimentele...trust me!!!...suntem de aceeasi varsta presupun..dar in ultimul am cunoscut un intreg mozaic de relatii si sentimente..soo..da..va intelegeti bn...e okey asta..doar ca..faptul ca sunteti rude indepartate..nu e okey...genu de rel nu numai ca nu dureaza(e mai tabu ca homosexualitatea si in consecinta cu atat mai greu de digerat)...e greu...dar poate ca ar trebii sa faceti o pauza de la tinutu legaturii...doar asa ca sa testati ce simtiti...plus ca sunteti tineri..live a little...cariera..da e imp..cand un barbat se simte implinit din punct de vedere profesional va stii sa si iubeasca...;)..


Ai dreptate ,imi place cum gandesti...
problema la mine e k eu nu prea reusesc s il inteleg pe tip..si p barbati in general s zicem..pt k nu prea am experienta . Eee,trecem peste.

Nu inteleg dc se cam da la fund...desi stiu k tine la mine intr-o anumita masura..s-a vazut in comportament. Faza e k eu am prostul obicei de a grabi ,forta inceputul unei relatii,,,sar inainte si vreau s simt k traiesc, in timp ce el sta si analizeaza inainte s se bage. Si am si dat semne de posesiva...si cam intruziva.. s-o fi speriat baiatu de la asta?!

Eu am mai multi bani decat el...si ma descurc ok in buc.. pe cand el, e sarac..
. Oare barbati au temeri de genu k poate nu o s poata s ofere iubitei km ce si-ar putea ea dori, DOAR pt k a vazut-o cu mai multi bani ? El stie k tata ma sponsorizeaza ,si mie imi e bine.. iar el, kare de abia se descurca pt el ..poate s simte eclipsat. Faza e k in situatia noastra el nu poate sa dea un NU sigur, k l-am tot intrebat , ci spune k ii tb mult timp sa se gand bine-bine. Vad k e o fire cam indecisa
Sweetie88
Postat pe 18 Februarie 2009 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot sa il uit?? 10 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:43
Ce te faci daca el e urat? 59 De la: supermiki 3 Decembrie 2009 15:29
Femeile maltratate... 104 De la: km3lia1981 4 Iulie 2012 15:34
Pe cine e mai bine sa aleg? 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
just a game...sau... 6 De la: fluturel 25 Iunie 2009 05:41