Setari Cookie-uri

Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa?

Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa? Daca da, cum se face asta? Mai ales daca nu crezi ca partenerul are la randul lui sentimente pentru tine? Credeti ca intr-o relatie in care e diferenta de varsta, inevitabil varsta va conta? De exemplu daca tu ai 26 si el 22 tu vei vrea o relatie serioasa iar el va vrea in continuare doar sex?
Achillesluv
Postat pe 16 Martie 2014 14:15
Intreaba-l pe el , este singurul in masura de a-ti raspunde ce sentimente nutreste fata de tine. Consider ca 4 ani diferenta ,este acceptabil.
-Iulya
Postat pe 16 Martie 2014 14:29
El nu vorbeste prea mult in general. Devine chiar ciudat, stii? Eu stiam ca si in relatiile bazate pe sex se vorbeste, doar ca nu se vorbesc chestii importante si nu se fac chestii importante impreuna. (De exemplu, logic, nu ne cunoastem unul altuia familia ori prietenii, nu ne facem concediile impreuna, etc.) Dar el, nu vorbeste aproape deloc. Daca-i dau eu mesaj bine, imi raspunde, dar rareori imi da el mesaj din proprie initiativa. La fel si pe internet, cand ne vedem online se uita la mine ca popandaul pana zic eu ceva, asta daca zic ceva. Daca eu tac, tace si el.
Achillesluv
Postat pe 16 Martie 2014 15:39
Sigur ca se poate !
Intotdeauna cand se termina sexul... intervine relatia serioasa ! De aceea aceste relatii serioase... nu mai sunt la moda.
alegro6543
Postat pe 16 Martie 2014 18:30
De la: alegro6543, la data 2014-03-16 18:30:14Sigur ca se poate !
Intotdeauna cand se termina sexul... intervine relatia serioasa ! De aceea aceste relatii serioase... nu mai sunt la moda.

nu e rea ipoteza!
Titanika
Postat pe 16 Martie 2014 18:35
Din pacate... nu-i ipoteza, ci concluzie. Dupa multe cercetari...
alegro6543
Postat pe 16 Martie 2014 18:36
De la: Achillesluv, la data 2014-03-16 15:39:28El nu vorbeste prea mult in general. Devine chiar ciudat, stii? Eu stiam ca si in relatiile bazate pe sex se vorbeste, doar ca nu se vorbesc chestii importante si nu se fac chestii importante impreuna. (De exemplu, logic, nu ne cunoastem unul altuia familia ori prietenii, nu ne facem concediile impreuna, etc.) Dar el, nu vorbeste aproape deloc. Daca-i dau eu mesaj bine, imi raspunde, dar rareori imi da el mesaj din proprie initiativa. La fel si pe internet, cand ne vedem online se uita la mine ca popandaul pana zic eu ceva, asta daca zic ceva. Daca eu tac, tace si el.

cred eu ca baiatul este inca aventurier la varsta lui si nu vrea sa se complice intr-o relatie serioasa pt ca se va ajunje sa fie luat la intrebari si nu are simtul raspunderii! -parerea mea!!!
Titanika
Postat pe 16 Martie 2014 18:37
De la: alegro6543, la data 2014-03-16 18:36:19Din pacate... nu-i ipoteza, ci concluzie. Dupa multe cercetari...

bietul de tineeee la-s ca trece si vine alta,la fel ca trenurile in gara!
Titanika
Postat pe 16 Martie 2014 18:39
Hopaaaa ! Da'... de unde stiti dvs... cum merg trenurile ???
alegro6543
Postat pe 16 Martie 2014 18:56
De la: Achillesluv, la data 2014-03-16 15:39:28El nu vorbeste prea mult in general. Devine chiar ciudat, stii? Eu stiam ca si in relatiile bazate pe sex se vorbeste, doar ca nu se vorbesc chestii importante si nu se fac chestii importante impreuna. (De exemplu, logic, nu ne cunoastem unul altuia familia ori prietenii, nu ne facem concediile impreuna, etc.) Dar el, nu vorbeste aproape deloc. Daca-i dau eu mesaj bine, imi raspunde, dar rareori imi da el mesaj din proprie initiativa. La fel si pe internet, cand ne vedem online se uita la mine ca popandaul pana zic eu ceva, asta daca zic ceva. Daca eu tac, tace si el.
Este tanar , ia de la viata ceea ce tu esti dispusa sa-i oferi ....tacerea este in unele cazuri , un raspuns . Esti sigura ca iubesti acest popandau ?
-Iulya
Postat pe 16 Martie 2014 19:08
De la: alegro6543, la data 2014-03-16 18:56:11Hopaaaa ! Da'... de unde stiti dvs... cum merg trenurile ???

nu e cercetare e doar de la un proverb
Titanika
Postat pe 16 Martie 2014 19:27
De la: Titanika, la data 2014-03-16 19:27:57
De la: alegro6543, la data 2014-03-16 18:56:11Hopaaaa ! Da'... de unde stiti dvs... cum merg trenurile ???

nu e cercetare e doar de la un proverb

usurel ca personalul si nu mai accelera!!!
Titanika
Postat pe 16 Martie 2014 19:29
De la: Titanika, la data 2014-03-16 19:29:40
De la: Titanika, la data 2014-03-16 19:27:57
De la: alegro6543, la data 2014-03-16 18:56:11Hopaaaa ! Da'... de unde stiti dvs... cum merg trenurile ???

nu e cercetare e doar de la un proverb

usurel ca personalul si nu mai accelera!!!

si daca nu mai este la moda sa mergi serios cu acceleratul sau personalul,fa autostopul!
Titanika
Postat pe 16 Martie 2014 19:32
Daca e sa dau o nota , relatia voastra pare de nota 6.

Sex = Nota 10
Comunicare = Nota 2
Facem media aritmetica si rezulta nota 6.

Am aproximat luand in calcul informatiile primite.

De preferat este ca notele reale sa le pui tu. Poti adauga la "Materii" si alte aspecte, cum ar fi Onestitatea, Respectul, Generozitatea, Sinceritatea, Bunele maniere, Pasiuni comune, Ritm de viata si alte lucruri care consideri ca sunt importante intr-o relatie serioasa.




PS. Din punctul meu de vedere nu as lua in considerare ideea unei relatii serioase decat daca media iese peste 9 .

Este foarte adevarat ca la douazeci si ceva de ani eram mult mai indulgent.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Martie 2014 19:44
de unde sti ma tu ca sexul e de 10
iiiiiiiiio
Postat pe 16 Martie 2014 19:49
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-16 19:49:55de unde sti ma tu ca sexul e de 10


Ba,
sa sti ca NU stiu, am dat si eu cu presupusul.

Stiu doar ca tu citesti doar ce iti place, cat iti place si interpretezi anapoda tot ce scriu pe forum "amicii" tai preferati .

In cazul de fata te-ai multumit probabil sa iei in considerare doar primele trei randuri pe care le-am scris.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Martie 2014 20:36
bn ma radule bn,da totusi sa acorzi 10 presupunand,,,scuze ca am speculat
iiiiiiiiio
Postat pe 16 Martie 2014 20:42
De la: Titanika, la data 2014-03-16 19:32:45
De la: Titanika, la data 2014-03-16 19:29:40
De la: Titanika, la data 2014-03-16 19:27:57
De la: alegro6543, la data 2014-03-16 18:56:11Hopaaaa ! Da'... de unde stiti dvs... cum merg trenurile ???

nu e cercetare e doar de la un proverb

usurel ca personalul si nu mai accelera!!!

si daca nu mai este la moda sa mergi serios cu acceleratul sau personalul,fa autostopul!

Totusi... o sa-mi permit... sa va luminez ! ( ca sa vedeti ce insemneaza... cercetarea ) : Trei dame , una tinerica, una mai coapta si cea de-a treia ... cu o varsta ceva mai inaintata .. au fost intrebate cum trebuie sa fie sexu' vis-a-vis de trenuri ?
"Ca accaeleratul ! " a raspuns cea tinerica : iute si exploziv !
"Ca personalul ! " a raspuns cea coapta : mai lent, dar... incape mai multa lume !
" Evident... ca marfarul ! " a raspuns cea mai in varsta ( si normal... cu oarecare experienta ) : sa fie lung, sa stationeze cat mai mult si... sa mai faca si manevre !
alegro6543
Postat pe 16 Martie 2014 20:45
Nu va duce mintea decat la nota in multe casnicii sau relatii ,nota 10 este singura care functioneaza ,iar celelalte responsabilitati lipsesc cu desavarsire . Initiatoarea acestui topic ,doreste ceva mai mult de la popandau ....nu doar nota 10 .
-Iulya
Postat pe 16 Martie 2014 20:50
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-16 20:42:22bn ma radule bn,da totusi sa acorzi 10 presupunand,,,scuze ca am speculat


Intr-o relatie bazata pe sex, ea avand 26 de ani, el 22 de ani este POSIBIL ca sexul sa fie de 10. Ar putea fi si de 9.50 dar eu sunt o fire mai indulgenta si am pus 0.50 de la mine.

Altfel nu vad de ce si-ar mai pune ea problema transformari relatiei intr-o relatie serioasa.

Multumit ma nicolae ?
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Martie 2014 20:56
nuuuu,poate sa fie bazata pe sex si din alte motive sexul nefiind de 10

hai sa incetam
iiiiiiiiio
Postat pe 16 Martie 2014 21:00
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-16 21:00:46nuuuu,poate sa fie bazata pe sex si din alte motive sexul nefiind de 10

hai sa incetam





Bestial raspunsul.

Ok. Am incetat.


PS. Multumesc ca nu ai mai folosit apelativul care m-a iritat.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Martie 2014 21:16
,,Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa?,, -Da, se poate in unele cazuri...
Zed_Sly
Postat pe 17 Martie 2014 03:07
De la: GERARD, la data 2014-03-17 03:07:59,,Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa?,, -Da, se poate in unele cazuri...

Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Martie 2014 12:24
De la: Achillesluv, la data 2014-03-16 15:39:28El nu vorbeste prea mult in general. Devine chiar ciudat, stii? Eu stiam ca si in relatiile bazate pe sex se vorbeste, doar ca nu se vorbesc chestii importante si nu se fac chestii importante impreuna. (De exemplu, logic, nu ne cunoastem unul altuia familia ori prietenii, nu ne facem concediile impreuna, etc.) Dar el, nu vorbeste aproape deloc. Daca-i dau eu mesaj bine, imi raspunde, dar rareori imi da el mesaj din proprie initiativa. La fel si pe internet, cand ne vedem online se uita la mine ca popandaul pana zic eu ceva, asta daca zic ceva. Daca eu tac, tace si el.


concluzia: este o relatie bazata pe sex!dahhhh
kiss_my_ass
Postat pe 18 Martie 2014 14:33
Vad ca unele persoane pe aici cred ca nu sunt multumita de faptul ca am o relatie bazata pe sex pentru ca au impresia ca sexul nu este bun - ca sa va lamuresc, sexul este foarte bun. Problema este ca eu chiar tin la tipul asta si de-aia mi-as dori o relatie serioasa cu el, numai ca e complicat. Stiu ca umbla cu alte fete, i-am si spus ca nu ma deranjeaza, asa, ca text de inceput si ca sa-i arat ca-l accept cum e, ca sa-i intru pe sub piele, dar cu una se afiseaza parca ostentativ de fiecare data cand intru pe net, adica nu poate s-o tina doar pentru el? Si luna trecuta ni s-a rupt prezervativul si nici macar nu m-a intrebat cum ma simt dupa pilula de dupa sau daca si-a facut efectul. Rareori ne vedem pe net, dar cand ne vedem nu poate nici sa salute, parca-l doare mana sa tasteze un "buna". Si problema cea mai mare este ca nici macar nu-mi dau seama daca umblatul cu mai multe femei e doar o toana pana-si gaseste pe una care sa-i atraga atentia cu adevarat sau daca asa e el, afemeiat de fel. Am avut mai demult o prietena care s-a indragostit de un tip care umbla cu mai multe femei, i-a spus tot asa, o vreme, ca pe ea n-o deranjeaza, tot asa au inceput, cu o relatie bazata mai mult pe sex, si dupa nu prea mult timp au ajuns la o relatie serioasa. Deja s-au facut 4 ani de atunci si ei 2 sunt tot impreuna si el ii e fidel. Si eu vreau tot asta cu V., vreau o relatie serioasa, nu mai vreau complicatii si griji. Plus ca ne vedem cam o data pe luna, e prea mult timp si mi se face foarte dor de el.
Achillesluv
Postat pe 20 Martie 2014 23:39
Din pacate si eu trec printr-o situatie similara,doar ca eu sunt casatorita si el e insurat.Deci e mai dificil.El este cu 13 ani mai mare ca mine.Comunicarea este f.slaba intre noi,motivand ca nu vrea sa socializeze prea mult cu mine ca sa nu se ajunga la altceva.Nu imi doresc sa lase in urma tot pt.mine,doar ca as vrea sa avem o relatie mai speciala,bazata si pe prietenie,nu doar sex.In definitiv, asta este mai important pt.mine decat sexul,chiar daca la capitolul sex ne intelegem excelent.Ca si in cazul tau ne vedem destul de rar si asta doar cand eu il caut.Totusi tin f.mult la el.Stiu ca e gresit dar ma gandesc tot timpul la el.
nicole123
Postat pe 21 Martie 2014 02:02
daca nu poti accepta ca tie doar amabt e gravv ajungeti la ckestii gen despartiri si nui bine delocc
kudika_958245
Postat pe 21 Martie 2014 02:31
Accept faptul ca mi-e amant dar il iubesc asa amant cum e el si mi-as dori sa tina si el la mine.
nicole123
Postat pe 21 Martie 2014 02:44
da eu zic ca e bine atita timp cit esti constienta ca e amant ,in timp va tine si el la tine da sa nu exagereze daca te afla sotu? iti faci probleme apoi ............
kudika_958245
Postat pe 21 Martie 2014 02:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru iubitul meu 3 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:11
Singuratea... 40 De la: MaraDonna 21 Iunie 2009 17:22
un sfat urgentt 6 De la: Blondinette 8 Ianuarie 2013 12:47
help! 16 De la: MissMe2 23 Martie 2009 12:52
ce se intampla:( 6 De la: kudika043628 15 Iulie 2009 18:14